Zajčki, Kunci

flatka · 824680

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1080 : 25 Maj 2009, 19:48:04
Hay,
škoda za malčke, je krutala tale narava, da da samičkam toliko mladičev potem pa jih malo preživi  :'(
To misliš pol litra mleka in smetane ali kako? Drugače pa hvala, dobi jutri recept in upam, da ji bo koristil  ;D
lp,
Anja


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1081 : 25 Maj 2009, 20:37:40
nekaj jih ni preživelu, od včeraj, ko sem jih začela hranit po flaški so dosti bolje. Očitno mama nima dovolj mleka ali pa nič.
Ja, veterinarka mi je tako svetovala, gledala po knjigi, kakšna naj bi bila sestava kunčjega mleka. Ja, tako kot sem napisala, vendar je to kar velika količina, lahko sicer mamjšaš, samo kako natančno ti potem to uspe je pa vprašanje zase. 

***
rest in peace my precious friend


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1082 : 05 Junij 2009, 19:23:06
Hay,
teja con panto: kako kaj mladički?
No mi smo še zrasli in imamo zdaj malo čez 3 kg, če ta tehtnica pokaže prav za tako majhno kilažo. Zamenjali smo še zadnjo "mladičjo" dlako na glavi in zgledamo, kot da smo brez dlake, ker dlaka je dlaka za polovico krajša od druge.
Žleht smo zmeraj bolj, pojemo vse kar ne bi smeli in potem se čudimo zakaj je Anja jezna in nas nagaja od tistega "dobrega". Ne maramo kratkih hlač, ker Anja nima kaj po nogah in ni neki fajnega za oprimet, ko skačemo po njeni nogi in to pokažemo z ugrizi  >:( Radi se tepemo z metlo, mečemo posodo in staro smetišnico po zajčniku, ko hoče Anja zamenjat nastilj, kar ni zaželeno in pokažemo s skakanjem po Anjinem hrbtu in renčanjem... Radi nagajamo Zoru,skačemo na zajčnik in delamo salte, ko pademo dol... Uglavnem dogaja se nam veliko.
Nekaj slikic:

učeraj ujeto med metanjem posode, žal sem se prepozno spomnila na fotoaparat in ni bilo več tako zanimivo metat posodo po zajčniku:



dokaz, da smo zrasli:











lp,
Anja


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica

Bisa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1084 : 10 Julij 2009, 09:31:30
tudi jaz imam kunca. Ime ji je Zuka. Stara je približno dve leti. Pa me zanima če se še kateremu od vas zajec ali kunec praska za ušesi? Ali je res, da ne smejo jesti mokre solate, mokre detelje ipd.?
Hvala ;D




Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1085 : 10 Julij 2009, 22:16:52
Hay,
če se tvoja praska za ušesi ji jih preglej, da ni slučajno kje kakšen klop, rana... kar bi pač jo srbelo.
Ni priporočeno, da bi jedli mokro hrano, saj lahko zapaca trebuh, kunca napihne... moj je dobil drisko po mokri travi, ker mi je ušel ven, ko sem mu čistila zajčnik in nisem videla, da mi je pobegnil ven.
lp,
Anja


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #1086 : 11 Julij 2009, 20:29:39
Jaz imam 1 leto staro samičko in ker vidim da se počuti sama bi ji nabavla družbo. Kaj je bolje samčka ali samicko? Moja je sterilizirana. Zanima me s katerim spolom bi se bolj razumela.


5rca*

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 25 Julij 2009, 12:09:00
Živjo!
Lep pozdrav vsem na forumu   :)

Imam problem in upam, da bi mi lahko kdo pomagal. Imam kunca starega 7 mesecev in je spuščen po stanovanju. V času ko me ni bilo doma, je verjetno imel dogodivščino. Ko sem mu pregledala zobke ima same škrbine. Verjetno je nekje plezal in padel na zobke. Skoraj nič ne more jesti. Vse mu moram naribati in narezati  :-\ Bi ga morala peljati k veterinarju, da mu odščipne zobke? Kam pa? Vidi se že da mu rastejo novi. Vendar me skrbi, da bi bile škrbine v napoto novim zobkom.

Zelo bi bila vesela, če bi mi lahko kdo pomagal!

Lepo se imejte!

čaw baw





maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1088 : 25 Julij 2009, 18:47:07
veterinarska fakulteta, ambulanta za ptice, kunce, glodavce in plazilce
cesta v mestni log 47, lj.
01/477 92 51 (48)

Bi bilo fino, da veterinar pregleda gobec in pobrusi zobe. Zob kuncem (in glodavcem) v nobenem primeru ne scipamo, ampak brusimo.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


5rca*

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 26 Julij 2009, 10:02:43
Hvala za odgovor! Vendar le ne bo potreboval veterinarja  :) škrbine ki so mu visele iz gobčka, si je med hranjenjem polomil in že mu poganjajo novi zgornji zobki  :) 



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1090 : 28 Julij 2009, 16:48:20
Hey!
Sem ponosna lastnica kunčike Erze. Je že precej zrasla, je veliko. :D  Najraje ima svežo deteljo in regrat, je pa radič, liste od trte, seno, briketke, korenje, suh kruh, jabolka...
V glavnem...Super je. Prebiva pa v ogradici na vrtu.

