Zajčki, Kunci

flatka · 824656

nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1110 : 25 Avgust 2009, 13:58:23
Jaz sem zajčnik naredil kar sam ;D.

Sej bo, al pa tud ne!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1111 : 25 Avgust 2009, 15:16:54
Hay,
saj najlažje in najceneje je če narediš sam in narediš točno tako, kot tebi paše. So pa tile za kupit presneto dragi. Sem videla v Mr.Petu 1, ki je stal približno 150 € vendar je bil uporaben samo za največ 2 res pritlikava kunčka, ker je bil res zelo mali, nasploh ozek.
No mi že imamo ideje za nov zajčnik, vendar spodaj ne bo imel mreže, ker moji kunci, ko so zunaj so prosti in zmeraj nekdo prisoten. Da bi bili zunaj v samo tisti mreži bi me itak takoj panika zagrabla, saj sosedov pes si jih že fajn mirka, lisice pa so že dokazale, da mreža zanje ni problem, da ne omenjamo, da lahko kunec skopa lukno in jo pobriše, kar naši tako ali tako ne smejo, pa se ne pritožujejo.
lp,
Anja


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1112 : 25 Avgust 2009, 21:01:08
Kakšnjo mrežo pa imaš?Jaz imam kar malo debelejšo. ;)

Sej bo, al pa tud ne!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1113 : 26 Avgust 2009, 00:10:31
Hay,
na zdajšnem zajčniku ni mreže, ker je mrzlemu stricu je zmankal in je potem naredil kar lepo iz tankih desk. Na naslednjem pa bomo videli kakšna mreža bo, bo pa narejeno zraven za steklo, da se bo čez zimo dalo to zraven in bo notri topleje.
lp,
Anja


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1114 : 29 Avgust 2009, 11:45:44
Jaz mam ubistvu precej preprost zajčnik.. Imam ogrado na vrtu, ograjeno z ograjo. Ima en prostor, kjer je posebej streha in spodaj ima hrano in WC, potem pa ima še hiško za zavetje in spanje in živo mejo v kateri se skriva.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1115 : 29 Avgust 2009, 13:45:59
Pri nas so ptice ujede in lisice, podlasice, kune in psi. Hkrati pa načeloma kunci ogromno kopljejo in bi dala še pod zemljo mrežo. Naj koplje ima rove, ampak max 1M pod zemljo bi bla pa mreža.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1116 : 29 Avgust 2009, 17:15:58
Našedva nista nikoli kopala. Res da je eden že pokojni, ampak noben nikoli ni. Ko smo mel še  vikend v Trenti (v gorah..) smo mu dali (takrat smo mel samo enga) eno gosto mrežo okoli dveh smrek.  Tam letajo kanje, orli in vse sorte samo problemov s tem pa nismo meli. Pač maš na očeh, drugače pa tud kopal ni nikoli (skopal je mogoče kak cm da je dobil kako koreninco ki jo je pojedu) ;)



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1117 : 29 Avgust 2009, 17:48:27
Moj kunec tudi ne koplje.Če pa že koplje pa skoplje 3cm pa nič več.


lp

Sej bo, al pa tud ne!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1118 : 29 Avgust 2009, 18:30:30
Sosedova dva imata podzemne rove. Ja, jaz zekona nimam na očeh ko sem zunaj, ni varjante, preveč drugih opravil in še Bina bi ga ubila, brez dvoma. Zato imam pa varno, masivno ogrado.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1119 : 29 Avgust 2009, 19:18:07
Če jaz nebi imel dobre ograde bi bil moj kunec že mrtev :'(.

Sej bo, al pa tud ne!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1120 : 29 Avgust 2009, 19:55:19
Hmmm kakšen nesramne kužate mate to ;)
naša Dina pa lepo umije zajčka, potem pa zaspi ob njem na kavču ;)



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1121 : 29 Avgust 2009, 20:57:19
Lepo.

Sej bo, al pa tud ne!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1122 : 29 Avgust 2009, 21:18:09
Hay,
moji tudi ne koplejo, razen če jih kaj razjezi potem naredita par kraspic, drugače pa ne, razen Fizzy pod magnolijo, kjer si je naredil kotiček za vroče poletne dni in potem tam počiva.
Zoro pa ju ignorira, ko pa ga kateri razjezi pa se zapodi za njim, vendar ni nič resnega, da bi jima kaj naredil mu je vse bolj iz igre.
Zdaj pa še imam par vprašanj:
1. Zanima me ali se vidi in kako se vidi, kdaj se samička goni?
2. Ali je dal kdo svojega kunca kastrirat? Koliko je bilo po posegu nege? In kakšno je tveganje?
lp,
Anja


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1123 : 29 Avgust 2009, 21:40:15
Zorek žal na tvoja vprašanja ne znam odgovoriti,ampak pri mladičih veno 1 ali dva pogineta. :'(

Sej bo, al pa tud ne!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1124 : 29 Avgust 2009, 21:52:39
To se pa nebi strinjala, naša zajkla jih je mela 5 in vsi so preživel, bli živi in zdravi in kasneje tudi šli k novim lastnikom ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1125 : 30 Avgust 2009, 00:38:09
Hay,
pri meni se gre za to, ker imam samičko, ki je pritlikava in samca, ki ima 4 kg, kar pa ni dobro, če bi imela mladiče, saj bi lahko samička pri kotitvi poginla. Ker pa ju imam namen imeti skupaj v zajčniku, bom dala Fizzya na kastracijo, zato pa bi se rada o tem čim več pozanimala.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1126 : 30 Avgust 2009, 09:50:56
Pri veterinarju se pozanimaj ;) Itak veš, da je narkoza tvegana in se zna zgodit, da se ne bo zbudil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1127 : 30 Avgust 2009, 12:53:27
Če je mlada zajklja ni panike....
Naš Miki je mel probleme z zobom in se mu je na vratu naredila ena velika bula ki mu jo je potem veterinarka prerezala in parkrat na leto smo mogli pridet po injekcije... je bil pa star 10 let takrat, in če bi mu dal zob spulit se sigurno več nebi zbudu iz narkoze. Umrl je pa pri dvanajstih :)
Mislim da če je do kakih 5 ali 6 let ni panike...zajčki ponavad živijo okrog 8



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1128 : 03 September 2009, 10:10:00
Jaz imam pa že 5 let malega črnega grivarja. Zanj imam več različnih imen, od preprostega bunny-a, satana (kadar ni priden), biskvitka do zajkle.  ;D



Je pa prav zanimiva žverca. Enkrat mu je nekdo, sicer z dobrimi nameni, nabavil moško družbo. Satan je čisto ponorel in reveža naskakoval na glavo, enkrat pa sta se tudi stepla, jaz pa sem jih dobila, ker sem vtaknila roko vmes. Potem sem mlajšega kunčka (gremlin sem ga klicala), oddala. Sicer sem takrat imela ločeni kletki za oba, ampak sem vseeno mislila, da se mi bo zmešalo, ker sta izmenično delala tak nered po stanovanju, da sem lahko samo sesala in pomivala.

Potem sva s satanom ostala spet sama in tako mu je bilo najbolj všeč. Februarja pa je v hišo prišla mala kraševka, kar ga je spet malenkost vznejevoljilo, ampak na srečo v njej vsaj ne vidi konkurence, tako da se ne jezi. Ko sta se prvič videla, je bil prizor res ganljiv. Psička je sedela, satan pa je prišel na 2 dm razdalje. Potem pa je psička začela "pozdravljati" s tačko.  :D
Kasneje ga je sicer hotela preganjati, vendar ga nikoli ni imela namena zagrabiti. To je očitno ugotovil, zato jo je stalno izzival. Sedaj, ko sem zraven ona (9m stara) samo gleda, ampak ga ne preganja. Predvidevam, da ga bo sčasoma, ko bo odrasla, popolnoma ignorirala. Je bilo pa kar nekaj truda potrebno vložiti v to prenehanje pregona in sem morala resno sitnarit in vztrajat (tudi po 30 minut skupaj sva porabili za en "pregon", preden se je odločila vsaj za minuto prenehat). Kasneje, ko bo kaj več časa, pa napišem še kaj več.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1129 : 03 September 2009, 11:08:57
Koliko pa so hišni kunci nagneni h grizenju kablov in pohištva, pa kakšnih drugih stvari?
A je kaj od pasme odvisno ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1130 : 03 September 2009, 12:52:45
Konkretno mojadva nista nikoli kaj posebej glodala. Prejšnji težkokategornik je bil goreč ljubitelj metel (iz naravne slame, jasno) in je malo oskubil 2 mali in eno veliko, kablov in pohištva pa se ni nikoli lotil, kljub temu, da je bil dostikrat spuščen v moji sobi ali kuhinji (sicer je imel svojo sobo v kleti, pri vrtnem orodju). Je pa malo obglodal rob mojih starih superg in mamine lesene cokle  ::).

