Apartmaji v dalmaciji- kjer sprejmejo pse

damayanti · 173965

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #150 : 21 Maj 2009, 21:04:57
Mi smo bili lani pri Trogirju (Slatine) in smo bili zadovoljni. Letos bi pa šli (spet) v okolico Splita ali pa še malo dlje (najdlje do Makarske recimo). Šli bi proti koncu avgusta, z psom (8kg), z mano, mojim bratom (10) pa s starši. Nekje kjer bi bila voda bolj čista in bi bili nekje na samem (brez pretirane gužve, vreščanja,prostor za sprehod s psom), pa ne po preveč zasoljeni ceni.
Zdaj sem malo zakomplicirala.  :D Damayanti? Kdorkoli? Kake izkušnje, predlogi glede apartmajov?  :)

Na Šolto pejte ;D iz Šolte imaš katamaran in si v 20 minutah v Splitu- če imaš željo po Splitu, cena karte za katamaran  na osebo je pa 14 kun ;)
Slatine so na otoku Čiovu :), iz Slatin gledaš na Šolto in Krknjaše pa na Drvenik mali in veliki.
žal nimam pojma o apartmajih na celini.
Mi se bolj kot ne po otokih klatimo... tam nadeš mir, osamljene plaže , znosne cene, in  nekompliciranje glede psov.

Ena od opcij konec avgusta je tudi tole. Korčula- okolica Vele Luke
http://damayanti.moj-album.com/album/12361232/
 samostojna hišica , sicer robinzonskega tipa. Tv- ja in elektrike ni , dela pa luč na solarno, imate svojo plažo, je za 5 oseb, pse sprejmejo, čoln dajo na uporabo, mir.
lani je bila cena v glavni sezoni 50 eur ;).
Voda je pa otoških plažah čista :). Prostora za sprehod pa kolikor hočeš..... tudi sprehod brez povodca ;)

Ja, glavna sezona Damayanti....pa vrocina. Tko da kamp raje ne...tud pol ne moremo psov pustit ce gremo kaj ven. Lej ce dobis kaksno info bom(o) full vesela(i)...jaz lahko najdem samo une "uradne" variante in jih ni dosti.
Hvala!
Aja psi so pa vecje sorte- svicarji, bernci, belgijci...pa kitajc.  :o :P
Kaksna hiska z vrtom? LOL

Ziva

Hiša ???... u mater ti imaš pa že kičaste zahteve.  tole ne bo šlo. :D

Bom poklicala Sanjo... oni imajo vikend na Visu... vem pa da mi je lani rekla, da če koga poznam da lahko odda stanovanje za kakšen teden. sami imajo tudi psa
Stanovanje je pa na Visoki. 4 sobno.
To je zgornji del Splita ( tam ko gre druga vpadnica proti  južni luki ;) )

Drug teden punce vam javim. Jutri imam en kup opravkov, v soboto pa grem in me do srede ni. ;)

p.s.
Glede apartmajev. TERMIN!!!! termin je pomemben ;) in to točen , če ne ne morem nič pomagat... taboljši so v glavni sezoni že skoraj da vsi polni.
Mene folk kar kliče :D... tudi taki, ki sploh niso prijavljeni na forumu in imajo psa( pa očitno berejo tole temo :D :D :D)....
Izgleda, da je res problem dobit nekaj normalnega in da sprejmejo psa.




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


koker

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 21 Maj 2009, 21:50:29
Tudi jaz imam željo da bi šla na razstave v Splitu, pa nimam nobene variante, kje prespati s psi.
Tako bo oddgovor tudi meni prav prišel.



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 21 Maj 2009, 22:55:01
Mene pa zanima, ce kdo pozna kaksen apartma kjer bi sprejeli tudi nemsko dogo in dva bokserja. Imamo pa se dve zahtevi ... apartma v pritlicju (ce je le mozno) in pa plaza primerna za otroka (3 leta) - mivka, pesek, ... (nikakor skalnata). Dopust imamo pa od 25.6. dalje.
Se najrajsi bi videli, ce bi bil apartma na kaksnem od blizjih otokov (ce ni drugega lahko tudi solta, ... le, da je plaza primerna za otroka), rezervirati pa bi morali v kratkem. Hvala za pomoc!

