Zajčki, Kunci

flatka · 824845

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1470 : 05 Marec 2011, 12:52:04
Hey,
Anja sam a veš, ko moji točno vejo kdo jih hrani in zato samo meni skačejo po mreži, da zahtevajo jesti. Pa še dobro vejo kdaj je ura za hranjenje :O
Drugače pa hvala za vse še 1x  :)
Za krtačenje vzolev uporabljam slicker brush, za izpadanje dlake pa furminator. Verjetno je pri dolgodlakih kuncih enako ;) Zagotovo pa je za vozle in "svinjarijo" v dlaki najboljš slicker brush.

Po mojih izkušnjah lahko rečem samo: kunci niso živali, ki bi se rade cartale, razen izjem. Če hočeš žival za cartanje še vedno pravim, da si naj taki ljudje kupijo pliškota, če ne pa naj poskusijo z morskim prašičkom, ki se mi zdi, je bolj cartast. Od mojih je bil samo Nedl cartast, pa še ta ni zdržal dolgo v naročju. Bivša sošolka ima ogromno kuncev in morskih prašičkov, pa lahko rečem, da se redko kateri njen kunec pusti cartat, pa čeprav so navajeni rokovanja že od kar so se skotili, morski prašički pa vsi totalka scartani.
lp,
Anja


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1471 : 05 Marec 2011, 13:14:15
Dober dan!
Imam domačega kunca (ne tistega malega, ampak tistega velikega, ki jih ponavadi zakoljejo  :-\ )
Imamo ga v ogradi na vrtu.. Ima strehico, kjer ima WC in hrano, ima eno pasjo utico za zavetje + brlog si je skopal v tla in še živo mejo v katero se lahko skrije..
Aprila bo stara 2 leti.. In danes sem videla, da je imela nek izcedek iz očesa.. Rjavkast.. je bil strjen.. v samih očeh ni bilo nič nenavadnega, me pa zanima, kaj bi lahko to bilo?
Morda so se mu napihale oči, ko je bila pred 3 dnevi zelo huda burja na primorskem?

Vsaka pomoč je dobrodošla!

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1472 : 05 Marec 2011, 13:39:00
Bunko je vsakič šel k mreži, kdorkoli je šel mimo, vedno je nekaj pričakoval.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1473 : 05 Marec 2011, 17:58:37
Hey,
če je izcedek obarvan in/ali lepljiv je treba it takoj k veterinarju! Po možnosti takemu, ki je specializiran za kunce. Pri kuncih se ni dobro igrati z njihovim zdravjem, ker ko se pokažejo znaki, da je kunec bolan, je lahko že prepozno.
Ace in Coco se ponavadi skrijeta, ko kdo pride, ko pa pridem jaz pa vedno skočit na mrežo pa pogledata, če bosta dobila kaj. Fizzy pa začne glodat vrata ali pa posodico premetovat, ko pridem jaz. Drugače samo skoči na vrata ali pa še to ne. Nedl je pa takoj priskakljal, ko je že samo moj glas slišal. Tako da sem prepričana, da vedo kdo jih hrani in kdo ne. Tudi pri Fizzyu se vidi, da samo mene spusti blizu zajčnika, me ne napada in se mi pusti dvignit, do drugih je redko tako prijazen.
lp,
Anja


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1474 : 06 Marec 2011, 10:55:26
Okej, sam je mal boječa..
Se ne pusti dvigovat npr, in bo po možnosti mal znorela, ko jo spustimo in transportnega boxa..

Se super rada čoha in rine glavo v človeka, ampak samo ko je v ogradi  ::)


Bomo peljali jutri.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1475 : 06 Marec 2011, 17:48:33
Hey,
meni se zdi to najmanjši problem. Sama sem Fizzya pripeljala že krepko pred kastracijo in sem ga samo vetu prepustla, čeprav je agresiven in ni bilo nobenih problemov (vsaj rekli mi niso, da bi bilo karkoli narobe). Drugače je pa treba za take stvari razmišljat že vnaprej in od prvega dneva kar imaš kunca, ga je potrebno navajat na različne dotike, sama jih navadim tudi na odpiranje gobčka za pregled zobkov in podobne stvari, ker pa se nikoli ne ve kdaj bodo to potrebovali. Fizzy je pač tak, ki to pusti samo meni, ampak pri vetu ni bilo problemov :)
lp,
Anja


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1476 : 07 Marec 2011, 10:10:23
Sej Erza se meni tut pusti čohat in use.. Dviguje se pa zelo nerada.

