Zajčki, Kunci

flatka · 824540

pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #1410 : 06 Februar 2011, 15:45:33
Joj čara, to je grozno. Koliko pa je star tvoj Bunny? Zakaj se to pojavi (če veš mogoče)? Upam, da bo ok.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1411 : 06 Februar 2011, 16:33:52
Pomojem je to simptomatično s starostjo, ne pričakujem, da bo dolgo živel. Tako pač je. Če bo živ do jutri zjutraj bom malo veta povrašala kaj temu botruje, da ga pregleda. Starosti pa ne vem, dobila sem odraslega, iz zavetišča, pri meni je sedaj skoraj 5 let. Možno bi sicer bilo, da je bilo seno slabo, pokvarjeno. Ampak nočem kaj preveč ugibat. Jutri se bo vedelo več.

100% je edino, da NI poškodba, ker se v zajčniku ni mogel poškodovati, pa tudi nihče ga ni v roke prijemal. Pa tudi sicer ga primemo previdno, ker se ve, da so občutljiva in krhka bitja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1412 : 06 Februar 2011, 18:26:07
Hey,
uf Anja grozno.
Drugače pa ja, kuncem pri starosti zadnje tace odpovedo in je to najpogostejši vzrok smrti pri njih, ker se jih navadno da uspavat, ker je težko gledat kunca, ki ne more uporablat tačk  :'(
Tako da Anja je lahko to to, kar pa upam, da ni in bo z Bunnyem vse vredu in ima trenutno samo neko tako obdobje.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1413 : 07 Februar 2011, 09:44:27
No, smo od veterinarja. Niti ni tako slabo, tačke uporablja, a malo manj kot navadno. Dobil je podkožno antibiotik s podaljšanim delovanjem in pa inekcijo v mišico, nevem več kaj, naj bi pa spodbudilo delovanje mišic. Pa še vitaminčke 2x dnevno. Temperatura je na meji, malo ima izcedka iz noska. V petek imamo ponovitev antibiotika, če se prej poslabša pa moremo takoj nazaj. Je pa suhcen-komi 3.75kg. Pa je mel včasih 5kg :'( Doma so ga premalo futrali (nič briketov) in je sicer že kak teden na redilni dieti, zdaj pa bo še bolj.

Bom pa od zdaj naprej kupovala seno, ker naše domače smrdi, kar pa ne bi smelo-napačno skladiščeno. Ampak smrdelo pa še do zdaj ni. Lahko, da je pokvarjeno seno vzrok.

Zdaj je dobil sveže alpsko seno, pa preseljen je v klet, v pasji boks, da ni na mrzlem, pa da ga lažje kontroliram, pa še vseeno ni pretoplo in ima mir pred Bino.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1414 : 07 Februar 2011, 10:49:15
Bolnik v bolnišnični sobi.
Fotka je bolj zanič, pa še PS3 se je danes odločil neodpirat nefov  >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1415 : 07 Februar 2011, 11:30:07
Super da ste bolje  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1416 : 07 Februar 2011, 13:09:29
Nismo še zdravi, tak da sem še vedno pesimist, z upanjem na najboljše.  :P
Zdaj pa rabim en nasvet.

Dobla sem kapljice Glicopan. Na 12 ur mora dobit. To so vitamini, ki pospešujejo apetit, energijo...Kar je pri nas sedaj potrebno, ker danes pa res ni kaj prida ješč, pa tudi včeraj ne.  Zdaj sem v dilemi-če mu jih dam v vodo (priedpisano razmerje) bo voda ogabna in raje ne bo pil ali pa je dobrega okusa in si s tem mnogo olajšam delo.

Al naj raje dajem z brizgo kaplce v gobček?   :-\ Mogoče se Maja01 oglasi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1417 : 07 Februar 2011, 13:24:37
Hey,
super, da gre na bolje, če bo le tako naprej bo še bolje :)
Fizzy je dobil kapljice po kastraciji, ne vem a je enako (ne vem kako se jim je reklo, ker sem jih kar v brizgi dobila, bila pa je glukoza, ki spodbuja apetit) in sem morala dajat na vsake toliko časa kapljico direkt v gobček in je bilo Fizzyu zelo všeč. Če pa tvojem ni všeč, pa lahko še vedno miksaš s sokom, tako pa sem naredila pri Aceu, ki je dobil antibiotike po kastraciji.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1418 : 07 Februar 2011, 16:30:36
Zdaj je korenček, tak da vsaj nekaj. (če sem že ravno na fotra mogla znoret, ker mu ni prav da je vkleti, ker je klet del hiše....). Puh, zdaj pa ne govorim več z njim sploh!

