Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 454020

Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #750 : 10 December 2010, 08:33:01
Ojoj, bolha, žal mi je!!! In hvala za pozitivno energijo, pošiljam svojo Katu!
Feld ima tri kapsule 100 mg Doksiciklina in četrtino tabletke Ronaxana (ker se kapsule ne da deliti). Zaradi želodčnih težav mu ob tabletah dam malo razkuhanega  riža in piščanca, problem pa je, ker je zdaj začel riž odklanjati in bo treba iti na Ranital.
Kakšne težave pa ima Kato zaradi obeh bolezni?


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #751 : 10 December 2010, 10:36:29
No, naš je pa dobil 2 tableti Ronaxana/dan za naslednjih 6 tednov, potem pa pavza, mislim da 3 mesece in spet 6 tednov tablet. V bistvu je bil na pregledu zaradi epileptičnega napada, ki lahko da je bil simptom borelije oz. erlihije, drugih težav ne kaže. Za želodec mu pa dajemo zdaj probiotični jogurt čez brikete, upam da bo pomagalo.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #752 : 10 December 2010, 12:32:38
Hm, meni je pa rekla veterinarka, da v času jemanja tablet naj ne bi dobil nobenih mlečnih izdelkov in zato riž. Drugače pa, če bo zelo hudo s prebavo, potem naj mu dam še probiotike, ki se dobijo na vetu.
Najbolj me jezi to, da tako malo klopov, kot jih je imel letos, še nikoli ni imel, dva komaj, ki sta se prisesala kljub advantixu a očitno je en bil tisti, ki mu je prinesel to bolezen.
A mu bodo kontrolirali jetra po antibiotikih? Meni je rekla, da je to nujno potrebno, ker menda zelo vplivajo na njih.
Ah, ti naši ubogi kraškoti  :'( !


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #753 : 10 December 2010, 12:41:18
Če bo začel bruhati, moramo iti nazaj k vetu, da da nekaj za želodec. Kontrole niso nič omenili, bomo videli konec prvega tretmaja kaj bojo povedali.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #754 : 10 December 2010, 12:46:51
Torej, upajmo na najboljše, da se zvlečeta ven iz tega!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #755 : 10 December 2010, 13:58:15
Talija....tudi moj pes je s podobnimi sindromi kot tvoj preboleval erlihijo. Hudič je, da se ta bolezen potuhne in pride na dan, ko se mu poslabša imunski sistem. Nam je veterinarka dala tablete za podporo jeter (žal sem pozabila katere) in dajali smo ranital za želodček, ter rižeka in samo lahko prehrano (mlečnih izdelkov se tudi po mojih informacijah naj ne bi dajalo zaradi tablet). Zraven smo delali tudi na zvišanju imunskega sistema s pomočjo missing linka, vendar ne čist od začetka, šele, ko se mu je stanje izboljšalo in ni več bruhal. Kasneje smo tudi naredili ponoven test in je bilo vse v normali, ko je po pol leta spet izbruhnila. Ob drugem zdravljenju sem dobila spet imunski pripravek, tokrat homeopatski. Sedaj je 3 leta mir in upam, da bo tako ostalo.
Želim vama čimprejšnje okrevanje.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #756 : 10 December 2010, 16:52:46
Hvala Felina za te dragocene informacije. Ko sem zvedela, kaj je Feldu, sem prečesala vse forume, kjer piše o erlihiji in tudi prebrala, kako zahrbtna je in da se le potuhne. Kateri homeopatski pripravek si pa ti dobila?
Res želim, da je Feld še nekaj časa ob meni in zato bom naredila vse, da bi mu pomagala.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #757 : 10 December 2010, 20:29:04
Žal se več ne spomnim kako se mu je reklo. Takrat mi ga je dala, oziroma, dobili smo granule, od veterinarke.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #758 : 10 December 2010, 22:01:32
Škoda...no, bom malo povprašala naokoli.


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #759 : 15 December 2010, 18:14:54

Kakšen lep pogled  :-*

Držim pesti, da se bosta Feld in Kato čim prej pozdravila :-* Kraškoti se ne dajo kar tako ;)

Tudi naša Roni je prebolela erlihijo pred štirimi leti. Njeno zdravstveno stanje je bilo katastrofalno, veterinarji so celo sumili, da gre za raka na vranici. Po vseh možnih preiskavah, zdravilih, smo poskusili še s transfuzijo in to ji je rešilo življenje. Okrevala je zelo, zelo počasi, ampak po nekaj mesecih je postala spet taka kot je bila pred boleznijo, nagajiva in trmasta :), od razvajanja pa še nestrpna do vseh »ne-njenih« ::).

