Zajčki, Kunci

flatka · 830506

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1800 : 09 December 2011, 14:58:58
O ja... Kunci, sploh tele mini verzije so zlo zaj. kar se zdravja tiče. Pri našem je bilo celo tako, da se zaradi premale lobanje oz čeljusti ni dalo pomagat z operacijo in smo bili skupaj pač do takrat, ko ni začelo njegovo življenje biti nekakovostno. Pomoči razen protibolečinskih in/ali protivnetnih zadev ni bilo.  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1801 : 09 December 2011, 15:19:25
To kar sem ti jaz naštela ni pretiravanja. To je goli minimum, ki bi ga vsak moral ponuditi svoji živali. Res je, da je oskrba nekaterih bolj specifičnih pasem še dražja (naprimer angora) ampak če smo iskreni se večina bolezni zgodi takrat ko žival ne dobiva pravilne nege, prehrane, razgibavanja itd. Preventiva je veliko cenejša kot pa kurativa.  ;)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1802 : 09 December 2011, 15:51:00
Naša je mela kronično od vsega začetka in baje da je dedno in pogosto pri minijih. Se strinjam da si naštela čisto osnovo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1803 : 09 December 2011, 17:42:23
Eh pretiravate, če se znajdeš so stroški veliko manjši. Več kot 8 let sem imela kunce, trenutno imam morske prašičke. Vedno v parih torej so bili stroški dvojni, pa nikoli nisem dajala toliko denarja  ::)

O kakšnih igračah govorite (30 eur in še narašča??) ne vem, moji kunci nikoli niso bili navdušeni nad igračami (v trgovinah sem zasledila samo kroglice v katere daš priboljške), sama sem jim iz lesa izdelala "igrala", poličko, hiško sem kupila. Niti približno 30 eur.
Kuncev se ne rabi kopati, celo nepriporočljivo je razen če je res potrebno (je umazan, zafaclan,...). Torej tudi tu odštejemo.
Škarje za kremplje - čisto nepotreben strošek, z navadnim (našim) ščipalnikom se jih da normalno striči
Puder za zaustavljanje krvavitve? Mojim nikoli ni tekla kri pa so vedno imeli lepo skrajšane nohte
Olje in palčke ne vem zakaj bi uporabljala, raztopina za čiščenje oči in ušes je potrebna če ima z njimi kunec težave torej to spada pod veterinarske stroške, ki jih jaz v vseh letih nisem potrebovala.
Različne krtače? To je spet kompliciranje, jaz sem imela sicer vedno kratkodlake kunce tako da smo se česali samo na vsake toliko pa še takrat sem vzela krato od psičke
Namesto čistil in robčkov se lahko uporabi navadno milo, kis... spet nepotreben strošek
Cepljenja, antiparizitiki, ampule proti bolham so pomjem potrebni v kolikor se bolhe, paraziti pojavijo. Cepljenja poleg tistega prvega potem niso več potrebni.

Kletka, napajalnik, posodica, jasli... to so seveda vsi potrebni ampak to je enkratni strošek (edino napajalnike mi menjamo bolj pogosto) in ga ne moreš šteti pod stalne stroške ki jih imaš s kuncem. Ko jih kupiš imaš kar nekaj let mir.
Hrana in stelja so strošek ampak spet ne pretiravajmo, za psa dam veliko več denarja kot sem dala v vseh letih za kunce. Pa niso dobivali hrane iz Mercatorja, jo vedno kupujem v specializiranih trgovinah za živali. Seno se mi zdi še največji strošek, v trgovinah za živali je res drag, se da pa pri kakšnem kmetu dobiti čisto kvalitetno seno po veliko manjši ceni.
Priboljški tudi ne morejo priti ne vem koliko saj jih tako ali tako ne smejo veliko pojesti. Jaz sem mojim veliko raje kot kuplejene priboljške dala malo zelenjave, sadja...



Tole kar ti naštevaš BlackDevil nikakor ni goli minimum, malo se je treba znajti pa lahko kunec še vedno zelo kvalitetno živi hkrati pa ni tak velik strošek  ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1804 : 09 December 2011, 17:55:35
Kanchy jaz govorim o kvalitetni oskrbi za pasemskega dolgodlakega kunca. In izkušenj imam ogromno več kot pa ti. Na to se lahko zaneseš. Glede na to da niti osnov ne poznaš (igrače, čiščenje žlez?) z teboj ne bom ničesar debatirala. Jaz vem da ima moj kunec 1A oskrbo in upam da bo z menoj ostal še veliko veliko let.

Mi pa ne pamet ne bi prišlo da bi mu z navadni ščipalcem šla kremplje rezat. Ogabno.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1805 : 09 December 2011, 18:02:48
Verjemi, da so tudi moji kunci imeli kvalitetno oskrbo. Sem veliko prebrala o njih, na inetrneti, v knjigah, pa tudi lastnih izkušenj imam kar nekaj. Če želiš si delaš nepotrebne stroške, če razmišljaš so lahko pa le ti veliko manjši.

Kaj je ogabnega pri navadnem ščipalniku? Mojim vsaj niso krvaveli nohti pri striženju  ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1806 : 09 December 2011, 18:06:39
Ogabno je da za svoje in njegove kremplje uporabljaš enak ščipalnik.

Jaz trenutno tudi ne potrebujem obližov pa jih imamo vedno na zalogi. Temu se reče preventiva - oziroma tebi bo to verjetno bolj znano kot šparanje.   ;)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1807 : 09 December 2011, 18:10:09
Ne boš verjela, imamo več ščipalnikov pri hiši, eden je pač postal "kunčji"  ;)

Ajoj kako smo pametni. Ne bom debatirala, hotela sem povedati, da kunec pač ni ogromen strošek kot si ga predstavljala. Če imaš preveč denarja ga meči stran za nepotrebne stvari, kunec lahko tudi brez tega zelo kvalitetno in dolgo živi.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1808 : 09 December 2011, 18:12:32
Ja kunec bo z normalno oskrbo živel približno 8 let. Imamo pa tudi tiste, ki doživijo 12 let in včasih celo 16.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1809 : 09 December 2011, 18:16:57
To je pa odvisno tudi od samega kunca ne samo od oskrbe. Če boš imela zanj posebne škarje za kremplje ne bo zaradi tega nič dalje živel. To je bil moj point, lahko se stroške tudi zmanjša če se znajdeš pa ne bo zaradi tega kunec za nič prikrajšan.

Lepo se imej in uživaj s svojim kuncem(i). Se veselim slovenskega priročnika o kuncih in ga bom z veseljem prebrala.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1810 : 09 December 2011, 18:28:04
Ogabno?!  :o
Ko je Kanchy niso krvaveli.     :P >:D
BTW meni tudi ne  ::)

A ni to kazatelj boljše oskrbe?

Punca malce se umiri, ker tole ni podobno ničemur. Namesto, da bi si izmenjevali izkušnje, kaj svetovali, se greš, kdo je večji na vasi. Je škoda, ker sigurno lepo skribš za svojo žival in bi se lahko lepo imela ob izmenjavi mnenj ne pa neke vrednostne sodbe postavljat. Nihče ni nikoli požrl vsega znanja sveta ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1811 : 09 December 2011, 19:15:19
Tako je, se strinjam z Andrejo in Kanchy, če se človek znajde in to še ne pomeni da je žival prikrajšana, sploh ne, samo malo domišlije je potrebno uporabiti, ročnih spretnosti in se da marsikaj prihranit. Seveda pa lahko tudi po 1000€ porabimo na mesec, pa magari za miško, kunca, kogarkoli, trgovine so polne, prodajalci pa bi radi za vsako ceno prodali tudi tisto česar morda niti ne rabimo. Tudi pri nas imamo že odkar pomnim kunce, pa jim nikoli ni nič manjkalo, da o življenjski dobi ne govorim. Treba se je znajti, zakaj bi bilo potrebno kunca venomer nekaj kopati, ne rečem če je to potrebno, v redu, vendar prekomerno kupanje jim prej škoduje kot koristi. Za krempeljce se lahko uporabijo kleščice (če jih imamo že za nego psa/mačka) drugače pa prav super služi tudi navadni ščipalec za nohte, pa tudi cenejši je zagotovo. Če se slučajno preveč v živo postriže noht, se pa da uporabiti tudi kaj "domačega" ni nujno potrebno da za tak "slučaj" kupujemo že pripravljene preparate. Glede kakšnega čiščenja žlez, ušes, pa tudi kakšna kapljica navadnega olja zagotovo ne bo škodila, kakšno vatko in pa palčke pa zagotovo imate doma. Ne vem, mislim da se čedalje bolj komplicira pri vsaki stvari, in prej napisane stroške se da zmanjšati, ne da bi za to žival trpela, seveda pa lahko zapravimo tudi celo premoženje, odvisno od vsakega posameznika. Meni je vseeno, ali odštejete za kunca na mesec 10, 50, 100 ali pa več €, želela sem samo povedati da so stroški lahko precej manjši če se malo znajdeš, tako kot je povedala kanchy.