Slika:



I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1091 : 19 Avgust 2009, 16:21:43
S katerimi briket, semeni hranite kunce? Bunny je velik kunec ima prb 5-6kg. Najbrž tiste hrane za pritlikave naj ne bi dajala? Je res, da mu to dajem predvsem pozimi, takrat ko je naš vrt prazen in se ne more past na travi. Zdaj pa sem v dilemi-katero znamko, vrsto naj mu dajem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #1092 : 19 Avgust 2009, 18:25:24
Moja kunčica je tudi med tavečjimi, ampak ne tako kot tvoj. Mojim dajem Oxbow in Bunny, ker jih priporočajo najboljši veterinarji za glodalce. :)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1093 : 19 Avgust 2009, 21:35:59
Hay,
no jaz pa lahko predstavim mojo novejšo kunčico (trenutno še brez imena). Kot nekateri že veste sem doma že nekaj časa težila, da bi imeli še 1 kunca, tokrat pritlikavega, pa smo se zmenili, da ga bomo pač kupli in smo včeraj šli ponjo in jo dobila kot predčasno darilo za rojstni dan. Me je presenetila, ker je iz trgovine in se me ne boji, no zaenkrat je še zadržana, ampak ni videt kot plašnost. Sem jo danes prvič peljala ven in ji predstavila Fizzya. Fizzy pa nič drugega ko pa, da bi videl jesti, torej jo čisto ignorira, čeprav tamala hodi za njim, ga voha, drega...
No pa še slikice lepotičke:





lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1094 : 19 Avgust 2009, 22:09:37
Lušna kepa. Glede hrane, Oxbow ni v SLO iz tujine naročat se mi pa ne splača. Zdaj iščem druge variante, ki jih prodajajo v trgovinah v SLO.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1095 : 19 Avgust 2009, 22:36:17
Hay,
Anja: cuni crispy ima res velike brikete, usaj v tavelikem pakiranju in se mi sploh ne zdijo fajni za našo najnovejšo članico. Drugače pa prav za velik kunce dobiš u kmetijski zadrugi fajne brikete, samo ne vem če imajo semnske mešanice tudi. Sem imela en čas brikete, pa sem jih raje mešala, ker se mi zdi bolje, da ima mešanico in ne samo enolične birkete.
lp,
Anja


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #1096 : 19 Avgust 2009, 23:15:09
Oxbow lahko naročiš v sloveniji in ti pošljejo po pošti! Tako naredim jaz ;D Poštnina je nekje 4- 5 eur. Če pa naročiš za 60 eur stvari, ne plačaš poštnine. Dobiš jo tu http://www.ziprar.com/index.php?pid=45. Če te zanima kako  naročit ali druge podrobnosti, mi piši na ZS  ;)
V tej isti trgovini dobiš tudi  hrano od Bunny, ki ima tudi zelo velike brikete. Briketi so zelo primerna oblika posebno za živali ki rade zbirajo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1097 : 20 Avgust 2009, 10:03:49
Za samo enega kunca se mi ne splača ;) Če bi jih imela več in bi rabla 20kg žakelj potem verjetno bi. Tako pa ne-ravno zaradi poštnine. Če pa naročim za 60€ ni varjante trenutno. Mogoče ko bom služila svoj denar.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1098 : 20 Avgust 2009, 13:55:40
Hay,
Anja: na isti način briketi so v zadrugi, ki je pred veterinarsko. Imajo pa tudi sestavine posebaj in lahko sama narediš mešanico, verjetno imajo tudi kakšno mešanico.
lp,
Anja


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1099 : 20 Avgust 2009, 17:00:50
Čudovite slikce od vaših zajčkov! :D :-*  A mi lahko kdo pove ali se psi hitro navadijo na zajčke, ker si ga zelo želim, imam pa doma 2 psa in me skrbi da ne bi kaj naredila zajčku, če si ga kupim?



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1100 : 20 Avgust 2009, 20:54:28
Hay,
Lynn to je čisto odvisno od psa in to boš najbolje vedela ti. Moj se je hitro navadil, pa jih je imel apsrva za plen, zdaj pa kot da jih ni oz. jih sploh ni za njega. Jih še pohodi če je treba.
lp,
Anja


