Zajčki, Kunci

flatka · 824646

Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1590 : 28 Maj 2011, 12:33:34
meni se tudi dopadejo ovnači, ampak se mi veesno malo bolj levjegrivi (zaradi daljše dlake :)). Zdaj pa že imam doma 2 levjegriva pa bi rada da bi imel manjši družbo med tem ko me ni (ker se z starejšim ne razumeta oz. starejši ne mara nikogar  :-\), pa sem se nekako odločila za ovnačko ker so prikupni s temi velikimi uhcami  :). Tu pri nas sem sicer videla da imajo ovnača v trgovini (zootic), ampak si ga ne želim kupiti v trgovini, ker so ponavadi tam agresivni in bolani (pravim iz lastnih izkušenj in iz izkušenj drugih). Moj starejši je kupljen v trgovini in je res zelo agresiven. Celi čas sem se veliko ukvarjala z njim ampak vseeno ni nič pomagalalo. Imamo ga v dnevni pa se vseeno ni privadil na nas.. :( Če se mu približaš prav renči na tebe in te napade  :-\ no jaz vseeno vztrajam in ga ulovim ter na silo malo pocartam  ;D

Lepo če je tvoja prijazna in se pusti božati. Koliko pa je bila stara ko si jo kupila?



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1591 : 28 Maj 2011, 23:56:46
ja, naša je ko plišek, ko odpremo vrata kletke, sama pride ven, pravzaprav komaj čaka, da se jo čoha  :-[... ko smo jo kupli je bila še mala kepica, po moje stara ravno dovolj, da gre lahko od mame in ... v prodajo. mladiček je bila še  :)



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1592 : 29 Maj 2011, 13:13:37
Našo kunčico (2 leti) mislimo preseliti v eno drugo ogrado na vrtu.. Kako mislite, da se bo prilagodila?

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1593 : 30 Maj 2011, 15:52:56
Kje ste jo pa imeli do zdaj? Kaj jaz vem, jaz bi jo z veseljem imela zunaj v ogradi, dokler sem jaz doma oz. kje blizu nje...  Ko pa nas ni doma, bi pa mi bilo boljše, da je notri... moje mnenje. Kdo ve kake nevarnosti jih vse prežijo od zunaj :/ Razen če so v zajčniku .... ;)???



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1594 : 30 Maj 2011, 15:56:51
Ma imamo jo zdej pri noni, v Solkanu.. V varni ogradi, zelo visoka ograja, praktično so vrata.. Ima hiško in rov spodaj, nismo nikjer blizu kakšnih lisic in to.
Mislimo jo preseliti k nam na vrt, v večjo ogrado, imela bi tudi izpuste po vrtu..

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1595 : 30 Maj 2011, 15:57:34
Čeprav je naša  velika, tista za zakol, ne tisti mali ovnaček :D

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1596 : 30 Maj 2011, 19:46:11
Kunčica potem pa tako super če je tako prijazna in cartljiva  :) moj tamali je bil star 1 mesec ko sem ga dobila in je tudi prijazeb in se rad carta (samo ne tako da ga držim v rokah, na tleh mora biti pa ga lahko čoham ;D), starejšega pa samo takrat ko ga prisilim  :P

BorderCollieLover mislim da nebi smelo biti problemov z selitvijo, razen če ni tam v družbi drugih kuncev in bi jih tukaj pogrešal (bi bil preveč osamljen), jaz svojega vsaki dan zjutraj nesem vun, zvečer pa noter pa nimam nikakšnih problemov, razen tega da ga moram zvečer loviti da ga dobim v hišo  ;D



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1597 : 30 Maj 2011, 20:12:48
Ja moja je sama, mislite, da bi ji morala nabavit kako družbo?

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1598 : 31 Maj 2011, 22:23:16
Če je že dlje časa sama potem je tako že navajena na samoto, drugače bi bilo če bi bila do zdaj v družbi potem pa sama.. Glede nabave družbe pa je tako, moj naprimer ne mara nobenega drugega kunca. Sem že poskusila z dvema samičkama ampak je vsako napadel, tako da je zdaj kar sam in mislim da je čisto zadovoljen. Mislim da starejši kunci ne sprejemajo radi nove družbe, je pa tudi vse odvisno od karakterja.. Za mojega tamalega pa še se odločam če bi mu nabavla samičko (da nebi bil tako sam ko mene ni) in mislim da bi jo sprejel saj je še majhen (2 meseca star). Je imel od začeta brateca zraven sebe ampak je na žalost poginil (zaradi kokcidioze) :'(

Koliko pa je tvoja stara? Pošlji kakšno sliko :) 



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1599 : 01 Junij 2011, 14:23:17
Stara je 2 leti...
Me res malo skrbi, da bi bila napadalna do drugih kuncev.

