Zajčki, Kunci

flatka · 824573

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #120 : 17 November 2006, 22:42:46
Hvala  :-* Je pa imela prej nek kamen za brusiti zobke pa ni bila peveč navdušena.



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #121 : 17 November 2006, 22:54:06
Sem se spomnila, da smo ji pomladi dajali tudi vejice od sadnega drevja (samo od jabolk), takrat ko je oče obrezoval sadje, sem jih nabrala. Pa kakšno sem čez zimo odtrgala, če ni videl, ker je bilo vse škoda ???( ko je pa potem obrezoval je pa lahko strigel  :-\).
lp, T.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #122 : 18 November 2006, 00:51:43
Aho!
Mene pa zanima kaj naj ji dam v kletko za brusit krempelčke, ker okoli naše hiše ni asfalta,da bi jih lahko brusila. V kletki ima sicer leseno hiško, ampak tisto bolj grize. Tisti kamen pa moja Lola v 15 min uniči, mislim da ji gre na živce, ker ga uniči s tako jezo da je joj.
Lp
Ana


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #123 : 18 November 2006, 20:20:27
A imate okoli hiše kakšne tlakovce ? Ali pa kakšen grob beton na tleh ? Pri nas, če primerjam asfalt in tlakovce, so ti bolj grobi. Pa je potem vseno, kaj je, ker jih na obojem brusi.
Lp, T.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 18 November 2006, 23:02:36
Aho!
Ja imamo beton sam po tistem se sploh noče sprehajati, se kar vleže pa tud če tam leži 2uri. Sedaj na zimo pa sploh ne vem kaj naredim, ker pri nas je zelo mrzlo.

A ja v mojem albumu sem sedaj slikice od Lole uštimala, prej sem vidla da nisem dala na javno pa niste mogli pogledat :-[
http://kalarunobella.moj-album.com

p.s. drugače pa kimmy hvala ;)

Lp
Ana


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #125 : 18 November 2006, 23:09:49
Cortika  :-* :-*
http://kalarunobella.moj-album.com/slike/4000196/cNB1cpXObam06XOr.v.jpg

Jaz sem pa ful vesela, ker Pufi lula samo v wc  ;D 8) Je bil izgleda tisti wc res premajhen.

V priponki še ena slikica ko je bil še sonček  :(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #126 : 18 November 2006, 23:24:25
He he še dve slikici. Oti (maček) mora pač biti povsod kjer je tudi Pufi  ;D ::)




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 18 November 2006, 23:40:11
Aho!
Ja na tej slikici je bilo pa tako da ko sem jo hotla poslikat mi je moja psička Kala dala tačko, češ daj me čohaj pa ne slikaj tega zajca ::) in v istem trenutku je Lola dvignila tačko. Tako da sploh ne vem ali je bilo namerno ali je bil slučaj. Je pa res da Lola veliko stvari ponavlja za Kalo. ;)

Tvoj Pufi je pravi srček :-*
Lp
Ana


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #128 : 19 November 2006, 00:03:38
Jaz moje sploh še nisem videla da bi nekaj časa držala v zrak samo eno tačko (za sekundico že kaj več pa ne). Za čohanje ona položi na mojo posteljo glavco... ja zdaj me pa čohaj ne?  ;D

Hvala  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 08 December 2006, 22:18:41
Aho!
Imam eno vprašanje.Ali vi svojim zajčkom krajšate krempelčke, poleg tega da si jih sami brusijo. Ker jaz sem mogla Loli skrajšati krempelčke, ker so se ji začeli vihati navznoter, očitno jih ni zadosti brusila.
Ali ima kdo s tem kakšne izkušnje.
Hvala za vaše odgovore  :-*
Lp
Ana


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #130 : 08 December 2006, 23:11:48
Pufi je bilo samo enkrat do zdaj potrebno stričii. Postrigla sem jih pa kar z navadnim ščipalnikom, in ravno toliko da ni bilo predolgo (pa pazila sem seveda, da ji nisem do živega).

lp, maja



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #131 : 08 December 2006, 23:17:02
Aho!
Jaz sem jih tudi kar z navadnim  poščipala, sam sem ji bolj malo ker sem se bala da ji bom preveč. Je bila pa drugače prav pridna se ni nič upirala glede na to da sem ji prvič.
Maja hvala.
Ali mislite da je pametno da ji nap. dam en navaden kamen v kletko da si bo mogoče na njem brusila krempeljčke.
Lp
Ana


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #132 : 08 December 2006, 23:34:10
Če bo hotela kamen po mojem ni problema, samo moja sem prepričana da si ne bi šla gor brusiti kremplje. Se mi zdi da niso kot mački, ki občutijo potrebo po praskajao. Ker najbrž se potem problemi s predolgimi kremplji sploh ne bi pojavljali.