Lp
Matic


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #153 : 22 Maj 2009, 07:49:45
Meni je bila ful luštkana plaža na Pašmanu, delno peščena in zelo, zelo nizka voda. Si kar lep čas lahko hodil po vodi, pa ni bila niti do kolen.
Sem pa bila, če se prav spomnim v Kraju, zelo luštkano, itak pa je Pašman majhen. Je pa res, da je kako ono tapravo močno senco težko najti.
Kompliciral pa ni noben za psa čisto nič,  pa je cel dan skakala po vodi in plaži, seveda pač malo stran od onega urejenega dela...
Je pa mogoče malo težje najti apartmna, kjer dovolijo pse, jaz sem bila v kampu. Apartmaji pa so zgledali zelo luštni, jih je kar nekaj.
Vse je bolj mičkeno in ni ravno nekega ful dogajanja, ampak meni se ravno to dopade... :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 22 Maj 2009, 08:30:38
Mene pa zanima, ce kdo pozna kaksen apartma kjer bi sprejeli tudi nemsko dogo in dva bokserja. Imamo pa se dve zahtevi ... apartma v pritlicju (ce je le mozno) in pa plaza primerna za otroka (3 leta) - mivka, pesek, ... (nikakor skalnata). Dopust imamo pa od 25.6. dalje.
Se najrajsi bi videli, ce bi bil apartma na kaksnem od blizjih otokov (ce ni drugega lahko tudi solta, ... le, da je plaza primerna za otroka), rezervirati pa bi morali v kratkem. Hvala za pomoc!

Lp
Matic

Hmmm, za vas bi bil od Marine na Korčuli apartma  najbolj idealen
http://damayanti.moj-album.com/album/13103858/

pritličen , samo en apartma, komforten v nulo, z kompletno kuhinjo( tavelik hladilnik, pečica, mikrovele) klimo ima, tv... do plaže je 30 metrov in en del prodnate plaže- plitvina je njihov.
V tem terminu  niti kaj veliko folka tam verjetno ne bi bilo. terasa je pa mega.... pritlična in nanjo se pride zgolj skozi apartma...  otrok ne more ne past kam ali nikamor pobegnit.
Pa za vas verjetno ne bi bilo moteče da se tisti otroški del sobe  pregradi zgolj z zaveso.
kako ima prosto bom poklicala Marino, če vam ni Korčula( Vela luka )predaleč.

Šolta je zelo zelo boga z prodnatimi plitvinami.... če pa še je .. je pa to po večini Nečujam, tam je pa gužva.

Ribiška hiša v Krušici , je pa tako.
http://damayanti.moj-album.com/album/8019683/

To je res v unem tipičnem ribiškem stilu.( tisti pesek  spredaj naj ne moti - ker sem to slikala ko je nikica nekaj zidal.... poleti ga ni bilo več)
Takoj spodaj

Kjer vidiš tisto trto... je kot en dnevni prostor z kuhinjo... spredaj se ponavadi postavi miza

po stopnišču navzgor, je kot delno zaprta terasa- loža... tam imaš notranji žar, in en tak kakor zimski prostor, iz tega prostora imaš potem dve stopnici, na levo sta dve majhni sobi... na drugo stran pa kopalnica.
Iz tega prostora imaš potem še par stopnic in hodnik kjer prideš zadaj za hišo.
Zgornji del je bil lani prazen( letos ne vem kaj je sčaral Nikica- to je model na sliki v rdečem pajacu :D)

Sigurno pa ne bi popolnoma nič kompliciral če imaš 6 psov ;)
 pa tudi onadva sta zelo uredu..... tipična tista otočana ampak, ne hodita tja nič . tako da bi bili  več ali manj sami.....
plusi
- lahko sediš pred hišo in pustiš tamalega da čara po vodi.... malo naprej je spet plitvina z kamenčki.
- ste sami tam
- mir je,  če se sprehodiš za rt-om cca 200 metrov imaš plažo kjer ste sami tudi v najhujši sezoni
- nikica lovi ribe in vam jih šenka kar nalovi+ speče

minusi
 -cela bajta  prostorno je res tisti avtentični stari ribiški stil( vse nekaj stručkano in raztureno - razporeditev prostorov- mišljena )
- krušica je oddaljena uvala.. do tja je res boga cesta
- lani je bilo tam celega hudiča enih klatežkih mačkov
- hišica ni čisto na samem
- nima klime
- pa njegova cena- je preterana za to kar nudi ;) iskreno


 če iščete apartma ki je kolikor toliko normalen, in da sprejme pse... bi bila najboljša varianta Jadrankin apartma( poglej po postih nazaj svitlebaje nekaj je stran.... na njeni strani tudi telefon)
 res da ni čisto pri morju.... v tem terminu bi bili verjetno sami v hiši
 psi število in velikost niso problem
  za na plažo( tako s plitvino in senco - da ne bi nikogar motili), bi se pa morali napokat v avto in zapeljat, kakšnih 400 metrov - pa Maslinica je res blizu.... cca 500 metrov
Tudi ljudi - turistov tam več ali manj ni. Okoliške hiše so privat in ne oddajajo/ ponavadi jih še sploh tam ni....

Na Braču ne poznam nikogar. Razen ene familije na Bolu... ampak oni so res v gužvi( jaz tam ne bi bila da je vse zastonj)
Hvar.... je še huje.... poznam edino v Zavali... tam se derejo v naprej če imaš jorkija v žepu... kaj šele 3 "PSE" :D

Pri vas je edino to problem "stauhati" da je apartma ali hišica pritlična, ker ti otoki so več ali manj skalnati in je vse nekaj po štukih.... kar je pritličnega in da je plaža lepa je pa nagužvano in nastane problem z psi.
Robinzon( hiška ki je brez štroma- oz ima luč na solarno napajanje- vse ostalo normalno ) pa vam ne pride v poštev.... ali ja?( pa na Korčuli je- do tja je pa Trajekt že strošek če greš iz Splita)




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 22 Maj 2009, 08:31:29
Meni je bila ful luštkana plaža na Pašmanu, delno peščena in zelo, zelo nizka voda. Si kar lep čas lahko hodil po vodi, pa ni bila niti do kolen.
Sem pa bila, če se prav spomnim v Kraju, zelo luštkano, itak pa je Pašman majhen. Je pa res, da je kako ono tapravo močno senco težko najti.
Kompliciral pa ni noben za psa čisto nič,  pa je cel dan skakala po vodi in plaži, seveda pač malo stran od onega urejenega dela...
Je pa mogoče malo težje najti apartmna, kjer dovolijo pse, jaz sem bila v kampu. Apartmaji pa so zgledali zelo luštni, jih je kar nekaj.
Vse je bolj mičkeno in ni ravno nekega ful dogajanja, ampak meni se ravno to dopade... :)

Pašman tudi jaz gledam, je problem pri apartmajih. Da dobiš dober apartma, plus da ti dovolijo imeti psa.  :-\ :(
Če ima kdo kak kontakt za pašman, se  priporočamo.  :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 22 Maj 2009, 08:41:14
No še en namig.

Vsak otok ima svoj turistični biro...oz imenuje se "turistična zajednica"( google in vpis turistična zajednica  otok pašman ugljan..itd. ;))... tam so prijavljeni vsi domačini ,ki oddajajo apartmaje( tam se prijavlja turistična taksa :))
To niso agencije, ampak državna ustanova- ne jemljejo provizij .
Ena takih varijant... za tiste, ki govorite hrvaško je, da tja pokličete..... vprašate, če ima kdo takšen apartma ;) oz če kaj vejo.... ;) in boste dobili kontakt od lastnika- direktno.
V naprej ne omenjajte psov na TZ... ampak šele lastnika vprašajte  če dovoli ;)

Letos so zelo prijazni in ustrežljivi... ker jim grozi  v nasprotnem primeru da bo turistična sezona v K**** :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #157 : 22 Maj 2009, 09:30:19
Ej Damayanti, a si razmišljala kdaj,da bi turistično agencijo odprla.
Tale posredovanja ti grejo odlično. Lahko se specializiraš na kinološki turizem