Sej verjamem, da ne bo problem za specializiranega veterinarja, je pa res, da je ona domači kunec in ne pritlikavi, zato je precej velika..Ampak bo že. Bom mogoče rekla celo če jo pregleda na tleh, in ji dala malo trave,ker če ima hrano je popolnoma mirna  ::)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1477 : 07 Marec 2011, 14:32:25
čara: jaz sem tudi ob toplejših dnevih peljala Bello na sprehode, pa so me vsi čudno gledali. no ja... če tako pomislim bi bila tudi jaz presenečena  :D včasih sem šla kar daleč z njo (seveda sem jo nesla potem sem jo pa spustila na travnik da se je zdirkala in napasla trave). bi bilo pa smešno (ampak super) če bi na sprehodih zajček capljal ob nogi kot kakšen kuža  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1478 : 07 Marec 2011, 15:10:52
Prej bi blo nevarno-psi namreč. Midva sva se blizu doma držala, na travniku.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1479 : 07 Marec 2011, 21:18:44
Hey,
moj Fizzy ima 4-6 in bi se zoperstavil medvedu če bi bilo treba pa ni bilo problemov tako, da velikost nima nobene veze. Upam pa da si kunca že peljala k veterinarju.
Mene je deda 1x že spraševal če sem si že novega psa umislila poleg kunca ko sem Fizzya sprehajala s korenčkom :D
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1480 : 07 Marec 2011, 21:28:20
Ja zoperstavil že. Sam vseeno so občutljivi in se hitro poškodujejo, pa če naleti na hrta je gotov.  :(

So si pa različni med sabo. Eni mislijo da je udarjanje ob tla znak bojevitosti-to je opozorilo na nevarnoste drugim. Moj je pač otrpnil če je bla nevarnost blizu al pa bežal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1481 : 07 Marec 2011, 23:39:33
Hey,
Anja to ni bilo mišljeno na tvojo objavo ampak na objavo BorderCollieLover, ki išče izgovore, da kunca ne bi peljala k veterinarju.
Drugače sem pa vsekakor mnenja, da kunca je treba pazit pred psmi in drugimi živalmi, ker imajo čisto prenežen tilnik in je lahko čisto mali udarec pa se tilnik zlomi in kunca ni več. Ko so kunci zunaj Zor že dobro ve, da ne sme več divjat sploh pa ne okoli kuncev (jih tudi nagonsko ignorira, ker pač so zanj prepovedani), ko pa vidim drugega psa v bližini pa kunce hitro naženem v nek varen prostor in pa psa domov. Drugje kot pa na dvorišču sprehajat kunce se mi pa zdi neumno, ker kunci itak ne bodo šli tako kot ti hočeš, da bi jih sprehodil, trava je pa tako ali tako enaka kot pa pri sosedih, čeprav je Fizzy večkrat drugačnega mnenja  >:D
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1482 : 08 Marec 2011, 11:45:11
Sosedova trava in vrt sta najboljša!  ;D

Nekje je bil primer ko je ena punčka  kunčka sprehajala in ga je pes zagrabil. Ni ni več kunčka...In pol so psi krivi, seveda.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1483 : 08 Marec 2011, 12:22:11
Jaz sem imela tudi kunca, samičko pritlikavega ovnača, Julija je bila. Zunaj sem jo lahko tudi spuščala, ker sta jo tako maček kot pes ves čas pazila ::) Če ji pa kaj ni bilo všeč, ju je pa "zboksala" in tistih krempljev sta se oba bala :o :D Najboljši so bili, ko so se lovili okoli okrasne trave (kot visoko grmovje), najprej zajec, potem maček in nazadnje pes (še po velikosti so bili)...ljudje so kar stali na cesti in gledali to risanko pri nas na travniku...smeha polno :o Še huje je bilo, ko je ona mačka preganjala in podila ::) :o
Pa ko sem jo ven prinesla, se ji je čisto utrgalo. Je stekla...skočila v zrak 1m in brcala z nogami, pristala tleh, spet stekla, spet skočila in brcala...kakšnih 5minut take norije obvezno. Vse dlake so frčale :o Moram prilepit kakšno fotko 8)
Sta bila pa pes in maček zelo nežna in pazljiva z njo :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1484 : 08 Marec 2011, 12:55:48

Evo jo  ;D


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1485 : 08 Marec 2011, 12:57:10
Hm, ne vidi se ???  :(


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1486 : 09 Marec 2011, 15:51:25
Hey,
Anja to ni bilo mišljeno na tvojo objavo ampak na objavo BorderCollieLover, ki išče izgovore, da kunca ne bi peljala k veterinarju.
Drugače sem pa vsekakor mnenja, da kunca je treba pazit pred psmi in drugimi živalmi, ker imajo čisto prenežen tilnik in je lahko čisto mali udarec pa se tilnik zlomi in kunca ni več. Ko so kunci zunaj Zor že dobro ve, da ne sme več divjat sploh pa ne okoli kuncev (jih tudi nagonsko ignorira, ker pač so zanj prepovedani), ko pa vidim drugega psa v bližini pa kunce hitro naženem v nek varen prostor in pa psa domov. Drugje kot pa na dvorišču sprehajat kunce se mi pa zdi neumno, ker kunci itak ne bodo šli tako kot ti hočeš, da bi jih sprehodil, trava je pa tako ali tako enaka kot pa pri sosedih, čeprav je Fizzy večkrat drugačnega mnenja  >:D
lp,
Anja


Sej nism iskala izgovorov?  ???

Samo zanimalo me je, ker še ni bla tam O.o
drugače pa nima več izcedka, veterinar je reku, da je blo verjetno zaradi burje in se ji je rahlo vnelo.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1487 : 10 Marec 2011, 20:39:49
Hey,
BorderCollieLover: zdelo se je že tako. Potem se ti pa opravičujem. Lepo da si kunko peljala k vetu in da boš zdaj lahko mirno spala, ker veš da z njo ni nič narobe :)
lp,
Anja


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1488 : 10 Marec 2011, 21:58:35
naša nova članica Taya







BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1489 : 11 Marec 2011, 00:08:36
Hey,
BorderCollieLover: zdelo se je že tako. Potem se ti pa opravičujem. Lepo da si kunko peljala k vetu in da boš zdaj lahko mirno spala, ker veš da z njo ni nič narobe :)
lp,
Anja

Np ;)
mah ja sej sm pomisla, da je nebi, ker se ji je očistilo, pa se ni več gnojilo, ampak nikoli nisi siguren..
zdej lažje spim ;)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1490 : 11 Marec 2011, 08:27:46
kala,runo,bella   :o Take kunčice pa še nisem videla. Res posebna :o :-*


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1491 : 12 Marec 2011, 17:21:04
kala,runo,bella: oči so mi zelo všeč. ima moja tudi take, samo ne pride tako zelo do izraza kot pri Tayi, ker je čisto bela...  ;) zelo mi je všeč  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1492 : 14 Marec 2011, 15:53:30
Hey,
Ana: Taya je prečudovita. Te modre oči pa res fino pridejo do izraza :-* Veliko veselja z njo :)
BorderCollieLover: super, da se je kunki stanje samo izboljšalo ;)
lp,
Anja


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1493 : 14 Marec 2011, 15:56:20
Hvala, Taya je res posebna  ;D

Švigec

Taya, Šviga in Vitas



prvo spoznavanje brez ovir





BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1494 : 16 Marec 2011, 14:31:07
uuu čudoviti soo :):-*

tisti črno-rjav mi je fuul ušeč :)
tak poseben..

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1495 : 19 Marec 2011, 09:04:00
včeraj sma bile z Bello pri veterinarju, ker se dihanje in izcedek iz noska še nista popravila... dobila je 2 injekciji in še eno zdravilo, ki ji ga moram devati dvakrat na dan (ne vem kako se mu reče..) v gobček. glede tega pa imam problem ker jo zelo težko ulovim, ker me hoče ugrizniti. no ko jo pa ulovim pa sploh ne pusti da ji dam zdravilo. verjetno ni preveč dobrega okusa  :-\ včeraj je dobila prvi odmerek ampak od takrat naprej skoraj nič ni pojedla. danes zjutraj, ko sem ji dala zdravilo je odšla takoj v kletko, pa sem prišumela z vrečko z njeno hrano(ponavadi je kar skočila pokonci in komaj čakala, da ji kaj dam) pa se ni niti premaknila. samo gledala me je. sploh noče jesti pa ne vem zakaj. mogoče od zdravil?  :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1496 : 19 Marec 2011, 11:48:32
Ulovi jo z brisačo, pa jo potem primi za vratno gubo-boš lažje dala zdravilo. Za tem pa kak kkošček jabolka, da se ji odkupiš. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1497 : 19 Marec 2011, 12:08:34
sem ji hotela dati priboljšek ampak ni hotela... čisto nič ni jedla...  :( čez kakšno slabo uro pa je pojedla malo sena. ampak briketi ji pa sploh ne dišijo.... sem ji hotela potem še enkrat dati briket pa me je ugriznila. :-\ v sredo je bila spet zelo umirjena, pridna, lizala me je , predla, tekala za mano kot kakšen majhen kuža potem me je pa ugriznila v roko do krvi ???



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1498 : 20 Marec 2011, 14:50:51
včeraj okoli 4h je pojedla malo briketov potem pa do danes čisto nič več...  :-\ seno še vedno je, ampak briketov se pa sploh dotakne ne  ???
z vsakim dnem pa vedno težje diha in grozno kašlja  :(



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1499 : 20 Marec 2011, 17:50:22
pa ne bi ti tega kunca napokala v avto (ali pac rekla starsem) in ga peljala k veterinarju? Vec kot ocitno je, da je z njim nekaj precej narobe.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --