Zajčki, Kunci

flatka · 824755

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #870 : 16 November 2008, 18:46:49
Danes ponoči nekaj pred polnočjo nas je zapustila naša Pufi. Vedno boš imela svoj prostorček v mojem srčku. Pogrešam te  :-*  :'( :'(



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #871 : 16 November 2008, 18:53:45
:'( Maja iskreno sožalje  :'( :'(

Pa danes berem same žalostne stvari  :'(


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #872 : 16 November 2008, 19:52:58
Ana hvala



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #873 : 16 November 2008, 20:02:56
Maja, iskreno sožalje ob izgubi tako fajn zajčice.  :'( :'( Kar ne morem verjet. Naj ti bo Ula v tolažbo, čeprav jo najbrž tudi ona pogreša.  :'(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #874 : 16 November 2008, 20:16:32
Tudi jaz kar ne morem verjeti  :'( Ema hvala



Natuzzi

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #875 : 17 November 2008, 12:57:14
Sožalje še z moje strani :'(

"Beauty always comes with dark thougts"


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #876 : 17 November 2008, 19:10:00
Hvala Peter



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #877 : 20 November 2008, 20:06:36
sožalje :'(

:)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #878 : 20 November 2008, 20:31:57
Polonči hvala tudi tebi




ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #879 : 22 November 2008, 23:05:35
Sožalje :'( :'( :'(

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #880 : 23 November 2008, 00:49:33
Moje sožalje.  :'(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #881 : 23 November 2008, 09:25:31
Hvala ginka in maya

Še njene zadnje fotke  :-*

Skupaj počivamo


Njo sem si upala spustiti zunak tudi izven ograde (Ula takoj odšiba k sosedom na solato  ::))
           

Pa še Ula z našo psičko


Lp, maja



wish*to*have*a*dog

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #882 : 09 December 2008, 09:20:01
živjo!
jaz pa iščem dober dom za levjegrivega zajčka. Do sedaj je bil pri stari mami, ker ga doma ne smemo več met (pa sploh ne vem zakaj, ker se tud z mojim kužkom dobro zastopi), je navajen otrok in je miren in poslušen, navajen je na mucke, pa tudi na pse... res si želim, če poznate koga ki ima rad živali in bi dobro skrbel zanj še naprej... ker mi je kar težko, ga oddat, Ghipsy, tako je zajčku ime, je bil namreč moje darilo mojemu bratu...
navajen je tud bit na travi, posebej poleti in je ubogljiv tud če predaleč gre...
kdor bi rad še kj več podatkov pa naj mi piše na zasebno sporočilo...

lp!



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #883 : 23 December 2008, 18:34:10
Hay,
pri nas je zdaj odločeno, da dobim kunca. Sicer še ni odločeno ali bo 1 ali 2. Je pa tisti 1 že odločen, da bo posebnež iz legla. Ta posebnež pa je drugačen po barvi, saj so vsi sivi, le ta je oranžen. So pa ovnači, tisti, ki so ponavadi za meso, ker so tako veliki.
No me pa zanima: kdaj je najbolje, da dobim mladička (zdaj so približno stari 4-5 tednov)? Ali so lahko psodice, tiste iz nerajvečega jekla, kot so za psa. Saj so v trgovini vse porcelanaste posodice premajhne, ali pa bi zanje mogla kar precej odšteti, če pa te ne bi bile primerne, bi pa dala malce več za posodice. In koliko hrane naj jim namerim?
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #884 : 23 December 2008, 21:49:55
kdaj je najbolje, da dobim mladička (zdaj so približno stari 4-5 tednov)?
Mladička se lahko vzame ko se ga odstavi od mame. Mislim da se jih odstavlja pri 6.-8. tednih. Mogoče je pri mesnih pasmah kaj drugače. Kje ga boš pa vzela? Verjetno ti bo rejec sam povedal kdaj ga lahko vzameš.

Ali so lahko psodice, tiste iz nerajvečega jekla, kot so za psa.
Ja lahko so tudi te posode.


