Zajčki, Kunci

flatka · 824564

beki

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #900 : 20 Januar 2009, 14:30:37
Pozdravljeni
Vesela vam javljam,da je z Bekico vse dobro.Sem prebrala,da si 2x letno kar precej čisti dlako.   
Lp



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 20 Januar 2009, 15:59:23
šele danes opazila, da je tukaj tudi tema z naslovom kunci :) sama imam doma kar nekaj kuncev, zdaj že "čistokrvni mešanci" ;D mislim pa da so bili orjaški lisci. trenutno imamo 2 samca in pa 7 samic in pa še 7 mladičev. Sicer jih ne vzrejamo kot ljubljenčke pač pa za meso, vendar se kljub temu močno navežeš nanje, ko jih gledaš od dneva 0 pa do pač tistega konca.

če koga karkoli zanima, glede hrane, zdravja, razmnoževanja, karkoli, nekaj malega pa že vem, najprej jih je vzrejal dedi, kasneje po njegovi smrti pa sem to prevzela jaz. v več kot 10ih letih opazovanja se pa marsikaj naučiš :)

drugače so pa lepi tile zajčki ;) :)

***
rest in peace my precious friend


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #902 : 08 Februar 2009, 11:15:59
Delate z vašimi kunčki kakšne trikce? Rabim še kakšno idejo za trikce, pa sem čisto brez domišljije  ::) :-[
Neverjetno kako hitro se učijo. Ula vsak "trikec" dojame v enem dnevu seveda je potem potrebno ponavljanje, utrjevanje in izboljševanje. Za hrano naredi skoraj vse  ;D
Trenutno zna okrog (se zavrti), skok čez nogo, skok čez oviro in skozi tunelček, skok skoz obroč, slalom med nogami, osmica med nogami (no tega bo treba še malo izpiliti  ;D ) in dvig na zadnje noge (tudi ta še rabi vaje). Pride tudi na klic in če ji rečem gre v kletko ampak to niti ne štejem pod trike. Kakšna ideja kaj bi lahko naučila kunca? Žogic ne mara tako da vse v zvezi z njimi odpade.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #903 : 08 Februar 2009, 12:05:19
Trenutno se navajamo na carrier. Zdaj gre noter tudi ko je zgorni del carierja  gor, zdaj bom še vratca dodala, pol pa bo menda problem carrierja rešen.

Moj se na znak dvigne na zdanje tačke, obrat v levo, desno in tač-se dotakne pesti, če potrkam po tleh pride do tja, pa rad v škatle ipd skače. Boma pa spomladi, poleti začela delati več na trikcih. Bom naštimala neko ograjo, da bo odprt "strop", pa da bo prostr za mene in njega. Ker v ogradi se to ne da, ker je trikotna, in se težko zbašem noter. Bova pa šla na skejt.

Začnita delat kaj s tačkami-targeting...Karkoli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #904 : 08 Februar 2009, 12:32:53
Hvala za ideje  :)

tač-se dotakne pesti
A to z noskom?

Bova pa šla na skejt.
Skejt? Da se bo on vozil gor?  :o :D

Začnita delat kaj s tačkami-targeting...Karkoli.
Ona je tako živahna in naspidirana da če ji hočem kaj počasi dopovedati sploh ne gre  ::) Že leta naokoli in se vrti če je to mogoče kar jaz hočem. Bova pa še poskušali.

Če so še kakšne ideje pa na plan z njimi  ;)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #905 : 08 Februar 2009, 14:26:08
Ja skejt, da se bo on vozil, skakal je že na njega, bomo videli kako bo.Tač je z smrčkom.

hoja po zadnjih tačkah, skrivanje, skok na hrbet, salta, da se od tebe v skoku odrine v levo ali desno,hoja rikverc..Evo nekaj idej http://www.clickerbunny.com/clickercrittervideos.htm

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #906 : 08 Februar 2009, 21:53:41
Ja skejt, da se bo on vozil, skakal je že na njega, bomo videli kako bo.
:o hudo  :D Ko bo tole znal pa filmček prosim  8)

hoja po zadnjih tačkah, skrivanje, skok na hrbet, salta, da se od tebe v skoku odrine v levo ali desno,hoja rikverc..Evo nekaj idej http://www.clickerbunny.com/clickercrittervideos.htm
Fajn stran. Bom malo pogledala.
Sva probavale da se od mene v skoku odrine, pa noče čisto. Ne skoči name, ampak samo stopi s tačkami  :-\
Hoja po zadnjih tačkah ji kar gre samo ravnotežje jo malo daje  :D
Salte pa pomojem ne bove zgruntale.




Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #907 : 21 Februar 2009, 10:36:16
Ker sem v veliki naglici nisem preverjala cele debate, vas pa želim povprašati kaj menite o naslednji situaciji-imam kunca starega 10-11 let s katerim nikoli nismo imeli zdravstvenih problemov, je živahen-kolikor je lahko za svaoja leta, ni pretežek ne presuh. Danes pa sem opazila da ima eno polovico mod oz levega precej odebeljenega (2 cm) in precej trdo, desnega skoraj ni videti, kot bi izplahnel... Naročeni smo na pregled a mene še vedno skrbi pa me zanima ali ima kdo izkušnje s podobno situacijo...



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #908 : 21 Februar 2009, 19:48:40
Živ!

Meni je pa sošolec rekel naj vprašam kaj je to da se zajec (ali kunec no rekel je zajec) kar začne ''metat po tleh''  oz kot bi ga grabil eni krči! Če kdo ve bo ful vesel.... Sicer mu bom lahko sporočila šele po počitnicah ampak....

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #909 : 21 Februar 2009, 19:59:50
Živ!
Meni je pa sošolec rekel naj vprašam kaj je to da se zajec (ali kunec no rekel je zajec) kar začne ''metat po tleh''  oz kot bi ga grabil eni krči! Če kdo ve bo ful vesel.... Sicer mu bom lahko sporočila šele po počitnicah ampak....
Mogoče epilepsija?  :-\


Katja, jaz žal ne vem nič o tem (sem imela samo samičke). Upam da bo vse v redu. Ima pa vaš kunček res lepo starost  :)




Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #910 : 21 Februar 2009, 20:06:26
A nej ga naženem k vetu? Ker glede na to da sta se oba njegova ''zajčka'' stepla... A bi lahko bilo tudi to? Sej vam vrjamem ampak razmišljam še o drugih možnostih... Bi mi blo kar težko rečt ''tvoja živalca ima epilepsijo''' :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #911 : 21 Februar 2009, 20:33:31
Ziher bi bilo najbolje če bi ga peljal k veterinarju (Mestni log) da vet pove kaj bi lahko bilo.

Ker glede na to da sta se oba njegova ''zajčka'' stepla... A bi lahko bilo tudi to?
Mislim da zaradi pretepa ne bi prišlo do kakšnih krčev  :-\ Tudi moji dve sta se včasih malo skregali ampak je vedno frčala samo dlaka  ::)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #912 : 21 Februar 2009, 20:45:22
Mestni log.... A tm so prav specializirani? A mu lahko priporočim tudi svojega veta? A maš kakšen kontakt? TNX! pa sorry ker tok sprašujem.....

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #913 : 22 Februar 2009, 10:21:01
Ja imajo posebej za njih ambulanto...

Veterinarska fakulteta
Ambulanta za ptice, glodavce, kunce in plazilce
01/477 92 51


Lahko tudi kam drugam, samo da se vet vsaj malo spozna tudi na kunce  ;)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #914 : 22 Februar 2009, 18:16:36
Hvala!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #915 : 22 Februar 2009, 18:48:24
Hay,
no še malo pa mi bo uspelo dočakati Fizzya. Še manj kot 1 teden.
Zdaj pa imam nekaj vprašanj preden grem v nakup:
1. ali ima 300 ml napajalnik dosti velik glede na to da imajo trenutno štirje 600 ali 1000 ml napajlnik (vodo mislim menjavat 2x na dan)
2. odločam se med hrano, ki jo prodajajo v tušu kjer so res prava semena, koruza itd. notri in med hrano iz mr. peta kjer so v paklcu večinoma kroketi. Kaj se vam zdi bolje ali pa kar oboje kupim?
3. razmišljala sem da bi mu na dno kletke dala vpojno podlago, ki je za v mačja stranišča ali pa za pasje mladičke, čez pa lesene pelete in seno. Sicer je zajčnik narejen tako, da se urin steče skozi reže, ampak vseeno. Kaj pravite na to?
4. Kakšen mineralni kamen pa mi priporočate: čisto navaden ali z okusom korenčka (če se ne motim prodajajo z okusom korenčka)
Mislim da bo to vse.
Sem jih pa včeraj šla malo pogledat. Čohajo se zelo radi, dvigujejo pa še ne. Pa nam je vseeno uspelo preveriti kakšen spol je in ugotoili da je samček. Bo pa sam.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #916 : 23 Februar 2009, 09:02:31
Zorek:

1. Jaz imam za Ulo 100ml in polnem 1x na dan, tako da mislim da bi bilo 300ml čisto dovolj.
2. Pravijo da je tista ki ima posebej semena (ne tista v kroketih) bolj kvalitetna in boljša, kaj je res pa ne vem. Mislim da bi bila tudi tista v kroketih dobra. Glavna hrana na jedliniku je itak seno tako da so semena le kot "posladek". Lahko pa kupiš oboje in zmešaš.
3. Če ima reže za urin po mojem ni potrebno dajati kakšne podloge. Ta bi verjetno le zavirala ("mašila") odtok in urin ne bi odtekal, amapak bi se samo napijal v tej podlogi (če si prav predstavljam, ker ne vem natanko kako to izgleda v zajčnikih)
4. Čisto tvoja odločitev... verjetno bo raje grizljal tistega z okusom korenčka, je pa navadni pravtako v redu

Ko dobiš Fizzya nam pa le pošlji kakšno sliko  ;)

Maja



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #917 : 23 Februar 2009, 13:21:11
Filmček kako se midve z Ulo zabavave (ni vse posneto, je pa večina)  :)

KLIK



Pa ko smo se nekaj časa nazaj pogovarjali o straniščih... na začetku posnetka se vidi kako ima Ula v kletki. Lahko tudi slikam če koga zanima.


Lp, Maja



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #918 : 23 Februar 2009, 14:41:16
Uh!!  :o Če bi bila moja kunčica takšna nebi niti želela psa :P  obvlada! Samo a ona tudi spi na plastiki? Ker moja je imela tudi na tleh seno v katerega je šla spat.. pa je doživla 7,5 let... se mi zdi kar ok, glede na to da je bila ''trgoviski zajec'' :( Ful vama gre!!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #919 : 23 Februar 2009, 14:48:28
Samo a ona tudi spi na plastiki?
Ja trenutno je kar na plastiki ker mi je polulala podlogo ki jo ima drugače notri  ::) Tako da dokler se tisto ne posuši bo na plastiki (itak ogromno časa preživi zunaj keltke; tudi celo noč je spuščena), pa še vedno si zmeče seno notri v keltko in leži na njem  ::)
Za podlogo pa drugače uporabljam nek material ki je sicer za zaščito predmetov pri pošiljanju s pošto. Je kar mehko pa še toplo.

Uh!!  :o Če bi bila moja kunčica takšna nebi niti želela psa :P  obvlada! Ful vama gre!!
Hvala  :D



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #920 : 23 Februar 2009, 14:52:50
Mogoče malo glupovprašanje...  :-[ A zuni nič ne polula? Ker moja je do prvega leta bila ''čista'' in je kakala in lulala v kletki, potem je pa kar okoli začela ''srat'' >:(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #921 : 23 Februar 2009, 14:59:56
Sploh ni glupo vprašanje  ;)

Odgovor: na srečo nič več  ::) 8) Je pa ja... obedve sta (ko je bila še Pufi)  >:D... in blo je neznosno  :-X Saj nista vsak dan pa čisto povsod, ampak se je prav videlo da sta označevali (majhna lužica, ravno dovolj da sem imela delo z brisanjem). Na srečo sta se tega odvadili, in od takrat mogoče če je bilo treba 2x kaj pobrisati (trkam). Drugače je pa ful pridna zdaj Ula. Vse opravlja samo v stranišče (odkar ima stranišče še kaka ne več zunaj)  :-*



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #922 : 23 Februar 2009, 15:01:36
Hudo! Kako sta se pa odvadle? Vrjetno ne kar same :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #923 : 23 Februar 2009, 15:07:58
O maja! Super sta!  :o

Nisem vedela, da zna tudi trikce. Če bo še kdaj prišla na počitnice k meni bom poskusila, če mene tudi uboga.  :D



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #924 : 23 Februar 2009, 16:15:01
Hay,
Zorek:

1. Jaz imam za Ulo 100ml in polnem 1x na dan, tako da mislim da bi bilo 300ml čisto dovolj.
2. Pravijo da je tista ki ima posebej semena (ne tista v kroketih) bolj kvalitetna in boljša, kaj je res pa ne vem. Mislim da bi bila tudi tista v kroketih dobra. Glavna hrana na jedliniku je itak seno tako da so semena le kot "posladek". Lahko pa kupiš oboje in zmešaš.
3. Če ima reže za urin po mojem ni potrebno dajati kakšne podloge. Ta bi verjetno le zavirala ("mašila") odtok in urin ne bi odtekal, amapak bi se samo napijal v tej podlogi (če si prav predstavljam, ker ne vem natanko kako to izgleda v zajčnikih)
4. Čisto tvoja odločitev... verjetno bo raje grizljal tistega z okusom korenčka, je pa navadni pravtako v redu

Ko dobiš Fizzya nam pa le pošlji kakšno sliko  ;)

Maja
hvala.
No sem kupila v mr.petu eno vrečko, kjer se mi je zdelo, da je največ semen. Mi je pa sošolka rekla, da tista, ki jo zdaj v tušu prodajajo, da je zelo fajna.So sama semena, praha ni, njeni kunci pa jo obožujejo. Tako da sem se odločila, da bom mu mešala. Za seno pa vem, da je to osnovna hrana in sem nekje prebrala da naj bi tega pojedli kar 80%.
Za podlago bom pa sprobala kako je s temi podlagami in se bom potem odločila ali bom to uporabljala ali ne.
Mineralni kamen pa sem kupila z morskimi algami, ker sem prepozno videla, da je z morskimi algami, ker tale s korenčkom mi je bil malo čuden in je vse iz škatlice letelo.
Sem pa danes kupila hrano, mineralni kamen, napajalnik (300 ml), krtačko za kunce, ker se Fizzy zelo rad čoha (dvigovanje pa še sovraži) in se mik zdi, da je prav, da ga kdaj pa kdaj počešem, poleg pa sem dobila še nekakšne briketke iz peteršilja za darilo  :)
Drugo pa bom kupila drugič.
Kanchy: obvladata  :o :D Je pa Fizzy veliko bolj suh proti Uli zaenkrat, je takšen potegnjenec in ima ušesa še večkrat postavljena pokonci. Je bila Ula tudi takšna ko je bila manjša?
Zdaj pa upam, da mi vse čim hitrej mine in se bo Fizzy hitro navadil name ter se bosta z Zorom dobro razumela, da ne bo ežav.
Slikice pa valda boste dobili :) Bom še poiskala kakšno staro, če je kakšna uspešna  ;)
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #925 : 23 Februar 2009, 16:45:17
Hudo! Kako sta se pa odvadle? Vrjetno ne kar same :-\
Sploh se ne spomnem če sem ju kaj posebej odvajala  ??? Samo brisala in brisala. Pa na stranišče sem ju navajala. Najbrž sta se naučili da se samo tja lula. Ne vem.
Je pa Ula veliko bolj (ozr. skoraj popolnoma) čista postala šele ko Pufi ni bilo več. Verjetno ni več čutila potrebe po označevanju teritorija.



Ema:
 Hvala ;D  Brez skrbi, boš lahko poskusila. Se jo boš še naveličala  >:D 8)  ;)


Zorek:
Seno imajo nonstop na voljo tako da ga res veliko pojedo. Ula ga skoz po malem zoba.
Ja tole z mineralnimi kamni pa poznam. Nekateri se prav grdo drobijo  :-\
Ne Ula niti ni bila potegnjena. Ena slikica --> majhna ula
Daj prosim naredi še kakšno sliko zajčnika da vidim kako zgleda.
In hvala  :)

Maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #926 : 23 Februar 2009, 18:29:28
Hay,
zajčnik dobim poleg kunca. Bo pa podoben kot ga imajo zdaj, samo malo bom dogradila, da bo imel hkrati poličko in zavetje. Drugače mu bom pa kasneje večjega naredila.
Tile so pa čist drugačni od Ule. Ušesa postavljajo kakor kdaj, enkrat imajo oba gor, drugič samo enega, tretjič pa oba dol  :D
Sem pozabila, da vam niti tistih par slik nisem pokazala, ki so že dlje časa na netu. Sem pa uredila še nekaj.

Dokaz, da je sivček največji pozer:







Še ena smešna sivčka:



Eden od 2 šekecov:



Fizzy:





Upam, da ni preveč slik  :-[ :-\
lp,
Anja


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #927 : 23 Februar 2009, 18:31:39
neeeeeeeee ;) Fizzy je cute! 8)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #928 : 23 Februar 2009, 18:33:12
Luštkaniii  :-* Fizzy je super barve. Koliko so stari na slikah?

Se pa vidi da so to kar "ta pravi" kunci in ne pritlikavi... zato so si tudi tako različni v primerjavi z Ulo  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #929 : 23 Februar 2009, 18:44:45
Hay,
hvala.
Glede na to, da so skoteni konec novembra (prvo mi je bilo rečeno, da 1. decembra, a so potem ugotovili, da so mogli bit kakšen teden prej) in so slikani pred 1 mesecom, so nekje 2 meseca, torej so zdaj približno 3 mesece :o Sploh ne morem verjeti, da že tako dolgo čakam.
Meni se ne zdijo tako veliki, ker ima sošolka 2 res velika (rekli so ji, da sta novozelandčana) in je mama teh kunčkov manjša. Glede na njene kunce bi lahko rekla, da so veliki približno tako, kot mešanci med tema tavelikima in tistimi iz trgovine. So pa tile zelo pokončni, mama je pa čist nizka, drugače je pa še vedno večja od njih. Se mi pa zdi, da niso veliko zrasli od prejšnič.
lp,
Anja