Zdajšnji težkokategornik v svoji 4letni karieri ni uničil ničesar, tudi on je oskubil kako metlo, edini večji greh je bil, ko sem ga imela za spremembo v sobi z računalnikom namesto v svoji sobi, pa je 'kar na lepem'  ::) tipkovnica nehala delati. Toliko je zagrizel v kabel, da je prišel skozi plastični ovoj in precvikal žico, drugače pa se ni nikoli ničesar lotil, čeprav je imel priliko. Tako da kar se tega tiče, jaz sploh nimam slabih izkušenj, verjamem pa, da se najdejo razni 'terminatorji'. 



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1131 : 03 September 2009, 19:09:39
Koliko pa so hišni kunci nagneni h grizenju kablov in pohištva, pa kakšnih drugih stvari?
A je kaj od pasme odvisno ?

Naša je zgrizla vse kable od televizijskega, interneta, računalnika...  ::)

Sem imela pa kunčico ki ej grizla tudi zidove in plastiko. Ena kunčica pa ni grizla ničesar. Mislim da je odvisno od kunca do kunca.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1132 : 03 September 2009, 20:36:29
Mene bi bolj skrbelo sobivanje glodavca in NLT. Ampak če ima kunec svojo sobo, ki se jo zaklepa, pes pa ne bo šel grist vrata je OK. Je pa treba striktno zaklepanje. Vsaj pri nas je blo treba, pa je bil "ldružinski pes, idealen za otroke in prijazen do živali" NOT.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1133 : 04 September 2009, 18:09:17
Hay,
Simona_Dina: ne bom dala na operacijo samičke ampak samca, ki pa je star 9 mesecev.
deteljica: pri mojih je tako, da Fizzy je že fajn naglodal zajčnik, vendar je večino zglodal prvi teden, ko smo ga dobili. Pač pri mojih je tako,da zglodata svoje domove, da bi le lahko šla ven. Tamala pa mi je fajn zglodala hlače, ko sem jo cartala. Drugače pa je pri mojih bolj metanje posod in podobnega po kletki/zajčniku.
lp,
Anja


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1134 : 07 September 2009, 10:02:20
Prejšnjič sem staknila neko čudno trebušno virozo, tako da tistega zgoraj nisem dokončala.  :-[

Moj je res pravi glodalec in pogloda absolutno vse, kar pride pred gobček. Če ga zaprem v kletko (redko kdaj), izredno protestira in pogloda še tisto malo barve, ki se drži kletke. Vsi prostori v katerih se giblje so "cable-free". Morala sem skriti vse možne kable, ker v parih sekundah on vse preuredi, tako da nič več ne dela.  :D Bog ne daj, da si kdo upa polniti telefon ali pa kaj podobnega. Za kable od računalnika pa je potreboval kakšen trenutek več, ampak mu je tudi tam uspelo. Imam pa sedaj veliko cordless pripomočkov.  :D  Izredne muke prenaša tudi postelja in samo upam, da se ne bo en dan ugreznila skupaj z mano. Če mu pa nastavim kable in les, tistega ne bo poglodal.  >:(
 
Smo pa mi tudi imeli aktivnega lovskega psa doma, pa sem svoje prostore redno zaklepala, da se naš lovec ni mogel dokopati do njega. Ko ga je prvič zavohal (ko sem ga prinesla domov) je bil star že ene 9 let in se je zaletaval z glavo v vrata. V glavnem, čisto je ponorel.  :-\ Potem sem se navadila zaklepati vrata za sabo, tudi ko sem šla na wc. Se je pa tudi kuža kasneje malce privadil, tako da ni bilo nobenih incidentov.

Je pa cel križ s tem, ko satan ni kastriran in markira vsepovsod. Stene pogosto potrebujejo beljenje, tako kot tudi jaz preoblačenje in umivanje.  :-[

Imamo pa tudi pri nas prevračalca, samo mu zadnje leto v wc dajem briketirano žaganje in od takrat wc-ja ne zmore več dvigniti.  :D  Ko mu čistim kletko moram vhod kar zapreti, drugače pride notri in napade smetišnico. Po dnu pa ima časopisni papir. Le-tega mora obvezno preurediti, če izgleda brlog preveč urejen in neživalski, tako da pride notri in ga prav besno raztrga na koščke. To počne tudi čez vikend, ko lahko "dlje spim", da me hudič zbudi do sedme ure zjutraj. Takrat prevrača vse, kar lahko naredi kaj hrupa. Najboljši je pa takrat, ko gloda pod posteljo, da te vibracije zbudijo.
Je pa tudi zanimivo, ko mu iz škatle stresam hrano v posodico in uleti z bučo pod posodo in jo sune navzgor, da bi iz nje stresla kar največ hrane. Drugače pa ni požrešen in mu lahko nasujem celo posodo, pa se ne bo prenajdel.

Tole je pa slika malega gremlina, ki je pri nas bival nekaj časa, ampak se žal nista razumela.  :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1135 : 07 September 2009, 10:56:19
Mene bi bolj skrbelo sobivanje glodavca in NLT. Ampak če ima kunec svojo sobo, ki se jo zaklepa, pes pa ne bo šel grist vrata je OK. Je pa treba striktno zaklepanje. Vsaj pri nas je blo treba, pa je bil "ldružinski pes, idealen za otroke in prijazen do živali" NOT.
Ja, sej mene tudi ta zadeva precej skrbi. Predvsem zato,ker nočem pri NLT uničit nagona na zajce- imam še vedno neke ambicije ua VUP  ::). Poleg tega spi NLT v postelji hčere- torej bi moral bit zadeva združljiva vsaj z uporabo kletke. Še bolj pa me po svoje skrbi kelpijka. ki je tudi glede mačk hujša od NLT ja- ker NLT je pametna in se jo je dalo vse naučit, kelpi je pa butasta in se je ne da nič naučit  :D.
Zato kunca  še nimamo  :(.
Ampak po drugi strani pa hči tečnari že nekaj let- točno kunca in nič drugega in dela cele drame. Tud opozorila,da zna postat malica za Fito je ne odvrne od tečnarjenja- pravi da bo pazila in da ne bo jezna na Fito, če bo nesreča, ker razume zadevo ( no recimo   ::), težko verjet  sicer  ;) ). Jaz osebno nisem tolk čustveno labilna in bi znala pogoltnit zadavljenega kunca - mogoče še lažje kot pregrizene kable in poglodano pohištvo :-[ .
Me pa po eni strani tudi ravno to zanima- ali je možno NLTja,ki ima gonjo zajca ocenjeno z najvišjo možno oceno navadit na domačega kunca?
In še bolj vnemirljivo- ali je možno to narest tako ,da s tem ne znižaš uporabne vrednosti v lovišču?
A ni to vznemirljivo s stališča šolanja psov? Področje,ki je še vedno zavito v misterij  :-X.
Ampak meni se zdi da bi to moralo bit možno  8), čeprav vsi lovci trdijo, da ni. Ampak lovci so tud trdili, da ni možno,da bi šel pes po sledi zajca tik mimo srn- pa mi je uspelo  :P in da pes ki je utrgan na lisico nujo teče za mačko- pa moj ne.
In po izkušnjah lastnikov psov z mački so psi sposobni ločiti domačo mačko od tuje in imajo do domače popolnoma drug odnos.

No to so pač razmišljanja- se še pogajamo in jaz razmišljam o organizaciji prostora, tipu kletke, načinu življenja itd. V ta sklop spada tudi tehtanje o preprečitvi možne škode na pohištvu, zavarovanju elektrike, izbiri pasme kunca ipd.



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1136 : 07 September 2009, 12:02:38
Jaz se za kunca ne bi odločila. Bi bilo ful škoda, da bi služil za test zmogljivosti vodnika in odgovornosti otroka. Verjamem pa, da je zoprno, če si otrok tega močno želi in moraš to stalno poslušati. Uf, kako sem vesela, da ni več lovskega psa v hiši.  ;D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1137 : 07 September 2009, 15:50:00
Deteljica, da bi bil kunec spuščen samo takrat ko psa ne bi bilo v sobi pa ne bi šlo? Ali pa da psa privežeš ali akj podobnega. Ponoči itak ni pametno imeti kunca spuščenega, če imaš notri tudi stvari s katerimi bi se lahko poškodoval.



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #1138 : 07 September 2009, 17:38:16
Ampak lovci so tud trdili, da ni možno,da bi šel pes po sledi zajca tik mimo srn- pa mi je uspelo

Pes resno nebi šel nimo srn zaradi zajca. ;)

Sej bo, al pa tud ne!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1139 : 07 September 2009, 17:43:52
Kaj pa če najprej narediš VUP, potem eno masivno kovinsko kletko naredite-tiste kupljene se hitro skrivijo. Zna biti, da bo samo domačega kunkota toleriral, ker bo pod varovali ipd. Zunaj, za pravim zajcem pa bo še vedno tapravi NLT, z vso strastjo do gonje.

nejc1 Fita je točno to storila šla MIMO srn in ostala in nadaljevala po sledi zajca. Torej, se da.

Pa dobro, omogoči hčeri kunca, v končni fazi, če pride do nesreče ti najbrž ne bo več težila dokler je NLT pri vas in kelpijka. Vsaka šola nekaj stane.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!