Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 377797

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 04 April 2011, 21:53:23
Ijeeej keri veliki lepi učki! :)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 05 April 2011, 20:53:59
kako se je spremenil  ::) od barve pa naprej  :o je pa meni sedaj zelo zelo lep  ;)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 06 April 2011, 12:34:11
Čisto male učke ima, samo si vrjetno navajena na škote  ;D In hvala  :D

Men je tut lepši zdej kot pa prej, prej je biu took smešn, vse skup nč dlake pa še kr beš je biu :P

My dog is my life :*


Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 06 April 2011, 20:53:47
Res je praaavi lepotec ::) Upam, da ga 1x vidim v živo ;)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 07 April 2011, 17:56:09
Pridita kdaj na kšno agility tekmo, tut js bi vaja rada spoznala ;)

My dog is my life :*


Didi in Živa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 08 April 2011, 11:51:59
Pozdravljeni vsi na temi!

Ker imate zanimivo debato o šeltijih sva se vam z Didi sklenile pridružiti.
Didi je moja 10 tednov stara šeltika, prihaja pa iz češke psarne Bonnie Dux.
Kljub temu, da sem prebrala že kup literature bi bila vesela kakšnega nasveta in izkušnje iz prve roke. 
Mogoče kakšen namig za izbiro pasje šole, kjer bi spoznala še kakšnega šeltija? - okolica ljubljane?
Sicer pa je didi zelo pridna in prijazna do vseh živali in se neverjetno hitro uči...

Šeltiji so res zakon!

lp, živa in didi



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 08 April 2011, 17:17:19
Iiiii še en mejhn šelti :-* Upam da kdaj uspem spoznat Didi ;D Imaš mogoče kšno slikico :)?

Kt si vrjetno že brala je zelo pomembna socializacija, ker so šeltiji ob nepravilni socializaciji laho plahi, zadržani ali nesamostojni :) Spozna nej čim več psov in ljudi, ampak počasi, če se bo kej odvijalo prehitro se lahko ustraši in se ji kaj zameri (; Tut navajanje na dežnik, kolo, avtomobile, in podobno je ključnega pomena, zmerej morš gledat da se ji bo zdelo zabavno in bo sprejela za kej pozitivnega (: Pribolški so vedno dobrodošli :P

Izberita pasjo šolo kjer delajo z pozitivno motivacijo, ogromno pohvale, igre,... iz iskušen ti lahko povem da kakorkolišna negativna energija se ne obrestuje ;P Vsaj pri nama; če se derem na Dancerja, če ga cukam s povodcem, če sm slabe volje, ali če je kaj podobnega negativnega se mu j*** zame in me ne uzema resno, posluša me samo če delava na pozitiven način ;)
Veliko delej z igračam! Zelo je pomembno da šeltiju vspodbudiš nagon, kar je pri veliko šeltijih težava :) Js imam srečo da mu morem nagon za igrače bolj tlačit notr kot vlečt iz njega, ampak to ni shelti značilnost, zato probej Didi res čim bl naudušit za igračke, ker ti bo zelo pomagalo pri učenju in pri čemer koli boš z njo delala :)

Ko smo že pri tem, boš kej delala z njo; agility, frizbi, flyball,...? =)

Nevem kje bi spoznala kšnega šeltija, največ pa jih definitivno spoznala na kšni agility tekmi ;)  Al pa če bomo končno naredil kšno srečanje ;P

Te še kaj konkretnega zanima :)?

My dog is my life :*


Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #937 : 09 April 2011, 12:53:53
Katja, bi lahko napisala, kdaj bo kakšna naslednja tekma, ki se je bosta udeležila? Bi vaju res rada spoznala.  Srečanje šeltijev bi bilo pa itak d best ! ;D Z Nesi se zdaj pripravljava na izpit za RO1, sva pa sedaj začeli tudi z agilityjem, ampak še ne najdem prave motivacije zanjo. Je sicer res nora na žogo, ampak na vadbišču hitro izgubi fokus...se pa počasi izboljšuje - na začetku je bila ful prestrašena zaradi novega okolja. Doma jo zdaj poskušam čimbolj "napalit" na žogico, ampak še vedno ni tako motivirana kot pri RO, kjer pa čisto ponori ko začneva delat. Imaš mogoče še kakšnem nasvet za naju?

Didi in Živa - se mi zdi, da je Katja res super napisala, tako da nimam kaj za dodat, lahko pa konkretno vprašaš, če te še kaj zanima o različnih disciplinah (RO, agility) - ti bo zihr katera znala odgovorit. Ti pa priporočam, da se kar čimprej vpišeš v kak tečaj za mladičke oz. v igralne urice - večinoma so sicer že začeli s tečaji, ampak se verjetno lahko še vedno priključiš.

