Zajčki, Kunci

flatka · 824506

Emmentaler

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 28 April 2009, 20:49:27
Evo mojga Puhona, pravkar sem ga zvagal in ima 2,8kg....
 
Zdaj poleti mu bom pred hišo naredil hišico in ogrejo cca 5kvadratov.....
Dajte povedat, če se da kje dobit tistega ANG ovnača z iber dolgimi uhlji??
Pa a kdo ve katera pasma je to, to jst tud meb full.

lp



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1051 : 29 April 2009, 08:57:27
Uuuu, maš lušnega zajčka 8)


Na žalost ne vem katera pasma je zajec na sliki... Sorry...Je pa faca  :D

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1052 : 29 April 2009, 10:44:57
No, kot sem že omenila, v kratkem dobim kunca...
Imam pa nekaj vprašanj:
Starši so ločeni, zato sem 14 dni pri enem, 14 dni pri drugem. Pri mami zajca ne morem imeti, ker živimo v bloku, zajec pa bo v zajčniku, zunaj. Bi bilo za zajca preveč stresno, če bi 14 dni bil z mano pri očetu, 14 dni pri nonotu? Očka noče skrbeti za zajca. Če bi bilo to za zajca preveč stresno mi povejte, ker bo v tem primeru samo pri nonotu.

Kaj lahko zajec je? Slišala sem, da solate ne sme. Katero zelenjavo lahko in katere ne?
Je 89 cm dolg in 40 cm širok zajčnik dovolj velik?

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1053 : 29 April 2009, 11:48:40
Hay,
to gre za sivega orjaka in kakor vem je malo preveč zrasel in je veliko takšnih kuncev, ki zrastejo preveč. Kakorkoli: nikoli ne veš kaj boš kupil, sploh pa ponavadi takšnih orjakov nočejo prodati, ker je z njimi fajn zaslužiti za na krožnik, pa tudi v Sloveniji jih je zelo težko dobiti, je lažje dobiti orjaka normalne velikosti, pa še te bolj na kakšnih razstavah. to je moje mnenje, ni nujno, da je vse res
BorderCollieLover: vsekakor je preveč stresno za kunca preseljevanje, že samo 1 preseljevanje je zanj stresno, kaj šele 2x na mesec. Možno je, da bi se navadil, samo vseeno ni ravno najbolje, da se ga tolikokrat izpostavi stresu.
Seveda lahko je solato, vendar v zmernih količinah in da se ga že od malega navadi nanjo, če pa ima po njej drisko ali kakršne koli druge prebavne motnje, pa je najbolje, da se mu je ne daje več. Najbolje je da se mu da radič, po njem je najmanj prebavnih motenj od solate. Primerno je tudi zelje, samo kakor vem, tudi ta lahko povzorči prebavne motnje. Drugače pa korenček, listje in koren peteršilja, jabolko (vendar ne prepogosto in preveč, ker lahko povzroči sladkorno, čeprav od sošolke noben kunec nima težav, pa jih dobijo kar veliko), hrušk tudi ni dobro dajati, repa, večino ima rado koruzo, vendar je moj ne mara preveč, ohrovt, redkev, robide, maline, pšenica, oves, pesa, paradižnik, melona, lubenica, banana, kumarice, jagode, hren, grozdje, buče, brokoli, cvetača... vedno mora imeti na voljo seno, katerega poje 80% od vse hrane, drugače pa je še zunaj veliko rastlin, ki jih lahko poje.
Moj ima približno 80x80x80 cm pa ima samo 2 kg in se mi zdi premajhen zajčnik, sploh pa imajo kunci raje prostost in moj tako razbija po vratih, če ga ne spustiš ven, vsaj za 5 minut, ko ga prideš pogledat.
Drugače pa si preberi celo temo in zagotovo se bo našlo kaj poučnega.
lp,
Anja


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1054 : 29 April 2009, 12:04:21
Kunček bo seveda imel tudi ogradico zunaj ;)


Ok, potem bo po vseji verjetnosti pri nonotu :'(


Pa hvala lepa za odgovor :) :)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


°tda°

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1055 : 05 Maj 2009, 09:47:23
Živjo!

Ravno sta minila dva meseca odkar imam doma kunčico...do sedaj je bilo z njenimi navadami na wc vse v najlepšem redu, a od včeraj na danes se je to spremenilo  :( bobke pušča po vsej sobi, po kletki, po postelji,... >:(  prebrala sem, da večina kuncev označuje svoje ozemlje z iztrebki in da jih je zato težko navaditi na snažnost...bi razumela, če ne bi bila do sedaj navajena svoje potrebe opravljati na wc-ju!! Ima kdo kakšne podobne izkušnje ali vsaj ve zakaj do tega pride  ???
Upam, da ima samo prehodno obdobje ali kaj podobnega in da bo kmalu začela spet uporabljati wc!!