***
rest in peace my precious friend


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1812 : 09 December 2011, 20:55:06
Andreja malo si preberi odgovore preden komentiraš. Mojemu kuncu niso kremplji nikoli krvaveli.  ::)

Dejstvo je, da jaz za oskrbo kunca dam veliko denarja ker mi je njegovo zdravje in počutje pomembno. Razumem, da drugi pač nimajo enakega načina ravnanja, ampak jaz se zaradi tega ne bom spremenila. Če vem da kuncu lahko nudim ustrezno oskrbo potem mu jo tudi bom. Pravilnega prehrane kuncev sem se jaz naučila iz veterinarskih učbenikov in tega se držim. Če imam na voljo dovolj sveže hrane (zelenjave) potem mu briketov ne bom dajala. Ampak zato ker je zima in jaz na razpolago nimam dovolj zelenjave da bi pokrila vse njegove prehranske potrebe ga bom hranila z najboljšimi briketi ki mu bodo to zagotavljali.

Stelja se kuncu menja vsak dan - nikoli in nikdar mu ne dam žagovine ki je sicer cenejša hkrati pa povzroča raka in zavozlanje dlake.

Oprema je tu z razlogom, kunci imajo zelo gosto dlako, ki je ni lahko negovati. Mesijo se pa vsake 3 mesece. Kuncev se ne umiva kar tako ampak zato ker se pri dolgodlakih zelo hitro pojavijo razne težave. Vse kar sem kupila sem kupila z razlogom in če bi še enkrat imeli to priložnost bi vse storila enako.

Igrače so pomemben del, kunci radi grizejo, glodajo, praskajo - za to morajo imeti tudi primerne stvari. So tudi lahko učljivi za kar potrebujejo vzpodbudo.

V glavnem jaz za sebe vem da mojemu kuncu nudim najboljšo možno oskrbo. Močno pa dvomim da lahko kaj takega dosežeš z zelo majhnimi sredstvi, če že imaš ljubljenčka potem mu za njega poskrbi tako kot se spodobi ne pa šparat na njegov račun. Pse tudi ne hranimo z Merkator hrano in pričakujemo da bodo vredu brez igrač, vzpodbude, veterinarske oskrbe in tako dalje.

Prihranki so seveda možni ampak ne pri stvareh, ki so res pomembne.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1813 : 09 December 2011, 22:00:38
Lepo povedano :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1814 : 09 December 2011, 23:37:55
Moj namen pisanja nikakor ni bil ta, da bi te prepričala da delaš narobe, da delaj druače. Hotela sem povedati, kot sem že omenila, da oskrba kunca ni tako zelo draga kot se je bralo v tvojih sporočilih. Če si je ne narediš drage sam. Obstajajo alternative tvojim pripomočkom, igračam... ki niso tako drage pa zato kunec ni nič manj kvalitetno oskrbovan.
Še vedno ne vem katere igrače naj bi bile tako drage za kunce. Za glodati je primeren čisto navaden les (iz katerega so tudi igrače v trgovini...), seveda les ustrezen za kunce. Moji so imeli najraje navadne veje dreves. Denar ki sem ga dala za razne mineralne kamne in pripomočke za grizenje je bil stran vržen denar, ker jih nista poskusila.
Se strinjam da zelo učljivi, sama sem eno od kunčic naučila veliko trikcev pa zato nisem porabila nič denarja (no če ne štejem drobiža za korenček in karton iz katerega sem izdelala ovire). Denar sem na primer veliko raje porabial za postavitev zunanje igrade, kjer so zelo uživali v "naravnih" igračah.


Zadnje na katerem bi šparala denar so moje živali, verjemi. Ne vem pa zakaj bi zapravljala tam kjer to ni potrebno.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1815 : 10 December 2011, 11:05:36
Sem hotela napisat nekaj, pa mi je vse zbrisalo :(...

Na kratko, če nimaš take smole kot jaz, so stroški sigurno manjši, ampak moraš bit pripravljen tudi na to. Jaz sem morala kupit dodatno kletko, pa še ogrado. Tu bi sicer lahko kupila eno večjo kletko, bi bilo ceneje, pa če bi znala kakat in lulat, tja ko je treba, bi sploh bilo noro fajn... Glede igrač itak... Se dajo naredit.

