Zajčki, Kunci

flatka · 824531

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #930 : 23 Februar 2009, 18:59:02
2 meseca pa že tako veliki  :o Velikani  :D Na sliki ki sem jo prej prilepila je Ula prav tako stara 2 meseca... je kar velika razlika.

Tudi pasme kuncev se razlikujejo. Nekateri so manjši, drugi večji. Ločijo se namreč na orjaške, srednje in male pasme. Šele potem pridejo na vrsto pritlikavi.
Tu je link katere pasme spadajo med katere --> http://male-zivali.primej.com/t3/index.php?id=kunci
Tu pa ena stran s slikami pasem --> http://www.jphpk.gov.my/English/rabbits.htm


Maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #931 : 23 Februar 2009, 19:15:39
Hay,
glede na to, da jo novozelandec v skupini srednje velikih, bi tile bili med manjšimi v srednjih pasmah.
Po tistih slikah se mi pa zdijo najbolj podobni francoskemu ovnaču.
Ko ga dobim bom zmerila obseg  za oprsnico in ti bom povedala mere, da boš lahko z Ulo primerjala  ;D Sicer pa dobim na sposojo oprsnico za mačke, dokler ne bom kupila svoje.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #932 : 23 Februar 2009, 19:26:19
najbolj podobni francoskemu ovnaču.
Kteri je fr. ovnač? Ga en najdem.


Ok, bomo videli kakšna je razlika v obsegu (čeprav zna biti to odvisno tudi od tega kako debel je kunček  :D
Jaz imam kar vedno oprsnico od mačka. Je čisto v redu.



Maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #933 : 23 Februar 2009, 19:32:09
Hay,
francoski ovnač je French Lop je pa zraven angleškega in holandskega v vrsti. So pa tile zagotovo manjši, kakor sem videla v googlu so večji od mame.
Ja, se mi zdi da so tile fajn suhi proti Uli. Moj bo pa verjetno dobil oprsnico za pse tisto čist tamajhno, če bodo velikosti taprave, če ne bomo pa videli katero bomo kupili.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #934 : 23 Februar 2009, 19:38:27
Aha, tega misliš. Kaj mama od tvojih ima dol ušesa? Sem mislila da jih bodo imeli gor.  x)


Maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #935 : 23 Februar 2009, 19:45:54
Hay,
ja. Mešani ovnački so, večinoma imajo ušesa dol, mama jih ima pa skozi dol, tudi ata jih naj bi imel.
lp,
Anja


Amalija

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 26 Februar 2009, 20:41:48
Živijo! jast sem nova in me zanima nekaj stvari o kuncih. In sicer:
1. moja skokica grize steno in ne vem kako jo odvaditi!
2. v knjigi o kuncih piše, da rolice wc papirja in gumijaste žogice odpravijo to težavo, pa skokice rolice ne  zanimajo, gumijasto žogico se ji pa bojim dati, ker ima ostre zobe in bi jo lahko pregriznila, nato pa pojedla gumo.  :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #937 : 26 Februar 2009, 20:52:35
Steno namaži, ali pa nastvai pred steno neko dišavo (vonj) ki jo odbija... na primer meto, kakšen parfum, delovati pa bi znal tudi sprej za preprečevanje nezaželenih navad za mačke in pse.