En sončen pozdrav :P



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #938 : 09 April 2011, 13:05:09
Didi in Živa... v ŠKD Bajka, se 15. 4. začnejo igralne urice.


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 09 April 2011, 21:09:48
Najina naslednja tekma bo verjetno Ptuj ( 23.4.2011), za naprej pa nevem, maj bo preveč zabasan z šolo, za junij bom še vidla, vrjetno grem na tekmo KD Ljublana :)

Mogla bi vidt Nesi v živo, da bi lažje svetovala, nevem kaj ima ima rada, kako na kaj reagira,... :) S čim pa jo najbol motiviraš, npr. pri RO? Če je tako zainteresirana za posušnost lahko to uporabiš. Delej po največ 6 ovir in vsakič na koncu jo zeloo pohvali, skači od veselja, da bo vidla da ti je wauuu zakon ko jo vidiš da ti je naredila par ovir. Če ima kej tega šelti nagona -  use bi naredila zate, spoh če vidim da si naudušena in imam vso tvojo pozornost.., potem res delej močno na tem (Dancer tega nima, on gleda popolnoma samo na svojo korist  ::) ) Kako pa reagira na cufo? Če praviš da ima rada žoge ji po parih ovirah vrži žogo in ko pride do tebe jo fuuul nagradi in seveda vs čas kr prekipevej od navdušenja (usi te bodo gledal mal čudno, ampak se obrstuje ;P).
Če sm iskrena se Densi tudi od začetka ni zanimal za agility >< Po glavi mu je šlo samo kdaj bo lahko pobegnil h drugim psom in kdaj bo dobil ˝pribolške˝. Ko pomislim na najine začetke je pa res kr groza -.- Zdej pa samo da vidi agility ovire ponori :/ Dens pač nemore brez ekstremov ;P
Nesi bo vrjetno, ko bo videla da to je agility res ušeč, začela tudi sama uživat v tem, to pride z časom :)
Lažje bi ti pomagala če bi jo poznala, ker je usak pes drugačen in gotovo se razlikuje od Dancerja ;)

My dog is my life :*


Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 10 April 2011, 10:39:47
23.4. mi verjetno ne bo uspelo prit, tekma KD Ljubljana je pa že zaradi lokacije bolj verjetna opcija ;)

Pri RO najbolj dela na priboljške in veliko pohvale, ampak saj če se spomnim začetkov pasje šole, jo je tudi zanimalo vse drugo...to navdušenje je prišlo postopoma. Tako da bom optimistična tudi pri agilityju ;D Na cufo reagira samo doma, zunaj je sploh ne morem pripraviti do tega, da bi se "napalila" nanjo. Ok, bom kar delala s kombinacijo žoge/priboljškov in potem videla, kako bo šlo. Mi je pa kar malo lažje, ko si napisala, da Densi na začetku ni bil zelo zainteresiran, zdaj pa obožuje ovirce... V bistvu mi je agility všeč zato, ker je ravno prava kombinacija miselnega dela in športne aktivnosti, medtem ko se mora po RO Nesi še vedno kar konkretno zlaufat :D

Najlepša hvala za odgovor, mogoče pa kaj več 1x, ko jo boš videla v živo ;)



Didi in Živa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 11 April 2011, 09:48:13
Hvala za link - črnuče so mi res blizu - bova poizkusile pri Bajki. Tudi spletna stran je videti super.

Kar se tiče socializacije je že vzrediteljica naredila ogromno delo - je super socializirana psička - igra se z vsemi možnimi živalmi: mačke, činčile, želve, drugi psi... če so večji je malo plašna na začetku, potem pa je ok... tako ljubeče in simpatične igre pri psu še nisem vidla... igrače ima tudi rada - vrvi, kong, žogice, pliškote in plastičnga prašiča s trobljo. Kar se tiče kinoloških športov bom pa vidla kaj ji bo všeč - upam da bo kakšn frizbi, agiliy....
Slikice pa žal ne znam prilepit - samo v profil sem jo uspela, med tekst pa nekako ne prime - kdo zna?
Zdaj je stara 10 tednov in tehta 3kg.

aja - baje je njen bratranček Edgar še naprodaj (trikolorček)
http://flatcoated.cz/Sheltie%20web/ramec.html



Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 17 April 2011, 09:55:29
Glede slikc - najbolje, da si narediš profil na www.shrani.si, tja naložiš fotke in jih prikažeš tu tako, kot je to lepo opisala šeli na 26. strani tega foruma. Upam, da bo šlo - bi res rada vidla tvojo šeltiko ;)



Didi in Živa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #943 : 18 April 2011, 12:18:58


evo- upam da bo uspelo..
to je moja didi - tukaj je stara 8 tednov.. sedaj je že precej drugačna..