Pufi je bila v torek na obisku pri enem kunčku. Prilimam slikice

lp, maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #133 : 09 December 2006, 08:20:06
Hay,
ponavadi je tako, da daš kunca na trdo podlago (kak asvalt, tlakovci...) tečt in si jih tako brusi in bo še vedno potrebno iti kdaj pa kdaj veterinarju krajšat. Tisti kamen je pa bolj za zobke.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #134 : 24 Januar 2007, 21:14:42
Če mogoče kdo ve za kakšnega gojitelja pritlikavih ovnačev, bi bila vesela, kakšnih podatkov  :)
Sicer pa imam še namen poklicati na zvezo gojiteljev.

Aja mogoče kdo ve, če imajo v semenarni kakšne podatke gojiteljev?

lp, maja



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #135 : 04 Februar 2007, 08:47:57
K nam je prišla nova kunčica (tudi pritlikava ovnačka). Je umazano bele barve (jaz sem nad barvo čisto navdušena  :o  :-* ), še čisto mala (skotena 30.11.), nas se še malo boji, ker smo jo dobili šele včeraj okoli 22.00, če sem malo bolj stran, pa prav veselo skaklja po sobi. Pufi jo je prvo minuto še lepo sprejela (jo je samo ovohavala), potem jih pa raje nisem več skupaj dajala, ker ne vem kako bi Pufi potem naprej reagirala, glede na to da je moja soba "njen teritorij" tako da se vohata bolj čez kletko (enkrat je ena spuščena, pa druga v kletki in obratno), ali pa sta vsaka v svoji kletki. Upam da jo bo Pufi lepo sprejela in da bosta lahko uživali v skupni kletki.
 Za punčko smo se pa odločili, ker ne želimo imeti mladičev, upam pa da pri kunciuh ni podobno kot pri psih (ko se punca-punca ponavadi med sabo slabše razumejo kot pa punca-fant).
 Aja ime ji je Šuli ( ::)) neka izpeljanka iz Uršule, ker prihaja iz Cerknice.

Slikice sledijo, ampak malo kasneje, ko jo bom poslikala, in bom prilepila sem  ;)

Še to mogoče kdo ve bi bilo bolje če bi ju dala skupaj kje na "nevtralnem" območju, ki si ga Pufi še ni prisvojila? Ozr. kako bi se dalo kaj olajšati to navajanje ene na drugo? Prosim predloge  :-\



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #136 : 04 Februar 2007, 10:51:16
Čestitam za novo kunčico ! ;D
Po navadi naj bi se samičke kar dobro razumele med sabo, vsaj pri nas so se. Samčki pa se rajši tepejo. Če se vohata čez kletko in ne kažeta kakšnih znakov, da se ne marata ( kakšno praskanje, včasih lahko potolče tudi z nogo, če ji kaj ni všeč), bi ju spustila skupaj kar v tvoji sobi, saj se morata navaditi. Mogoče bi jima dala kaj za jesti, da se najprej malo zamotita, pa pod nadzorom ju imej, če bo slučajno kaj, upam pa, da bo vse uredu.
Veliko veselja z obema !

Lp, T.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #137 : 04 Februar 2007, 12:21:41
Hvala  :)

Sem ju spustila za par sekund skupaj, pa je Pufi najprej malo vohljala okoli, potem pa na tamalo skočila  :'(  :-\ Sem potem obe zaprla. Se mi zdi da je Pufi kar malo ljubosumna, ker se je stran obrnila, pa me tudi pogledti ni hotela  ::)  :D

 Sej se malo tolažim, da se bosta (da jo bo Pufi) prej ali slej sprejela. Smo imeli tudi pri mačkah tako, da so se najprej zravsale potem so bili pa njabolj prijatelji.

Evo ena primerjava velikosti  8)

Šuli (joj bolj smotanega imena si nismo mogli spomniti  ::) ), a ni cortek  :-*




In Pufi (spet ima rdeče učke  :( )



In še ena od Šuli






kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #138 : 04 Februar 2007, 15:53:22
Tale Šuli je pa krasne brve, če ne bi imela na sliki zaradi fotoaparata rdečih oči, bi mislila, da sta v kletki dva pliškota ;). Puhek.
Si pa nikoli ne bi mislila, da so tudi zajčki - kunčki tako ljubosumni. Potem je res najboljše, da se še malo skozi klerki gledata in vohata.

Lp, T.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #139 : 04 Februar 2007, 16:10:41
Tale Šuli je pa krasne brve, če ne bi imela na sliki zaradi fotoaparata rdečih oči, bi mislila, da sta v kletki dva pliškota ;). Puhek.

 :D Dva pliškota  :D. Ja saj je res ko en pliško  8) Je pa taka čisto "krhka", se mi zdi da se mi bo kar zdrobila v roki  ;D Ozr. jaz samo nisem navajena imeti take male zivalce v oki imeti.

