jahanje

Equus · 184781

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #60 : 07 December 2005, 20:34:36
meni je enkrat na morju en na vsak način hotel dat enga konja, ki je bil na westrn način pa kandaro in nisem hotla jahat...ker prvič westrn ne znam, drugič pa da grem prvič na novega konja in še to ki ima kandaro...hvala ne!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 07 December 2005, 20:55:47

Kdaj pa je bil ta film, ker se mi zdi po vsebini malo podoben enemu, ki sem ga gledala. ;)
Kdaj, pa kje je bil? :D

Lp :)


bil je v nedeljo na akanal ;D

srečy


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #62 : 07 December 2005, 21:38:11
Aja...joj sm zamenala.Sorry.Sem enkrat videla eno sliko pa je bla zelo podobna...na enem drugam forumu.Se opravičujem.

Drugače pa kandare niso za začetnike...in ob pravilni uporabi je vse čist kul (če je kdo gledal kdaj risanko Črni lepotec...ko je prišel k neki kobili da si jih imeli za vožnjo s kočijo takrat so imeli kandare in so jim zbezljali ;D).

Drugače je pa itak najbol tamehka...pomoje je konj še bol priden.Recimo pri nas smo imeli ta trdo lomljeno pa smo pol vzeli tamehko in je res bla bolj pridna :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #63 : 07 December 2005, 21:40:20
jst sem gledala to risanko...bogi končki k so kr podivjali k jih je tok bolelo.....sem kr jokala zdravn (sm bla ene 6 let stara k sem to risanko gledala) ;D


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #64 : 07 December 2005, 22:16:04
T.M.T. točno tako. sicer je pa tako ali tako skoraj vse odvisno od jahača kako sproščen je in kakšen pristop ima do tistega konja! :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #65 : 08 December 2005, 14:59:11
meni so najbolj všeč lomljene. ker so najmehkejše za konjev gobec in se ga pomoje tudi lažje vodi ::)
Lp, Špela


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 10 December 2005, 19:52:39
je kdo gledu risanko spirit?jas sem jo eno šest-krat.mam dvd.pa mi je ful všeč. ;D ;D :)

srečy


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #67 : 10 December 2005, 20:02:45
ne...očem se pa točno gre? mogoče jo bom prepoznala... ::)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 10 December 2005, 22:21:45
na začetku konji tečejo ob pesmi.se ustavijo in ena kobila skoti mladega prelepega divjega žrebca po imenu spirit. ta kojn odrašča  in zraste v čudovitega žrebca nekega dne odpravi v gozd v katerem spijo ljudje ,ti ga hočejo ujeti a ga zelo dolgo lovijo dokler ga ujamejo. odpeljejo ga domov svojemo šefu kojn je tako divj da ne pusti,da bi mu skrajšali grivo ga potkovali.pripeljejo tudi indijanca ta indijanec konja reši in ga odpelje v svoj dom.tam spozna prelepo  žrebico rein v katero se zaljubi ljudje ki so ujeli konja ga hočejo dobiti nazaj zato ga lovijo. na koncu ga le pustijo naj gre z indijancem.spirit in rein skupaj odideta k spiritovi mami in čredi .in tako živijo še dolgo in srečno. :'( ;D ;D ;D

srečy


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #69 : 11 December 2005, 08:29:56
ja ja poznam :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #70 : 11 December 2005, 11:49:05
včeraj sem šla jahat ;D ;D...blo je fantastično :P. slikala nisem nič, ker ni bilo časa. jahala sem Kleoparto :) in Thalio :).:-[. Rondo je norel ko zmešan...k sreči so bili zajci in kure zaprti in niso prosto letali okoli nas ;). Rondo ima zdaj 3 nore prijatlce. belgijko Rono...ki mu je strašno všeč in skos za njo raca ona ga pa ne prenese ::), potem mešanko z AST Nalo...ta mu je tudi všeč samo ona bi se skos samo čohala in nič letala zato se mu z njo ne da ubadat pa še vse mu pusti ::). Rona mu pa nič zato je 3krat bolj zanimiva. No in še Pika, ki je pa dalmatinka z modrim učkom in rjavimi pikami :-*...ta je pa od ene punce ki prav tako tam jaha :). no danes gremo že spet....bomo slikali...če bo čas ::) ;) :P!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #71 : 04 Januar 2006, 19:30:29
a kdo ve kako se reče tistemu značilnemu načinu jahanja v španiji? ravno mi je šlo iz glave pa sem slišala 3 ure nazaj=/ >:(


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #72 : 04 Januar 2006, 21:44:20
a misliš špansko šolo?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #73 : 06 Januar 2006, 16:54:38
Zadnič sem gledala po televiziji oddajo o neki posebni pasmi španskih konj, ki imajo prav posebno gibanje. Mislim, da zaradi peska, hodijo drugače. So prav hecni za pogledat :D. Se pa ne spomnim kako se jim reče.

Pa še nekaj me zanima. Za spomlad nekako načrtujem, da bi malo začela jahati, če bo čas, pa me zanima, v kolikem času se naučiš jahati. Zanima me bolj iz firbca, ker se mi nikamor ne mudi.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #74 : 06 Januar 2006, 19:09:19
Ej Zoe naučiti jahati...sem šele sedajle pomislila "kaj pomeni znati jahati?".Prvič na konju sem sedela pri 5 letih.Brez sedla,na haflingerci,ki je bila takrat zavprego.Pa sem sedela gor pa jo držala za vrat---a je to znanje ;D.
Potem sem šla trenirati dresuro.Prvič,ko sem bila tam sme že sedala na konju sama...pa smo lepo krožili po maneži.A je to že znanje?Potem smo prešli na levi kas,desni kas,lahki kas,sedeči kas,levi galo,desni galop...a je to že znanje?

Zoe težko vprašanje.Jahati ni težko---zaupati moraš sebi in konju in to je to.Tako ali tako ga najprej sam skrtačiš,osedlaš da se spoznata...potem pa greš v manežo.Če padeš dol imaš že mimo krst,pa se pobereš in jovo na novo...Zoe kar pojdi jahat,boš videla,ne bo ti žal ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #75 : 06 Januar 2006, 22:44:26
v kolikšnem času se naučit jahat.....ja to je ubistvu popolnoma odvisno od tebe! če ti prideš vsak dan in delaš, jahaš se ukvarjaš potem logično gre hitreje in se napredek opazi. če pa greš tko 2 na 14 dni ja potem pa ni vse skupaj nič. vem, da za začetnike se vzame 10 ur jahanja ...en kartonček no tudi ne za začetnike. samo ponavadi dajo 10 ur. in potem hodiš.

kaj pa da znaš....jah nevem jaz si to predstavljam, da znaš PRAVILNO voditi konja. se pravi tiste osnovne pete dol, roke na miru, ramena nazaj,... . pa potem, da znaš jahati v maneži...veliki krog, mali krog, menjave, itd. itd. tega je malo morje. potem, da se na terenu znajdeš...če ti pride naproti kakšna ovirica, da jo znaš preskočit. zelo priporočljivo je narest jahač 1 in 2, ker tu ubistvu vse to spoznaš in se z vsem seznaniš! zelo pomembno je da si miren, da znaš konja umirit.....

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #76 : 07 Januar 2006, 22:11:08
jaz si fuuul želim jahat. že od nekdaj, pa še nikoli ni blo prave priložnosti ... :(

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #77 : 24 Januar 2006, 18:18:30
Sammy če želiš samo jahat, kot sedeti na konju in se sprehajati potem imaš polno društev, klubov kjer to lahko izvedeš. Če pa se želiš naučiti pravilno jahati, narediti tečaje je najbolje da se obrneš na kakšen večji klub v bližini svojega doma. Sicer ne vem iz kje si ampak se je v Sloveniji tudi konjeništvo v zadnjih petih letih zelo razširilo in razvilo, tako da mislim da ne bi smela imeti problemov.

Iz lastnih izkušenj pa ti lahko povem, da jahanje izgleda zelo preprosto ampak ko prvič zajahaš konja ugotoviš, da ni čisto tako. Po začetnih urah (ponavadi pri inštruktorju "kupiš" 10-15 začetnih ur) večina že vsaj malo obvlada konja (menjanje smeri, osnovni hodi) potem gre pa samo še na bolje, če imaš seveda inštruktorja, ki je zainteresiran za delo. Ker če ni inštruktor pripravljen popravljat tvojih napak moraš vse znanje, ki je bilo pravilno ponovno osvojiti.

Ja no drugače je pa jahanje šport v katerem lahko neizmerno uživaš, ko ga osvojiš.

Upam, da se boš odločila za obisk kakšnega jahalnega tečaja pa sporoči če bo kaj ;)

lp meta

+1 točka

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #78 : 05 Februar 2006, 21:13:02
Js sem pa šla tut v klub in pol ko sem naredila praktično, sem napisala še pole in jih dala učitelju in pol je on vse skupi zaj*** Pred kratkim sem klicala na konjeniško zvezo v ljubljano in tam so mi rekli, da pol  sploh dobili niso. Pravzaprav je več kot eno leto tistega kar sem dala pole in ko sem ga klicala je neki zatežil ka mi naj zaj on  >:( >:( >:(



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #79 : 06 Februar 2006, 15:52:21
ja to je res problem! men so vprašanja pošiljal 2 mesca! ja pa nej se grejo srt!!! pri taki organizaciji konjeniške zveze gremo pa res lahko rakom žvižgat!!! >:( ???


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #80 : 06 Februar 2006, 16:03:12
Jaz imam pa ravno nasprotne izkušnje kot Mushi in Equus. Takrat ko sem še jahala in sem se odločila za Jahača 1 sem samo plačala inštruktorici za gradivo,.... Pole sem dobila že na naslednji uri, jaz pa sem ji jih vrnila v enem tednu. Kartica je pa tudi hitro prispela v moje roke ;)

Čudno to kako gre pri nekaterih hitro pri driugih pa počasi ???

V katerih klubih pa jahate?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #81 : 06 Februar 2006, 16:10:53
tudi jaz prav tako kot meta za oba izpita sem dobila vse takoj. :) izpit sem delala pri Mateju Bertonclju v stožicah.
zdaj sem pa na KK PIP Lj. in tam tudi ostajam :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #82 : 06 Februar 2006, 16:19:13
Ja irenchy zate to vem ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #83 : 06 Februar 2006, 16:20:24
Ja irenchy zate to vem ;)
vauuuuu :D zakaj si ti sploh nehala?

lp


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #84 : 06 Februar 2006, 18:08:36
no en moj dogodek...
s prijateljico sva jahali na terenu in ona je imela enega konja ki ima zeloooo rad travo in se zažene k njej brž ko to lahko (to je zelo nadležno, saj ko jahaš po maneži ves čas sili k robu, da bi jedla travo). jahali sva po potki, potem pa je kobila kar potegnila na travo in sklonila glavo, tako da je moja prijateljica naredila preval naprej čez njen vrat (pojma nimam kako ji je to uspelo  ;D) in potem se je zrušila na tla (nesrečen pristanek hihi)..

