Zajčki, Kunci

flatka · 824596

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1140 : 08 September 2009, 12:47:47
Ampak lovci so tud trdili, da ni možno,da bi šel pes po sledi zajca tik mimo srn- pa mi je uspelo

Pes resno nebi šel nimo srn zaradi zajca. ;)

pač , moj pes gre mimo srn celo po sledi zajca. Ker srn sploh ne goni  :P.
Tako sem jo pač naučila, ker so srne pogostejše kot zajci in mi je tako bolj praktično.
Sem pa zato morala it na preiskus zasnov na terene, kjer zagotovo zajci so- drugače bi mi jo ocenili, da ne goni  ::).

Glede spuščenega zajca doma- ni frke. Če sem jaz zraven zagotovo lahko imam psa pod nadzorom. Kar me najbolj skrbi je,da bo pes nabijal pred kletko in se zagrizoval vanjo- oz v vrata,č ebo n adrugi strani vrat kadar me ne bo doma oz kadar ne bo v povelju.
Tako nekako namreč zgleda zadeva s sesalcem, ki jo pravlja v podoben nagon. Lahko jo dam na prostor ali v sedi - pač težko diha in čaka dokler ji ne dovolim da gre. Ampak, če pa ni v povelju bi se zagrizla v sesalec takoj in če jo kam zaprem dobi napad besnila in skoraj sname vrata s tečajev- in nihče razen mene ne more sesat s psom v stanovanju  ::)
In enkrat je brez trznit s polnim ugrizom napadla gajbico v kateri so pred tem transportirali divjega zajca (ga ni bilo več notr) ampak to je bilo v lovišču, tako da je bilo pričakovat nagon.
P.S.
Ko sem prebrala svoj tekst mi postane takoj jasno,da bo težka  :D.
Mogoče bi se splačalo probat it parkrat na obisk h komu, ki ima kunca doma ,pa da vidim kako bo šlo za nekaj ur ? A bo psa skor fršlok, ker bo mrala bit mirna ali bi kazalo,da se bo vendarle sprijaznila s svojo usodo  :-\.

Drugače pa- kunca bi sprehajala hči zunaj na vrvici, v stanovanju pa bi bil spuščen kadar psov ne bi bilo doma ( kar je takorekoč vse popoldne med tednom in večino sobot in nedelj, ko so na tekmah). Za kletko bi vzeli za začetek kar pasjo kovinsko (za velike pse, mislim,da je cca 110 x 90 in je zanesljivo dovolj močna, da pes ne more ne ven ne vdret notr).
Razmišljal sem tudi, da bi ga za začetek okopala s kakšnim šamponom, da bi čim bolj prekrila njegov vonj. A vi kunce kdaj kopate in če kakšne šampone uporabite?
Imam u bistvi občutek,d ače bi bil tak esorte ,ki ne začne begat sem in tja po kletki na iziv ,da bi šlo skoz. Kako pa reagirajo kunci ,če s ekletki približ akaj nenavadnga? Ali obmirujejo kot divji zajci ali začnejo skakat naokoli ,da bi pobegnili?

Sicer sem imela"jedilne" kunce kot otrok a takrat sem imela pudlico in do nje so bili že od začetka čist suvereni ( pa še spuščene smo imeli zunaj na vrtu, ne v kletkah tako, da iz tega naslova izkušnje niso uporabne)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1141 : 08 September 2009, 13:49:09
A vi kunce kdaj kopate in če kakšne šampone uporabite?
Imam u bistvi občutek,d ače bi bil tak esorte ,ki ne začne begat sem in tja po kletki na iziv ,da bi šlo skoz. Kako pa reagirajo kunci ,če s ekletki približ akaj nenavadnga? Ali obmirujejo kot divji zajci ali začnejo skakat naokoli ,da bi pobegnili?

Kunce se navadno ne kopa, mu pa ne bo tako hudo škodilo, le paziti je treba da se ne prehladi.

