Zajčki, Kunci

flatka · 824538

barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1500 : 21 Marec 2011, 18:25:04
uf.. danes sem si malo oddahnila, ker je začela jesti brikete. koončnooo  ;D upam da se bo pozdravila...



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1501 : 27 Marec 2011, 16:50:08
Živjo sem nova tu. Ta teden bom dobila 2 zajčka. Lili in Šnofija. Ali imaste kakšne predloge za oprsnice? ???



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1502 : 27 Marec 2011, 20:15:09
Danes sem dobila zajčka :o :D. Prej kot pričakovano! Kak sta carti!!! :o ;D



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1503 : 28 Marec 2011, 17:46:20
Hey,
dobrodošla LILI,ŠNOFI. Upam, da si samčka kastrirala oz. ga še boš. Glede oprsnic pa: sama jih uporabljam samo kakšen teden, da kunci dobijo približno občutek do kam lahko gredo, drugače pa nimam ravno dobrih izkušenj z njimi. Če sta 2, se povodca takoj spleteta skupaj in to vodi do tega, da imata kunca onemogočeno gibanje, pa še zelo hitro jih zglodajo čeprav so jih navajeni in jih ne motijo.
lp,
Anja


LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1504 : 29 Marec 2011, 16:21:43
Aha. Hvala . :-[ Nimam ravno izkušen z zajčki, zanima me ali je možno zajčka peljati na sprehod? ???



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1505 : 29 Marec 2011, 16:42:32
Čeprav sem imela pred dvema letoma zajčka Snoopy - ja  :'(.Nimam kaj dosti izkušen.

Ve kdo kako se dajo slikce na forum? ???



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1506 : 29 Marec 2011, 19:27:02
zdravo LILI,ŠNOFI  ;)
jaz glede oprsnice sploh nimam problemov, ker mi jo vedno pusti dati na njo. kupila pa sem še flexija da jo lahko spustim malo dlje. ampak morala se boš navaditi da bosta šla vedno v drugo smer, kot boš ti želela  :P zato ju na sprehod ne boš mogla ravno peljati, lahko pa ju neseš malo okoli in ju nato spustiš na nekem travniku da se razigrata. tako izgleda sprehod vsaj pri meni  ;) na začetku so me vsi čudno gledali ampak sčasoma so se navadili in zmeraj me kdo ustavi, da jo poboža...  ;D

slike pa lahko naložiš tako, da klikneš pod dodatne možnosti in potem pri oznaki "pripni" prebrskaj... slike so sicer bol majhne ampak vsaj nekaj je. lahko pa ustvariš tudi svoj spletni album, ampak jaz tega ne znam, ker sem se vpisala pred kratkim...



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1507 : 30 Marec 2011, 11:43:47
za vse brez spletnih albumov: se da tudi preko slikomata, sliko pomanjša in naredi kodo za forum ;)

http://www.slikomat.com/

***
rest in peace my precious friend


LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1508 : 30 Marec 2011, 15:20:22
Hvala barchi in hvala teja con panto za odgovore bom poskusila



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1509 : 30 Marec 2011, 19:11:46
teja con panto: potem pa samo kopiraš kodo na forum? upam da mi je uspelo  ;) :



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1510 : 31 Marec 2011, 09:27:28
teja con panto: potem pa samo kopiraš kodo na forum? upam da mi je uspelo  ;) :


 ;)

***
rest in peace my precious friend


LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1511 : 31 Marec 2011, 12:52:46
jz tega ne znam :-[



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1512 : 31 Marec 2011, 16:05:50
LILI,ŠNOFI: klikni link http://www.slikomat.com/ in potem tam sliko naložiš... pa kopiraš link kjer piše za forum in ga samo prilepiš k besedilu..  ;) ni preveč zahtevno. pa čimrej naloži, da vidimo tvoja cartija  :)



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1513 : 03 April 2011, 10:52:26
O HVALA. Zdaj čakam ker mi ful dolg nalaga
 :-[



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1514 : 03 April 2011, 11:07:24
 
EVO! TO JE ŠNOFI.



ZDEJ PA ŠE RADOVEDNA LILI.




TLE ŠNOFI LOVI TRAVO




TUKI STA OBE KEPICI.



TUKI JE PA MOJ PREJŠNI ZAJČEK SNOOPY  (če dobro pogledate se vidi da ima še od rojstva postrani čeljust)








LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1515 : 03 April 2011, 11:09:35
Barchi ! Ful lepga kunčka maš ::)



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1516 : 03 April 2011, 19:42:31
hvala LILI,ŠNOFI.  ;) tvoja dva sta tudi zelooo lepa. pa Snoopy tudi  :-*



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1517 : 04 April 2011, 17:20:17
Hvala barchi.

Evoga še moj Šnofek:




LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1518 : 05 April 2011, 20:19:36
Ma še kdo kej novosti o svojih kunčkih ???



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1519 : 09 April 2011, 16:00:21
belli se je stanje zelo izboljšalo in sploh ni več tako napadalna, kot je bila.  ;) včasih jo še vedno kaj zmoti da pobesni, kot recimo danes, ampak ne vem kaj to sproži. prej sva se lepo igrali, ko pa sem počepnila na preprogo na kateri je bila, se je zagnala v mene in me ugriznila  ??? res ne vem zakaj je to naredila. potem pa se je spet obnašala čisto normalno. so to le hormoni ali kaj drugega?  :-\



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1520 : 13 April 2011, 19:17:56
belli se je stanje zelo izboljšalo in sploh ni več tako napadalna, kot je bila.  ;) včasih jo še vedno kaj zmoti da pobesni, kot recimo danes, ampak ne vem kaj to sproži. prej sva se lepo igrali, ko pa sem počepnila na preprogo na kateri je bila, se je zagnala v mene in me ugriznila  ??? res ne vem zakaj je to naredila. potem pa se je spet obnašala čisto normalno. so to le hormoni ali kaj drugega?  :-\

KUNEC ni pes...

***
rest in peace my precious friend


LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1521 : 15 April 2011, 19:38:18
Ne vem zakaj se Bela tako obnaša. ??? Ko sem jaz imela zajčka snoopy - ja sem sedela zraven njega in se je kar zagnal vame in začel praskat :'(. Pomoje so to hormoni



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1522 : 15 April 2011, 20:59:41
verjetno bo to. ker res zelo hitro menja razpoloženja  ;) včasih je že prav smešna. me pa jezi ker je bila vedno navajena na red in je pridno hodila na njen wc zdaj pa pušča bobke vsepovsod. tudi lula mi po postelji...  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1523 : 15 April 2011, 21:07:23
To je NORMALNO KUNČJE OBNAŠANJE (praskanje, grizenje, markiranje, puščanje bobkov kjerkoli, scanje na postli-pomaga če ga konstantno daješ dol) -če niso kastrirani, . Pa saj smo že govorili o tem.  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1524 : 19 April 2011, 14:01:05
Probaj jo molo zdresirati. Naša dva sta ful pridna. Vsak dan ju dam ven, pa še ni blo nobenih problemov. ;)

Ko bo šla na Wc jo nagradi z priboljškom. :)


Če bo sama prišla k tebi ji daj tisto kaj ima najraje (crkljanje ,priboljšek, igračko...)  :)
 

 Pomojem bi se morala po tem počasi umiriti. Sicer pa bo kmalu tu poletje ;D in (upajmo) da je ne bo več "razganjalo"



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1525 : 21 April 2011, 21:17:43
jo poskušam spraviti v red pa ne gre ravno najbolje... bom že preživela.

nekaj novih slikic iz sprehodov:








LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1526 : 26 April 2011, 16:10:46
Moj Šnofi danes leži zraven mene pol pa kar na enkrat skoči v zrak in začne tekat  gor in dol, pol se je pa spet umiril in šel ležat zraven mene. :o



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #1527 : 26 April 2011, 18:30:44
Lep pozdrav.

Tudi jaz imam doma 2 zajčka in sicer levjegriva. Mini je star približno 1 leto in pol (kupila sem ga v trgovini, zato točne starosti ne vem), Zoe pa je stara komaj 6 tednov (njo pa sem kupila pri vzreditelju). Zdaj pa imam vedno probleme z Zoe  :( Pri meni je komaj 10 dni pa je že imela drisko, zdaj trenutno ima zelo mehki kakec. Med tem pa je imela normalne. En prijatelj je kupil tudi zajčka iz enakega legla in ga je že danes imel pri veterinarju, saj je tudi imel drisko in bil zelo umazani okrog ust. Zdaj pa nevem če je to celo leglo bolano. Upam da bo moja Zoe ozdravela. Sem tudi kontaktirala tega vzreditelja ampak mi je odsvetoval veterinarja in rekel da je 90% da pogine in da nebo preživela niti noči  :'( No potem se ji je stanje izboljšalo in je bilo 2 dni vse normalno, prej pa je spet dobila zelo mehke kakece. Nisem ji dajala nobene druge hrane. Ima samo seno in pa ječmen, tako kot mi je vzreditelj rekel. Je res, da ne sme nič drugo jesti do 8 meseca (zelenjave, sadja,..)? prijatelju je veterinar danes rekel, da že lahko je svežo hrano in pa da ga lahko kopa (umiva), jaz pa sem do zdaj mislila to vse nasprotno. Nekje na internetu sem brala, da se zajčki ne smejo kopati, zato imata moja dva šampon ki se samo pošprica, potem ko pa se posuši pa ga skrtačiš. No razumeta pa se tudi ne, Mini jo je hotel napasti prvi dan, zato ju zdaj ne upam vkup spustiti. Mislite, da ko bo malo zrastla da bo kaj bolje? ???