lp  :)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #85 : 06 Februar 2006, 18:10:59
Ja najprej 5 let na ful treningov in ob neštetih padcih se marsikaj zgodi...težave s kolki, hrbtenica, kolena. Potem pa ko mi je še trener več kot pol leta obljubljal, da bom lahko šla delat licenco pa ni bilo nič iz tega mi je bilo dovolj in sem šle samo še za zababo jahat na hipodrom. Prehod iz vsakodnevnega jahanje (tudi po 8 ur v štalci) na jahanje dvakrat na teden je bilo grozno. Konji na hipodromu so katastrofa. Ampak vsaj Jahača 1 sem dobila po enem mesecu. Ker pa se mi je tožilo po večih urah jahanja sem bil vmes še pri neki ženski, ki je imela galoperje, ki pa nažalost niso konji, ki bi mi ustrzali :( So bili res preveč živi in prav paziti si moral, da ti ni kateri v štalci brcnil, ker so kar pokali od energije. Nekje marca lani sem nehala še na hipodromu. Maja pa sem začela na PIP-u. Prve par ur mi je bilo še zabavno, potem pa se inštruktor ni več zmenil zame, konji so pa tudi bolj slabo najahani (tisti, ki niso za začetnike) ostali pa tako ali tako sami vedo kako je treba kakšen lik izpeljat. Pri Prešernu sem tako kupila samo en kartonček ur in od junija se še nisem usedla na konja.

Je pa res, da jahanje ZELO ZELO ZELO pogrešam!!!! Ampak si zaradi zdravstvenih težav ne morem privoščiti, da bi jahala tako kot včasih. Ker tisto, ko jaha 5 tečajnikov na enkrat pa ni zame....Pa še nič nimaš od jahanja, ker moraš bit v koloni....

Ko bo prava priložnost, pa bom...

No zdaj veš irenchy. Lahko pa v šoli še enkrat daljšo verzijo povem in o vseh neumnostih, ki smo jih počeli....

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #86 : 06 Februar 2006, 19:10:35
jaz jaham v KKT (konjeniški klub trnovo) ampak so vse dobre šolske konje prodali >:( ostala sta še dva v redu ampak so kupili miniaturne ponije iin zdaj jahava po dva na uro=) kar je vredu. jahač 1 delam že ene 4 mesece ker so tista vprašanja tako zoprna oz. je zelo veliko za isat pa še učiti se je treba. ko naredim tega grem še na jahač 2 potem pa še mogoče licenco za jahanje. koliko ste vi največ skakali? jaz sem največ okoli 60cm=) in je res mega ::) :D


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #87 : 06 Februar 2006, 19:35:13
Sem slišala že vse mogoče o KK Trnovo, ampak so bile na žalost samo slabe stvari.

Tisti odgovori za Jahača 1 pa ja niso tako težki. Saj imaš vse v tisti modri knjigici, ki jo "kuj" prebereš.

Jaz sem bolj malo skakala. Sem enkrat v oviro zletela s kobilo in me je bilo potem strah. Sem pa veliko delala na pravilnem jahanju, dresuri, raznih zafrkancijah na konju, pa seveda terenska ježa (pa to ne kakšno divjanje; še vedno se je jahalo lepo pravilno in skrbelo se je, da je bilo tudi za konja dobro). Potem je pa velik del tega, da jahaš tudi to, da znaš za konja sam poskrbeti pred in po ježi (veliko "rekreativcev" tega ne zna).

Pa equus ne že zdaj pri Jahaču ena stokat, ker za licenco je še "huje".....

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #88 : 06 Februar 2006, 19:42:02
saj ne stokam in ne pravim da so vprašanja težka! meni se samo ne da toliko pisati ker sem pri 25. vprašanju in sem za to porabila 4 strani. ja tudi jaz sem slišala naj bi najprej anglo-arabko staro 27let dali na lepe sočne pašnike pri grosupljem, potem da so jo dali v zakol zaradi premalo denarja za vzdrževanje! jah kaj češ tako je! :( :-\


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #89 : 06 Februar 2006, 19:46:24
Jaz imam pa še nekje plačano 10h jahanja za priprave na izpit ::).Žal je učiteljica imela hujše poškodbe in je šlo rakom žvižgat...


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/