Zajčki, Kunci

flatka · 824505

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1170 : 03 December 2009, 22:11:09
No ja. ni nujno čutil konec, lahko da je bolečine.
vzrok se ugotovi z obdukcijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1171 : 04 December 2009, 08:00:38
aja - ne da bi delala kašno reklamo, ker to sicer ni moja navada, samo povem ker slučajno vem, ker je takrat, ko jih je kupoval naključno šel moj mož z njim ( zradi nečesa drugega, samo prevoz je koristil). Lastnik Alerja je svoje plemenske kunčke kupil pred cca letom v Franciji pri zelo priznanem rejcu. So prave pritlikave pasme- ne pa me vprašat katere, ker se ne spoznam na kunce. Doma jih ima u bistvu družinsko- ljubiteljsko v zelo dobrih pogojih.  Tako do so po moje zanimivi tudi za tiste,ki bi radi vzrejali ali šli s kunčkom na kakšno razstavo malih živali.
Vem pa še za enega rejca v Škofji loki (oče od znanca)- ampak zadnja leta nisem bila nič v stiku , tako da bi moral vprašat ,če še vzreja, tudi ne vem nobenih podrobnosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1172 : 04 December 2009, 14:54:54
Ni mel apetita, je čutil da se bliža njegov konc...  :'(
To da ni jedel je bil samo znak da nekaj ni v redu  :-\ Mogoče bi lahko veterinar še kaj rešil.


Deteljica hvala za informacije. Torej se tudi tam lahko dobi v redu kunčka.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1173 : 04 December 2009, 15:39:12
Simona_Dina: tudi moj zajček nekega večera ni in ni hotel jesti korenčka na katerega vedno plane. Je ssamo ležal v kotu. Ko pa sm ga prijela je bil zelo napihnjen in tudi kakal ni. Enostavno nisem vedela kaj naj, saj je bilo pozno in za veta ni bilo časa. Zato sem ga vzela iz kletke in mu  kar dolgo rahlo masirala trebušček, nato pa sm ga spodbujala k temu, da se je malo gibal, da mu je prebava šla malo naprej. Ker nisem več vedela kaj naj sem šla spat in drugo jutro je bil že kot nov, pa tudi drekci so bili po kletki.  ;D
Tudi mene zanima zakaj bi se to lahko zgodilo.

Pa še eno vprašanje:  ali vaši kunci pijejo mleko?

Lp

:)


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1174 : 04 December 2009, 21:37:01
Js mojmu še nisem dala mleka. Samo kamilce je včasih pil ;) ampak zlo redko.
Včasih se je zgodilo da je bil zmatran pa ni hotu jest, sem mu pač dala notri in naslednjega jutra je zmanjkalo, pa sem mislna da bo tud zdej tako.
Nimam zdej več kej... Samo še jokam lahko  :'(



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1175 : 08 December 2009, 17:32:39
Jaz imam tudi 2 kunčici,ampak bom eno prodala (v zelo dobr roke).Slike prilepim drugič :'(

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1176 : 08 December 2009, 17:57:34
Že dolgo nisem dala fotk moje Švige Ahile  ;D
takole se carta pri Maršeku





Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1177 : 08 December 2009, 18:07:36
Tud naš je bil tako z Dino :'( tko lepo jih je gledat  :'(



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1178 : 08 December 2009, 19:44:00
kala,runo,bella kunčica ki jo bomo prodal je enaka kot vaš kunček.Že tako je zdaj iz "druge roke",saj se ga je moj bratranec naveličal (groza :() in sem ga potem sprejela jaz,saj ga je on zmožen tudi ubiti  :(Ampak bo šel v zelo dober dom,če pa kdo na tem forumu želi sprejeti mu ga rate volje dam.V "kompletu" pa pride:
-kunčica (logično)
-kletka
-hiška
-skodelica
-napajalnik
-"skleda" za seno
-podlaga
-hrana
Prodajam pa jo zato ker imam doma zelo veliko živali (2 psa,mačka,2 54l akvarija,1 nimfa,morski prašičk,(1)2 kunca) in moram za njih sama skrbeti,saj je moj bra čez teden v Ljubljani.Že tako je slabo sociolozirana in bi ji rada omogočila boljše življenje kot ga ima :(.Pri bratrancu se je zelo rada cartala,božala... ko pa je prišla k nam pa je kar podivjala (še pobožaš jo zelo težko).Vse ostale živali so pa zelo dobro sociolazirane ;D

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1179 : 08 December 2009, 19:49:44
Tudi naša Švigica je posvojena, ker jo je nekdo zavrgel, je imela veliko srečo, da jo je najdla Tina in njen Jay  :-*