Sožalje za kunca  :'(

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1600 : 01 Junij 2011, 14:24:24

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1601 : 01 Junij 2011, 18:03:04
Danes sva pa prvič krempeljce porezali  ::)... še včeraj je moj rekel, da bo to lepo kar veterinar rešil, pa sem jo jaz danes med crkljanjem obdelala  :D, kr s ščipalcem, ima tako mehke krempeljce pa da šlo en dva tri, pa še trznila ni. ampak se mi zdi, da so zdaj še bolj ostri kot so bili prej  :-\.

pa še dokaz ene poosebljene scrkljanosti:


 ;D




Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1603 : 01 Junij 2011, 18:08:06
Ma imamo jo zdej pri noni, v Solkanu.. V varni ogradi, zelo visoka ograja, praktično so vrata.. Ima hiško in rov spodaj, nismo nikjer blizu kakšnih lisic in to.
Mislimo jo preseliti k nam na vrt, v večjo ogrado, imela bi tudi izpuste po vrtu..

ah, če je navajena zunaj, potem pa ne bi smel bit noben problem  :)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1604 : 01 Junij 2011, 19:23:41
waau kako sta oba lepa :-[ :)

BorderCollieLover tvoja je pasma nemški lisec? Res je lepa, pa velika tudi ja :D

to pa je moj Čoko :-[



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1605 : 01 Junij 2011, 19:29:47
Nisem prepričana katera pasma je, mislim, da je mešanka.. Vendar ima verjetno res nekaj nemškega lisca v sebi :D

je orjak ja  :D

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1606 : 01 Junij 2011, 19:31:55
P.S: tvoj čoko... nimam besed.. kako je lušeeeeeeen  :-* :-* :-*

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1607 : 01 Junij 2011, 20:00:16
iiii luškan tvoj Čoko  :-[



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1608 : 01 Junij 2011, 20:35:55
A je smiselno naredit kako "gnezdo" kuncu? Sem v trgovinah vidla, da prodajajo za kunce "gnezda" za spat... sicer tudi za hrčke, ampak jaz vem, da bi naš hrček to vse razgrizel... za kunca pa ne vem.... razmišljam še  :)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1609 : 02 Junij 2011, 21:43:09
Hvala obema za komplimente mojemu Čokotu :-[ ;D

A je smiselno naredit kako "gnezdo" kuncu? Sem v trgovinah vidla, da prodajajo za kunce "gnezda" za spat... sicer tudi za hrčke, ampak jaz vem, da bi naš hrček to vse razgrizel... za kunca pa ne vem.... razmišljam še  :)
Čoko ima nekakšno gnezdico, takšna pletena kuglica je (se vidi na sliki) in rad spi v njej. Večinoma vsako noč spi v njej do jutra (no kaj dela čez noč nevem :)) Ampak moj ta veliki kunec pa v to kuglo ne bi dobil niti glave :o Kje pa kakšna gnezda pa si to gledala?
Nisem prepričana katera pasma je, mislim, da je mešanka.. Vendar ima verjetno res nekaj nemškega lisca v sebi :D

je orjak ja  :D
Ja res je podobna nemškemu liscu po barvi. Se mi pa zelo dopadejo njeni veliki uhlji  :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1610 : 02 Junij 2011, 22:34:26



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1611 : 03 Junij 2011, 07:38:10
Hvala obema za komplimente mojemu Čokotu :-[ ;D
 Čoko ima nekakšno gnezdico, takšna pletena kuglica je (se vidi na sliki) in rad spi v njej. Večinoma vsako noč spi v njej do jutra (no kaj dela čez noč nevem :)) Ampak moj ta veliki kunec pa v to kuglo ne bi dobil niti glave :o Kje pa kakšna gnezda pa si to gledala? Ja res je podobna nemškemu liscu po barvi. Se mi pa zelo dopadejo njeni veliki uhlji  :)

Hvala! :D Meni so tudi všeč njeni ogromni uhlji.. Še posebej ko strese glavo in opleta z njimi xD ali si jih čisti  :D

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1612 : 03 Junij 2011, 13:30:31
Stara je 2 leti...
Me res malo skrbi, da bi bila napadalna do drugih kuncev.

Sožalje za kunca  :'(

Samice so blazno teritorialne. Še za parjenje, nesejo vedno samico k smcu, ker je drugače "ojgn v strehi". Lahko bi priskrbelo kako mladičko samičko, ampak bi morala ju počasi navjati, na nekem nevtralnem terenu...sčasoma bi mogoče lahko bile skupaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1613 : 03 Junij 2011, 14:11:23
Ja, smo se menili z neko gospo, ki oddaja 8-mesečno kunčico. In pravi, da ne bi smelo biti preveč težavno, ker je še dokaj mlada + ko bi jo dobili bi našo preselili v novo ogrado, torej ozemlje ne bi bilo še nikogaršnje.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1614 : 03 Junij 2011, 20:44:21
Bella je bila 2 meseca čisto ponorela. verjetno so bili krivi hormoni. še blizu kletke nisem smela... :-\ no potem si je pa začela delati gnezdo in si je pulila dlako...... zdaj  je pa spet vse vredu in se crkljava kot vedno prej  ;)



LILI,ŠNOFI

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • I ♥ PAPILLON
Odgovori #1615 : 04 Junij 2011, 09:15:36
Vesela sem da je je zdaj tvoja Bella spet crkljiva kot prej ;D



barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1616 : 05 Junij 2011, 21:22:29
alii tudi vašii kunčki migajo z repkom? to moja Bella zadnje čase kar pogosto počne. pa ne vem zakaj  ;)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1617 : 05 Junij 2011, 23:45:17
Gnezda sem gledala v Tukanu v MB. tole: http://www.poceni.org/artikel/LE%C5%BDI%C5%A0%C4%8CE_Paradise_za_kunce,_35x28cm/149829

 ;D
Aha te, jaz sem mislila da misliš one pletene. Je pa lepa gnezdica ja. Naš ima pleteno pa je zelo rad v njej. Za takšno pa nevem kako bi bilo. Pomoje bi bilo bolje pozimi ker izgleda topla. Zdaj pa moj Čoko samo hladne kotičke išče :)

Ja, smo se menili z neko gospo, ki oddaja 8-mesečno kunčico. In pravi, da ne bi smelo biti preveč težavno, ker je še dokaj mlada + ko bi jo dobili bi našo preselili v novo ogrado, torej ozemlje ne bi bilo še nikogaršnje.
Hja ni nujno da se bosta razumele. Vse je odvisno od karakterja. To glede ozemlja pa se mi zdi dobro ja, tudi jaz sem že tako razmišljala da bi naredila če bi si omislila še kakšnega kunca (samičko), pomoje bo to pomagalo. Je pa tudi res da mogoče ta gospa tako reče, samo da bi oddala kunca (saj verjetno se motim, ampak tudi taki primeri obstajajo..žal..). Meni je rejec rekel da skoraj nemogoče da bi se moj razumel s katerim drugim kuncem (je bolj agresivne narave in star nekje 2 leti). Predlagal mi je starejšo samičko, da bi se z njo mogoče, ampak sem ga raje pustila samega (sklepam da mu te že tako ugaja da je sam). Sem pa poskusila že z dvema mladima samičkama in je obe napadel. Upam da se bosta razumele. Malo ju raje prve dni opazuj, da nebi katera drugi kaj naredila. Kakšna pa je ta druga kunčica (pasma)?

alii tudi vašii kunčki migajo z repkom? to moja Bella zadnje čase kar pogosto počne. pa ne vem zakaj  ;)
Moj Čoko ne počne tega, oziroma še nisem opazila :) Izgleda pa sigurno zanimivo :D

Mene pa zanima če mogoče kateri vaš kunec škripa z zobi, oziroma tako se sliši kot da bi nekaj glodal ali pa hrustal ko ga božam. Upam da ga ne boli kaj, saj vem da ko škripajo z zobi to delajo zaradi bolečine. Je pa drugače zelo živahen in normalno je. Vglavnem čisto vse izgleda normalno. Ko pa ga ne božam pa še ga nisem videla da bi škripal. Včasih se mi zdi kot da to počne ko mu kaj paše (tako kot muce ko predejo ;D).

No prilepite kakšne fotografije svojih kuncev, to je meni vedno najbolj zanimivo na forumih ;D



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1618 : 06 Junij 2011, 07:48:39
Aha.. ja ma saj verjetno jo bomo pustili kar samo.. Po mojem je že navajena :D
Ja, tista gospa ima kot nekakšno zavetišče z te kunce, te je rešla pred zakolom in nima prostora več.. Mi je kar malo hudo, ampak kolikor poznam mojo zver, je ne bi sprejela :)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


neli*

  • Gost
Odgovori #1619 : 06 Junij 2011, 18:32:53
hojla!
jas pa sem nova na forumu in imam tudi hišnega kunca (neli) :) belo-črna
kmalu pa bom še pripela kkšno slikco od nje ;)