Zajčki, Kunci

flatka · 824501

barchi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #1620 : 06 Junij 2011, 20:07:21
kunci škripajo z zobki kadar jim nekaj ugaja. podobno kot mačke, ki predejo  ;) tudi Bella to počne. ;D ja miganje z repkom je res zanimivo ampak ne vem zakaj to počne...  ??? ;)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1621 : 06 Junij 2011, 20:26:46
Pozdravljena neli*  :) Bomo veseli tvojih slikic in pa kakšnih pripovedi o tvojem kuncu ;D

barchi hvala za odgovor. Sem si oddahnila. Meni je rekel rejec da ko začne kunec škripati z zobi da je potem zelo vrjetno da pogine (rekel je da ponavadi niti noči ne preživijo.. :(), no seveda če še kaže kakšne druge znake za bolezen (driska, čepenje v kotu,..), amapk Čoko je zelo živahen. Izgleda čisto zdrav. Je pa bil tudi nekje 2 tedna nazaj na terapiji (je imel kokcidiozo..baje..) in je 3 dni zapored dobival 4 injekcije na dan. Tako da mislim da mu zdaj ni nič več, vsaj izgleda tako. Samo po mojem če vedno ko ga božam škripa z zobi (oziroma bolj se sliši kot da bi nekaj hrustal ali prežvekoval) potem je to res zato ker mu ugaja. Če pa še tvoj tako dela potem pa tako ni dvoma da zato to dela ;D. Si me zdaj pomirila..hvala.. :)

Aha.. ja ma saj verjetno jo bomo pustili kar samo.. Po mojem je že navajena :D
Ja, tista gospa ima kot nekakšno zavetišče z te kunce, te je rešla pred zakolom in nima prostora več.. Mi je kar malo hudo, ampak kolikor poznam mojo zver, je ne bi sprejela :)
Če je do zdaj bila sama, mislim da ji nebo nič hudega če bo še naprej, je pa vedno lepo videti vsaj dva kunca kako se skupaj igrata, spita.. Moj Čoko je imel brateca ampak nam je žal poginil :'(, zdaj pa razmišljam o samički (ovnački) da bi mu delala družbo. Ampak bom počakala da bo star vsaj 3 mesece (trenutno še niti 2 meseca ni), želim pa si belo z modrimi očkami  :-[ ;D, tako da če kdo ve za kakšno mi naj prosim javi ;)



neli*

  • Gost
Odgovori #1622 : 07 Junij 2011, 07:05:34
no tega pa tudi jas nism vedela da jim je lagodno ko škrtajo,drugače pa ČOKO**:danes bom pripela dve slikce ampak se morem še malo znajt na telem forumu.  :-[ ;D



neli*

  • Gost
Odgovori #1623 : 07 Junij 2011, 07:08:15
ammm..ja pa če bi mi lahko kar vi povedali kako se pripne sikco ;D
Hvala



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1624 : 07 Junij 2011, 09:40:49
neli* sliko pripneš tako da greš pod odgovori in imaš spodaj napisano "dodatne možnosti", tam klikneš in potem izbereš sliko :) ampak lahko da boš imela prevelike slike, potem pa si moraš iz interneta potegnit photoresizer :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1625 : 07 Junij 2011, 13:11:41
evo naša neli :D



neli*

  • Gost
Odgovori #1626 : 07 Junij 2011, 13:12:34
čoko**hvala :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1627 : 07 Junij 2011, 13:41:17
imam eno vprašanje.ko sem v zooticu kupila neli je prodajalec rekel le da je to kunec ???  (npr.lahko bi reke da je lejegrivi itd.)in če bi lahko kdo ugotovil katere vrste je :-[ :D
hvala



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1628 : 07 Junij 2011, 14:15:58
Čudovitega kunca imaš  :-[ :-[