No pa da še malo opišem moji dve kepici.
Mini: hmm..naj bi bil mini zajček ampak že ima zdaj 3 kg  ;D, je bol divji, ko se mu približam renči na mene, tudi napade me občasno  >:D Kot zgleda ni imel lepega otroštva, saj sem v trgovini kupila malo večjega  :( Najrajši je vuni v boksu, zvečer ko pa ga hočem odnesti v hišo pa se najprej loviva po celem boksu, tudi napade me in renči, a na koncu se le vda  ;D če ga želim cartati pa ga tudi moram prisiliti, saj bol je oddaljeni od človeka, bolj je srečen (vsaj tako se zdi), no kljub vsemu ga mam zelo rada  :-[

Zoe: ona pa je moj mali srček, vedno mi je za petami, zadnje čase je bol bolana :'(, drugače pa je zelo prijazna in igriva. Najraje raziskuje celo hišo, saj jo vjutro ko se zbudim spustim iz kletke in pa zvečer ko grem spat jo not zaperem (uživa prostost :)), zunaj na travi pa še je ne smem imeti (no vsaj tako so mi rekli).

Na prvih dveh slikah je Mini, na drugih dveh pa Zoe  :-[



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1528 : 26 April 2011, 21:31:35
živjo Stella*
oba dva kunčka sta zelo prikupna.  ;D glede Zoe pa mislim da je to od šoka. če je bilo vmes že bolje, pa ima sedaj spet mehkejše kakce, verjetno pije več kot prej, saj se je že navadila na dom in je ni več tako strah... pri meni je bilo enako, tako da upam da se bo tudi pri tebi vse uredilo.  ;) vsekakor pa pojdi  k veterinarju da se slučajno ne razvije v kakšno resnejšo bolezen. ponavadi se kunci med sabo razumejo le, če so že kot mladički skupaj, če pa imaš najprej enega in se nato odločisš še za enega, pa zna biti kar velik problem saj se ne ujamejo najbolje. mogoče se bosta pa vseeno zbližala.  ;) glede sadja in zelenjave je pa takole. dokler so majhni to res ni priporočljivo, ampak pri kakšnih 4 mesecih (lahko tudi 3) pa ji že lahko kaj ponudiš. ampak ne v velikih količinah in pa mora biti sveže, oprano in posušeno. sadja naj nebi jedli v velikih količinah saj jim lahko v želodčku zavre in lahko umrejo.  :-\ tako da s tem ne pretiravaj. zelenjava pa je zelo priporočljiva.tudi na travo jo lahko začneš spuščati okrog 3. meseca. ampak jo na travo navajaj počasi, saj imajo kunci zelo občutljive želodčke. tudi jaz sem na začetku mislila da se zajčkov ne sme kopati ampak ni prevelikega problema. sploh če imajo kratko dlako, saj se hitro posušijo. čeprav moja vode ravno ne mara, jo že nekako prislim, sploh sedaj, ko označuje teritorij in je včasih polulana...  ;D



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
Odgovori #1529 : 26 April 2011, 22:24:01
Hvala za kompliment mojima zajčkoma  :) Tudi tvoja je zelo lepa, posebaj s temi plavimi očkami. Zoe ima tudi plave ampak ne tako kot tvoja. Kakšne pasme pa je? Zdaj pa sploh ni več nič kakala. Spije pa res ogromno, vedno ko pridem v sobo pije. pa je tudi veliko, zato mi je rekel vzreditelj da lahko na dan poje samo 1 čajno žličko ječmena. Ampak meni se to zdi premalo in mi je hudo da bi bila lačna. Kako pa ti hraniš svojo? Ker Mini ima celi čas hrano zraven, samo je ne poje toliko kot ona ( zadnjič je celi 2 uri sedela v skodelici pa jedla). Strah me je da se nebi preveč najedla pa bi bilo potem kaj narobe :-\ Glede kopanja pa mislim da nebom nobenega kopala, Mini bi me tako napadel, Zoe pa še je premala. Pa tako sta vedno čista, razen zdaj je Zoe umazana zaradi teh kakcov, ampak mi2 to poškropiva s šamponom in razčeševa pa tudi gre.