Sem prepričana, da bo uspelo tudi vam ;)



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #760 : 17 December 2010, 19:32:18
Danes pa smo tudi mi uživali na snegu  ;D












ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #761 : 17 December 2010, 19:40:47
Hm, meni je pa rekla veterinarka, da v času jemanja tablet naj ne bi dobil nobenih mlečnih izdelkov in zato riž. Drugače pa, če bo zelo hudo s prebavo, potem naj mu dam še probiotike, ki se dobijo na vetu.
Najbolj me jezi to, da tako malo klopov, kot jih je imel letos, še nikoli ni imel, dva komaj, ki sta se prisesala kljub advantixu a očitno je en bil tisti, ki mu je prinesel to bolezen.
A mu bodo kontrolirali jetra po antibiotikih? Meni je rekla, da je to nujno potrebno, ker menda zelo vplivajo na njih.
Ah, ti naši ubogi kraškoti  :'( !

Ker smo tudi mi ravno dobro zaključili kuro z antibiotiki zaradi erlihije par info.
mi smo za jetra dobili zraven še Epato tablete in smo dajali poleg antibiotikov tudi to. Je pa res, da je že krvna slika pokaza povišane jetrne encime, pred samo antibiotično kuro. Tako, da lahko dodajate tudi to - dobite pri vet.
Mlečne izdelke se v kombinaciji z Ronaxanom lahko daje ampak v razmahu vsaj dveh ur, skupaj pa res ne. Lahko se pa namesto tega da katere druge probiotične pripravke, za obnovitev črevesne in želodčne flore.
Upam, da bo zdravljene uspešno in brez posledic. :)



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #762 : 17 December 2010, 20:21:38
Hvala obema za informacije!
Danes smo zaključili z antibiotiki in zdaj morava počakati en teden, da vidimo, kakšno bo stanje. Jetra so zaenkrat ok.
Feld je pa spremenljivo, enkrat zelo živahen, potem pa spet kar poležava in še vedno občasno šepa na sprednjo taco. Je pa tak, kot, da bi imel kemoterapijo, dlaka mu gre v šopih ven! :'(
Kako pa kaj Kato prenaša antibiotike?


Čajka

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #763 : 19 December 2010, 17:09:51
Zdravo...če lahko kdo kaj pomaga...

ker spremljam lelga kraševcev, sem opazila se je oddaja trenutno povsem zataknila -  pri vzrediteljeu Baumanu. Imel je 10 mladičkov, 5 jih je prodal, 5 samčkov pa kljub zelo znižani ceni in kar precej oglasov, še vedno čepi doma!!  Če veste za koga!! ki je iskal samčka kraševca ga morda opazorite.  Upam, da samčki čim prej najdejo dom!! Ko sem jih videla v živo pri 7,5 tednov so super simpatični in komunikativni. Zdaj gredo že prosti 3 mesecem starosti.





VEč informacij: http://www.dlvkos.si/index.php?option=com_content&task=view&id=194&Itemid=31

Kraški ovčar je redka in ogrožena slovenska pasma. V Društvu ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije se združujemo tisti, ki želimo kraševcu pomagati pri razvoju in obstoju. www.dlvkos.si


Čajka

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 19 December 2010, 17:13:05
Danes pa smo tudi mi uživali na snegu  ;D




He he - super je tale vaša starejša dama v plaščku !!  :o

Kraški ovčar je redka in ogrožena slovenska pasma. V Društvu ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije se združujemo tisti, ki želimo kraševcu pomagati pri razvoju in obstoju. www.dlvkos.si


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 19 December 2010, 17:17:49
Ful luškane slike kraševcev v snegu.  ;D
A smem vprašati, čemu plašček?  ???


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #766 : 19 December 2010, 17:20:33
Žal, meni trenutna situacija ne omogoča nabave enega takega ljubkega medvedka. Se pa trudim z reklamiranjem, zadnjič sem tudi na sestanku IO KD Celje omenila teh 5 samčkov, ki čakajo na novi dom in prosila člane, naj posredujejo informacijo naprej.
Upam, da bodo kmalu v rokah novih ljubečih skrbnikov!


Čajka

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 19 December 2010, 17:46:48

A smem vprašati, čemu plašček?  ???

Gala V - to je že stara dama, in jaz kar razumem da radi poskrbijo da ima na stara leta kosti na toplem  ;)

Talija - super za tvojo akcijo. Vem da je tudi Gala V na facebooku malo pomagala. Menda se bo našel kakšen novi lastnik  :o

Kraški ovčar je redka in ogrožena slovenska pasma. V Društvu ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije se združujemo tisti, ki želimo kraševcu pomagati pri razvoju in obstoju. www.dlvkos.si


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 19 December 2010, 17:57:36
Verjetno se čudno sliši, ampak res nisem vedela, da se tudi kraševce kdaj pa kdaj obleče.  :) Moja je res še smrklja, ampak ji nič čez hlajenje v snegu. Na stara leta pa ne vem, kako bo ...


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #769 : 19 December 2010, 19:09:37
Kako pa kaj Kato prenaša antibiotike?
Moram potrkati, zaenkrat je vse v redu. Me pa zdaj, ko vas berem, malo skrbi, da ni dobil nič za jetra. :-\ Pa tudi ni nič planirano, da bi mu kri spet pregledali po teh 6. tednih.
Drugače bi pa jaz takoj še enega kraševca, ko gledam te fotke mladičkov. :o


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #770 : 19 December 2010, 21:17:14
A smem vprašati, čemu plašček?  ???

Roni je po gonitvi ostala čisto brez dlake :-\, poleg tega pa zgleda, da ji je Viivi prinesla iz razstave v Vrtojbi kakšno virozo, ker sta obe ful kihali, Roni pa je občasno tudi kašljala. Glede na to, da je v stanovanju, je velika temperaturna razlika, samo z gibanjem se ne uspe več dovolj ogret. Sicer pa do letos ni bilo potrebe po plaščku, ampak oblečena veliko bolj uživa na sprehodih :).




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #771 : 20 December 2010, 13:41:24
Kirsikka - ful sta lušni  ;D Meni je tale škot/kraško kombinacija zakon- očitno se kar dobro ujamejo  :) Koliko je pa stara škotka?


Čajka, a po forumih se je dalo?



Čajka

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #772 : 22 December 2010, 17:01:30
Evo se je premaknilo glede mladičkov zgoraj ....eden je odšel v Grosuplje (jipi! - blizu), drugi pa na Ptuj - ta bo pa hodil na poligon in menda na kakšno razstavo !!  -  :o

Je pa še par resnih obiskov napovedanih za viken !!
Super ..

Doma torej ostaja IGO (na sliki) in dva bratca...ampak kot je videti ne za dolgo



Zdaj bomo počasi začeli iskati že lastnike za leglo od Cvetota...spet samčki še niso oddani/rezervirani (eden je)...so pa stari šele 5 tednov. Obljubljene imam slikice - jih napopam takoj ko dobim.

Kraški ovčar je redka in ogrožena slovenska pasma. V Društvu ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije se združujemo tisti, ki želimo kraševcu pomagati pri razvoju in obstoju. www.dlvkos.si


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #773 : 22 December 2010, 17:36:58
Jaz sem dala še na blog, če bo kaj pomagalo  ;)


Mimogrede, kakšni prostovoljci za kakšno zimsko norenje naslednji teden :)?
Grom je bil sicer na enem socializacijskem v soboto, je šel pogledat lučke v Ljubljani in je bil super priden (res ne vem, zakaj lahko na sredi prešerca izvaja vse sorte s popolno pozornostjo, na izpitu pa misli, da je zadolžen za zabavo  :P:)

Lp, Zina  :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #774 : 23 December 2010, 10:20:11
(res ne vem, zakaj lahko na sredi prešerca izvaja vse sorte s popolno pozornostjo, na izpitu pa misli, da je zadolžen za zabavo  :P:)

Na Presercu si sproscena, na izpitu nisi ;) In vecina nas je takih.


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #775 : 23 December 2010, 17:05:53
100% bo kaj takega. Saj tudi na razstavah vidiš kdo je živčen.  :)


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #776 : 24 December 2010, 17:14:50
Kirsikka - ful sta lušni  ;D Meni je tale škot/kraško kombinacija zakon- očitno se kar dobro ujamejo  :) Koliko je pa stara škotka?

Hvala :) Kombinacija škot/kraško je res super ;) zelo lepo se med seboj dopolnjujeta :) Roni se je ful pomladila od kar je Viivi, Viivi pa je pridobila velik del Roninega karakterja ;D, stara pa je leto in pol.

Lepe praznike vsem ;)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #777 : 24 December 2010, 17:22:34
Tudi jaz želim lepe božične praznike in srečno, uspešno in predvsem zdravja polno leto 2011 - vam in vašim kraškotom seveda.  :-*


mihaelaper

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 30 December 2010, 18:20:29
                 

      Odmerek modrosti,kanček norosti,za en kozarec zdravja
        in veliko ljubezni, previdno zmešajte
      ter z občutkom uživajte v Novem letu.

            Srečno 2011 vam želim      M & F



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #779 : 30 December 2010, 21:18:53
Zvezde na nebu,
lučke vsepovsod,
tople želje in lepe misli
se iskrijo naokrog.
Naj leto 2011 vam pričara
lepoto vseh drobnih stvari,
izpolni sanje in vas popelje
v jutra polna srečnih dni.