Ja, tole je tud glukoza. V taki beli steklenički je. morem pa dat 2x na dan po 3-4 kaplice. Mam tut js brizgo + iglo, da z iglo pozaugam not tekočino in pol iglo seveda dol vzamem predno Bunnyu v gobček dam. zjutro in zvečer bo to dobil. Edin drsi mu v boksu. Bi blo pomoje pametno, da bi mu kak papir pod žagovino nastlala. Pesek se mi ne splača kupit, ker ko se pozdravi bo šel v zajčnik nazaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1419 : 07 Februar 2011, 17:25:57
Čara, mene ta opis zelo spominja na pasterelo, zaradi katere je umrl tudi moj prejšnji kunec, Repko. Zdravila menda ni, se samo lajšajo simptomi; pri njemu se je izrazila kot občasni izcedek iz oči, ko se je stanje poslabšalo (najbrž tudi zaradi starosti, je imel 9 let), je dobil izcedek še iz nosa in na koncu mu je začel odpovedovati zadnji del. Imej je apetit, pil je, 'samo' zadnjega dela ni mogel premikati in ko je začel v leže izločati blato in urin, sem se dokaj hitro odločila za evtanazijo  :(.

Kapljice sem jaz dajala z brizgo v gobček, jaz sem lahko dajala sama, ker je bil Repko tako priden, drugače pa naj ti kdo pomaga; jaz sem ga držala v naročju, z eno roko sem podprla sprednje tačke in zavihala zgornjo ustnico/priprla gobček, z drugo pa z brizgo dala zdravilo.

Če mu drsi, bi mu pomoje pomagalo, če daš v kletko gumo - ali tisto od avtomobilskih podlog (za na tla pod noge, ali pa kake poceni za prtljažnik), ali pa tisto za v kopalnice, prodajajo tudi ne meter. Je poceni, pralno, pa še za kaj drugega se da ponucat.

Držim pesti, da bo Bunny bolje in da bo tako še nekaj časa...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1420 : 07 Februar 2011, 17:52:30
Bambi hvala za to informacijo. Bunny se zaenkrat premika, tudi zadnje tace, ampak niti približno ne toliko kot ponavadi. Je pa bil zmožen skoka iz carrierja doma. Jaz sem ga pa primla kar za vratno gubo in nakapala v gobček, je šlo brez nekih problemov.

Očke so zaenkrat čiste. Sem pa že prej enkrat opazila da je imel izcedek iz nosa, ampak je potem blo OK. Pred kakim mesecem.

Kako se pa okužijo s pastarello?
Če ne bo poslabšanja do petka pol bom takrat veta vpraša o tej bolezni in če se da naredit test. No, sem sigurna, da če ne bo šlo na bolje bo uspavan že kar v petek. Potem pa pri nas ne bo več kunca, ko Bunnya ne bo več. Niti kake druge podobne živali, ker sem naveličana bojev glede dobre oskrbe. Bogi revež je večinoma jedel samo seno, pa še to ne baš super hranilno. Moral bi dobiti pa še vsaj polovico skledice briketov dnevno in še kak korenček (cel, ne olupke) in košček jabolka.

Pri Bunnyu je za tako nenadno poslabšanje zagotovo kriva osiromašena prehrana in s tem padec imunskega sistema. Čeprav je zadnjih 14 dni imel boljšo prehrano, je telo imelo primankljaj vitaminov.  :(

bom probala kje najdit kako primerno podlago-je pa v največjem pasjem boxu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 08 Februar 2011, 15:01:23
Ubogi Bunny. Upam da se mu bo stanje poboljšalo... Charlie ima tudi izcedek iz noska že skoraj 5 mesecev pa je že dobil antibiotike in vitamine pa ni nič pomagalo. prestavila sem ga v drugo sobo kjer je bolj toplo ampak mu še vedno zelo teče iz noska. jutri se bom verjetno pozanimala o tem pri veterinarju. odkar ga pa mučijo hormoni pa je postal tako zelo nasilen... me je že ugriznil v nogo in mojo sestrico v roko  ??? čisto je podivjan. ne vem kaj naj da bo spet priden fant. za kastracijo še vedno zbiram denar in upam da se bo izplačalo in da se bo pomiril.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1422 : 08 Februar 2011, 15:56:26
Ijoooj kaj  je Bunny nagruntal...V kletki ima spodaj papir, čez pa žagovino in posodico z vodo z nakapanimi vitamini, posodico s hrano in zjutraj dobi dozo naravnih vitaminov (koščki banane, korenček, vejico peteršilja) ponudim mu tudi zvečer. Prav tako dobi zjutraj in zvečer brikete. Sem mu pa nastavila v škatlo seno in saj nekaj a je že moral pojesti, ampak not je nalulal, kakal in spal. :-X

Jutri grem v lekarno po plenične podloge+ brikete ali pa pesek, ker to z žagovino je obup pucat in vohat. Plus tega nočem, da se kamen nabere v tem času. Sem pogledla očke, niso čiste. Pa kihnil je prejle.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1423 : 08 Februar 2011, 20:30:59
ojoj. no saj Charlie je včasih tudi lulal in kakal v seno pa sem ga komaj odvadila... tudi spal je vedno v tistem kupu "sena" ::)
glede peska pa... ali je res bolje imeti pesek kot pa žagovino? meni tudi zelo smrdi in sploh ne morem dobro počistiti saj se vse prime na dno. :-\
moj tudi veliko kiha... ali je to zelo narobe? star je šele 7 mesecev...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1424 : 09 Februar 2011, 10:26:04
Če nima izcedka iz nosa ali oči je kihanje ahko samo znak da ga stelja moti, ali pa ga je seno požgečkalo.

Lastniki buder in hišnih kuncev večinoma uporabljajo mačje brikete, ker se sprimejo v kepo in potem samo tisto kepo in pa drekce spučeš. Eni pa dajejo plenične podloge. Danes bom kupla tiste lesne brikete Cat's best se mi zdi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 09 Februar 2011, 10:47:22
Kako pa potem drekce spucajo? Namreč Muffin ima kar male kakce in bi jih lahko samo s pinceto ven vlekla  :o



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1426 : 09 Februar 2011, 14:18:21
mojemu zelo teče iz noska... če bom zdaj dobila prevoz bom pohitela k veterinarju in se natančneje pozanimala tam. upam da bo vse vredu.
ko bom porabila vso žagovino ki jo imam pa bom verjetno kupila te mačje brikete. mogoče mi bodo bolj všeč  :P
kako pa je kaj Bunny? je kaj boljše?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1427 : 09 Februar 2011, 15:08:30
Bunny deluje boljše, je bolj živahen, celo poskočil je do sklede s korenčkom in koščki banane (B vitamini), česar zvečer še ni naredil. Ima pa oči in nos še vedno zapacane. Ampak mu z ničemer ne brišem očk. Nos sem mu popivnala včer zvečer, predno je vodo pil in potem. Zdaj sem bolj optimistična za njegovo ozdravitev. Ampak se zavedam, da je možen preobrat navzdol.

Čiščenje kakcev-pri hrčkih jaz uporabljam žlico (je rezervirana za to in se ne meša z našim priborom). Pri zekonu pa sem imela fajno lopato, je bila za pepel namenjena, no, pa jo je foter nekje izgubil. Zdaj imam tako malo lopato, ki je za v vrt, al pa arheologe.

Lahko si pa tudi kako otroško lopato za v peskovnik kupiš. Po želji.

Fajn pri pesku ali briketih je to, da ti ni treba celega peska menjat, pa še vonj bolj vpije in ni tolk kamna. Pri žagovini pa se vse razvleče...No, je pa res da Bunč lula več kot maček, tudi spije pol litra dnevno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1428 : 09 Februar 2011, 17:55:45
no pa smo dobili odgovor na vse probleme. dobil je antibiotike (drugačne kot prejšnjič) in upamo na najboljše. ko pa sem že ravno spraševala o bolezni in o teh stvareh pa sem povprašala še za ceno kastracije in sem bila kar začudena da je tukaj tako poceni (31,20€) :o no potem sem pa še za vsak slučaj prosila če lahko preveri spol in je ugotovil da je punčka  :D že štirikrat je spremenil spol - oz. spremenila  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1429 : 09 Februar 2011, 18:42:33
A ima tvoja kako diagnozo? Katere antibiotike je pa dobila?
samičke so navadno veliko bolj teritorialne od samčkov.  :P Moj je taka pridna bubica že od začetka.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 10 Februar 2011, 18:24:46
dobila je trisulfon. nekaj takega no.  ;)
ali se da kaj pomagati pri tej tertorialnosti? da nebi tako podivjala ko pridem že blizu kletke?  :-\



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 10 Februar 2011, 20:50:04
Po slikah, ki jih je Zorek nalimal na prejšnji strani je Muffin punčka  :o



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1432 : 10 Februar 2011, 22:15:01
Hey,
mačji nastilji niso dobri, ker so lahko strupeni za kunce, ker kunci nastilj tudi glodajo. Sem moje že večkrat dobla, da so sveže žaganje šli glodat. Drugače pa briketi tako ali tako niso dobri tako za kunce kot za budre, saj dobijo ožulje. Pri bivši sošolki so dobili žulje že zaradi sena, ki jim ga daje za podlogo in je zaradi tega morala dajat vedno samo žaganje. Imate pa drugače tudi brikete za kunce in ostale male živali, ki niso nevarni zanje. Vem pa da veliko jih pa uporablja neke posebne brikete, tudi prav namenjene glodavcem, ki se razgradijo. Sem pa te videla sdamo v manjših pakiranjih.
barchi: kako pa teče tvojemu iz smrčka? Fizzyu teče pozimi samo prozorna tekočina in s tem ni nič narobe ;) problem je če je izcedek lepljiv ali pa obarvan.
Barchi pazi da ni tam samo cena kastracijem, ker potem še zdravila stanejo 20€ pa lahko še kakšen davek manjka. Meni so tudi rekli, da stane kastracija okoli 30€ pa stane toliko samo kastracija brez davka :-\
Drugače pa velja, da so samičke potepinke in je treba pri njih res pazit, ker najdejo vsako najmanjšo luknjo za pobeg in jih je potem tudi težko nazaj spravit.
Anja poročaj kako bo jutri pri vetu ;)
lp,
Anja


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1433 : 11 Februar 2011, 08:33:58
Zorek: glede kastracije so mi rekli da je vse všteto v to ceno. čeprav je zdaj ne bom potrebovala če je punčka. iz noska pa ji ne teče vedno čisto prozoren izcedek. je tudi lepljiv in ko se ji zasuši okoli noska je zelenkastorjav. redno ji čistim smrček in čisto na začetku, ko je pričela smrkati sem ji nosek čistila s kamilicami ampak ni ravno pomagalo  :-\ upam da bo zdaj bolje, ko je dobila antibiotik.
glede obnašanja je pa tako zanimiva... najprej odločno brani svoj teritorij in mi sploh ne pusti blizu. ko pa vzamem brikete pa takoj priskaklja k meni  ;) vsak večer pa se stisne k meni in nekaj časa drema pri meni, ko se pa naveliča pa gre po svoje. ne vem zakaj ampak zelo rada "koplje" na odeji. včasih sploh ne morem spati ker kar naprej praska in grize... kot da bi si hotela postlati  :D no in ker pri tem delu ne popusti imam že celo odejo raztrgano in razpraskano... mi lahko kdo karkoli priporoča da nebi počela več tega?  ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1434 : 11 Februar 2011, 09:41:25
Druga runda antibiotika + metacam + dve brizgi prtibolečinske za domov. Kot kaže je težava nevrološka, nima pupilnega odziva, kaže da ga boli ob dotiku hrbtenjače, možnost tumorja. V ponedeljek kontrola. Obstaja opcija, da se ga slika, sam cvikam, da ne bi preživel pomirjevala za bočno slikanje. Hkrati lahko to da odgovor zakaj je v takem stanju kot je. Sta ga pa danes 2 veta gledla.

Trenutno ima zajtrk-korenček, košček jabolka, 5 rezin banane in brokoli. Začuda se že cel teden ne pritika kaj prida sena, ga ima bolj za okras in občasno degustacijo. Hmmmm Zdi se mi da ima manjše iztrebke, kot navadno-čisto možno posledica nejedenja sena.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1435 : 11 Februar 2011, 09:57:25
Sem se prepozno spomnela. Določeno vrsto žagovine kunci jedo, ker jim prija za prebavo, ima vlaknine, pomaga pri zaprtju. No, glede peska in lesenih briketov-Bunko ga je že kdaj pa kdaj imel, so mu hrčki posodili, ker je doma zmanjkalo žagovine. Ni pa tega jedel, mu pa lahko za ziher daš čez še slamo (sena je kar malo škoda uporabljat za nastil).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 11 Februar 2011, 17:01:49
Trisulfon je eno najbolj učinkovitejših zdravil za kunce in ga očitno uporabljajo za vse mogoče, na škatlici celo piše da je kemoterapevtik. Pri nas ga uporabljamo za odpravo notranjih zajedavcev in kadar jih dajejo razne želodčne težave kar je za kunce velikokrat usodno.
Kar se pa tiče odpovedovanja zadnjih tačk, se je pa tudi meni zgodilo, z vzponi in padci, vendar na koncu ni zmogle več. :( Upam da se vama čim boljše izteče.
@barchi: kako je spremenil spol. Spol pa ni nič težko določit, saj je nekdo malo nazaj prilepil 2 slkci, pogledaš in ni več dileme.  ;)

***
rest in peace my precious friend


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1437 : 11 Februar 2011, 20:28:09
Hey,
kunci radi kopljejo in jim navadno rjuhe niso všeč in jih zato hočejo spraviti stran s kopanjem. Tudi moji to počno, ampak se vidi, da jim pač rjuha ne odgovarja. Oni bi itak radi trda tla brez česarkoli čez. Se že v kletki vidi, ker ne marajo nastilja ampak lepo čisto dno kletke.
Anja: mene pa tile naši veti skrbijo malo glede izkušenosti za kunce, se mi kar zdi da nimajo pojma in bi za take stvari raje šla komu, ki je specializiran zanje. Upam da bodo antibiotiki pomgali, pa kot sem ti že povedala jih mešaj s sokom, ker so ogabni.
teja con panto: nekaterim kuncem je pri 6-8 tednih nemogoče določit spol. Potrebuješ že res malo več izkušenj, da prepoznaš, pa še to je velikaverjetnost, da se zmotiš. Znajo samčki te fajn potegnit za nos.
lp,
Anja


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1438 : 11 Februar 2011, 21:39:26

teja con panto: nekaterim kuncem je pri 6-8 tednih nemogoče določit spol. Potrebuješ že res malo več izkušenj, da prepoznaš, pa še to je velikaverjetnost, da se zmotiš. Znajo samčki te fajn potegnit za nos.
lp,
Anja

priznam, da je včasih malo težje, ampak lahko povem, da mislim da se še nisem zmotila, tudi pri še tako malem, je pa res da imam najbrž malo več izkušenj s tem ;)
kar se pa izkušenj z veterinarji tiče: se pa popolnoma strinjam, da so jim še ena velik naznanka  ;)

***
rest in peace my precious friend


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1439 : 12 Februar 2011, 08:59:27
Mnja, sem tuhtala, da bi ga Golobu pelala, ampak iskreno povedano, se mi ne da. Ker bi bil Bunny še bolj pod stresom, ker ni navajen vožnje z avtom, že carrierja ne mara kaj ekstra. Sicer imajo tam kup knjig, o eksotih, zdravilih, glodavcih. Angleške seveda. Pa Martina ima sama doma kunca, pritlikavega sicer...

Dans me mal skrbi, ker ponoči ni nič vode spil, navadno je vsaj polovico spil (200ml posoda) in pa brikete je pustil. Sem mu dala prejle korenček, ga je zagrabil in zobal, zdaj bo pa čas za protibolečinske kapljce. Se mi pa zdi da je več sena pojedel-vsaj upam, no.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!