Glede hrane pa ne vem ker imam pritlikavo kunčico, ki poje veliko manj kot te večji kunci. Povprašaj ko boš vzela mladička koliko jih oni hranijo.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #885 : 23 December 2008, 22:19:12
Hay,
kanchy dobim ga od sorodnikov. Namreč mrzu stric je na nekem srečelovu dobil 2 kunca, ki pa ju ni mislil vzeti in je potem mrzu bratranc rekel, da jih bo on vzel. Ta 2 pa je potem pes zadabil  >:( (to se zgodi, ko se spusti terierja blizu). Potem pa je drugi mrzu stric kupil nova 2, ki pa imata zdaj 4 mladičke.
Oni pa ne vedo kdaj bi mi jih lahko pripeljali in jim tudi sama pravim, da po 6. tednu lahko. Drugače pa rejci za meso, jih lahko odstavijo že veliko prej, kakor hitro začnejo jesti trdno hrano, kot sem prebrala v knjigi, vendar je pisalo, da lahko potem zbolijo in nisem bila sigurna če jih je dobro vzeti pred 8. tednom.
Sicer pa so mi rekli, da bom do 10. januarja imela že narejen zajčnik, ker v hiši si ga pa res ne upam imeti, da ga men pa Zoro zadabi, pa tudi ti veliki potrebujejo več prostora.
No za posodice pa še bom videla, če bo še akcija bom vzela te ferplastova keramične, če ne pa res kakšne jeklene, ker druge mi pa ne zgledajo primerne.
Koliko posodic pa potrebuje: 1 ali 2?
Za hrano bom pa še 1x vprašala koliko jim dajo, če ne bom pa vsak teden tehtala pa potem približno odmerila hrane, mislim da piše na škatli koliko potrebuje.
Koliko jabolk, radiča, korenja itd. lahko dobi na dan? Jesti pa ne sme ostale solate, kot radič, citrusov in avokada. Ali je še kaj takšnega na kar moram paziti, da ne zaužije? Dobival bo pa še otavo, ki jim jo tudi dajejo in mi jo bodo zraven dostavili en velik žakelj.
Kako je pa s podlago? Kaj je najbolje, da mu dam v zajčnik?
Ko bo treba ponj pa se bomo odločili tudi ali še kakšnega dobim zraven, razen če se ne bomo že prej, ker naj bi jih ta teden lahko tudi šla pogledat.
Kako pa je to z oprsnico in povodcem? Zakaj jo uporabljate in ali je priročna ali ne?
To bo za danes vse. Drugače pa hvala kanchy  ;)
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #886 : 23 December 2008, 23:13:00
Posodica odvisno kako je velika... tudi če je malo manjša bo v redu če boš dolivala ko bo potrebno. Ampak po mojem je veliko bolj praktičen napajalnik, ker v posodico ti bo najbrž skoz padala žagovino, slama... v glavnem pogosto jo boš morala čistiti. Napajalnik pa se enostavno naštima na vrata zajčnika in se voda ne maže, pa še kar veliko vode gre notri.

Točne količine koliko česa na dan lahko ne vem, ampak recimo en korenček mogoče malo radiča lahko na dan. Sadja ne smejo rpeveč (raje več zelenjave kot sadja), zato jabolko le na vsake toliko dni - kot posladek. Pa da ni preveč enolično, lahko vmes namesto tega dobi recimo malo regrata (ko bo) ali pa kolerabo, blitvo, brokoli, hruška... skoraj vse kar najdeš se mu lahko ponudi. Jaz dam svoji vsake toliko malo zelišč (bazilika, peteršilj... karkoli imamo sveže) pa tudi vejice, trava... Banano imajo tudi radi. Za solato nekateri sicer pravijo da ne bi smel, ampak obe naši kunčici sta jo dobro prenašali in Ula še vedno jo  ;) Seno pa itak veš, da ga mora imeti vedno na razpolago. Ne smejo pa (preveč) zelja. Suh kruh lahko 1x - 2x na teden. Sladkarij pa kljub temu da jih obožujejo ne smejo.

Po mojem je najboljša podlaga za v zajčnik žagovina (lahko skupaj s slamo).

Povodec in oprsnica se uporabljata predvsem če hočeš svojega kunčka sprehoditi zunaj po travi. Ja je priročna, če nimaš nikjer zunaj na travi ograjeno kjer bi lahko kunca prosto spustil.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #887 : 24 December 2008, 19:41:37
Hay,
kanchy ful hvala.
Napajalnik bo home made zaenkrat, potem bom pa vidla če bom lahko kupljenega vgradila. Za posodice sem mislila kot da ima 1 za semensko mešanico in 1 za sadje, zelenjavo.
V mr.petu sem videla tole stvarco: http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=5153 Kako se ti pa to zdi? Sem pa mislila, da bi mu ponekod dala seno, drugje pa res žagovino ali pa to. Če bo imel točno določen kot za potrebo, mu bi pa dala tisto stranišče, kot je za v kletko.
Ker doma ne bomo imeli ograjeno sem mislila mu dati oprsnico in povodec seveda pa bi bil prost, ko bi bila jaz zraven. Ima pa sošolka lepo spuščene brez ograje ali karkoli in ne pobegnejo, pri meni je pa malo bolj problem, da bi zašli v gozd ali pa na cesto.
Če bom še imela kaj za vprašat pa še bom.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #888 : 24 December 2008, 20:32:26
Ja ti briketi so tudi fajn. Še celo boljši od žagovine.
Jaz sem zadnjič kupovala stranišče za Ulo pa so se mi vsi "kunčji" zdeli nekam majhni tko da sem potem kupila kar manjše stranišče za mačke. Je super, malo večji tako da Ula lahko zbaše svojo debelo ritko notri, pa še višji rob ima in ne leti veliko ven. Aja pa cena je tudi enkrat manjša kot tista za kunčje čeprav je ta posoda enkrat večja  ::)
Seno mu daj pa tja kjer ne bo lulal ker drugače bo lulal na seno in ne bo več uporabno.
Tudi jaz sem si Pufi upala spuščati zunaj brez ograde, ker ni nikamor zbežala in ko je bil čas da gremo nazaj notri sem jo brez problema odnesla. Pri Uli to žal ni mogoče  ::)  ;D Tako da če ga boš navadla da se odzove na klic in če ga boš nadzorovala je lahko tudi brez ograde in povodca zunaj.

Lp, Maja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #889 : 24 December 2008, 21:29:34
Jaz imam kunca zunaj v zajčniku. v bisvu stara pasja uta, dodatno izolirana, malo predelana in potem dodan še žičnati del. Za steljo je najbolje žaganja in čez slama, jesti osnova je seno, briketi so za posladek, enako sadje (brez pešk!). Spomladi 14 dni postopno uvajam svežo hrano-z regratom največ in kako deteljo vmes, ivanščice...Potem pa vedno več trave in manj sena. Moj ima eno posodico. Za vodo ima napajalnik. Semena pa mu dam v tako žogico, ki jo meče in padajo semena ven. Pa za zelenjavo imam tako "žičnato žogo", da ven dobiva. Da ima več dela in se zamoti. Sploh pozimi je to super.

Priporočam, da mu neredite iztekališče, da se bo zadosti gibal. Oprsnic in povodec-je OK, samo ga takoj navajaj-pa Zor naj bo takrat zaklenjen v hiši, da ne bo kake nesreče.

Če je kunec velik-potm kupi mačje stranišče-ker lulajo ogromno.

še to-na dno daj pocinkano pločevino-les ti bo zgnil ker vpija lulanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #890 : 24 December 2008, 22:04:39
Hay,
samo kako pa naj dam potem mačje stranišče v zajčnik? Kaj nimajo vsi višjega roba?
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #891 : 25 December 2008, 11:35:34
Saj znajo prav dobro skakati :) Drugače pa daš ob WCju več stelje. Oziroma takole: daš wc noter predno nastijaš in šele potem okoli daš žaganje itd...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #892 : 27 December 2008, 19:33:58
Ja lulajo pa res ogromno...kar nisem mogla verjet! Naš je pritlikav in ma pač kotno stranišče (med večjimi) in če mu ne zamenjam slučajno en dan ma že vse polulano! ::)

:)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #893 : 29 December 2008, 11:02:42
In potem si zamisli kako šele 5kg kunec lula-kotno nikkor ni dovolj-gre čez ;D.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


beki

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 11 Januar 2009, 18:46:26
Pozdravljeni
Zanuma me ali je normalno,da gre naši Bekici danes veliko dlake ven.Že popoldan sem opazila na gobčku en kupček potem pa še enkrat malo v kotu.Drugače jo redno krtačim.Prosim,če ima kdo podobne izkušnje.
Lp 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #895 : 11 Januar 2009, 18:57:12
To je pa težko odgovoriti. Preglej kožuh pa boš imela odgovor. Je pa možno da je breja in bo kotila. Khm kar pusti ddlake v kotu in počakaj. V primeru mladičkov-jih nekako ogradi, ker samička ne skrbi pretirano zanje-2x na dan(noč) jih nahrani in če kateri uide iz gnezdda in se podhladi je problem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


beki

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #896 : 11 Januar 2009, 19:07:54
Breja zagotovo ni ::)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #897 : 12 Januar 2009, 08:04:56
Lahko je tudi navidezno breja.



beki

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #898 : 12 Januar 2009, 10:42:53
 ??? ??? ???



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #899 : 14 Januar 2009, 10:58:51
Kun?ica je navidezno breja... dela si gnezdo iz dlake, lahko postane tudi bolj napadalna, brani svojo kletko, ne crklja se ve? veliko... Znaki so prav taki kot pri pravi brejosti le da  tem primeru kun?ica pa? ni breja.
Bo minilo. Odstranite dlako ki si jo je populila in jo malo zaposlite, da bo pozabila.

Lp