Lp
Tadeja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1056 : 05 Maj 2009, 10:50:59
Spolna zrelost. Si ziher, da nimata samčka? Pri samčku pomaga kastracija. Sicer pa probaj čim bolj zmatrat in zaposlit žvalco.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


°tda°

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 06 Maj 2009, 08:49:43
Ja, zihr je samička. Stara je 5 mesecev...kar pomeni, da je že spolno zrela in da je to lahko posledica tega?




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1058 : 06 Maj 2009, 09:40:38
Aha. Stara je ravno prav. od 4 meseca dalje postanejo spolno zrele. (odvisno od pasme, velikosti ipd)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1059 : 15 Maj 2009, 13:37:52
Hay,
da malo osvežim temo dodam še nekaj starih slik Fizzya:







Imam pa še eno vprašanje. Kako je s kastracijo? Namreč razmišljam, da bi ga dala kastrirat, pa bi rada vedela vse pozitivne in vse negative razloge.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1060 : 15 Maj 2009, 15:30:58
Če nimaš samice zraven, potem ga nima smisla kastrirat.
Negativni so: narkoza, tveganje je vedno a se bo zbudil ali ne, pa potem kako gnojenje rane ipd.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1061 : 15 Maj 2009, 16:57:25
Hay,
razmišljam, da bi mu priskrbela družbo in sem prišla na idejo, da je potem najbolje, da ga kastriram.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1062 : 16 Maj 2009, 11:43:37
Potem pa vsekakor kastrirat predno dobi družbo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1063 : 20 Maj 2009, 20:52:26
danes je ena mojih kunčic skotila 13 mladičkov :o če bodo vsi preživeli je pa veliko vprašanje, najbrž ne. :'(

***
rest in peace my precious friend


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1064 : 20 Maj 2009, 21:34:04
Se opravičujem za smetenje teme, samo....
Ima kdo za posodit zajčjo kletko - rabim za namestitev mačjih sesnih mladičev  :( Ali pa kupim.
Hvala.


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1065 : 20 Maj 2009, 22:08:23
na žalost ne, samo 2 za hrčka samo so majhni

***
rest in peace my precious friend


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1066 : 20 Maj 2009, 22:10:48
Hvala, ampak bo premajhno. 3-je so...


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1067 : 20 Maj 2009, 22:33:04
Hay,
teja con panto: če boš pomagala skrbeti zanje lahko preživijo vsi. Preverjaj, če rastejo vsi enakomerno in so vsi močni, ter seveda koliko jih mama hrani, če ne pa pomagajam šibkejšim do seskov. Moj sošolka je to najbolje izvedla, da je mamo dala ležati in mladičke držala, da so sesali, če je bilo treba pa malo ona stisnila sesek, da so mali dobili mleko. Upam, da jih bo čim več preživelo. So pa zelo luštni, ko odraščajo.
lp,
Anja


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1068 : 20 Maj 2009, 23:06:37
Hay,
teja con panto: če boš pomagala skrbeti zanje lahko preživijo vsi. Preverjaj, če rastejo vsi enakomerno in so vsi močni, ter seveda koliko jih mama hrani, če ne pa pomagajam šibkejšim do seskov. Moj sošolka je to najbolje izvedla, da je mamo dala ležati in mladičke držala, da so sesali, če je bilo treba pa malo ona stisnila sesek, da so mali dobili mleko. Upam, da jih bo čim več preživelo. So pa zelo luštni, ko odraščajo.
lp,
Anja

to so kar orjaški kunci (kar - je vmes prišlo do mešanja, tako da pasma niti ni več tako čista) in je vse skupaj težko izvedljivo. kunci so v ločeni stavbi in tko ne bi prišlo v poštev tudi večkrat med nočjo letet tja in jih hranit. tudi kunčico ne bom obračala, da bi bolj ošvohljene dajala k seskom in tako še dodatno vznemerjala mamico. njena mama je bila čudovita v materinstvu in tudi imela večja legla in jih tudi zelo uspešno vzgojila, tudi ona ne zaostaja dosti. najbolj se bojim in kar je tudi najbolj pogosto, da kakšen malček umre ponoči, ker enostavno stopi nanj (gneča v gnezdu prevelika, prostora pa malo) ali pa se zakobaca v dlako (ko tako gibljejo) in se zaduši. sicer sem že razmišljala, da bi kupila stekleničko za dohranjevanje, ker močno dvomim, da ima kunčica dovolj mleka za takšno število. zanima me samo, če morda kdo ve, katera hrana bi pripomogla k temu, da bi imela čimveč mleka.