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #158 : 22 Maj 2009, 09:36:25
 jah včasih razmišljam  v tej smeri :o...., je pa dvorezen meč.  Se zgodi, da se tile domačini ne držijo svojih obljub( lani na Šolti je bil tak primerek), potem jih pa jaz poslušam ko v dobri veri koga tja pošljem ::)
Samo poslovanje( po reglcih ;)) je z dalmatinci znanstvena fantastika :D
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 09 Junij 2009, 16:59:48
Tudi mi imamo letos novega člana in iščemo kak primeren dopust z našim yorkijem ... sma dva + naš razvajenec, vendar imamo problem z zasedostjo apartamajev, saj iščemo za glavno sezono od 30. julija naprej ... Uf, včasih sem našla takoj počitnice, letos pa sploh ne vem, kje iskat ... nekateri dovolijo pse, pa ga potem zunaj ne smeš imet (noter pa ga tud ne mislim imet skoz zaprtega), nekateri obratno ipd. Najraje bi izbrala tud kak kamp, kjer je veliko psov, ampak kaj ko ne poznam nikogar s prikolico  :( - nikjer pa nisem videla za najem prikolico, no, se ne spoznam na kampe, mislim, da je tam samo cenik za postavitev prikolice in da nimajo svojih ...   :'(

No, skratka za vsak nasvet bi vam bila več kot hvaležna  :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 10 Junij 2009, 08:53:48
Ma ja  ??? zaradi yorkija ti komplicirajo ???

Če se najde apartma za take ki imamo "PSE"( ne mislim nič slabega napram mini pasmam :D- zgolj prispodoba)Ki po vrhu znajo kdaj in kdaj še orenk glas od sebe dat in dlako puščat, ni vrag, da ne boš tudi ti za žepnega našla en apartma. ::)

Ne vem kako se meniš za apartma ;)... najprej se vpraša za dva človeka potem spotoma omeniš ,da imaš enega zelo majhnega  mini mini kuža ki ne pušča dlake ;)
pa se bo hitro našel apartma.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #161 : 10 Junij 2009, 09:29:25
jaz lani nisem imela problemov z iskanjem apartmaja za 2 osebi in maltežančka. sem pa spotoma omenila, daje majhna majhna, ne pušča dlake, ne laja in je prijazna do vsakogar  :) je pa res da smo se odločili za Murter, ki ni glih ne vem kako ful neki turistilni otok  ;)


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 12 Junij 2009, 19:16:54
Ok hvala punce ... mislim, da ga bomo kar v Poreč pičili  ;)



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 23 Julij 2009, 16:03:31
Evo, pa smo rezervirali na Šolti :P
Dmayanti gremo v Proteo, tako kot si nam svetovala ::)
Sporočimo kako smo preživeli na drugi del dopusta :P
Zanima me, kje pa gremo na trajekt?
Hvala za informacije ;D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #164 : 24 Julij 2009, 15:05:39
Evo, pa smo rezervirali na Šolti :P
Dmayanti gremo v Proteo, tako kot si nam svetovala ::)
Sporočimo kako smo preživeli na drugi del dopusta :P
Zanima me, kje pa gremo na trajekt?
Hvala za informacije ;D

Pazite se morskih psov, menda je eden iz Brača zavil proti Šolti.  :P
Drugače pa uživejte!  :)



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 25 Julij 2009, 16:36:49
Haha, Silver, to pa ni smešno!
Mislim, da so že odplavali mimo šOLTE.
So, bili brez dokumentov :P



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #166 : 29 Julij 2009, 10:07:41
 :-\ joj sem malo pozna... malo se potepamo tole poletje
http://www.amzs.si/?podrocje=262&drzava=14&destinacija=13&linija=21

S tole informacijo si lahko najbolj pomagate.

trajekt gre vedno iz Južne luke...in ponavadi stoji za hišico- kioskom.... sicer vas pa" tabeli" v luki usmerijo ;)

upam da ste našli če ste že na Šolti.

Tisti ki ste pa že nazaj.
Nič se ne javljate letos kako je bilo :-\
Nič slikic.

ravno včeraj mi je Pero poslal mail ,da je v zgornja apartmaja  namontiral klime.

Mi gremo konec avgusta za kakšen teden  ali dva odvisno od časa :)
kdor bo takrat dol se vidimo in kakšen špricar popijemo 8)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #167 : 29 Julij 2009, 10:09:46
P.S.

Če bo pa tisto morsko ščene še krožilo dol okrog ga bomo pa na gredele fliknil :o
baje ni slab  v zrezkih popečen >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 29 Julij 2009, 11:58:44
Damayanti, nisi prepozna. Naš odhodm je 3.8.2009. :P
Dobili smo velik apartma. Ko se vrnemo, sporočim kako smo se imeli fajn.
Mož se bo potapljal in tudi daving center smo našli. ;D
Morski psi pa bodo tako zbežali pred mojim psom, hihi.... ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #169 : 29 Julij 2009, 13:04:55
aha ok ;D potem za trajekt glejte zgornji link ;).
Ko pridete na Šolto pa gasa za Maslinico pa ne morete falit :)

Ja diving center je v Stomorski- vozijo pa potapljače na rt Livka( to je ravno tam kjer naj bi morski cucek krožil :D :D :D- naj eno veliko harpuno vzame s seboj- sej skrinja pa mislim , da je v tavelikem apartmaju/ tistem  tavelikem spodaj ;)  >:D)
P.s. pa v Stomorski imajo dober sladoled ;)




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 30 Julij 2009, 07:43:43
Damayanti, tole z morskim psom pa je že kar huda ???
Potapljaška oprema bo definitivno ostala doma ;D
Upam, da uspem ::)
Hvala za praktične informacije - za one, kje imajo kaj dobro - sladoled ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #171 : 30 Julij 2009, 08:52:02
Damayanti, tole z morskim psom pa je že kar huda ???
Potapljaška oprema bo definitivno ostala doma ;D
Upam, da uspem ::)
Hvala za praktične informacije - za one, kje imajo kaj dobro - sladoled ;)

ja no...  res so jih tja vozili :D. tam je otoček Mrčara( znamenita Splitska regata -okoli tistega kamna ;))... in pa tam so Splitska vrata( pas med Bračom in Šolto- kjer grejo vsi trajekti in ladje skozi za luko Split)- tam naj bi bilo veliko ribic- zato so jih tudi vozili tja.... da so pod vodo lahko občudovali ribice :D( cucelj pa naj bi v jadran zalutal zaradi hrane ::)...
 Upam da jih letos ne vozijo tja. Je pa potop itak  varovan... tako da  ni panike ;) ziher imajo fish finder :o.
Potapljaško opremo le  s seboj ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 06 Avgust 2009, 08:29:31
Damayanti, se ti oglašam direkt iz Šolte ;)
Da te pohvalim za super destinacijo ;)
Imamo velik apartma, maksimalno uživamo, Pero in njegova žena sta zelo prijazna ;D
Morskega psa še nismo srečali, srečaš pa v morju kake 4tačke - pasje, ki veselo plavajo :P
Naša zlata prinašalka se veselo kopa, šicu pa se drži obale, hihi :P
Potapljaška oprema je z nami, potopi si sledijo skoraj vsaki dan. V diving centru so tudi prijazni :)
Sledijo še fotke, ampak sedaj se grem malo ohladit v bazen, jupiiiiiiiii :P



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #173 : 06 Avgust 2009, 09:01:17
Me veseli ;D da se imate fino. Malo sem vam  kar fouš :'(
Pero me pa tud vsak dan draži preko skypa...
Sem slišala, da imate še raffija tam :o :D :D


kakšno fotko pa le pritisnite ;) pa uživajte na maxsimum , še za nas ,ki trenutno še ne moremo :).

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 06 Avgust 2009, 13:51:55
Damayanti, saj bomo tudi za vas, ki pridete za nami pustili dovolj stvari za uživat :P
Ja, družbo nam pride občasno delat še Raff ;)



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 08 Avgust 2009, 21:22:03
damayanti... da se še jaz javim :)
imeli smo se super! nekaj fotk na blogu: http://www.tai-the-zmaj.blogspot.com/

spoznali raffija in tudi zlato prinašalko in cartastega shitzu-ja :)

lp,a

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #176 : 09 Avgust 2009, 14:10:28
Mi smo bili letos na Ugljanu v apartmajih Lukin. Pod apartmajem je gozdiček, nato pa je plaža, kjer je zelo malo ljudi. Cena apartmaja na dan je 46€+ 5€ za2 psa.


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 09 Avgust 2009, 15:40:41
Po slikah sodeč so tile apartmaji na Ugljano dost idealni za pse. Kakšna je pa kej še drgač okolica (cesta, mački, gužva). A je kaj takega, da ste moral še posebej paziti zaradi psa? 



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #178 : 09 Avgust 2009, 20:45:10
V celem tednu smo srečali samo enega mačka, ki je našedva prestrašil ponoči na sprehodu ;D. Gužve na plaži v gozdičku ni bilo, na skalah ob vodi pa tudi ne. Med morjem in gozdičkom je cesta, kjer se vozijo avtomobili, vendar ne prav veliko in večina jih gre lepo počasi, kakšen pa prinori, zato je treba pazit, da pes po kopanju ne steče direktno čez cesto proti gozdičku, ker je od ceste do morja samo cca 3m. Drugače pa so v morju ježki in je treba malo pazit, za pse pa ni problema, ker v tako nizki vodi jih še ni. Voda je mirna, ker je zalivček, ki se imenuje Mala Lamjana. Mi smo se kopali direktno pod apartmajem, kjer je delno betonirano, na koncu zaliva pa je plaža s kamni, ampak tam ni sence.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #179 : 19 Avgust 2009, 17:56:32
 :o lepo da ste se Šoltani oglasili :D Mi gremo v septembru na Šolto... zdej pa še ne :'(

Pri naši bajti  eden mora delat čez poletje ???,      dva ne , eden ima pa zatišje ker je feragosto >:D
In ker je ta eden, ki mora delat dobil tokrat eno tako lepo destinacijo na jugu Francije smo se ostali trije prištulili zraven. In smo štartali Iz Slovenije na končni cilj Narbonne( na jugu Francije ;D)

pa sem se odločila da dam napotek še za kaj drugega kot samo za Dalmacijo- tako malo .... če bo šel slušajno kdo kdaj( s kakšnim avtodomom seveda :D... ne s kamionom)

Kot ponavadi smo  pozabili fotoaparat ::)...in ko nam je prebilo da imamo še mobitel in gor fotoaparat je bila že tale tabla ob cesti


 Tukaj se je že začelo zanimivo.... predvsem pa vroče in nagužvano zunaj( mi smo imeli klimo + ventilator)... seveda za naša  pasja zijala več kot zanimivo ::)

kaj lepšega kot vozit se visoko ,da vse vidiš v hladu in na mehki postelji :o

takole nekako izgleda v Franciji na cestninskih postajah- pa pravijo, da je recesija turizem ukinila ::) Vraga
No ampak ker smo bili mi v 16 m kompoziciji za katero velja telepas cestnina smo se gosposko peljali  po svojem pasu mimo vse gužve... poslikali smo jih pa vseeno, se nam je pač zdelo fajn, da nam ni bilo teba čakat >:D
In ko smo prispeli v Narbonne( konec Francije). In ker smo bili pridni  in zgodnji je za tisti dan sledilo kopanje na pravi Francoski obali...tisti tipični
In smo jo našli ...po navigaciji seveda. Še prej odpeli večji del kompozicije in se odpravili za ostalimi francozi..... 8)
( frenčiji kot zgleda nimajo šihta- vse je rinilo na obalo- izgledalo pa takole ???)

ampak smo bili vstrajni ( predvsem pa na velikih kolesih in smo lahko parkirali tudi čez kakšen robnik ,ki je ovira za osebni avto :P)

in prispemo do plaže..... Smo iskali tako malo manj zasedeno brez kafičev- ker kjer je kafič- tam je tudi tabla na kateri je prečrtan pes ;)



