Zajčki, Kunci

flatka · 830667

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1830 : 04 Januar 2012, 16:51:10
Sestava zgleda kar dobra. :)  Bom mogoče še jaz to mojemu dala ko se bo teh naveličal.  ;D
Včasih kar traja da začnejo kaj novega jest. Moj si je tudi ven samo druge brikete pobral ko sem mu še mešala.  Prvič sem mu jih dala v skledico z priboljški in jih je pojedel pustil pa je tiste v skledici za hrano.

Srečno novo leto tudi vama.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1831 : 07 Januar 2012, 17:32:36
Moja dva imata posodice te, ki se kupijo v trgovini za živali posebej za kunce in so mislim, da glinene... So kar težke. Potem jima pa dam včasih hrano v eno čisto lahko plastično, v bistvu je tista od korenčka, ki je bolj velika, ker se mi zdi, da je njuna glinena premajhna. Imata še eno zelo tako kompaktno stekleno, to je sicer dobila zdaj ena potepuška muca... Ampak premetavata te glinene   :'(

A kokos tudi jedo? Nisem vedela. Fajn bi bilo, če bi naredili en seznam, kaj jedo... Na bunny.com ne znam vsega prevest, je pa en program za prevajanje, ki sem ga imela, nekam izginil... Bi si dala na hladilnik, zato ker se nikoli ne morem spomnit a nekaj lahko jedo ali ne. Sem kupila redkvico - pa sploh ne vem, če lahko jedo - pa če lahko jedo listje od redkvice? Nazadnje sem kupila repo, pa je ful nista marala... Pri sadju sta tudi dokaj zbirčna, jagode npr. en ni niti poskusil, je pa bil radoveden, ampak potem se je ni niti dotaknil.

Ravno sem kupila peteršilj v lončku (že drugič...), ampak menda sem optimist, če mislim, da bo to notri uspevalo... Jaz namreč vsako nedeljo izropam v Šparu cel peteršilj in potem še en lokalni sadje - zelenjava, tako da babice ne morejo več goveje juhe kuhat...

Srečno vsem tudi od mene, pa da boste imeli zdrave kunčke!



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1832 : 07 Januar 2012, 17:42:34
Aja, pa še to... Jaz sena ne kupujem, ker dobim seno od kmetov oziroma od tasta, ki ima sicer osla kot dobesedno hišnega ljubljenčka (glede na to, da gre v dnevno sobo...  :o) Sta dve različni vrsti sena, se vidi na videz kar razlika. Vejice jima pa tudi dam, pa tisti kamen. Nisem vedela, da obstaja tak s priboljški - to bi bilo za samčka, glede na to,da ne gloda preveč rad. S tem, da samček tudi ni nek ljubitelj sena... Upam, da mu ne bo treba hodit krajšat zob. Tisto kar on poje v enem tednu, ona v enem dnevu - zgloda vse kar dobi, tako da komaj uspem filat zaloge...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1833 : 08 Januar 2012, 15:47:37
Sem se nasmejala ko sem ta stavek prebrala: Jaz namreč vsako nedeljo izropam v Šparu cel peteršilj in potem še en lokalni sadje - zelenjava, tako da babice ne morejo več goveje juhe kuhat...  ;D Mi je prizor znan.

Jaz mojemu kupim kar mešanico suhega tropskega sadja brez sladkorja kot priboljšek. To lahko kupiš v Zootiku (JR Farm - Tropica (ananas, kokos, jabolko, banane, datelji...)). Te kamne z priboljški lahko tudi kupiš preko spleta, moj jih sicer po tem ko je ven dobil svoje priboljške pusti pri miru in mu moram kupiti nove. V kratkem nameravam kupiti enega z cimetom pa bom videla kako se bo obnesel.

Sta zaprta v kletki, pa notri nimata igrač? Mogoče je to razlog. Moj si tudi po celi sobi stvari premetava. Ma pa keramične kotne skledice, te ponavadi pusti pri miru. Sem mu pa morala umakniti tiste plastične jasli ki jih je imel na kletki ker si je nonstop dol jemal in jih vlačil po celi sobi. Nikoli jih ni pustil na kletki, ne glede na to kam sem jih prestavila.

