Zajčki, Kunci

flatka · 824901

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1290 : 15 Maj 2010, 20:36:10
Bom jaz na tole mrežo namontirala še eno mrežo za ziher, ker tile dve hiperaktivki sta vsega zmožni, sicer Švigico bi verjetno še uspela ujeti, ampak Olga, ne ta je pa čist too much hitra  :) ... zdaj tak čakamo lepega suhega vremena ...


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1291 : 16 Maj 2010, 15:49:41
Živijo!
Tudi jaz imam kunca, ime ji je Erza. Stara je kakšno leto in zanima me, če bi potrebovala družbo?
Kunca ima ubistvu dedek ampak uradno je moj  :P
Imamo ga zunaj, v ogradi (ima tudi hiško s slamo in izolacijo, kamor se zateče če dežuje), drugače se pa skriva v živi meji.
Skoraj vsak dan pridem k njej in jo počoham, včasih mi pa tudi ne uspe. Ne zdi se mi nesrečna, veselo je in koplje, pa me vseeno zanima, če bi ji bilo bolje priskrbeti prijateljčka? in kaj, če se z njim ne-bi razumela?

http://img514.imageshack.us/i/erza006.jpg/
http://img46.imageshack.us/i/erza009.jpg/
http://img257.imageshack.us/i/erza003.jpg/
http://img30.imageshack.us/i/erza002.jpg/
http://img641.imageshack.us/i/erza001.jpg/

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


zak0n

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1292 : 22 Maj 2010, 08:43:12
Zivjo.

Danes sem svojo kunko peljal k veterinarju, ker sem zelel da ji zobke "zbrusijo".
On je zobke kar z nekimi "klesci" ostrigu.
Kuncica pa se je zelo upirala pa cvilila... in se mi je kar smilila.

A mi lahko nekdo, ki je ze veckrat kunca peljal k veterinarju pove, ce je to "routinsko"?
Al se kje da prvo uspavat magar da se kunc ne matra tok?

A lahko predlagate kaksno "dobro" ambulanto? V okolici ljubljane. Zivim v Polju.
Bral sem, da je boljse kunce peljat k eksoticnimi zivali.

Hvala za vaze odgovore.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 22 Maj 2010, 16:49:58
Torej bo tole najbližje;

Veterinarska fakulteta Univerze v Ljubljani
Ambulanta za male živali (ptice, glodalce, kunce in plazilce)
Cesta v Mestni log 47, 1000 Ljubljana
Tel: (01) 477 92 51
Delovni čas: pon. – pet.: 10-14
[www.vf.uni-lj.si]


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1294 : 25 Maj 2010, 00:12:09
Kuncem je potrebno (predolge) zobe brusiti.
Zal je se vedno precej veterinarskih klinik in ambulant, ki zobe  scipajo, vendar gre za prakso, ki je zastarela in izvira se iz casov, ko plinska anestezija (kompleten pregled zobovja se pri kuncih in glodavcih zaradi antomskih specifik ustne votline opravlja pod splosno anestezijo) se ni bila tako dostopna. Scipanje zob je za zival izjemno bolece, pa tudi nevarno, saj je odscipnjen zob oster in lahko poskoduje okolna mehka tkiva, poleg tega pa obstaja velika nevarnost, da se zob razkolje. Skratka, praksa, ki se je veterinar ne bi smel posluzevati.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1295 : 26 Maj 2010, 14:31:13
Živjo!
Če kdo išče kunčka
(posredujem)
---
V skrbne roke oddam par mladičev pritlikavih kuncev. Zaželjeni so ljudje ki imajo iskušnje z živalmi, so ljubitelji in imajo čas in prostor zanje.
Ogled možen po predhodnem kontaktu na mail: [email protected]
---


Lp, urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1296 : 28 Maj 2010, 17:49:49
Hay,
ursa hvala  :-* Po vsej verjetnosti bom vzela od te gospe 1 ali 2 kunčka :)
lp,
Anja


zak0n

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 31 Maj 2010, 23:24:40
Hvala Yo =)

le delovni cas mi ne ugaja, ker mami dela do 4ih 5ih...