***
rest in peace my precious friend


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1069 : 21 Maj 2009, 06:33:26
Yo jaz lahko posodim. Lahko ta večjo ali pa manjšo ki je sicer že malo boga ampak po mojem bi šlo. Če še rabiš mi piši na ZS  ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1070 : 21 Maj 2009, 16:14:05
Hay,
ja tile so mešanci med novozelandcem in enim iz trgovine, ki je malo manjši in je samica vedno imela čez 10 mladičev v leglu, kot tudi njeni sorodniki. Žal pa jih dohranjevat ne moreš nikakor drugače, je sošolka že želela kupiti mleko za mladičke, pa žal se ga ne da dobiti nikjer oz. veterinar in v trgovini za male živali niso vedeli kje bi se dalo to dobiti. Če pa se samica vznemiri pri gledanju mladičev, je pa potem res najbolje, da se jih pusti na miru in bo že ona poskrbela kar najbolje za njih.
lp,
Anja


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1071 : 21 Maj 2009, 16:55:25
teja con panto ali lahko kakšno sliko mladičkov?
Meni so tudi full luškani zajčki.

My best friend is a westie


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1072 : 21 Maj 2009, 17:00:53
Yo jaz lahko posodim. Lahko ta večjo ali pa manjšo ki je sicer že malo boga ampak po mojem bi šlo. Če še rabiš mi piši na ZS  ;)

Hvala, sem ravnokar dobila :-)


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1073 : 21 Maj 2009, 19:30:17
bomo naredili kakšno slikco mladih kunčkov, če vas zanima kako zgledajo čisto majhni kunčki :)

navadno naj bi bilo nekje 7 ali 8 mladičkov, vendar tale samička in pa njena mama sta vedno imeli velika legla, na žalost niso vedno vsi ostali. tudi danes je na žalost 1 malček že umrčkal :( enkrat se mi je sicer zgodilo, da je mama umrla, izkrvavela nekje iz vrata (nekako s eje poškodovala) in tako so bili mali kunčki prepuščeni sami sebi, skrb zanje sem nekako prevzela jaz in pa neka druga kunčica, ki je v tistem času nekako imela svoje leglo (veliko, bila je prav mama te, ki jih ima sedaj) in sva jih skupaj (veterinarka mi je napisala iz česa naj naredim mleko, da jih bi dohranjevala) spravili na tačke. mene zanima, kako bi se kaj obneslo mleko v prahu (navadno ali pa za pasje ali pa mačje mladičke), da bi vsaj malo dohranjevala manjše mladičke. mladičke lahko praktično brez problema gledam, jemljem v roko, samo da bi jih ji dajala na seske pa ne pusti, ker jih hrani na določen čas sama in to vse hkrati (glede na število lačnih ustk pa je jasno da ni ne sesk ne mleka dovolj za vse).

***
rest in peace my precious friend


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1074 : 22 Maj 2009, 19:35:16
Hay,
imam eno sliko 3 dni starih sošolkinih kunčkov:



sožalje za tega mladička, držim pesti, da jih čim več preživi.
Kako se naredi tole mleko bi bilo pa prav priporočljivo vedet, ker bi sošolka ga res potrebovala. Mačje ali pasje ni glih vredu, vem pa da se za zapuščene živalske mladičke uporablja kozje mleko, fajn je tudi kravje, vendar lahko po obeh dobi alergijo, kar ni glih prijetno.  Je pa po kravjem več možnosti za alergijo. Priporočam, da se tudi tokrat posvetuješ z veterinarko, s čim jih dohranjevat, da ne bo več škode, kot koristi.
lp,
Anja


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1075 : 23 Maj 2009, 10:02:54
Oj,

včeraj smo spet našli identičnega kunčka levjegrivega, na Rudniki ista lokacija!  >:( :-X
Za tega je že poskrbljeno.
Zanima me če kdo ve, kdo bi imel na Rudniku kakšno vzrejo ali pa šteparijo teh kunčkov? Ker tole niti malo ni več normalno!
Zavržen je bil spet samček!!  :-X



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1076 : 23 Maj 2009, 10:42:25
Na Rudniku je preprodajalec exotov (želve, kače, ni da ni). Mogoče ima pa on vzrejo kuncev za hrano? Ker miši, skakače, podgane, to vem, da ima.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1077 : 23 Maj 2009, 11:22:05
Na Rudniku je preprodajalec exotov (želve, kače, ni da ni). Mogoče ima pa on vzrejo kuncev za hrano? Ker miši, skakače, podgane, to vem, da ima.

Samo zakaj bi jih zavrgel, in jih ne pofutral živalim?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 23 Maj 2009, 11:55:46
Recesija npr.? Ne vem, samo ugibam  ???


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1079 : 24 Maj 2009, 19:44:34
pri nas bolj slabo kaže, očitno mama nima mleka ali pa ga ni dovolj, tako da kar prakticiramo mleko po receptu, ki nam ga je napisala veterinarka ko je ena kunčica umrla in zapustila 3 mladičke, recept je pa sledeč: 1/2 mleka (3,5%), 1/2 sladke smetane, 1 žlica sladkorja, 1 rumenjak. upam, da bo še komu prišlo prav, jaz pa upam na čim več ostalih kunčkov.

zorek, pri nas so polovični (čisto majhni in suhceni zaradi pomanjkanja mleka)

***
rest in peace my precious friend