Lahko jima poizkusiš dati majhen košček potem boš pa videla če jo sploh prenašata. Paradižnik, marjetice, večina sobnih rastlin, jajčevci itd. so pa strupeni


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1834 : 14 Januar 2012, 19:26:46


To delata tudi moja dva - premetavata jasli po kletki. Potem je seno itak po celi sobi  :o Zdaj sem jima pa kupila še dva wcja, ki pa sem ju uporabila kar za skledo za seno. Imela sta pa sicer vse igrače v kletki, pa posode - sam sta potem ful razbijala celo noč, no pa kletko sta hotela vseeno razsut. V bistvu ona je pridna, ker je v kletki, ki je njena prva. On je pa dobil novo, to ograjico na sliki. Mogoče mu zato ni všeč, sicer pa ima dneve ko je priden. Včasih si jo pa preuredi po svoje - ga kličem arhitekt, ker iz pravilne osemkotne oblike naredi neke moderne.  :P

Sta čisto nora na ta tunel, ki je v bistvu mačji. Karkoli v kar se skrijeta, pa še ta tunel tako fajn šumi.

Na tej sta oba.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1835 : 14 Januar 2012, 19:33:48
Ful sta lepa.  ;D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1836 : 14 Januar 2012, 20:15:23
Hojla! Po dolgem času sem spet nazaj  :D A mogoče kdo ve za kakšen zajčnik



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1837 : 14 Januar 2012, 23:01:21
LILI, ŠNOFI, sem ravno hotla vprašat, kolk mate kaj velike kletke... mi smo danes šli v Avstrijo v Fressnapf, pa smo domov privlekli kletko v 2 etažah. v trgovini mi je zgledala ok, verjetno predvsem zaradi velikosti trgovine, v velikem prostoru mi ni zgledala tako zelo velika, cena 110€ Dam jo za (100€ v njej je tudi hiška, ki jo je moj sam naredil danes iz lesa, ki je prišel nekaj manj kot 10€) ... dolžina 120 cm širina več kot pol metra, višina pa tolikšna kot moja 5 letna hči cca 110cm  :-\  :-\ ... v glavnem meni se zdi PREVELIKA... če želiš kletko (in ne prav zajčnik) in če te ta velikost ne moti, se lahko dogovorimo :) ... je pa čisto nova - danes kupljena. zdaj smo sicer dali našo Mimi noter, ampak ne vem ... je bila prej v cca. 70x70 kletki in ji ne gre najbolj v račun, da je zdaj v tako veliki... in če sem iskrena mi zasede precejšnji prostor dnevne sobe, ki pa ni tako hudo mala  :o ...

če želiš jo lahko tudi poslikam ... lahko mi pa pišeš tudi na mail: [email protected] ;)  Tudi če koga drugega zanima ta ogromna kletka mi lahko piše. Jaz bi raje nabavila kako manjšo :/

LP Mateja



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1838 : 15 Januar 2012, 16:27:19
Ne vidita se dobro na sliki, ker je slab fotoaparat... in ker nista nikoli pri miru, ju je težko ujet.

Sem pa opazila, da ima en kunec malo čudno oko... Ne zgleda kot vneto, ni videt da bi se solzilo, ampak kot da bi si praskal in si spraskal dlako okrog očke... in je malo videt zateklo. Spet veterinarju, ampak me skrbi, ker jutri ni časa... Mislim, pa da so spet te glivice, ker mu spet odpada dlakica na vratu :(

Kje pa so kake trgovine z opremo v Avstiji? Kaka je izbira in cene? Bi šla mogoče kdaj pogledat.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1839 : 15 Januar 2012, 16:38:44
Aja, drugače imata pa moja dva še eno kletko, ki je pa nekje 100 x 40 cm... In se mi zdi, da je premajhna za dva. Še za enega mi je preveč utesnjena. Ko mi uspe porihtat njune zdravstvene težave, ki se kar vrstijo in ko bosta lahko spet skupaj, bosta oba v tej ogradi, ki je sicer za pse. Če je šestkotnik, je premera nekej 160 cm, če je oblikovana v kvadrat pa 180 x 60 cm. Mi je OK, ker se jo da malo po svoje oblikovat in jo lahko nesem tudi ven. Pa po potrebi bo lahko še za psa. Je bila pa 100 EUR, tam nekje. Mi sicer zasede kar dosti prostora v sobi, ampak ni hudo, soba je nekje 20 m2. Sicer pa nista vesela, če sta zaprta, ne v eni ne v drugi.