Ampak glede hrane, vitaminov, stelje - ne morem šparat, ker sta že itak občutljiva in ne mislim tvegat. Ena vrečka hrane, ki jo imata moja dva en teden, je 10 eur. Stelja - tudi ne uporabljam žagovine, to da povzroča raka, nisem vedela, se pravi še dodaten minus... Meni se ne zdi dost higijenična, smrdi takoj, pa vse razmečeta. Jasz v bistvu dam lesne brikete, ki niso poceni - vsak dan poberem ven, kar je odveč in dodam malo, enkrat na teden sčistim vse. Sčistim pa s čistilom za vodni kamen, ampak ful splaknem in pobrišem do suhega, pa to ne vsakič, včasih uporabim kar vodo, ali pa še kis. Enkrat mesečno je treba kletko tudi razkužit.

Upam, da bosta enkrat vzgojena, pridna kunca, da bosta lulala in kakala tja ko je treba.

No glede hrane, briketov sčasoma manj pojedo, dobita pa svoj zelenjavni vrt v lončkih in si bosta lahko sama pipala ven. Tako, da sčasoma mogoče bo res boljše, še vedno pa kar se tiče nege in preventive, mislim naredit vse, kar vem, da lahko, ne glede na ceno.




Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1816 : 12 December 2011, 10:21:51
Jaz bom pa tako rekla.
Tam kjer se da, bom šparala. Ker sem študentka in imam le štipendijo, od staršev dobivam zelo malo denarja, pa še to samo od fotra. Ampak če bi trpelo zdravje in počutje mojega kunca, niti podrazno ne bi.
Za primer dam tole kletko, ki sem jo ta vikend kupila: stala je 34 eur, dolga 120 cm. Je od Vitakrafta. Ferplastova kletka take velikosti stane 80-100 eur. Kunec pa se v tej Vitakraftovi ne počuti nič slabše kot bi se v tisti za 100 eur. Povrhu vsega je pa še zložljiva, medtem ko Ferplastove niso. To meni prav pride, glede na to, da bo treba selit iz LJ-NM včasih. Če bi bila pa kletka kuncu kaj nevarna ipd, bi pa normalno rajše šenkala tistih 100 eur.
Še ena stvar, mogoče ni ravno primerna za vse vas, da jo slišite, ampak ok.
Mikija, Holandca, ki smo ga imeli... Jaz sem bila stara 4 leta, ko smo ga dobili. In sem si rekla: ja itak, sej mami bo že znala skrbet zanj. Kletko je dobil malo dražjo, dolgo 80 cm, ki je bila za tiste čase RAJ. Dobival je brikete Hobby vit al kaj so, skratka tisti, ki jih je pol kile ali celo eno kilo 1,5 eura. Normalno, kaj smo si mislili: ja sej je notri koruza in vse tisto kar kunec sme jest. Same žitarice, to rabi kunček! Briketov je imel vedno polno posodico. Seno je imel za nastil, za jest pa ga je dobival bolj kot ne samo za ''posladek''. Enako z zelenjavo.
Jap vidite, 15 let nazaj ni noben debatiral o zdravi prehrani za kunce in kako jih je treba hranit. Pa je vseeno dočakal skoraj 12 let. In imel lepo življenje. Vsako pomlad in poletje, če se je pa dalo tudi jeseni, sem ga pasla zunaj na travi, na oprsnici, s 5-metrskim fleksijem. * upam, da ti je lepo na drugi strani mavrice :'( *
Tako da očitno pri njemu totalno napačna prehrana in naša neizobraženost na tem področju nista bila krivec, za njegov pogin.

Tole je pa še fotka od Igorjeve nove namestitve. Btw, solni kamen ne paše za rešetke, ker je prevelik razmak. (kako ga namestim drugače? :S)



lp.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1817 : 12 December 2011, 11:07:39
eni teli kamni imajo od zadaj dve žički, s katerimi lahko pritdiš kamor češ. Če pa ga že maš, ti mogoče rata s kako vrvico tisto plastiko zadi zvezat...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


AnnaNati

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1818 : 12 December 2011, 20:24:06
Jas pa mam doma 2 kunčici Nano & Nike :))




neli*

  • Gost
Odgovori #1819 : 13 December 2011, 19:40:10
Naša neli pa je komaj po treh mesecih izvedela je ta kamen namenjen njenim zobom..
Kaj pa vaši??  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1820 : 15 December 2011, 10:11:41
Moj verjetno še zdaj ne ve zakaj je ta kamen tisto kar ve pa je da se v njem skrivajo priboljški.  ;)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1821 : 17 December 2011, 12:51:48
http://www.zoorex.si/etrgovina/index.php/malezivali_si/kunci/prehrana/hrana/versele-laga-hrana-za-kunce-cuni-pro.html  čeprav se mi tud tale zdi kar ok, še bolj kot tista od  Genesisa (tudi tista ki je iz pasjega repa), ker ima pa preveč beljakovin, to pa vrjetno spet ni dobro.

blackdevil, a se ti zdi tale hrana (http://www.tukano.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102040102&ProdID=52800&MC=014,61,71D) OK? vsebuje veliko več vlaknin kot pa vse ostale, ki jih lahko dobimo v slo, ki sem jih zdajle pregledala.

Te probiotične hrane ti jaz ne priporočam. Moj se je niti dotakne ne in jo kar iz skodelice vrže. Če hočeš ti pa lahko kljub temu vzorček pač pošljem pa boš sama videla? Jaz imam doma še cel paket, ker je moj preprosto noče.

Bolj kot te dve hrani ti priporočam (pa tudi ostalim) Oxbow Bunny Basics T, ki ima 25% vlaken in 14% beljakovin, narejena je iz pasjega repa. Hrana je cenejša od tiste, ki jo jaz kupujem za svojega ampak je kljub temu kakovostna. 2,3 kg pa mislim da stane 13 eur. Kar ni tako zelo drago.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1822 : 19 December 2011, 09:28:08
Kje se pa kupi to hrano?
Kaj bunny nature z 21% vlaknin ne bi bila dobra?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1823 : 25 December 2011, 17:57:00
Kakšno sestavo pa ima Bunny pa ne mislim samo vsebnost vlaken, beljakovin itd. ampak vrste trave itd? Kupiš jo lahko preko ene slovenske trgovine za male živali ali pa iz italije (Ziprar)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1824 : 29 December 2011, 19:08:05
BlackDevil a alahko napišeš še ime in firmo hrane, ki jo daješ ti? Pa kje se kupi - trgovina in če je - spletna trgovina?

Za bunny nature bi mogla pogledat sestavo, sam kolikor sem gledala, ni zelo podrobnih podatkov, mislim pa da piše vsebnost vlaknin.

Moja dva kunca, ime jima je tako, kot piše v mojem nicku, sta dobila novo ograjco - je tista za pse, precej je velika... 8 stranic po 60 cm, visoka nekaj čez meter... Niso imeli manjše, pa se mi je mudilo, ker sem imela izposojeno in je doma psička skotila. Bom imela še sigurno kakega psa, tako da bom pozabila ta strošek. Nisem si mogla pomagat in sem jima kupila še tak pisan tunel, ki je sicer za mačke, tako zanimivo šumi... In ga obožujeta.  :o Na srečo, se je samček navadil spet pit iz napajalnika. Nisem pa vesela, ker mi je samička zgrizla masažno mizo in v bistvu ne vem, kaj bom naredila, mislim pa da bo uporabna samo še za doma  :'( Notri je bila pa pol leta, brez da bi se je dotaknila in potem se je en dan spomnila... Od takrat je še vedno tam in se je spet ne dotakne več, na srečo... ker je nimam kam dat.

Ne vem pa kaj naj naredim - ker se samica sploh ne pusti primit, pusti pa se božat sicer... Ima dolgo dlako in bi jo morala česat, pa še zelo ji odpada. Ne vem kako ji bom dajala zdravila, če bo kaj bolana - mogoče zavito v brisačo, ampak se mi smili, ker to bo zanjo stres. Mene tudi noče ubogat in noče v kletko, ko pa pride moj, pa imata obred - dva kroga lovljenja, čez tunel in v kletko. Če je hočem spravit jaz, ne vem kaj delam, ampak začne renčat in se od strahu polula.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1825 : 29 December 2011, 19:34:17
Oxbow - Organic Rabbit. Lahko jo naročiš pri tej slovenski trgovini (samo email jim napišeš, ker te hrane nimajo v stalni ponudbi. http://www.luxorfriesians.com/html/horse_petshop.html Pa samo toliko da te opozorim kunci niso ravno navdušeni nad njo - oni bi raje nezdravo hrano enako kot ljudje.  ;)