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1629 : 07 Junij 2011, 14:34:50
imam eno vprašanje.ko sem v zooticu kupila neli je prodajalec rekel le da je to kunec ???  (npr.lahko bi reke da je lejegrivi itd.)in če bi lahko kdo ugotovil katere vrste je :-[ :D
hvala
Mislim da je Neli mešanček z levjegrivim (levjegriva pasma še ni čisto priznana zato ni nekih meril kakšni bi morali biti edino to je da morajo imeti daljšo dlako okoli glave in zadnjih tačk, v trgovinah pa ponavadi prodajajo mešančke, zato so ponavadi tudi večji kot določajo standardi). Moj tavečji (sem ga tudi kupila v Zooticu) je tudi mešanček z levjegrivim. Čistokrvni levjegrivi bi naj imeli nekje do 1,6 kg moj pa ima kar 3 kg. No vsaj moje mišlenje je tako da sta mešančka z levjegrivim (sklepam zaradi izgleda), ampak se ne ukvarjam z rejo teh kuncev tako da tudi nevem če imam prav, sem pa že kar dosti prebrala o teh kuncih, tako da nekaj že vem :D ;D Je pa Neli prava lepotička :-[ :)

Drugače pa je moj Čoko mešanček med levjegrivim in hermelinom, bo malo manjši (nekje 1,3 kg), ima temno modre okice in samo okoli glave daljšo dlako, odzadi pa ima krajšo :)

No in še nekaj slikic od Čokota :-[ :-*



neli*

  • Gost
Odgovori #1630 : 07 Junij 2011, 15:21:45
hvala za info. :) , vidim da imaš veliko znanja o kuncih :očoko je tudi pravi lepotec koliko je star?



neli*

  • Gost
Odgovori #1631 : 07 Junij 2011, 15:25:32
Čudovitega kunca imaš  :-[ :-[
hvala kako je pa tvojemu ime? ;) ;D



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1632 : 07 Junij 2011, 15:44:53
Čoko bo čez par dni 2 meseca. Nevem točnega datuma kdaj je rojen ampak sem ga dobila ko je bil star 1 mesec tako da sklepam da je nekje 14.4. bil rojen in bo na ta dan praznoval rojstni dan :) Koliko pa je Neli stara?

Sem že veliko prebrala in se pozanimala o kuncih, tako da lahko rečem da že nekaj vem, ampak nikoli ne veš vsega :) 



neli*

  • Gost
Odgovori #1633 : 07 Junij 2011, 17:40:11
naša neli se je rodila 28.2.2011 dobila pa sem jo po 1 mesecu ;D ampak zelo hitro raste.sej je prodajalec rekel da bo zrasla sigurno še enkrat toliko ampak mislim da bo ona zrasla še kaj več ;) pri neli je pa še kar zanimivo da ji krempečki zelo počasi rastejo le ostrijo se ji zelo :-\



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1634 : 07 Junij 2011, 19:36:38
oh potem je ona tudi bila tako mala da si jo lahko imela v eni roki :) Čoko je v enem mesecu nekje 2 cm zrastel. Ko je bil nekje 1 mesec in 2 tedna star je imel samo 15 dag tako mali je  ;D Za Minija (tavečjega) pa so mi tudi rekli da je nekje 2 meseca star ko sem ga kupila, pa je bil 5x večji od Čokota (tako da so mi lagali), ampak takrat še se nisem spoznala na to tako kot zdaj :)

slika je par dni prej kot sem ga dobila slikana  :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1635 : 07 Junij 2011, 19:38:51
ja evo taka mala je bla tut neli  :D
samo da je zdaj že prava orjakinja proti teli majhni stvarci :)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1636 : 07 Junij 2011, 19:51:51
hjoj je moraqla biti sladka :-[ Ponavadi prodajajo v trgovinah kunce stare 3 mesece in več zaradi bolezni. Mladi kunci do 3 meseca (približno) so zelo občutljivi na vse bolezni, najbolj pogosta je kokcidioza (izbruhne ko jih mama odstavi oz. ko jih rejci oddajo) in jih veliko pogine, zato imajo v trgovinah starejše, da nebi pri kupcih poginli. Od Čokota brat je tudi poginil, Čoko pa je na srečo preživel. Moram ga celi čas opazovati, saj ko pride že do male spremembe je lahko nevarno. Res so zelo občutljivi. Tako da komaj čakam da bo star 3 mesece, da se vsaj malo zmanjšajo možnosti za bolezni. Mini je tudi pravi orjak proti Čokotu ja, Čoko je toliko velik kot od Minija glava :o  ;D



neli*

  • Gost
Odgovori #1637 : 07 Junij 2011, 20:15:09
potem pa sem bila jaz in neli obedve pravi srečnici (da ona ni inela bolezni jas pa da sem jo pri tako majhni starosti dobila) ;D žalostna novica pa je da je neli že spet hudo prehlajena (na dan dobi po pet napadov kihanja in kiha sigurno okoli 5 minut) tako da je cela smrkasta  :( :( pripela bom še kakšno slikco ZDRAVE neli