Si pa nikoli ne bi mislila, da so tudi zajčki - kunčki tako ljubosumni. Potem je res najboljše, da se še malo skozi klerki gledata in vohata.

Ja jaz sem bila tudi presenečena. Me sploh ni hotela pogledati, pa potem ko sem jo spustila najprej sploh ni hotela ven, ko pa je le šla je šla stran od mene   :(  :D Ampak sem jo potem prepričala, pa se je le prišla čohljati.

lp, maja



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #140 : 04 Februar 2007, 19:44:21
ja, zelo priporocljivo je, da ju seznanis na nevtralnem teritoriju. Spolno aktivne kuncice so navadno se precej bolj teritorialne kot kunci moskega spola. Pa priporocam, da ko nista pod nadzorom, da ju imas loeceni ...
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #141 : 05 Februar 2007, 10:10:58
ja, zelo priporocljivo je, da ju seznanis na nevtralnem teritoriju. Spolno aktivne kuncice so navadno se precej bolj teritorialne kot kunci moskega spola. Pa priporocam, da ko nista pod nadzorom, da ju imas loeceni ...
lp, m.

OK hvala  :-* Ju bom danes enkrat (sem bolna doma pa imam ful časa  :D ) probala nekje seznaniti.

Pa ko je tamala spuščena se Pufi kar po kletki zaganja  :-\

Poročam kako bo šlo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #142 : 05 Februar 2007, 11:08:25
ce je tako, potem bodi kar previdna pri seznanjanju ... Ce bo kakrsenkoli ravs, ju loci.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #143 : 05 Februar 2007, 12:30:49
Sem ju nesla v kletko od moje psice, ker edino tam še ni bila Pufi. Je bila vsaka v svoji kletki (sem vzela kar dva prenosnika za mačke), ju postavila vsako na svojo stran in ju odprla. In najprej kar je naredila Pufi je bilo, da ja šla ven in direkt v kletko od tamale. Pa sem jo še pravočasno ven dala, je potem šla nazaj na svoj konec v svojo kletko. Pa je prišla čez par minut spet ven in spet direkt v kletko od tamale, samo tokrat pa jo je začopatila  :( Kaj naj naredim. Dala sem ju tja kjer Pufi še ni bila, pa ni nič boljše. Naj še enkrat probam? Zdaj sta obe zaprti.

Jst še vedno upam da jo bo Pufi sprejela, samo ne vem kako naj ju skupaj psravim, ne da bi bila Pufi nasilna  :-\

lp, maja  :(



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #144 : 05 Februar 2007, 14:24:06
Hay,
kanchy lepi kunčici, še posebno Šuli.
Predlagam ti, da se še več kot si se prej posvečaš Pufi, da ne bo lubosumna. Poskusi pa povej kako bo.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #145 : 05 Februar 2007, 14:36:28
hvala  :)

Saj zdaj skoz crkljam Pufi, pa ji dajem priboljske... Upam da jo bo sprejela   :)

Aja sem ji spremenila ime ker mi ni všeč Šuli   ;D Sedaj je Ula (pa tudi izpeljano iz Uršule).

Je pa pravi firbec, čisto vse mora prešnofati, pa živahna je, samo ne pusti se mi ujeti, potem pa za njo letam  :D

lp, maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #146 : 05 Februar 2007, 14:58:49
Hay,
koliko je Pufi stara? In koliko Ula? In kako dolgo Pufi ni imela družbe (kunca/kunko)?
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #147 : 05 Februar 2007, 15:32:57
Pufi bo ta mesec stara 4 leta (uf gre hitro), Ula pa dobra dva meseca. Odkar je Mufi (črn kunček) poginil pa je minilo kakšne dve leti  ??? Se ne spomnim točno.

Je pa bila Pufi pred kakšnim mesecem, pri kunčku od mamine sodelavke, in sta se baje super razumela (ne vem, mogoče tudi zato, ker je Pufi prišla k njemu in ne obratno).

Še slikice s tistega obiska (slikal je Matej Papler)



tale je malo temna





lp, maja




Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 05 Februar 2007, 15:45:44
Hay,
mogoče je tudi problem to, da je Ula samička, Pufi je pa bila navajena na samčka.
Poskusi še na katerem drugem kraju. Ne se vdat in nehat poskušat.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #149 : 05 Februar 2007, 16:02:55
Ne, ne bom obupala. Bomo pa pač malo več časa rabili  ;D

So mi poslali še slikice Uli-nega očeta in njene bratce ter sestrice (slikala Alenka Kelih)

Ulin očka (je barvo očitno po njem pojerbala)
 

In še sestrice in bratci




Zdaj bom pa nehala slikice limati  ;D

lp, maja