Didi in Živa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 18 April 2011, 12:24:56


še ena simpatična...



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #945 : 18 April 2011, 15:09:23
iiiiiiii kepica malaa  :-* :-*
kašni mejhni učkii
toook je fletna  :-*
komej čakam d jo spoznam  ;D

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 18 April 2011, 19:30:09
Kok je luštnaa  :-*  :-*

My dog is my life :*


Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 19 April 2011, 12:24:47
Cuker mali ;) Res je luštna !



*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #948 : 19 April 2011, 21:57:53
Iii, lubica! :) Kok je lušna!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #949 : 20 April 2011, 23:25:57
Vsee naj naj Dancerju in ostalem D leglu za 3. rojtni dan!  :-*

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 21 April 2011, 20:58:11
Vse najboljše enemu najbolj hudih šeltijev kar sem jih kdaj videla! Naj ti z neba pade tisoč žogic Densi!



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #951 : 21 April 2011, 21:04:53
Vse najboljše Denskotuu  :D
in seveda tud Demi  :o

Tut midve s Šeli vam želiva čim več zabave, žogic (k so itaak tok zakon) in še in še....

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #952 : 21 April 2011, 21:54:03
Hvala :)

Uf ne žogic, se mu bo strgal ;P Prou usak let je bl udtrgan na žoge -.-  Zdej delava skos na to "nobena žoga ni zaston" in zdej ma še rajš žoge :/ Če mam žogo nč več druga ne vidi, popolni fokus na žogi, zato tut ne morva delat agilitya z žogo ker ne gleda ovir, ampak žogo :P Če pa delava na pribolške pa gleda skorej samo ovire in ne tok mene, pač Dancer ne more brez ekstremov xP

Upam da se vidimo na kšni agility tekmi :)

My dog is my life :*


čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #953 : 22 April 2011, 15:44:28
Vse najboljše Dancerju in D družbi :) !
Ostanite še naprej tako prikupni.

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


Didi in Živa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 28 April 2011, 11:27:30
Vse najboljše tudi od Didi!

Res bi bilo zanimivo bi enkrat narediti Sheltie playday.
Se mi zdi da imajo šeltiji ene svoje fore ki jih drugi psi nimajo... npr. čudni zvoki - kot bi hotla govort...

Mi kdo zna povedat do kdaj se mladiča nosi po stopnicah in v breg. Didi jih je že pogruntala in sedaj sprobava stopnice kadarkoli ne pazimo. Pa tudi v gozdu zelo rada zbeži po kakšnem hribčku. Drugače zelo pazim da je teh "pobegov" čim manj. Po drugi strani pa komaj čakam da bo lahko norela na polno.
Koliko je zares treba paziti na to in koliko časa? Eni pravijo da celo 1 leto....
 
Sedaj je stara 3 mesece. Kmalu prilepim še kakšno slikico.....



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #955 : 28 April 2011, 13:17:25
Sigurno do 6 meseca. Sicer so pa šeltiji lahki in nimajo nagnjen za dispalizje, tako da pomoje ni treba kej velik več kot 6 mesecou.... ne me pa držat za besedo  :-[ Sm že čito pozabila do kdaj sem js mojega nosila po stopnicah... no sej ga tut noslila nisem veliko, ker mam js svojo sobo v pritličju ;D

Ma ja, šeltiji majo ene svoje fore  :D Dancer se zemer ˝pogovarja˝ in ˝pleše˝  :D

My dog is my life :*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #956 : 28 April 2011, 19:36:42
Pri moji vzrediteljici smo imeli pri 7ih tednih socializacijo v mestu in je bil eden del hoja po stopnicah-eno pa po eno. Ni treba preveč komplicirat, ker je tvoj kuža lahke konstitucije. ;)


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 29 April 2011, 15:26:23
Juuuuj, v Sheltiku majo novo leglo - 4 blue merle in 1 tricolor  :o
Kaj so luštni usi skupej  :-* :-* http://www.sheltiko.com/sheltikoslo/sheltikoslo.html

My dog is my life :*


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 30 April 2011, 18:52:32
Ijaaa, ful so lušni! <3 ;* Lepotci!



čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 01 Maj 2011, 10:41:32
Juuuuj, v Sheltiku majo novo leglo - 4 blue merle in 1 tricolor  :o
Kaj so luštni usi skupej  :-* :-* http://www.sheltiko.com/sheltikoslo/sheltikoslo.html
Oho, res so lepi!

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.