kuža alkoholik (ni šala)

ČRNI PANTER · 17506

ČRNI PANTER

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
: 25 Maj 2008, 14:56:41
Lep pozdrav.
Pri mojem stricu imajo psa pasme maltežan. No in ta pes je star dve leti, zna pa vse mogoče trike. Povprašal sem ga, kako je psa to naučil, ta pa je povedal, da ga nagrajuje z pivom. In res; ukaže mu preval ter da pir za povohat. Pes se je obrnil kot bi trenil, ter polokal pivo. (ne celo, približno pol deci.) In sedaj me zanima:
*pivo vsebuje kvas, ki napihne želodec. Lahko to psu resno škodi?
*je pes bolj občutljiv za alkohol?
PS: Jaz tega z mojo Aiko raje ne bom probaval, zanima pa me, če je kdo imel podobno izkušnjo.
lp



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Maj 2008, 15:05:30
vsi govorijo da psom škoduje čokolada pa z mojo psičko ni bilo nič narobe ker sem ji dejala...tako da mislim da če ne pretiravaš in mu ga ne daješ prepogosto tudi pivo ne škoduje..najbolj varno pa je da mu ga sploh ne daš :)

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


ČRNI PANTER

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Maj 2008, 16:06:14
ne zastopiš..
Ko pes naredi trik , ga pohvališ z briketom ali piškotom. no jaz za učenje porabim 5-10 briketov, ta stric pa po pol piksne pira, ali več. Tako da semi zdi to kar močna doza, a ni?



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #3 : 25 Maj 2008, 16:29:04
Kar precej ja... :-\ Človeška hrana (in pijača) ni pasja... Tako kot tut ne veš, koliko čokolada ali pa pivo psu dejansko škodi, ker vse se ne vidi samo na zunaj...


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4 : 25 Maj 2008, 17:08:53
Nisem prepričana, če samo provociraš, ali iščeš pozornost ali karkoli, ampak bom vseeno odgovorila.

Pa kam gre ta svet? Ni dovolj, da je to že pri ljudeh preveč pereč problem, dajmo ga prenesti še na pse, da se bomo lahko ukvarjali z odpravljanjem še enega problema. >:( Počlovečevanje psov itak očitno ne pozna meja. A si prepričan, da tvoj stric ni alkoholik? :-X
Alkohol je strup in škodi tako ljudem kot živalim. Glede na to, kakšno škodo lahko povzročijo preveč opiti ljudje, me zanima koliko ljudi lahko pobije pijan pes, ki se mu zaradi tega zniža raven tolerance na minimum??

vsi govorijo da psom škoduje čokolada pa z mojo psičko ni bilo nič narobe ker sem ji dejala...tako da mislim da če ne pretiravaš in mu ga ne daješ prepogosto tudi pivo ne škoduje..najbolj varno pa je da mu ga sploh ne daš :)
Daj preberi si temo o čokoladi, kjer imaš napisano, kakšna količina je za psa smrtna. Ne hecajte se.

Ko pes naredi trik , ga pohvališ z briketom ali piškotom. no jaz za učenje porabim 5-10 briketov,
Upam, da misliš 5-10 briketov, če zahtevaš od psa 5-10 kratno ponovitev vaj in ne 5-10 briketov za eno izvedeno vajo.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 25 Maj 2008, 17:29:44
Če tole ni provokacija, a je tvoj stric en težki kmetavz, ki poleg tega še zelo rad posluša Atomic Harmonic pa take zadeve?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ČRNI PANTER

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Maj 2008, 17:57:20
Ni pravokacija, sej že v naslovu piše da mislim resno. Ta moj srtic ni kmetavz, in tud če bi bil kmet kaj je narobe, saj na kmetih svet stoji.
glede vaj pa takole:
en trik - en briket
en novo osvojeni trik- en piškot. No glede alkohola pa sem že v prvem prispevku napisal da jaz tega ne prakticiram, me je pa zanimalo če je še kdo slišal za podobne primere; ker se mi zdi nalivanje psa res bolno.
lp



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #7 : 25 Maj 2008, 18:59:01
Če tole ni provokacija, a je tvoj stric en težki kmetavz, ki poleg tega še zelo rad posluša Atomic Harmonic pa take zadeve?