Plavanje na povodcu  :-\
Kopalke polne mivke  :-[
- en kup smeti v ozadju- :-X
.....ampak se je našla ena stara babura francoska ,ki je takoj komentirala svojim mulcom " ale ale ... žlobodru žlobodra .... la gran cien"( kar vem da pomeni  velik pes) in pa na koncu" uuuu fuj".
 >:( ... še dobro, da je v Franciji tradicionalni način govora bolj neolikan način in sem  kar po slovensko nazaj nakomentirala " celo obalo imaš v pintah in usranih plenicah , a ti se mi zarad psa zgražaš" potem je še nekaj žlobodru žlobodra...pobasala eno zarjavelo ležalko in šla 100 metrov preč.....
Super! ;D
Kolk malo je treba :D

Po kopanju obvezno prečesavanje in hvala bogu ,da ima kamion zrak ,da smo lahko vso mivko spihali še predno, se je naš damč odloču ,da je njemu dost kopanja in hoče it spat v hladno posteljo in se začel vzpenjat in raztegovat na kamion in prav bevskat name naj ga če dvignem da bo šel notr  >:(. ::)

naslednji dan, pa malo višje v Montauban( provinca Pirenees- znana po vinu in nasadih sivke... katero so že pokosili :()

takole približno izgleda pokrajina... prekrita z vinogradi in nekje na samem ena taka mala vasica na vsake kvatre enkrat
ali kakšen grad

na cilju je tisti, ki je bil službeno oddelal tasvoje mi smo pa malo vohljali naokoli po tistem malem mestu  , kupili par buteljk vina (  vino v Franciji 1,20 do 2,80 eur za buteljko ampak ne neka brozga- vrhunsko. Naš refošk če se ne motim ni pod 3 :-X... bagete in  francoski rogljiči- ugodno 8).... 5 baget in 4-je rogljiči 3,70 eur....ko je videla  pse je samo rekla " ki le bell gordon " vzela neke dva zavitka z neko klobaso v sredini in vsakemu eno pofutrala :o..... je takoj popravila  moj vtis o nevljudnih francozih :-* .... al smo imeli pa samo srečo, da smo na pasjeljubko naleteli  :D)


In nazaj na obalo- ker je bil petek pred praznikom ni treba posebaj omenit, da so bili vsi Francozi spet na cestah ???

Še enkrat hvala bogu za telepas :D in smo šli spet mimo ;D
potem pa iskanje našega parkirnega mesta- dva dni in pol moramo nekje bivakirati ker je za tovorna vozila v franciji prepoved( res smo se zasekirali >:D).
destinacija Fos du mer (  navigacija   8)- odpnemo kompozicijo - malo na okoli in voila- takole parkiramo)


Ker na obali ni mivke, se francozi tam ne namakajo... sem in tja kakšen ribič se je našel zjutraj in zvečer....  več ali manj nikjer nikogar. 300 metrov  neka hiška kjer  je čez dan kot nekakšna mini trgovina z ribiško opremo- zunaj ima tuš, wc, pitno vodo ( zastonj- ..... no kao za ribiče verjetno... ampak ker mi ne razumemo francosko smo to komoditeto vestno koristili 8).... nihče nas pa tudi ni podil) 
pa smo preživeli vikend



  dnevi ležanja so minili tik tak
in smo šli nazaj
 še malo utrinkov
 vele-znana cot d Azur


 Monte Carlo


 Genova



Skratka.... če se kdo odloči, da si za počitniško destinacijo  izbere jug Francije ( z avtodomom- seveda- ali pa z avtom in šotorom/ btw campov je ful  ;) in v vsakem skoraj da sprejmejo pse)
Toplo priporočam ;)
 tako na hitro nam je bilo všeč. Hrana v trgovinah poceni, izbira ogromna ( siri tasmrdljivi- od 1 - 2 eur) Kruh poceni, vino tudi. Meso v trgovini- pripravljeno za žar 1,5 kg pakirano 4 eure itd.
Hrana v pasji štacuni- royal canin active pakirano 15 kg( za info- je nismo kupili) je bila 24 eur... shoko drops večja škatla kot pri nas 1,20 eur

Sedaj pa upamo ,da naš delavec do konca sezone  dobi kakšno Lizbono. tja bi bilo tudi zanimivo it malo pogledat ;D













kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.