Amalija

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #938 : 26 Februar 2009, 21:09:15
Hvala za odgovor. Bom poskusila. :)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 27 Februar 2009, 07:13:32
Oj, včeraj sem na Rudniku ujela levjegrivega kunčka, če ga kdo pogreša naj me kontaktira, ali pa če pozna koga, ki ga pogreša.  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #940 : 28 Februar 2009, 18:45:06
Hay,
danes sem dobila zajčnik, a ker jim je zmanjkalo mreže dobim jutri vrata in kunca. Kot sem videla notri še ni nič, tako da manjkajo še jaslice in posodica. Za hiško pa bom še jutr nafehtala da bomo skupaj nekot naredili, da bo lahko nanjo skočil ali pa se skril v njej.
Zdaj pa da bom res pripravljenja nanj me še zanima kdaj mu je najbolje dati hrano?
Kanchy slikico zajčnika pa boš dobila, ko bo res cel naret. Tiste reže so pa narete tako, da so skupaj zbite širše deske, vendar niso čisto skupaj ampak je med njimi kakšen cm široka reža, isto so narete stene, streha pa nima rež.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #941 : 28 Februar 2009, 19:24:54
Hrano zjutraj in zvečer. Jaslli pa moj nima. Ti pa lahko dam mačjo oprsnico pa povodec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #942 : 28 Februar 2009, 20:24:09
Hey,
hvala.
Moj bo imel jasli za seno, da bo imel tam zmeraj svežega in ne bo jedel tistega iz nastilja in ga je tudi že navajen.
No kot sva se zmenile, ga prideš 1x pogledat (lahk tut večkrat  ;D) pa boma sprobale tvojo oprsnico, ko jo boš pa potrebovala pa dobiš nazaj  ;)
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #943 : 01 Marec 2009, 12:05:17
Mislim, da je ne bom več potrebovala. Bunny je ne prenese niti malo, se tako trdega nardi, da nima smisla, Jaz ga kar v mačjem prenosniku prinesem do ograde ali vrta, pa je. Bom pa probala z ovratnico.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #944 : 01 Marec 2009, 13:47:28
Hay,
kaj pa če bi probala najprej samo z vrvico, ki bi mu jo navezala v obliki 8 (1 čez glavo, 2. čez prsa)? Takšne oprsnice s povodci tudi prodajajo v mr.petu.
Je pa res, da če je čisto trd, da se težko navadi.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #945 : 05 Marec 2009, 18:36:20
Zorek si že dobila kunčka? Kako je? Pa kakšno sliko bi  :)


Nam pa se je včeraj pridružila še ena kunčica (mešanka z levjegrivim kunčkom). Stara je približno dve leti in je pri meni v "solastništvu"  ;D  Stričeva punca žal nima več časa, da bi se ukvarjala z njo zato je prišla k nam. Je še plašna (včasih tudi šavsne  >:D) ampak se bomo že zmenili  :) Z Ulo se še ne razumeta, ampak to sem pričakovala, ker vem kako je bilo, ko je k nam prišla Ula (ko se je pridružila Pufici) in niti nisem pričakovala, da se bosta že takoj razumeli. Upam da ne bo trajalo dolgo, ampak zaenkrat Ula še vztrajno dokazuje da je to njej teritorij  ::) Bomo že, se nam nikamor ne mudi. Imam pa problem ker kunčica noče in noče nazaj v kletko  ::) ;D Včeraj ni hotela ven iz kletke sedaj pa noče notri.
Imena zanekrat še nima, vsaj dokler se ne spomnimo kaj pametnega.

Mi je pa ful všeč njena obarvanost. Res je luštna  :-*

Še dve slikici za začetek:
    


Maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #946 : 05 Marec 2009, 18:44:31
Hey,
da poročam: Fizzy je že več kot 1 uro doma. Ko je bil še v škatli je miroval, ko sem ga pa nesla proti zajčniku pa je že molela glava ven. Potem sem ga dala v zajčnik, na katerem smo delali še vrata in moram priznati, da je bil priden, ker ni pobegnil, ker so bla vrata od štale odprta  :) Potem pa je dobil nekaj briketkov iz roke za pojest in je zelo veselo šnofljal po moji roki  ;D Potem ko je imel vse narejeno pa sem ga pustila malo samega in spet ga prišla pogledat kaj dela. Lahko ugibate kaj je delal  :D Namreč glodal je zajčnik, očitno si želi, da bi pobegnil od tod, čeprav ima večji zajčnik in veliko več prostora, ko bratcev več ni. Je pa seveda Zoro moral biti zraven, ki je takoj ugotovil, da imamo v štali nekaj novega. Pa je Fizzy takoj prenehal z glodanjem in priskakljal k vratom ter vohal Zora  :o Kar pa Zoru ni bilo po godu in je zalajal nadenj in je takoj moral ven, ko se pa je pomiril pa je prišel nazaj in sta se spet vohala, Zor pa je bil lepo priden. Upam, da bo Zor hitro sprejel Fizzya k sebi in ga ne bo več zanimal.
Čez nekaj časa pa bom dolgouhca šla še enkrat pogledat in mu malo  hrane dat, ker prej je je dobil samo za okus, seno pa že ima v posodici.
O kanchy sem glih pisala sporočilo  :D Slikic danes še ne bo, ga še ne mislim obremenjevat z bliskavico.
Čestitke za novo pridobitev. Je res luštna, so mi šekeci res zelo ušeč in sem danes videla, da ima Fizzy čisto malo temnejši flekec na gobčku.
Upam, da bo tvojo novo pridobitev Ula sprejela, tako kot je tvoja prejšna kunčica njo.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #947 : 05 Marec 2009, 18:51:44
Čestitke tudi tebi Zorek za Fizzya, ki si ga končno dočakala  :-*
Ja zajčnik pač ni ravno po njegovem okusu zato ga bo malo predelal  ::) :D Daj mu kakšno vejo (najbolje od sandega drevesa) in bo glodal njo (moji dve sta zmeraj palice oglodale - pojedle sta dol lubje), tako bo pustil na miru zajčnik pa še zobke si bo lepo brusil.
Zoro ga bo že sprejel, le malo časa rabi  ;)
No potem se pa jutri priporočamo za slikice  ;)


Lp, maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #948 : 05 Marec 2009, 18:58:45
Hay,
hvala.
Prej očitno ni imel časa za kaj takšnega, saj se je lahko igral s svojimi bratci. Bom pa šla pogledat če so še kake veje od jablan in hrušk na tleh, ki jih je veter polomil, ker doma ne bi bili najbolj veseli, če bi jih odtrgala. Je pa spet problem, da dežuje in so mokre, tako da ne vem kaj naj naredim.
Zora bom pa fajn s piškoti podkupovala pa če bo šlo tako lepo kot je šlo z mačko, dokler ni zapihala vanj bo vse lepo. Bi pa najraje videla, da bi ga ignoriral.
Kako bo s slikami pa ne vem, ker se mi zdi najbolje slikat zunaj, ker zajčnik je podobne barve kot on in bi bile slabe slike, pa še svetloba je slaba. Da bi lahko bil kaj hitro zunaj pa bolj slabo kaže zaradi vremena.
lp,
Anja


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #949 : 05 Marec 2009, 18:59:22
Kanchy sem si ogledala tvoj video z Ulo in se pošteno načudila. Nisem vedela, da se da zajce toliko naučit.
A razmišljaš, da bi ustanovila agility za zajce? :P :P :)

ZgaGa


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #950 : 05 Marec 2009, 19:24:34
Je pa spet problem, da dežuje in so mokre, tako da ne vem kaj naj naredim.
Če so mokre počakaj da se posušijo in šele takrat daj.

Kanchy sem si ogledala tvoj video z Ulo in se pošteno načudila. Nisem vedela, da se da zajce toliko naučit.
A razmišljaš, da bi ustanovila agility za zajce? :P :P :)
Haha, ja bi bilo zelo zanimivo  :D :D
Drugače pa mislim da se z vsakim kunčkom da to izvesti je pa odvisno koliko bo kunček pripravljen delati (pri nekaterih bi bilo potrebnega več vztrajanja).