Pomoje bo ravn en tak ja >:( >:( >:( ::) :D >:D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 25 Maj 2008, 19:28:17
Ta moj srtic ni kmetavz, in tud če bi bil kmet kaj je narobe, saj na kmetih svet stoji.
Kmet je eno, kmetavz pa drugo ;)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #9 : 25 Maj 2008, 19:56:39
Če tole ni provokacija, a je tvoj stric en težki kmetavz, ki poleg tega še zelo rad posluša Atomic Harmonic pa take zadeve?
Zvrst glasbe pa tudi nima nobene veze s tem ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10 : 25 Maj 2008, 20:21:40
Smrček, daj povej kaj, če imaš res kaj za pvoedat, drugače pa ostani tiho. Saj lahko temo samo prebereš ane?  Sploh pa, kaj je narobe z Atomic Harmonic? Vsak posluša glasbo, ki mu je všeč ane  ;)

Res pa ne vem, kaj se gre ta tvoj stric Črni Panter. Tole mi je totalno mim. Jest bi na tvojem mestu ga prepričala in sesznanila, da z tem ni heca. psa si lahko ubije.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #11 : 25 Maj 2008, 20:55:51
Jz sem sam povedala svoje mnenje :P in pa s tistim k posluša tako musko je neki narobe pa ti si isto povedala tko da mogoče rajš ti ostan tih ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ČRNI PANTER

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Maj 2008, 20:57:07
Dajte punce, ne se kregat ,no ;)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #13 : 25 Maj 2008, 20:58:50
Sej se nebomo ;) ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #14 : 25 Maj 2008, 21:02:08
Jz sem sam povedala svoje mnenje :P in pa s tistim k posluša tako musko je neki narobe pa ti si isto povedala tko da mogoče rajš ti ostan tih ;)

Seveda ga lahko poveš, ampak pvoej še kaj pametnega oz. kakšen nasvet zraven. Jest ti  nič nočem, samo pvoedala sem ti. Kaj sem isto povedala? Jest sem rekla, da ni z nobenim nič narobe, če posluša Atomic Harmonic ali pa Mozarta...Naj posluša kar hoče.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 25 Maj 2008, 21:09:42
Malo off topic ampak vseeno. Smrček, ne razumem zakaj bi moralo biti s človekom kaj narobe če posluša Atomic Harmonic? A potem je z vsakim kaj narobe, ki ne posluša iste glasbe kot ti? Tako da se strinjam s kajcyko - povej kaj pametnega, drugače pa bodi raje tiho.

Črni panter, glede nagrade s pivom se pa naredi več škode kot koristi, svetuj mu raje naj kupi kakšne priboljške, ali pa mu jih ti nekaj prinesi in mu pokaži, da lahko kuža tudi s priboljškom odlično naredi vajo

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 25 Maj 2008, 23:31:42
To, da se psa nagrajuje z alkoholom je totalno mimo. Koliko je v resnici skodljivo ne vem, priporocljivo in zdravo pa sigurno ni. Svojega strica raje "primi v roke" ter mu razlozi, da to kar pocne je skregano z vsako logiko in mu predlagaj pasje priboljse, ali pa koscke sira, salamce.. ni hudic da se to ne najde v vsakem hladilniku.

Sploh za maltezana, majhnega par kilogramskega psa se mi zdi pol dcl piva absolutno prevec. Pa ce bi se ze zgodilo slucajno, da bi polizal kaksno kapljico ok, ampak taksne kolicine in se to z namenom nagrajevanje... brez komentarja.

Ceprav, moj pesjan je tudi na dobri poti, da postane alkoholik  ;D Bo zagledal plocevinko piva se bo zacel sliniti in na vse pretege prositi. Priznam, je dobil pakrat za en pozirek, da je enkrat jezik omocil...on bi spil celega ce bi mu ga dali, ampak ga ne dobi. Ampak pes ima 75 kg in tisti pozirek enkrat na leto mu neke skode naredil ne bo, ce bi vse pozirke sestela skupaj niso omembe vredni. Sicer bi pa on pil vse... se zgane pijace ce bi mu dali. Zdaj bo pa izpadlo, da sem jaz alkoholik.. ne ne, tak je pesjan ze prisel k hisi ;D


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 26 Maj 2008, 11:02:35
Pa dobro, vsi zagovorniki Atomic Harmonic, bodimo odkriti..njihova besedila so skrajno butasta in žalostno je, da je to kao odraz mentalitete naroda-namreč njihova "glasba" in njim podobni izvajalci se pri nas na veliko poslušajo. Nova trajna pa gmajna..pa čigava "brizga" najlepše brizga..  :-\ Človek ne ve a bi se smejal al jokal.