Ponavadi skočijo do kakega kota in tam obmirujejo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1142 : 08 September 2009, 14:06:46
Hvala  :).
A nas povabi kdo na testni obisk  ::)  >:D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1143 : 08 September 2009, 15:57:43
Kuncev se načeloma res ne kopa. To je žival, ki se vedno umiva (vsaj moj je obseden) in pa ponavadi ne marajo vode. Velikokrat se v bistvu bojijo vode in mnogo ljudi kopanje odsvetuje, da ti reveža ne pobere od strahu. Mojemu skoraj oči ven padejo, če vidi, da se bliža kaj neprijetnega.
Moj je v kletki ob čem novem začel skakati kot pobesnel, verjetno zato, ker se tam ni počutil dovolj varnega. Zato ga imam sedaj spuščenega in gre pod posteljo - tam se najbolje počuti in tam tudi največkrat počiva. Kunci na splošno spijo čez dan in norijo ponoči in zgodaj zjutraj.
Meni se zdijo te živalce izjemno krhke; pri svojem kar pazim, da ne doživlja kakšnih stresnih momentov. Včeraj je psička stala pri njegovi kletki in mu mahala z repom v stoji, on pa je nekaj sekund skakljal okoli, potem pa se je kar naenkrat prestrašil in odbrzel pod posteljo. Ta mala niti ni šla za njim, pa se je revež vseeno tako prestrašil. Kaj bi šele bilo, če bi ga ta mala preganjala, verjetno bi ga kap zadela.  :'(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1144 : 08 September 2009, 17:59:33
Tudi kunci se marsičesa navadijo. ;) Bunč je prvič ko ga je Karo nazmirjal je dirjal po celem vrtu kot zmešan... Zdaj, ko je v ogradi in če Bina priskače do njega, leži ob mreži, ker ve da je varen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1145 : 10 September 2009, 17:32:37
Hay,
deteljica: tam kjer sem dobila Fizzya kot že veš imajo NLT, prvič jim je podavil oba kunca, pa so potem nove nabavli pa so malo bolj zavarovali zajčnike in je zdaj o.k. čeprav še vedno joče pod zajkčnikom, če je le ta odprt. Drugače pa Zor goni srne, prinaša miške, ki jih je polovil... ko smo dobili Nedie je takoj dobil lovski nagon in smo potem morali postopoma navajati. Ko smo dobili 1 kunko na počitnice za paritev mi jo je skoraj zadavil, ko sem jo nesla v štalo, torej nagon vsekakor ostane.
Drugače papriporočam, da se kletka, da na višji prostor, kakšna miza ali kaj podobnega in da pes ne more priti do kletke. Pri kletkah za pse je problem, če je mreža preširoka, ker kunec bo vsekakor vtaknil glavo skozi in tako lahko pes zagrabi priložnost, ker kunec ne ve, da ga pes ogroža.
Moja2 se prestrašita čisto odvisno, če je vzrok preplaha poleg nju se bota zleknala, če pa bo kej višjega pa se bota skrila na kraj, ki jima je varen, torej kakšna hiška, grm ipd.
Jaz sem se vedno bala kako bo z Zorom pa se je izkazalo po 1-2 tednu, da bo vse vredo, le ignoriranje sva morala dokončati, vendar moram biti vseeno previdna, ker ga imata kunca za prijatelja in se zgodi, da skočita nanj in to vsekakor naš pes ne prenaša, je pa drugo, če bi kunca sama dala nanj. A vseeno jima bo dovolil, da hodita za njim in ga prideta kdaj pa kdaj malo pogledat, ker sam hoče imeti nadzor nad njima. Se mi je pa zgodilo, da se je Fizzy spravil nad Zorom, ker je Zor zahteval korenček od mene, ki sem ga prinesla za oba.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1146 : 10 September 2009, 17:40:40
Zorek si Fizzya že dala kastrirati?
Tudi mene zanima kaj več glede tega.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1147 : 10 September 2009, 19:49:52
Hay,
ne še. čez kakšen teden ali 2 gremo Zora cepit, pa se bomo naročli.
lp,
Anja


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1148 : 20 September 2009, 12:54:27
Hvala  :).
A nas povabi kdo na testni obisk  ::)  >:D

Deteljica, nisem več na Viču, ampak če se ti da zapeljat 15 min dlje, lahko prideš k nam pogledat Olafa. Navajen je vsega hudega, mislim, da ga tudi en NLT ne bo iztiril; ti pa zaupam kar se tiče kontrole (Fita/Raa cvik cvik skozi mrežo v 0,27 sekunde, namig namig  :P ).



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1149 : 20 September 2009, 18:00:49
Naša zajkla se je pa ob prvem srečanju s psom, ki se je čisto zabulu vanjo (stoja), postavla v bran, ga gledala in začela tolč z zadnjo nogo ob tla kletke. Se pravi je 10x večji psici grozila  ::)
Je pa res, da ta psica ni norela ob kletki in jo poskušala demolirat ;)

Z mačko sta se pa igrali in lovili ena drugo.  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1150 : 20 September 2009, 22:14:25
Hay,
pri nam pa je Fizzy, ko sem vrata malo priprla, da bi psa postopoma navadla nanj, ker je imel grozni nagon, da bi ga zadavil, je usekal v vrata z vso močjo, da sem avtomatsko odprla vrata, hvala bogu pa je bil Zor na haltiju in na prostoru, vendar je Fizl takoj skočil do njega in ga začel ovohavat, skakat čez njega... Nedie pa je takoj skozi rešetke hotela glavo potisniti, samo da bi ga povohala in skos hodila za njim  :o Čeprav sama psa nimata za nevarnost, se pa znata jim prav pošteno postavit po robu, vsaj Fizzy je večkrat skočil proti Zoru ali pa ga ugriznil, ko mu kaj ni pasalo, ker je pač v njegovi navadi, da more imeti vse pod kontrolo, še posebaj ljudi.
Deteljica, če se boš odločila v nakup, ti ne priporočam, da imaš kunca izven ograjena prostora, če je pes zraven, ker mojega še zmeraj fascinira kunec v teku.
lp,
Anja


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1151 : 06 Oktober 2009, 18:21:48
Sicer je to že malo zastarela debata, ampak vseeno.
Deteljica, jaz ti sobivanja NLT in kunca ne priporočam - iz lastnih izkušenj - razen, če bosta skupaj le pod strogim nadzorom (beri: niti sekunde brez nadzora).
Pri nas se je klavrno končalo (mešanec z NLT), pa sem le za sekundo pogledala stran... (sta bila prej največja prijatelja...).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1152 : 06 Oktober 2009, 20:33:29
Zaenkrat se še uspešno otepam nabave  8). Ima tamala vsak dan 2,5 ure gimnastiko, pa ji zmanjka časa za težit več ko tolk (dober sistem,a ne  :D ?)
Sicer pa če bo tega kdaj prišlo in bo kunec v kratkem potem malica za NLT- pač ne morem pomagat  :-\, sej ji to ves čas razlagam  ::)....
ni etično, je pa naravno  ;) :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1153 : 07 Oktober 2009, 10:45:48
Deteljica jaz ti lahko dam kunčka na počitnice, ampak verjetno ni zagotovila da ga dobim nazaj (celega)?  ::)  >:D


Nekaj slikic


tudi v stranišču se počiva ::)







deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1154 : 07 Oktober 2009, 11:12:58
Če nisi pretirano navezana nanj lahko poskusimo  8). Zagotovo ga dobiš nazaj- edino ne morem garantirat v kakšnem stanju   ::)
vsaj za v pečico bo menda dober  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1155 : 07 Oktober 2009, 12:54:54
Hmmm, za v pečico ju pa ravno ne dam  :-\ :D



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1156 : 07 Oktober 2009, 17:50:26
Hay,
naš Fizl pa zdaj na veliko menja dlako in je le te vsepovsod  >:(
Kanchy: a je Ula dobila podbradek skozi starost ali kako? Kje pa je Mia in kdo je pa ta novi kunček na slikcah?
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1157 : 07 Oktober 2009, 19:31:39
Ja Ula se malo zredila  :D
Trenutno je sicer malo shujšala tako da se spet redimo.

Srčice Mie že nekaj mesecev ni več. Z Ulo sta bili zunaj in je Mia ušla. Našli so jo sosedje. Okoli vratu je imela manjše luknjice (verjetno od kakšne kune, podlasice...) in po nekaj urah je poginila.

Tale kunček je pa Zdene.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1158 : 07 Oktober 2009, 21:34:16
Zato se pa jaz čudim vsem, ki imajo kunce prosto skakljajoče zunaj. Jaz si ne upam. Nimamo ograje.

Sosed je 1 MP, nekaj kur in 1 kunec na tak način izginil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1159 : 07 Oktober 2009, 21:41:08
Napaka je bila ker nismo bili pozorni in je ušla skozi režo med ograjo (nisem verjela da lahko pride tam skozi dokler to ni storila) in odšla proti gozdu. Tam pa na žalost take živali so in ena jo je očitno dobila. Razmišljam tudi da bi jo znal sosedov višavec zagrabiti  :-\

Ograja je sedaj obdana tudi z mrežo ki ima majhne kvadratke. Od takrat ni noben kunec več ušel.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1160 : 07 Oktober 2009, 21:57:14
Hay,
kamchy: sožalje.
Jaz pa mojim kar precej zaupam, čeprav Neide še nikakor ne, ker gre kar po svoje in je prehitra zame, če se odloči bežati, čeprav v 90% me počaka. Me pa Fizl zajebava, ko ga pustim samega, ker gre v hišo samo na wc ali pa po kaj drugega in ga potem pri sosedu najdem in mi ga tačas oni popazijo preden jaz preverim pod avti in kakšnim grmom, če se ni mogoče samo skril, jah kaj naj sosedi imajo boljšo travo, vrt je pa še toliko bolj okusen  ::) :D >:( Drigače pa Fizlu res precej zaupam, da v gozd ali pa na cesto ne bo ušel, pri Nedie je pa tako, da zmeraj sili proti cesti, saj je mene videla, da grem tja in Zora kako straži tam. Pa samo stran pogledam za sekundo, pa je že pod avtom na poti proti cesti  >:( Je pa tudi meni že ušla skozi ograjo, ki je bila postavljena zaradi Zora, da ni hodil na 1 del vrta, tako da imam napad na 2 vrtovih, 1 zaradi majhnosti Nedie, na 2. pa zaradi pameti Fizla, ki je ugotovil, da stopnice niso bavbav  >:D
lp,
Anja


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1161 : 11 November 2009, 19:30:19
Mene pa zanima kako ste svoje pse(predvsem lovske) navadili na kunce ?

My best friend is a westie


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1162 : 12 November 2009, 19:08:20
Hay,
naš je imel sploh pri Fizzyu velik nagon. Najprej sem psu kunca predstavila skozi zajčnik oz. kletko in ko se je pes umiril sem ga s hrano nagrajevala (ko je bil pred zajčnikom je ves čas lajal in na vsak način želel zadavit kunca), ko je bil pes popolnoma miren sem začela najprej kletko odpirat toliko, da je kunec povohal ven (naj spomnim, da je pes bil ves čas pripet in tudi na haltiju), ko se je pes umiril sem vedno nagrajevala, naslednja stopnja je bila, da je kunec bil prost v istem prostoru z njim, kasneje sta bila oba zunaj na povodcu, naslednja stopnja, da sta bila oba prosta, da pa sem jima popolnoma zaupala, da sta lahko sama pa je trajalo kar nekaj mesecev, kajti pes je do tega kunca še zmeraj imel nagon in ko je ta skakljal se je pes postavil v prežo in ga želel zadavit, zato sta bila zmeraj pod strogim nadzorom in pri roki zmeraj hrana ali pa kakšna piskajoča igrača, da sem psu preusmerila pozornost. po več ko pol leta lahko imam psa in kunca prosta in se ne bom bala da mi ga bo pes zadavil, res pa je če ga kunec ne bo pustil na miru bo mu ta zagrozil, vendar kot sem že povedala se zna Fizzy sam branit in se postavi po robu tudi Zoru ko se počuti ogroženo ali pa se boji, da mu bo pes pojedel hrano. Pri naslednjem kuncu je bil nagon spet, vendar sem psa naučila v 1 tednu, da temu kuncu ne sme kaj, da pa se ne bojim da bo pes tudi temu kuncu kaj naredil moram pa še malo počakati, ker se Nedl ne bo branil sam in Zoru zelo rad ponagaja.
No pa še za informacijo, Fizzy ni šel na kastracijo, ker sem zadnji čas ugotovila, da je Nedie ubistvu samec in smo ga zato preimenovali v Nedl.
lp,
Anja


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1163 : 12 November 2009, 19:22:43
Hvala. :) :)

My best friend is a westie


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1164 : 02 December 2009, 21:34:06
Vsi mate take lepe pa zdrave zajčke moj je pa poginu danes ponoči  :'( :'( :'( :'( :'(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1165 : 03 December 2009, 09:04:34
Vsi mate take lepe pa zdrave zajčke moj je pa poginu danes ponoči  :'( :'( :'( :'( :'(
sožalje!
tudi kunčki imajo bolezni.
Na vsak način poskušaj ugotoviti vzrok smrti in razkuži dobro vse odmovanje preden nabaviš novega. Novega pa po možnosti nabavi pri rejcu, ne v trgovini.
Izjema mogoče Aler- zanj vem,da kunčke goji doma sam in jih po nekaj prinese v trgovino (niso od posrednikov ali drugih rejcev)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1166 : 03 December 2009, 14:09:00
Simona_Dina: sožalje :'(

Najverjetneje bomo kupili kunca, pa me zanimajo kakšni DOBRI rejci kuncev. Pred nakup te prekrasne živalice se bom pa še ZELO ZELO pozanimala.

My best friend is a westie


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1167 : 03 December 2009, 14:45:53
Hvala. Ne ne bomo kupili novega. Tale je bil zdej drugi. Tist prejšnji je bil star pa malo čez 11 let :)
Če bi kej novega bi mela činčilo sam mat ne dovol. Sej vrjetno bi ko bi jih v trgovini vidla sm se je odločila da damo deguje v zajčjo kletko ker je velik večja.

Nevem kako naj ugotovim vzrok nejgove smrti. Zvečer sem mu dala za jest še korenčka ki je nanga vedno planil. Takrat pa ni, pa sej redko tudi ni, samo ponavadi se mu je kar zmešalo ko ga je vidu :)
Pa ni hotel jest, pa sm ga pač pustila namir, včasih je bil tako nekako žalosten.
Lahko da se je česa ful vstrašil, je bil zeloo plašen, čeprav je bil poleti zunej in navajen crkljanja. Tist večer prej oz ponoči je ena muca vrgla po tleh mamičino neko stekleno in kovinsko posodo. Tisto je ful zaropotalo, tako da mogoče ga je lahko tud kap ker se je tako ustrašu.
Na obdukcijo ga nočem dat. Je že pokopan itak...
Je mel pa napihnen trebušček (mami je rekla da se ji je zdelo da je bil napihnjen) ko je bil že mrtev vrjetno več kot 12 ur. Je to kak poseben znak, mogoče gdo ve? Če ne, bom vprašala veterinarja.

Lep dan.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1168 : 03 December 2009, 20:30:26
Simona_Dina sožalje  :(
Glede na to da je imel napihnjen trebušček... je mogoče prej še kaj drugega jedel? Ali pa če je bilo seno plesnivo, ste kaj menjali seno (drugo vrsto, znamko...) pred kratkim?



Najverjetneje bomo kupili kunca, pa me zanimajo kakšni DOBRI rejci kuncev. Pred nakup te prekrasne živalice se bom pa še ZELO ZELO pozanimala.
Jaz sem enega kunčka vzela pri rejcu Gregorju Vodičarju (031/216-568, [email protected]). Sicer nisem videla kako imajo notri v hlevu poštimano, ampak kunlek je zdrav, prijazen. Na začetku je imel le bolj malo kondicije  :-9
Drugače se pa po mojem splača vzeti kunčka iz domačega legla, ker so tam ponavadi precej bolj socializirani. Glede zdravja pa žal ne moreš vedeti, razen če imaš kakšno potrdilo od veterinarja. Jaz za mojega kunčka sicer nisem dobila nobenih potrdil o zdravju ali kaj takega, vem pa da ta rejec opravlja preglede pri veterinarju preden odda kunčka v trgovino (v ene dve trgovine jih oddaja).



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1169 : 03 December 2009, 21:20:18
Seno ni blo kupljeno ampak pokošeno iz našega travnika. Je dobival kupljeno potem ko pa smo kosil ga je ostalo dost za njega.
Prej ni nič jedel, v tem je bil  problem. Mislim da kak dan ni nič jedu. Ni mel apetita, je čutil da se bliža njegov konc...  :'(