LadyRo

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1101 : 20 Avgust 2009, 23:42:31
No, pa bom še jaz predstavila mojega kunčka. Je pritlikavi ovnač rjave barve, po trebuščku je pa bel. 28. avgusta bo imel 2 leti. Nisem ga kupila v trgovini ampak je prišel iz domačega legla. Ko sem ga dobila je v enem tednu menjal zelo veliko imen potem pa sem ga dokončno poimenovala Bono. Bono je ful prijazen in zelo rad se čoha. Pol leta nazaj je mislil, da lahko leti in skočil iz prvega nadstropja v pritličje. Mene je skoraj kap ko sem ga videla ampak na srečo se ni resno poškodoval, samo zgornje zobke si je razbil ampak je vseeno normalno jedel. Vsakič ko sliši da mu stresam brikete v posodico dobi živčni zlom ker le čisto nor na hrano. Pri enem letu sem ga dala kastrirat ker je markiral po celi hiši in me naskakoval :o Samo mojo roko je povohal pa se mu je čisto utrgalo. V glavnem Bono je pravi srček.
Še slikca.....(malo čudna ker je slikana s kamero na računalniku)
Bonččč***(tisto zraven sem pa jaz)

Pes je edino bitje na svetu, ki te ima raje kot sebe.
                                                    
                                                         (Josh Billings)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1102 : 21 Avgust 2009, 09:46:02
Hay,
Anja: na isti način briketi so v zadrugi, ki je pred veterinarsko. Imajo pa tudi sestavine posebaj in lahko sama narediš mešanico, verjetno imajo tudi kakšno mešanico.
lp,
Anja

U hvala. Itak moram po tablete za razglistit, pa bom še mešanico vzela. Saj dejansko so briketi bolži, edino oves, ječmen, pšenica, kaj od tega bi pa rada imela v semenih. Moram tabelo pogledat koliko česa potrebuje. čaw

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1103 : 21 Avgust 2009, 12:05:36
LadyRo, lepega zajčka imaš! Mene pa še nekaj zanima, ali so kunci, ki jih prodajajo v trgovinah zdravi, kakšne so vaše izkušnje,
zanima me pa še ali kdo morda oddaja kunce?

Lp, Sara



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1104 : 21 Avgust 2009, 14:28:09
Hay,
LadyRo: imamo tudi mi izkušnje s skakanjem iz višine  :(  Fizzy je staknil že odrgnjeno brado, izpadanje dlake na gobčku...upam, da do kaj hujšega ne bo prišlo.
Lynn: jaz imam Fizzya iz domačega legla, tamalo pa sem kupila v Celju v Zooticu. Res sem bila presenečena, kako lepo imajo tam kunce in ko sem prišla domov se me sploh ni bala, niti psa...kar pač je značilno za trgovinske živali. Sem bila tudi v Zooticu v Slovenskih Konjicah in Slovenski Bistrici pa nisem nikjer videla, da bi imeli živali lepše. Je pa res, da sem z Zooticom v Ljubljani razočarana. V Tukanotu ti ne priporočam kupovat živali, so čisto divje in po možnosti bolane, poškodovane... Pri Mr.Petu je kakor naletiš: ponekod imajo zelo lepo živali, ponekod ne. Sošolka ma iz Lj dobre izkušnje z njim, vendar me tam moti, ker se lahko vsak dotika živali in tako prenese kakšno bolezen ali kaj drugega. Kako pa je s privat trgovinami pa ne bi vedela.
lp,
Anja


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1105 : 22 Avgust 2009, 20:52:24
V Tocanotu sem jaz kupoval čričke za kuščarja pa je poginil :'(.Drugace sem pa kunca kupil v Zooticku,in je še zdaj živ ;D.

Sej bo, al pa tud ne!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1106 : 23 Avgust 2009, 21:45:05
Hay,
no mi imamo končno izbrano ime za našo kunčico in tako lahko povem, da ji je ime Nedie. Kot nekateri že veste sem načrtovala, da bo Kena vendar to domačim ni bilo ušeč in smo potem skupno izbrali ime Nedie, ki je tudi podobno knedlu kakor sem jo do zdaj imenovala. Kot dokaz, da se je pri nam že fino navadila vam dam še nekaj slik:







lp,
Anja



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1107 : 24 Avgust 2009, 19:48:29
Zorek kje pa imaš svoje kunce?Jaz ga imam v kletki.

Sej bo, al pa tud ne!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1108 : 24 Avgust 2009, 23:26:45
Hay,
Nedie je na hodniku v kletki, Fizzy pa v štali v zajčniku. Bomo pa naredili večji zajčnik z izolacijo, tako da bo tudi Nedie čez poletje zunaj in bo Fizzy imel še več prosotra, pa še zna se zgoditi, da bomo imeli kakšno Fizzyevo potomko, če se bo primlo kaj.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1109 : 25 Avgust 2009, 13:53:44
Jaz sem mizarju podala načrt novega zajčnika, mu vse razložla, ko bo imel čas pa se bo lotil dela. Izgledal bo nekako tako.

Ampak bo "hiška" v celoti zaprta, brez oken, potem bo pa hodnik z vratci na "plažo" iz mrežastega dela, ampak obvezno streho. Pa dvonadstropni bo, da bodo ob priliki zgoraj naseljene dve budri. Komaj čakam da dobim nov zajčnik  :P

S tem da se bota pujsi oz. pujsonja pozimi selila v hišo.

Drugač pa je fajn za hišne kunce da so čimveč zunaj, za dlako, kožo, zdravje nasploh.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!