Narodnozabavne glasbe sicer ne poslušam, je pa to (predvsem starejše stvari) 5x kulturnejša glasba kot tale slovenski turbo folk.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 26 Maj 2008, 11:06:17
Bo zagledal plocevinko piva se bo zacel sliniti in na vse pretege prositi.
Joj, ne govori :D Moji lanski mladiči so na vonj piva čisto znoreli, bognedaj z obiski spit kozarec pira sedeč na tleh z mladiči, je bilo treba kozarce na njim previsoka mesta postavljat :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 26 Maj 2008, 11:30:18
Nekoč davno sem imela raco, ki je našla luknjo v ograji in hodila fehtačit v bližnji bife. gpstje so jo navadili na pivo, koliko ga je požrla ne vem, se je pa včasih domov prav prikotalila, tako pijana je bila. Ko sem ugotovila kaj se dogaja, sem luknjo zaprla in raca je bila nekaj časa malo otožna in je manj nesla. škodilo ji ni pa prav nič.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 26 Maj 2008, 12:04:29
Jaz  hodim na en bližnji hrib, kjer je tudi koča. Redni obiskovalec tega " griča" je tudi en starejši gospod , ki ima enega psa tudi starega ziher 10 let ali več srednje rasti ( men izgleda malo mešan med ne vem čemur že)... vedno, ko prideta gor on naroči pivo, za psa pa  malo lahko laško.( by the way- lahko laško ni čisto blai -frai ;))....in to že leta in leta...... pa oba še živita- in sta že precej v letih. Noben mi ne deluje neka pijandura.

Naš Damč ,ko je pivo v kozarcu ima "špagete" do tal( slina).... glede na to, da je pa še  kleptoman, se je pa tudi že polotil odprto piksno piva ukrast in jo je tudi zlil po tleh in tudi vse požru.... še vedno je živ in zdrav . Koliko je bil pa pijan pa ne vem itak se je zavlekel pod posteljo , ko smo ga dobili na delu ( kar ima navado ,da se tja zavleče kadar naredi pi**arijo in ga potem kakšni dve uri ni iz luknje)

Pa ga ne  "duzamo" vsak dan in ne poslušamo atomik harmonik ;D.

.....in še eno moje mnenje..... pasji briket- tisti nagradni  5 kom ( npr kakšen frolic ali tist "crap"-  katere imajo več ali manj najraje zaradi soli v njih  v primerjavi z pol deci piva se meni zdi bolj škodljiv vsaj za ledvica kot pol deci piva.)

Nisem zagovornik alkohola.... amapak malo pomislite kaj bi vam bolj škodilo; vreča čipsa ali  2deci   piva?

p.s.
Nekoč davno sem imela raco, ki je našla luknjo v ograji in hodila fehtačit v bližnji bife. gpstje so jo navadili na pivo, koliko ga je požrla ne vem, se je pa včasih domov prav prikotalila, tako pijana je bila. Ko sem ugotovila kaj se dogaja, sem luknjo zaprla in raca je bila nekaj časa malo otožna in je manj nesla. škodilo ji ni pa prav nič.
Ok za psa  mi niti ni nič čudnega ,ker vem, da jih je veliko "cepljenih" na pivo.... Ampak raca.....  :o ;D ;D ;D ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #21 : 26 Maj 2008, 12:23:57
Nekoč davno sem imela raco, ki je našla luknjo v ograji in hodila fehtačit v bližnji bife. gpstje so jo navadili na pivo, koliko ga je požrla ne vem, se je pa včasih domov prav prikotalila, tako pijana je bila. Ko sem ugotovila kaj se dogaja, sem luknjo zaprla in raca je bila nekaj časa malo otožna in je manj nesla. škodilo ji ni pa prav nič.

Ta je pa dobra, prav nasmejala sem se.

Naša mislim, da bi ga mirno popila, ker poje prav vse. ji ga pa ne dajem.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 26 Maj 2008, 13:21:20
Pa ga ne  "duzamo" vsak dan in ne poslušamo atomik harmonik ;D.
Tudi mi smo enkrat za nekaj nazdravili z rdečim vinom, pa je Lucha težila okrog mize in sem rekla dobro, as you wish. In sem ji natočila v njeno posodo (tolk da je dobro dno pokrilo), pa je dejansko vse popila. Pol pa čisto roza njuška (je bele barve), sopenje, ji je kar malo zakuhalo ;D Sem jo peljala ven da se ohladi, ko sva prišli nazaj se je že med mojim sezuvanjem ulegla na tla in se kulirala :D.. alpa Timi je enkrat ko je bil še mulo polizal peno od pira in se začel valjat po tleh ko nor..saj te stvari niso noben bav bav, samo kar tako v tri krasne nalivat psa in po možnosti nagrajevat z deci pira je pa čisto mimo-pa nisem nek moralist.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 26 Maj 2008, 13:36:32
Pa dobro, vsi zagovorniki Atomic Harmonic, bodimo odkriti..njihova besedila so skrajno butasta in žalostno je, da je to kao odraz mentalitete naroda-namreč njihova "glasba" in njim podobni izvajalci se pri nas na veliko poslušajo. Nova trajna pa gmajna..pa čigava "brizga" najlepše brizga..  :-\ Človek ne ve a bi se smejal al jokal.

Narodnozabavne glasbe sicer ne poslušam, je pa to (predvsem starejše stvari) 5x kulturnejša glasba kot tale slovenski turbo folk.
Jaz pravim samo, da pitje alkohola ali pa dalje alkoholizem nima nobene veze s poslušanjem katerekoli zvrsti glasbe.

Se pa definitivno strinjam, da je turbo folk butast in tudi težko razumem, kako lahko nekdo to posluša, ampak to je moje subjektivno mnenje, ki ga pač ne morem nikomur vsiljevati.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #24 : 26 Maj 2008, 13:38:45
Nisem ga ''vsiljevala'' ampak povedala tko kot vsi drugi :( :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 26 Maj 2008, 14:06:46
Pa naj stric proba nagrajevat z manjšimi dozami- mi tud ne damo pol kile briketov ampak samo enega po kliku  ::)...
če pa ne more doze zmanjšat in velik šola naj pa proba brezalkoholno pivo- mogoče bo pes tud zadovoljen :P.

Doza alkohola- za maleg psa se mi zdi kar velika :-\ ..kolk se ga pa prime pa veste vi, ki z njim živite   ;)


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #26 : 26 Maj 2008, 15:35:38
Nova trajna pa gmajna..pa čigava "brizga" najlepše brizga..  :-\ Človek ne ve a bi se smejal al jokal.
Tale komad od gmajne je pa od Turbo angels ;) :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 26 Maj 2008, 15:54:05
turbo folk- no men je tolk absurden, da je že vsaj zabaven  ::), če že visoke umetniške vrednosti nima  ;). Z razliko od mnoge ostale  zabavne glasbe ,ki prav tako nima umetniške vrednosti pa še morasta je ;).
Sicer pa bi trenutno naprvo mesto v "folk folkror" urvstila "Čisto desetko" z balkanskim melosom od ene silikonske plavuše, ki je očitno priljubljen komad jutranjega DJ ja na Papripki  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 26 Maj 2008, 16:11:23
Tale komad od gmajne je pa od Turbo angels ;) :P
:o :o Waw aska pozna izvajalce  in komade ...kmetavzarca , kmetavzarca  he he he  :P :P.... :D :D ;) ;D( malo te morem ;) :P ;D)

 
turbo folk- no men je tolk absurden, da je že vsaj zabaven  ::), če že visoke umetniške vrednosti nima  ;). Z razliko od mnoge ostale  zabavne glasbe ,ki prav tako nima umetniške vrednosti pa še morasta je ;).
Morast je tud Predin, pa se ima za" velikega umetnika"... he he 
 Ok turbofolk skupine ;  če se ne bi tako butasto" cipursko" oblačli potem bi še rekla da so neko nadaljevanje podalpske tradicije.... ampak  ko jih pa vidim ( :-[ bruh) .... ... ma ne...  že ko vidim njihov plakat za cesto in, ko imajo koncert tukaj v zadružnem domu ....jih hočem nočem ne morem preslišat....... (je pa res, da potem tisti samski rovtarski kmetje po koncertu hodijo z čudnim nasmeškom okrog....
 No kar sem hotela povedat   ;D
Men je absoluten car Damjan Murko. Jaz sem njegov fan  8)
( sedaj pred kratkim se je oženil :'( :'(... me prav užalostil )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #29 : 26 Maj 2008, 16:22:17
Damayanti ti kar priznaj da Murkota (aka Štajerski slavček) uporabljaš v kazenske namene >:D :D :P

Glede Predina Damayanti mi sam nismo duševno toliko razviti (oz. še nismo dosegli višje stopnje) da bi razumeli njegove visoko umetniške komade ;) >:D :P :D In dokler reveži le tega ne bomo dosegli bomo ostajali zvesti komercialni muziki taki ali drugačni :D

Še vedno je najboljši dobri stari rock :P :D