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1840 : 15 Januar 2012, 19:56:57
Hugo.Boss, za Avstrijo vem samo za Fressnapf :) in sicer eden je v Gralli oz. Lipnici, pred Grallo, eden je v Grazu, eden pa v Seiersbergu... če je še kje kakšen pa žal ne vem, jaz sem bila v teh treh. Tudi za kakšne druge trgovine za živali v Avstriji ne vem  :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1841 : 16 Januar 2012, 13:46:24
evo fotka te naše Ogromne kletke  ::)



nekak smo se odločili, da jo verjetno vseeno kar obdržimo  ::)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1842 : 16 Januar 2012, 17:27:41
Jaz pa imam kar manjšo kletko ampak vseeno ni problema zato ker ni nikoli zaprt v njej. Notri gre samo jest, pit ali pa na WC. Ok pa na vrhu kletke še včasih počiva to je pa tudi vse.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1843 : 16 Januar 2012, 19:27:19
Ja, saj če zna it na WC tja kot je treba...  :'( Tak je bil moj namen tudi... Sicer sta pa moja dva tudi izmenično spuščena, ampak ko me ne bo doma, bosta pa kar v tej ta veliki, ker ta moja zgagica mala grize vse kar najde malo drugačnega, pa lahko ima cel kup igrač... Danes se je spet lotila  >:(




BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1844 : 16 Januar 2012, 20:12:02
Kaj ti je pa danes zgrizla?  :P Ne znata hodit na WC ali ti samo markirata?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1845 : 16 Januar 2012, 22:00:36
Nam je v pričo nas pogrizla kable od kablske tv, tako, da ni pogojev, da jo pustim samo zunaj, kadar nas ni doma  :o



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1846 : 16 Januar 2012, 22:14:38
LoL soba mora bit Rabbit-proof vsi kabli morajo biti čez strop zvezani in ne čez tla.  ;D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1847 : 17 Januar 2012, 07:28:51
Hm, ja, da pojasnim :) Jaz sem se namreč selila v novo hišo, v kateri še ni vrat  :) In imam v sobi na tleh masažno mizo, zato da ne gresta ven, ker so zunaj stopnice brez ograje... Pa tudi v vseh drugih prostorih so razne stvari, ki bi se jih lahko lotila... tudi kabli verjetno kje. Že zadnjič se je lotila te mize, zdaj se je je še malo bolj  :o

Lulanja in kakanja sta bila že navajena, vsaj deloma, dokler niso začelo hormoni pospešeno delovat... Zdaj je to bolj kot ne povsod... Oziroma, ko je eden izpuščen, kaka in lula drugemu pred kletko, ker se mu ne ljubi it v svoj WC. Zdaj imata bliže posodo, pa je malo boljše - lulata večinoma notri. V svoji kletki si samček ne polula po tleh, samo v tisto plastiko - pokaka pa večinoma po tleh. Za kakce mi je malo bolj vseeno sicer, jih pometem - urin pa smrdi.

In ne vem sploh, sem malo obupala, priznam - če ju naj učim, tudi če še nista ster. in kast. - pče je sploh kak učinek...Ker sem brala, da brez tega se jih težko.  Moj pa ima glivice in bo do takrat še trajalo. Ima jih spet in ta stvar je grozna za pozdravit... Enkrat je že bil zdrav, zdaj pa spet isto - postane plešast od tega... In verjetno tudi manj odporen na kake druge stvari, tudi bolezni. Je pa zoprna stvar, ker moraš res še bolj pazit na čistočo - čiščenje res vsak dan... Pa se mi zdi, da je še bejba dobila isto... ker ga liže, ko le ima priložnost.

Kaj pa uporabljate za steljo?

BTW ona hiška je pa prava vila  ;D



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1848 : 17 Januar 2012, 12:48:56
Za steljo sem jaz imela en čas še v prejšnji kletki samo seno, ampak ga čez dva ni ni več bilo, ker ga je pojedla, se mi pa ni zdelo fajn, da je tisto kamor kakci padajo  :o ... pa sem ji kupila tisto zadevo kamor se da seno noter odspodaj pa imam zdaj trenutno steljo iz lana (kupila v Zooticu)...

pri tej veliki kletki pa sta zraven tudi dve posodi za seno, tako, da zgoraj ima zdaj seno v tej posodi in malo kot steljo, spodaj ima steljo iz lanu, pa večinoma opažam, da noče več lulat v wc, ki ga ima v zgornjem štuku, ampak hodi dol na lan  ??? .... razmišljam, da bi premaknila wc v spodnji štuk  :-\, ker prej je vedno lepo lulala notri ...



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1849 : 19 Januar 2012, 10:24:54
Zdaj mam pa še jaz eno vprašanje.

Dva dni nazaj je moj sredi noči začel fuuul ropotat. Ne vem s čim, ampak se je slišalo čez steno in čez vrata v mojo sobo. Šla sem tja in mu ven dala posodico za hrano, hiško, palce... skratka vse sem pobrala ven razen njegovega wcja. Včeraj zvečer sem isto dala vse ven ampak danes ponoči je bilo spet neko ropotanje-zgleda da je tolkel s tacami ob tla. Sicer v mojo sobo to ni spet toliko moteče ampak se kar ne upam videt dveh cimrov, ki imata med njim in njunima sobama samo ena vrata, pa še to je zelo veliko prostora spodaj. Tako da pomoje sta onadva zaradi mojega kunca cele noči budna.

Opazila sem tudi, da se je podenj kletke na sredini ful izbočil na gor. In če ga z (kar veliko) silo pritisnem dol, se zravna, ampak seveda skoči nazaj. Tega še ni bilo, ko sem kupila kletko. Enkrat sem jo umivala z kar vročim tušem, je možno da je to škodilo?
kako naj jo sploh zravnam nazaj?

In če je kakšna možnost, kako naj kuncu sploh preprečim, da dela ta ropot? Na srečo se na rešetke še ni spravil, tako da edino kar dela je da ropota po tleh. Mela sem eno idejo, da bi dala na dno kletke kakšno peno, potem pa gor eno dilo iz lesa, samo potem bi mogla podenj zravnat, pa stabilno tud ne bi bilo kaj dost verjetno.

Zdaj dokler je v kuhinji mene osebno ne moti preveč, gre se zaradi cimrov in tud zaradi tega, ker čez kakšne 2 tedna ali pa malo kasneje selim kletko v SVOJO sobo. Jao... :O :(



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1850 : 19 Januar 2012, 19:31:12
Proti ropotu precej pomaga ze, ce das pod kletko kaksen debelejsi tepih ali deko.

Kaj pa imas na dnu kletke - je "gola" ali imas kaksen nastilj?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1851 : 19 Januar 2012, 22:11:17
Imam seno, samo rajše leži na plastiki tako da tam kjer leži si ga odmakne.
Kletka ima pa zdaj podenj ful izbočen, tako da tud če dam kaj takega spodaj se ne bo točno dotikalo... razen če bi kakšno peno al kaj takega zatlačila spodaj, tud na to sem že pomislila :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1852 : 19 Januar 2012, 23:00:44
 ;D Imaš srečo da še ni odkril radosti ropotanja z rešetkami kletke. Če se kunec podnevi dovolj giba - torej ga neseš ven da pač teče okrog po vrtu itd. se ponavadi dovolj znori da potem ponoči brez težav spi do enih pol osmih zjutraj.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


neli*

  • Gost
Odgovori #1853 : 21 Januar 2012, 08:34:43
Imam eno uprašanje,
ali vi kunce kopate?po mojem mnenju kuncev ne bi bilo dobro kopati zaradi ušes, itd.
jaz pri moji samo če je kaj umazana okoli ta zadne drugače pa se sama umije. :)
Aja tisto o grizenju in premetavanjem kletke pa je prejšna zajkla tako zgrizla rešetke, da na večih delih sploh ni bilo več barve. :D



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1854 : 21 Januar 2012, 14:27:39
Jaz mojega 1 krat na leto skopam. Ampak samo zato ker ima zelo gosto poddlako in ko se mesi se včasih tisto ne sčisti kot bi se moralo in se kunec posledično nonstop praska.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1855 : 21 Januar 2012, 17:24:12
Jaz svojih nisem nikoli kopala. Če je bil kateri umazan, sem ga samo z mokro brisačo. Tukej pa še ena fotka mojega kunčka, ki je dobil zdaj fuuul lepo barvo :)




Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1856 : 21 Januar 2012, 21:41:01
Simona_Dina - ful je lepi  :) Jaz mojih dveh ne kopam, eden se je pa že na začetku prehladil in me je sploh strah. Mi je hotela dat veterinarka eno kopel proti glivicam, tako da glede na to, da so se spet pojavile, ga bom mogoče mogla, mogoče ga ni treba celega.

Black Devil - moja dva ropotata ravno zaradi tega - premalo gibanja. Prej sta bila spuščena 24 ur, zdaj pa izmenično. In je vedno eden prikrajšan, ker bolje je tistemu, ki je spuščen dopoldan, ko sem v službi, eden je potem samo ene 3 ure. In ne samo, da sta odkrila "radosti ropotanja z rešetkami"  :o zdaj znata tudi fajn na glas ropotat s posodo. Mislim, da sta okrog sedme ure že lačna, sam začneta pa okrog petih zjutraj... Pa čeprav imata dovolj briketov, ona dva bi raje kaj drugega. Black Devil - a tvoj kunec je tudi ponoči izpuščen,da lahko gre kadarkoli ven iz kletke?

Moja dva sisicer tudi umakneta ves nastilj. Ležita na plastiki, eden včasih v košari s senom. Je pa sicer talno gretje po tleh pa me ni strah, da bi se prehladila.

Glede dna kletke ne vem - čudno da je tak material, da bi zaradi enega tuša bil zvit... Pri meni je danes bil drug problem - mislim, zgodi se pa vse  ??? Samček, ki je bil izpuščen je skočil na streho kletke od samice, streha se je podrla in je padel k njej. Ko sem slišala sem letela gor pogledat kaj delata - pa upam, da nista že kaj naredila  :o Pa upam, ker je že prej ropotalo, da ni bil že dlje časa pri njej.






Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1857 : 21 Januar 2012, 21:55:23
ojoj, upam da ni nič.. :D

ja moj je enkrat izvedel en ogromen skok, očitno je mislil, da je Supermen. Na omarici, ki je visoka malo manj kot meter, na njej pa kletka, visoka vsaj pol metra- iz mene je skočil na kletko, od tam pa direkt za omarco na tla, meni je zgledalo kot da je na glavo dol padel. Ampak je bil samo prestrašen, bilo mu ni nič.  ::) :)



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1858 : 21 Januar 2012, 22:13:48
Meni je tudi enkrat skočil iz rok in sem se ustrašila, da se ni poškodoval od takrat pazim, da če mi hoče uit, da ga malo bolj primem. Včasih ga lahko rpimem, včasih pa mu nekako ni. No, nekako nima tega najbolj rad.

Smešni so sicer ful - imajo svoje fore.  :o Nisem si mislila, da bosta tako zabavna.

Mi je smešno, ko vsak ko vidi mojo levjegrivo, mu je takoj ful všeč - taka kosmata pač, simpatična. In jo vsi hočejo pobožat. Gleda pa tako, kot da jih bo ravno zdaj napadla. Sam drugi tega sploh ne opazijo, jaz ko vem, da je mali vragec... samo čakam kako "presenečenje".  :D




BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1859 : 21 Januar 2012, 23:03:27
Ja moj je izpuščen 24 ur na dan. Nikoli ni zaprt. Mi je pa znano to z ljubkostjo in željo po božanju. Moj zelo hitro ugrizne če se ga kdo "neznani" dotika.  ;D

Glede na to da je samec padel v njeno kletko in ne obratno me na tvojem mestu ne bi skrbelo. Sploh pa če si bila hitro tam.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.