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1180 : 08 December 2009, 20:01:42
No lepo ;D Upam da ima zdaj kar se da lep življenje.To kunčico (nima imena) sploh ne morem pobožat ne nič.Še kadar ji menjem hrano moram imeti rokovice da me ne opraska.Ko sem jo pripelja domov,sam j imela v naročju in je bila čiso pridna,zdaj pa groza.Drugači je pa tista ženska (k ji bomo verjetno dali kunčico) stara 54 let,samska in je naredila za petelinčka pogreb (umrel naravne smrti),ima 2 kokoški kar kdaj v hiši...Je pa imela kunca ki ji pa je umrel  :( (11 let) in ji je potem povedala da imamodoma eno kunčico "odveč".Najprej je nisem hotela dati pot nobenim  pogojem ,saj sem mislila da če jo ne bo marala lahko dala takemu lastniku ki bo jo ubil,ampak je rekla da jo bo nam vrnila če z njo ne bo zadovoljna.Bi jo pa rajši dala kakemu človeku tuki z foruma,saj sem prepričana da bi vi zanjo dobro skrbeli :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1181 : 09 December 2009, 08:55:20
Simona_Dina: tudi moj zajček nekega večera ni in ni hotel jesti korenčka na katerega vedno plane. Je ssamo ležal v kotu. Ko pa sm ga prijela je bil zelo napihnjen in tudi kakal ni. Enostavno nisem vedela kaj naj, saj je bilo pozno in za veta ni bilo časa. Zato sem ga vzela iz kletke in mu  kar dolgo rahlo masirala trebušček, nato pa sm ga spodbujala k temu, da se je malo gibal, da mu je prebava šla malo naprej. Ker nisem več vedela kaj naj sem šla spat in drugo jutro je bil že kot nov, pa tudi drekci so bili po kletki.  ;D
Tudi mene zanima zakaj bi se to lahko zgodilo.
Pa še eno vprašanje:  ali vaši kunci pijejo mleko?

Lp


nisem nek znalec za kunce, samo kolikor vem večina kuncev danadanes dobiva prveč močne hrane. Njihova prehrana bi morala temeljiti predvsem na dobrem senu, ostalo zgolj kot priboljšek. Tudi preho dna svežo krmo mora bit postopen. Če dajete zelenjavo in podobno je lahko zastrupljena s kemičnimi pripravki , treba dobro oprat, še bolje kaj eko kupit. Hrana ne sme bit vlažna.
Kunec je rastlinojed- nima kaj počet z mlekom in ostalimi živalskimi beljakovinami  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1182 : 09 December 2009, 11:35:01
Zdene



Ula


In še oba skupaj



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1183 : 09 December 2009, 11:43:47
kanchy ti tvoji so (preveč) ljubki :-* :-* :-* :-*Jaz sem čisto navdušana nad ovnačami,saj so tako luštkani vem pa da rabijo čisto enake potrebe kot normalni kunci. :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1184 : 09 December 2009, 11:49:39
vem pa da rabijo čisto enake potrebe kot normalni kunci. :P
Mogoče je pri njih treba omeniti le to da so pač največja pasma pritlikavih kuncev, zato rabijo malo večjo kletko kot ostale pasme, in pa tudi to da so ovnači po karakterju precej plašni. Seveda se člooveka normalno navadijo, se crkljajo.... še vedno pa lahko ob nekaterih situacijah reagirajo precej prestrašeno.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1185 : 09 December 2009, 11:53:21
Ja res da so največji,ampak moja kunčica je v primeru z njim (kar sem jih jaz videla) večja od njih.
Še nakaj.A ima kdo doma kunca angora,saj so meni res 'zanimivi''

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1186 : 09 December 2009, 11:55:48
Ja res da so največji,ampak moja kunčica je v primeru z njim (kar sem jih jaz videla) večja od njih.
Verjetno je mešanka med različnimi pasmami ne? Pri takih lahko obstajajo taki ki so tudi večji od ovnačev, ampak med pasemskimi pa pač spadajo med največje.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 09 December 2009, 12:05:03
Kunčica je taka ko to ima kala,runo,bella.Moj bratranec jo je kupil na nekem sejmu živali,tako da je sigurno iz kake farme (zaenkrat je zdrava).Sem pa bila zgrožena ko mi je bratrenec povedal da je bilo v zelo majhni kletk enih 15 kuncov,zelo jezna pa sem bila ker jo je on kuil in takrat je mislil da bo zmeraj tako mj+ajhna kot je bila.Kletka ki jo je imela pa je bila malček večaja kot je za hrčke,tako da sem jo potem sprejaela jaz,ampak je pri nas nesrečna :( in jo prodajam (sem vse napisala zgoraj,če vas zanima)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1188 : 09 December 2009, 12:07:39
Potem je pa en velik primerek neke pasme.

Daj še kakšno slikico, bo tudi pri iskanju novega doma pomagalo.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1189 : 09 December 2009, 12:50:34
ja bom dala kako slikco.Drugači pa moja mam pozna eno gospo ki ima zelo rada živali in ji je umrel kunček (11 let) in zdaj išče novega in lak bo tudi na.Drugači pa imam dma 2 kunčici

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1190 : 10 December 2009, 14:37:08
Mene zanima če je že kdo uzel kunca na jadrnico ali motoren čoln?
In zanima me še to pač ste rekli da so ovnači bolj plašni in se bojim da če bi kupila ovnača in bi se moj pes  malo zaganjal vanj (dokler se nebi navadil) , da bi postal kunec vsa preplašen in ne bi zaupal nobenemu več.

My best friend is a westie


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1191 : 10 December 2009, 15:58:26
Višauska_terierka ne bi rekla da bi kunček zato ker je ovnač ne bi bil zauljiv do psa.Da bi se kunčka vzelo na jadernico ali motorni čoln pa ne vem kako bi šlo :-\

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1192 : 10 December 2009, 16:01:55
Ron*Kala, vi ste kunca že oddali, jaz imam enega resno zainteresiranega (=



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1193 : 10 December 2009, 16:07:15
Ne je nismo še oddali.Če je koga zanima nakup sem lahko res vesela.Samo moraš pa mu povedati da je malo divja.Najbolje da prebereš vse kar sem gor napisala.Je pa kunčica (vsaj zdi se mi,saj ji res ni všeč da jo dam na hrbet).Vso opremo ki sem jo gor naštela in kunčica pa pridejo okrog 17-20 eur ;)Kletka in hišica so iz Zootica,hrano,stejo in napajalnik pa bom kupila novo.Pa tudi eno veliko vrečo (velika vreča za smeti) bio (domačega) sena dam.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 10 December 2009, 16:16:10
TYASHY kunčica je taka kot jo ima-jo kala,runo,bella
Slikce od nje pa bom priskerbela jutri-pojutrišnjem,saj iama moj brat fotoparat v Ljubljani in pride jutri domov.
Aja še to.S kje pa je ta ''človek'' ki jo želi imeti?
Jaz sem z primorske,ampak drugači pa ti jo lahko moj brat pripelje v Ljubljano.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1195 : 10 December 2009, 16:20:23
Miha je iz Lj =) Jutri me pokliče in mi pove =))



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 10 December 2009, 16:22:34
OK pa vedi ne bom nič jezna če reče ''ne''

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1197 : 10 December 2009, 17:21:11
Hay,
In zanima me še to pač ste rekli da so ovnači bolj plašni in se bojim da če bi kupila ovnača in bi se moj pes  malo zaganjal vanj (dokler se nebi navadil) , da bi postal kunec vsa preplašen in ne bi zaupal nobenemu več.
jaz imam doma 2 ovnača sicer 1 ni pritlikavi ampak vseeno in se mi sploh ne zdi da bi bila bolj plašna, no mogoče je to, da ko jima odprem kletko se skrijeta in ne marata novih ljudi ampak vseeno se mi ne zdita plašna. Je pa res, da so v trgovini kjer sem kupila pritlikavca vedno videla, da so ovnači bolj mirni. Doma imam tudi psa, ki kot veš ju je lovil pa nista postala plašna, sta celo sama hodila za njim po kletki in ga ovohavala, na začetku pa se pes ni smel preveč zaganjat vanju, če pa ga zdaj kdaj lovi sepa mali skrije k meni kot vedno v podobnih situacijah, vendar nikakor ni prišlo do tega, da bi bil bolj plašen.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1198 : 10 December 2009, 18:11:42
Mene zanima če je že kdo uzel kunca na jadrnico ali motoren čoln?
In zanima me še to pač ste rekli da so ovnači bolj plašni in se bojim da če bi kupila ovnača in bi se moj pes  malo zaganjal vanj (dokler se nebi navadil) , da bi postal kunec vsa preplašen in ne bi zaupal nobenemu več.
Mislim, da ne bi bilo ravno dobro za kunčka na jadrnici ali motornem čolnu. Veliko manj stresno bo če bo v času ko boste odstotni počakal nekje drugje. Na trdih tleh  :)

Ja, če bi se pes v kunca zaganjal in ga strašil, bi se znalo zgoditi da mu kunec ne bi več zaupal ozr. bis e ga bal (pa ne samo ovnač tudi druge pasme). Zato je pomembno da ju predstaviš postopoma in nadzorovano (brez skakanja psa v kunca).

Poznam primer, ko sta dva kunca poginila zaradi kapi, ko je pes zalajal. Zato jih je potrebno navaditi na različne situacije ampak te morajo biti seveda pozitivne.



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1199 : 11 December 2009, 14:23:11
Sem tudi sama že premišlevala da bi bilo bolje če bi pes počakal pri prijateljih ali starih staršiih.
Psa bi postopoma navajala na kunca.
Imam pa nov problem  :-[: Bojim se da če bi kupila kunca da bi postal potem agresiven kot v primiru pri  Ron**Kala.
:-[

My best friend is a westie