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1638 : 08 Junij 2011, 12:08:01
Ja res sta bile srečnici. No saj ne rečem da vsaki mladi kunec zboli in pogine, je pa velika verjetnost da če zboli v tej starosti da pogine (80% bolanih pogine). Vsaj tako je meni bilo rečeno od rejca..

Kako pa to da je prehlajena? Je bila mogoče na prepihu? Pri veterinarju sta bile? Zanima me da vem če se moj kateri prehladi kaj storiti :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1639 : 08 Junij 2011, 15:02:52
sobo smo morali prezračiti in se je mogoče od tega tako prehladila :-\drugače pa jo ob hladnih dneh ne peljem na vrt in se tudi od tega ni mogla prehladiti.edino če je tako občutljiva na prepih :(kako pa kaj z drugimi zajčki?so vsi zdravi? :)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1640 : 08 Junij 2011, 16:47:16
prepih je zelo nevaren za kunce, lahko takoj zbolijo in celo od tega poginejo, tako da pazi naslednjič glede tega. Nikoli ne sme biti na prepihu. Drugače pa sta moja dva zdrava. Samo Mini je malo žalosten ker ne more biti zunaj zaradi grdega vremena.. Čoko pa še je tako premali da bi bil zunaj. Mene pa zanima s čim hranite svoje kunce in pa od katere starosti naprej ste mu začeli dajati svežo hrano (zelenjava, sadje)?



neli*

  • Gost
Odgovori #1641 : 08 Junij 2011, 17:26:17
jaz neli hranim s hrano specializirano za kunce drugače pa so rekli v zooticu da sadje in zelenjavo lahko dajemo ko so stari šele  mesecev(ker imajo pri manjši starosti pogosto prebavne težave ali še kaj hujšega  :-[
čoko** hvala da si mi povedala o tem da so kunci občutljivi na prepih  :-[ (oprosti neli :( )



neli*

  • Gost
Odgovori #1642 : 08 Junij 2011, 18:16:55
jaz neli hranim s hrano specializirano za kunce drugače pa so rekli v zooticu da sadje in zelenjavo lahko dajemo ko so stari šele 5 mesecev(ker imajo pri manjši starosti pogosto prebavne težave ali še kaj hujšega  :-[
čoko** hvala da si mi povedala o tem da so kunci občutljivi na prepih  :-[ (oprosti neli :( )



neli*

  • Gost
Odgovori #1643 : 08 Junij 2011, 18:19:02
evo 2 slikce od neli



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1644 : 08 Junij 2011, 18:38:16
Saj vem ja da nesmejo jesti zelenjave ko so še mali, ampak eni govorijo da od 3 meseca lahko, drugi od 5., tudi od 8. sem že slišala, pa me zanima iz izkušenj kdaj ste drugi začeli dajati. Ker ko sem Minija kupila sem mu takoj dajala svežo hrano pa ni bilo nič narobe. Tudi kolegičin kunec je star komaj 3 mesece pa že tudi vse je. Na internetu (bolha) opazim na slikah da so mladi zajčki (stari 1 mesec) že slikani na travi, tako da sklepam da že takrat jejo svežo hrano.