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #951 : 05 Marec 2009, 19:46:48
No, daj....začni...jaz ti pa sponzorje poiščem :P

ZgaGa


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #952 : 05 Marec 2009, 19:58:58
No, daj....začni...jaz ti pa sponzorje poiščem :P
:D :D Se bi pa kar namatrala da bi našla kakšnega.
Saj recimo v ZDA imajo treninge agility-ja za kunce... pri nas tega še dolgo ne bo (če sploh kdaj bo)  ::)



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #953 : 05 Marec 2009, 20:01:36
:D :D Se bi pa kar namatrala da bi našla kakšnega.
Saj recimo v ZDA imajo treninge agility-ja za kunce... pri nas tega še dolgo ne bo (če sploh kdaj bo)  ::)


uuuu pišuka, potem pa ne bi bili izvirni....ja, začni trenirwt bolhe :) :P
ja, mal bi se pa že....ampak ni panike....bi se že kej najdl, pa če 10€. pa 10€ :D

ZgaGa


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #954 : 05 Marec 2009, 20:01:58
uuuu pišuka, potem pa ne bi bili izvirni....ja, začni trenirat bolhe :) :P
ja, mal bi se pa že....ampak ni panike....bi se že kej najdl, pa če 10€. pa 10€ :D

ZgaGa


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #955 : 05 Marec 2009, 20:13:50
Ja, ne bi bili ravno prvi ki bi s tem začeli. Vem da imajo ponekod tudi tekmovanja v preskakovanju ovir (kateri kunec skoči višje)  ;D
Z bolhami pa bi bili izvirni ja   ;D



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #956 : 05 Marec 2009, 20:55:24
saj lahko uporabiš tiste bolhe na zajcih....ti dovolim :P

ja, treba je uvest nov slovenski šport, glede na to, da nam vsepovsod šepa  :-\


ZgaGa


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #957 : 05 Marec 2009, 21:03:08
saj lahko uporabiš tiste bolhe na zajcih....ti dovolim :P

Ne ne takih pa nimamo  :P Imam samo vodne... pa se mi ne zdijo najbolj športne  ??? ::)



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #958 : 05 Marec 2009, 22:32:04
Ne ne takih pa nimamo  :P Imam samo vodne... pa se mi ne zdijo najbolj športne  ??? ::)

vodne nauči pa triatlon :P
v vsakem je nakaj športnega duha....je že tvoja Ula dokazala....ker jaz če bi bila zajec, bi ti skakala kot bi jaz žvižgala :P :P :P :P  >:D

ZgaGa


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #959 : 05 Marec 2009, 22:34:51
Hay,
joj kakšne ideje so to. Kaj ste preveč risank gledali, da ste se spomnili teh zdresiranih bolhah.
Sicer pa mislim, da gre Sloveniji čisto dovolj dobro, glede na to kako majhni smo.
No pa se vrnimo na temo o kuncih.
Pred skoraj 1 uro sem šla Fizzya malo pogledat. Ko sem odprla zajčnik me je skoraj kap. Polno kakcev, seno ćisto na tretjem mestu, kot bi moralo bit...Kaj čmo, pač danes še ni dobil nastilja, ker nisem imela dogovorjeno z dedanom kaj mu lahko dam seno ali žaganje in tako vidim kje bo mali falot kakal in lulal. Ko sem mu vzela posodico, da mu jo ponovno napolnim s senom in tokrat tudi semensko mešanico je prav veselo skakljal po zajčniku in čakal na posodico, potem pa seveda grickal hrano. Ni pa šlo brez šnofljanja po roki in sem mu morala dati malo iz roke. Malo sem celo poskušala, da sem ga poklicala in mu ponudila briketek in na moje presenečenje je takoj priskakljal. Ker pa je zoro ravno takrat prišel pogledat kaj se dogaja in ga je lubosumje totalno prevzelo je začel cvilit pred vrati. Tako da sem s Fizzyem za danes končala in sem potem Zora spustila notri, da je malo preveril falota, pri tem pa je dobil kar nekaj briketkov, ker je bil priden.
lp,
Anja