Napajalniki so veliko  boljši kot pa posodice že zaradi tega ker kunci zelo hitro dobijo dermatitis, pod gobčkom če iz skodelice pijejo. Uničevanje stvari mi je pa dobro poznano morajo imeti veliko stvari da se zamotijo. :)

Moj se tudi izredno nerad krtači, me kar napada. Ampak se mu ne pustim, res pa je da je včasih lažje da mu dlako kar stran odrežem - če ma kakšen vozel itd.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1826 : 30 December 2011, 21:05:59
Hvala za link. Sem pa zadnjič nekako prišla na to stran in sem videla, da imajo Bunny Nature - edini, kjer se da prek spleta naročit, nisem pa še vedela za to, ki jo ti uporabljaš.

Moja dva sta zdaj stara ene 6, mogoče 7 mesecev... in bom mogla menjat hrano, ker je ta do 6 meseca. Tako da, če že menjam, lahko grem tudi na to. A so gor kaki podatki, koliko na kg teže bi naj pojedli? Zdaj jima dajem neomejeno, itak sicer bolj malo pojesta... Potem pa menda od enega leta naprej, sem si sicer nekam napisala podatek, se mi zdi, da 50 g na kg, ne vem na pamet.

Zbirčni so itak ful... ja... moja dva sploh. Bi jima rada dala še kako drugo zelenjavo - trenutno jesta samo radič, peteršilj, malo korenčka, brokoli, pa včasih papriko, pa če mi uspe dobit stebelno zeleno. No, in kak košček sadja, ne vsak dan. To je iz trgovine, ni neka izbira, kakih drugih stvari nočeta in jih zmečeta ven. Pa začneta razbijat s posodo, tako da jo primeta z zobmi, dvigneta in vržeta...  :o Ne upam si pa še trenutno preveč vztrajat, ko eni pravijo, da boljše, da so malo lačni, pa potem začnejo jest... Sicer en moj potem nekaj pogloda... Ker meni se zdita moja dva ful suha, samica že od začetka ni jedla veliko, samec pa je najprej bil pravi požeruh, zdaj pa je nesrečno zaljubljen in je mogoče malo manj.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1827 : 30 December 2011, 21:24:24
Za Organic oxbow je 16 gramov hrane na 1,8 kg če se ne motim :)

Če kunci ne jedo potem zagotovo spijo.  ;D Imajo pa res zelo radi raznoliko prehrano če imajo vedno na voljo eno in isto stvar se je bodo naveličali in nehali jest. Lahko jim ponudiš tudi kakšen priboljšek kot je Fit Bits, jim daš vejice (ker jedo lubje) itd. Jaz mu občasno kupim seno vita verde zato da mu malo prehrano popestrim. Moj sovraži datelje in jih vedno pusti. Kokos pa vedno poje.  :D Kakšne skodelice pa imaš da jih premetavata?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


neli*

  • Gost
Odgovori #1828 : 31 December 2011, 18:17:59
Vsem ljubiteljem in lastnikom kuncev želimo z neli srečno NOVO LETO!  :)



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1829 : 04 Januar 2012, 12:05:04
Hvala enako in tudi od mene vsem :)

No, dva tedna nazaj sem mojemu kuncu kupila Bunny nature kaninchentraum basis. Po vsebnosti tistih zadev notri se mi je kar fajn zdela, in je po temu sodeč precej boljša od cuni nature, cenovno je pa dražja samo 1 eur za 1,5kg.
Tud jaz na netu ne najdem podatkov o tem, kaj je vse notri, zato vam prepisujem direktno iz vrečke: surove beljakovine 13%, surova olja in maščobe 2,7%, surova vlaknina 21%, škrob 6%, surovi pepel 8,5%, kalcij 0,6%, natrij 0,18%, fosfor 0,4%.
Blackdevil, se ti zdi ok?

Moram pa še povedat da mi je skoraj dva tedna zmetaval te brikete iz posodice. Sem mu tudi mešala s cuni nature in je cuni hrano pojedel, bunny pa pustil. Potem sem dajala tudi včasih samo bunny pa tudi ni hotel. Včeraj zvečer pa sem mu dala samo 5 briketov bunny-ja in danes zjutraj jih ni bilo več. Mu ponudim še enega in se ga je veselo lotil :D
Tako da očitno mu niso kaj preveč dobri ampak se je navadil.
Trenutno pa nimam nič domačega sena ampak sem kupila vitaverde in se mi zdi zelo dober, pa tud kunčku je zelooo všeč :)