Ali poznate se kako "dobro" kliniko kjer lepo skrbijo za kunce v ljubljani?
Danes je moja kuncica padla skoraj eno nadstropje :/ pa malce sepa... pa bi rad da se nogo pogledajo ce je vredu.
Pomoje ni nc hudega, ker ce bi blo zlomljen pomoje nebi mogla hodit. Tko pa se mi zdi da samo malo boli (kar se ne cudim ker je skor 2metra padla...)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1298 : 01 Junij 2010, 19:11:45
Hay,
ja kunci zgleda ne znajo ocenit globine in tako skočijo v neznano. Meni si je tako Fizzy brado podrgnil po tlakovcih in sem bila prav vesela, da ni blo kaj hujšega in zdaj vedno pazim kje je kunec in če ga že moram imeti višje je vedno nekdo zraven, da ponovno ne skoči. Mi je zadnič želel pod ograjo in 1,5 metra globoko skočit in sem si rekla še sreča, da je tako velik, da ne pride pod ograjo in da sem bila zraven, da sem mu preprečila.
Drugače pa tale ambulanta za male živali v Mestnem logu je še najbolša za kunce, kakor sem zvedela. Tudi kunec, ki ga dobim (če bo vse po sreči) bo kastriran tam.
lp,
Anja


zak0n

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1299 : 02 Junij 2010, 22:53:16
Sej jo je mami vseeno pelala tja in so res vredu. Pregledal so pa ni bilo k sreci nic narobe, samo neke antibiotike so dal.
Ne ne sej ona ni skocila... ona je bla ful vesela pa je drvela po dnevni pa po kuhinji, sam pol je pac tak "ovink" pa zelo drsni pa jo je odnesel cez stopnice :P




Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1300 : 07 Junij 2010, 19:07:07
Hay,
---
V skrbne roke oddam par mladičev pritlikavih kuncev. Zaželjeni so ljudje ki imajo iskušnje z živalmi, so ljubitelji in imajo čas in prostor zanje.
Ogled možen po predhodnem kontaktu na mail: [email protected]
---
ta oglas je še vedno aktualen. Tudi sama bom dobila od te gospe 2 kunčka v nekaj dnevih in moram povedat, da je gospa dobrega srca in ima zelo lepo poskrbljeno za svoje kunčke.
lp,
Anja


zak0n

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1301 : 09 Junij 2010, 21:37:51
Zivjo, imam eno vprasanje.
Ne dolg nazaj je zacela moja kuncica povsot kakat in lulat. Kamorkol gre kakci letijo. Tega prej ni pocela, vsaj v taksnem obsegu ne. Stara je zdaj okoli 4.5 mesecov. Zanima me, ce je morda to posledica tega k odrasca? Bral sem da so spolno zreli pri 6ih mesecih? Je to kej povezan? Bi morda steralizacija kej pomagala, da bi se to navado odvadla?

Hvala za vase odgovore.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1302 : 09 Junij 2010, 22:03:32
Hay,
kakor vem markirajo samčki in ponavadi se začne v tem času. In pri njih se da to odpravit s kastracijo. Kako je pa pri samičkah pa ne vem.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1303 : 14 Junij 2010, 15:14:39
Spolno zreli so lahko že prej, tako da ja, zna biti povezano.

Js sem pa kupla nove klešče L-za velike živali in bom Bunču porezala kremplje....Ker ima ZELO dolge-cc 1cm predolgi, če ne več, me zanima, če je potrebno postopno krajšat, da se ne bi zlomil noht ali kakorkoli poškodoval, če bi hotla naenkrat CM stran odstrižt?

Kako naj vem do kam mu sega živi del, če se ga ne vidi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1304 : 14 Junij 2010, 15:24:53
Jaz sem vedno naenkrat strigla (ampak resda niso imeli nikoli toliko predolgih). Po mojem se ne bo noht kar tako zalomil. Lahko pa za vsak slučaj odrežeš malo po malo.

Kako naj vem do kam mu sega živi del, če se ga ne vidi?
Če se ga ne vidi jaz ponavadi odrežem za kakšen milimeter manj kot pri nohtu kjer sem videla do kje je živo. Ker ima vse nohte približno enako dolge (verjetno), tako ne moreš zgrešiti za vsak slučaj pa odrežeš malo manj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1305 : 14 Junij 2010, 15:29:27
Pravkar sem govorla z vetom in pravi, da bi me prišlo 10-15eur za striženje. Ga bom raje tja peljala za prvič in mu potem doma redno strigla in pazla, da ne bodo tako dolgi. Bom šla že zgodaj zjutraj, ko odprejo, da ne bo čakalne vrste, ker bo to blazno stresno za Bunča, čeprav bo carrier pokrit s črno deko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1306 : 14 Junij 2010, 15:34:36
Kakor želiš, jaz vem da bi raje sama doma poskusila. Lahko tudi postrižeš par mm potem ga daš pa malo na sfalt, bi si tudi hitro zbrusil.



Kaj bi bilo za kunce še (poleg briketirane hrane) malo bolj kalorično? Naša je precej suha, pa bi jo rada zredila  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1307 : 14 Junij 2010, 16:30:16
Kuhan krompir ima bojda redilno vrednost, pa sadje. Je dejansko presuha-ji kosti štrlijo in je to rekel vet. ali se ti samo zdi? Če vredu je (seno, trave, zelenjavo tu in tam kak briket) je živahna, zdrav kožuh, oči...Potem je jaz niti slučajno ne bi hotla zrediti. Večji problem so predebeli kunci, ki jim lastniki pridelajo podbradek.

Če je pa kaj apatična itd...bi pa prej kot redila zverinico, peljala k veterinarju.

Moj je suh-otipaš kosti pa je OK.

Nohte ima ma poj približno tako dolge (niso nič krajši) in ga pri skaklanju ovirajo, tako, da niti v sanjah ne bi postrigla samo par mm in ga dala potem na asfalt...sicer pa mene več al manj niti ni doma...

Takih sicer hvalabogu nima

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1308 : 14 Junij 2010, 16:46:59
Čara, 10-15?  :o ::) Kolikor mi je znano, v salonih za pasjo nego računajo 5 eur za striženje krempljev, da bi ti vet vzel 15 se mi zdi tumač. Pa če pokličeš raje kak salon/frizerja?

Drugače pa meni moj vet sploh nikoli ne računa za striženje krempljev papigi, tudi za kunca mi ne bi. So pa kremplji res kar fejst dolgi pri tvojem...



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1309 : 14 Junij 2010, 16:53:35
Je presuha ziher, ker vem kako izgleda normalno rejen kunec (ne debel).
Hvala bom poskusila malo še s tako hrano.
Ne vem niti čisto zakaj je shujšala, zobe sem pogledala in niso predolgi, hrano ima, je pa precej redno. Če ne bo kmalu bolje gremo sigurno k vetu. Upam, da je samo malo manj začela jesti zaradi vročine.


Nekje take velikosti je imel en kunček v domu, kjer smo bili na pripravah in smo mu postrigli kar s tistim večjim ščipalnikom brez problema. Če je noht svetel se itak vidi kje je živo in ne režeš ravno čisto na meji, na temnih pa tako kot sem prej rekla.

Uf tale druga slika pa  :-X  



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1310 : 14 Junij 2010, 16:54:42
Tale mi je na pamet rekla-dijakinja veterine, ki ima tam praxo. Jaz bom pa šla k "mojemu" vetu, ki po vsej verjetnosti niti zaračunal ne bo. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1311 : 15 Junij 2010, 13:17:51
Men zanim če lahko kunec je vse vrste sadja ? Tudi breskve in nektarina ?

My best friend is a westie


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1312 : 15 Junij 2010, 13:32:34
Mislim da lahko kar večino sadja (hruške, jabolka, jagode, grozdje...) ampak v majhnih količinah, ker lahko sadje zavre v trebuščku. Meni je kunčica, ki je že preminila skoraj poginila ker je prišla do ostanka lubenice (samo skorja). Je bila tako napihnjena da se je komaj premikala.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1313 : 15 Junij 2010, 14:02:59
Ampak brez pešk! Peške vsebujejo cianovodikovo kislino-kavna šalca peškk ubije nas (za primerjavo). Sicer pa sedaj ko je toooliko trave in zelenjave se sadju izogni. Jaz sadje prihranim izključno za zimo, pa še takrat ne veliko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1314 : 15 Junij 2010, 14:05:12
Hvala za odgovor.

My best friend is a westie


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1315 : 16 Junij 2010, 18:49:21
Hay,
Anja pri našem vetu je manj kot 10€, mislim da celo okoli 5€. Itak pa Uroš pa verjetno še kdo drug določenih stvari sploh ne zaračunavajo ali pa dajo popust  ;)
Mi smo pa v soboto prejeli 2 kunčka od gospe od katere je tudi ursa prejela kunčka. Sem pa dobila črno samičko Coco in samčka, ki je bil na kastraciji in je podobno obarvan kot ursin Otto. Ime mu pa je Ace. Slike pa sledijo med vikendom.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1316 : 21 Junij 2010, 10:48:10
Pa da poročam. Kremplji so odstriženi, eden bo ostal za spomin in je velik celih 3CM. V spomin in opomin da od zdaj naprej strižemo redno, kakor bodo segali čez blazinice. Žal pa nobenega od "mojih veterinarjev ni bilo" sta imla oba izklopljene številke že dan prej in sem plačala 10.55€....Za "mojdva" pa vem da bi to naredila gratis. Saj jim plačujem operacije, pa zdravila, cepljenja..... ::)

Je bil pa kar pod stresom, čeprav sem carrier pokrila z velikim črnim krilom. Amapk popoldne je že bil pravi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1317 : 25 Junij 2010, 22:27:26
Hay,
huh ta krempeljček pa je bil dolg  :o
No pa sem naredila nekaj slikic naših novih mulcev:

Coco:





Ace:





Sta pa kunčka super, sta se hitro navadila na nov dom in tudi name se že navezujeta, Zora se vedno manj bojita, Ace ne napada več Fizzya... Čeprav sta pa prava žlehtuna, namreč nikakor ju ne morem navadit na napajlnik in sta mi tudi napajlnik zgrizla, tako da pušča in je neuporaben  >:( Je pa zanimivo, da je v kletki Coco nagajiva in Ace miren, zunaj pa ravno obratno  ;D
lp,
Anja


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1318 : 26 Junij 2010, 20:45:07
Joj kok sta luštna  :D
sem ju videla, ko sta bila že ločena od ostalih pripravljena za k tebi domov  :)

V začetku tega meseca je naš začel šepat pa mi je bilo vse skupaj tako čudno, potem sva pa s to gospo, pri kateri sem ga dobila ugotovili, da ima neke bulice blizu tačk (gnojni abscesi). Tako, da je šel k veterinarju, bil tam 1 teden potem je pa prišel k meni. Dobil je 4 injekcije (pri meni domai) + še zdaj mu dajem zdravila za v gobček. Gre pa veliko na boljše. Te gnojne abscese naj bi imel pa od ugrizov ostalih kuncev (Otto je bil rešen od nekje kjer so imeli veliko samcev skupaj, pa so se tepli). Važno, da gre na bolje =)
Sem mu pa kupila oprsnico...pa ni šans, da bi mu jaz to gor spravila x)

Lp, urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1319 : 26 Junij 2010, 21:42:39
Hay,
hvala. Ja, ju je že nekaj časa pred prihodom privajala na kletko, potem pa sta šla za par dni v ambulanto za male živali, odkoder pa sta odrinila proti meni. Se je res fajn potrudila, da bi kunčka prejela in da sta bila pripravljena name. Sem res vesela, da si mi pomagala do pridobitve, sploh od tako krasne gospe.
Bogi. Važno, da je bolje :)
Imaš kakšno novo sliko Otta? Mogoče veš, če so si kaj v sorodu? Namreč Otto in Ace sta si zelo podobna.
Za oprsnico je pa tako: mora imeti zapenjanje na obeh trakovih in fajn je če je trakec, ki trakova drži skupaj samo čez hrbet in ne pod trebuhom, ker takšna oprsnica se najlažje namesti kuncu. Uporabljam pa metodo, da ju dam na višji, manjši prostor in jima zapnem, pri tem pa pazim, da ne želita skočit s tega prostora. Prve reakcije so, da poskušajo grizt oprsnico, ko se jim ta namešča, ampak ko vidijo, da imajo pozitivne strani tega, se je počasi navadijo. Za pritlikavčke pa uporabljam takšne oprsnice: http://www.tukano.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102040601&ProdID=46267&MC=014,66,76B. Je za mladičke, vendar je ravno prav za pritlikave ovnačke (za 2 meseca stare ovnačke je skoraj prevelika).
Mi je pa zanimivo, da je Coco dobila nekaj belih dlak po hrbtu, me prav zanima kakšna bo kot starejša (kako bo imela končno postavljena ušesa in kako bo s temi belimi dlakami).
lp,
Anja