Luškana je tvoja Neli. Je kar malo podobna mojemu Miniju. Bom potem še njegovo slikco prilepila.



neli*

  • Gost
Odgovori #1645 : 08 Junij 2011, 19:55:14
ja sej okoli tega se strinja s tabo ker tudi moja neli in tudi moje 3 prejšnje kunčice so jedle travo in zelenjavo pri 3-eh mesecih in ni bilo nič narobe ;)
pa rilepi še kakšno slikco od minija  ;) čoko pa pravi cortek :-[



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1646 : 08 Junij 2011, 21:09:27
Saj zato sprašujem ja, da vidim kdaj so drugi začeli hraniti zelenjavo in to, ker bolj zaupam izkušnjam :)
Oh potem pa si že imela več kuncev. Kakšni pa so bili oni? Potem pa že moraš imeti nekaj izkušenj :) Slike od minija pa bom potem prilepila ko bom na računalniku.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1647 : 08 Junij 2011, 21:51:17
Kunci lahko zacno jesti zelenjavo takoj, ko so zato sposobni. Edino bodite previdni, da uvajate eno stvar naenkrat (in npr. na teden dni potem uvedite novo). Morda je bolje zaceti z zelenjavo, ki vsebuje manj vode, ne ravno takoj s kaksnimi kumarami, npr.

Sicer pa naj prehrana kuncev bazira na senu (neomejene kolicine), svezi zelenjavi (sem stejejo tudi zelisca) in le manjsi delez (max. dve jedilni zlici za odraslega kunca) naj predstavlja briketerana hrana oz. semenska mesanica. Te hrane so namrec energijsko prebogate, zato kunec poje manj sena in zelenjave, ki sta nujno potrebna za pravilno motoriko prebavil in obrabo zob. Z grizenjm briketov, semen ali kruha (ki razen izjemoma kot priboljsek ni primeren kot hrana za kunce) si kunec zob namrec ne obrablja v zadostni meri.

Ce kunec kiha, bo potreben obisk pri veterinarju, ker se lahko razvije v kronicno okuzbo (ce se ni), ali se preseli v spodnje dele dihal, kar pa zna biti usodno.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1648 : 08 Junij 2011, 22:40:33
maja01 hvala za odgovor. Nisem vedela da lahko kunci takoj začnejo jesti svežo hrano. Sem se pozanimala pri rejcih in pri veterinarju in so mi vsi odsvetovali (so rekli da nekje do 5 meseca nič sveže hrane). In pa ječmen mi je veterinar odsvetoval, saj ko ga kunec poje in potem spije vodo ga napihne in lahko zaradi tega pogine. Svetoval mi je briketirano hrano GENESIS, ki sem jo kupila v vetrinarski trgovini in jo mora imeti celi čas na voljo. Drugače pa sena tudi pojeta oba veliko. Ampak malemu še vseeno ne upam dajati zelenjave ker je bil bolan pred približno 3 tedni (vetrinar je rekel da je kokcidioza). Bom še raje počakala s svežo hrano kakšen mesec. Glede zob pa jima skoraj vsaki dan preglejujem in imata vse vredu.

Evo to pa je moj Mini :-* :-[



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1649 : 08 Junij 2011, 22:53:20
Svetoval mi je briketirano hrano GENESIS, ki sem jo kupila v vetrinarski trgovini in jo mora imeti celi čas na voljo.
Zgoraj imas razlozeno zakaj to ni ok.
Poleg tega je gibanje celjusti pri grizenju briketov drugacno kot gibanje pri zvecenju sena ali zelenjave in se zobje ze zaradi tega ne obrabljajo dovolj. Tudi razmerje hranil je v briketirani hrani neparvilno, poleg ze omenjenih premalo vlaknin in prevec oglikovih hidratov so obicajno nepravilna tudi razmerja P:Ca, vsebuje tudi veliko proteinov, ... omenjena hrana se super obnese pri dohranjevanju bolnih kuncev, nikakor pa ni primerna kot vecinski delez prehrane oz. da jo ima kunec na voljo ves cas.

Citiraj
Glede zob pa jima skoraj vsaki dan preglejujem in imata vse vredu.
Brez otoskopa in posebnih odpiracev za gobec lahko vidis samo prednjih sest zob (zgornje 4 in spodnja dva). Kuncem vsi zobje rastejo celo zivljenje in tezave se obicajno pojavijo z zadnjimi zobmi. Tudi veterinar lahko z otoskopom kuncu (in glodalcem) "na zivo" pregleda le manjsi del ustne votline, saj je za incizivi (sprednji zobje) velik brez zobi prostor v katerega se boci licna sluznica in moti pogled na preostale zobe. Za natancen pregled zob je potrebno kunca dati v splosno anestezijo in uporabiti posebne odpirace za gobec.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --