Zajčki, Kunci

flatka · 824519

miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #1650 : 08 Junij 2011, 23:16:29
Čoko, ti to hodiš k veterinarju, ki je specializiran za glodalce, al k "splošnemu"?



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1651 : 09 Junij 2011, 13:42:35
maja01 jaz se ne spoznam na kunce tako zelo da bi vse vedela, sem že kar nekaj prebrala o njih in pa slišala od rejcev in pa veterinarjev tako da ne govorim iz lastnih izkušenj ampak tako kot so me to drugi naučli, tako da upam da nebom zaradi tega kregana. Ne delam se pametne ali kaj podobnega ampak samo povem tako kot vem oz. so mi povedali. In mogoče s tem komu pomagam. Pač ima vsaki svojo mišlenje in če priznam še niti od ene osebe ki se spozna na kunce nisem slišala podobnih izjav. Vsaki pove vse po svoje in drugače tako da takšni kot sem jaz (ki se ne spoznamo na to tako zelo; imamo kunce samo za hišne ljubljenčke) tudi ne vemo komu vrjeti. Najbolj zaupam izkušnjam zato tudi tukaj vse sprašujem, kakšne izkušnje imajo drugi. Ti si veterinarka oz. specializirana za kunce da vse veš?

Čoko, ti to hodiš k veterinarju, ki je specializiran za glodalce, al k "splošnemu"?
ko je Čoko zbolel nisem imela časa izbirati veterinarja in sem ga peljala najprej k privat veterinarju in sem videla da ni imel pojma (mu je dal samo nekakšen antibiotik), zato sem ga potem peljala v veterinarsko bolnico in je tam dobival 3 dni inekcije, pa tudi veliko mi je veterinar povedal o tej bolezni in na splošno o kuncih tako da sklepam da nekaj že ve o njih. Drugače pa tukaj okrog ni noben tako poznani veterinar za male glodalce, tako da niti nisem imela možnosti izbirati. No glavno mi je da je Čoko zdaj zdrav :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1652 : 09 Junij 2011, 17:37:32
čoko** neli je res podobna miniju le da mini zgleda malo večji :) glede izkušen o kuncih jih imam že veliko ;D
vprašala pa bi kdaj ste vi vašemu kuncu prvič postrigli kremplje? (koliko je bil star?)  ;)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1653 : 09 Junij 2011, 18:17:44
ja res je Mini večji, pomoje kar veliko večji :D Kremplje pa če priznam sem mu do zdaj samo 2x porezala (v 1 letu in pol), starosti pa se ne spomnim. Samo on nima nekaj velikih ker si jih sam zbrusi zunaj (ima lesene stopnice v zajčniku in celi čas po njih teka tako da si jih tam zbrusi). Drugače pa po moje to tako ni odvisno od starosti (da bi se pri določeni starosti strigli kremplji) ampak kako hitro mu kremplji rastejo (ne rastejo vsem enako).



neli*

  • Gost
Odgovori #1654 : 09 Junij 2011, 20:04:40
mini je pravi lepotec :-[
neli pa ima kratke kremplje ampak zelooo ostre in če jo malo pocrkljam v naročju me po nogah popraska da se mi pozna že 4 dni pozneje :-\
kopate jih? (jas osebno neli ne bom kopala)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1655 : 09 Junij 2011, 20:26:25
hvala za kompliment Miniju :-[

Če si ji strigla kremplje ima ostre in jih bo še en čas imela dokler si jih ne "izpili"  :) Mora čim več hodit po nečem hrapavem (beton). Za kopanje pa sem slišala da ni dobro, ker kunci ne marajo vode in bi si zaradi strahu kaj naredili (lahko jih tudi kap). Jaz imam takšen šampon ko se samo pospreja, ampak ga ne uporabljam ker noben ni umazan pa smrdita tudi ne :)

Čoko je spet poziral :-[



neli*

  • Gost
Odgovori #1656 : 09 Junij 2011, 20:38:05
čoko bi moral bit ta pravi zajčji maniken!! :o oh ko bi jaz lahko neli takole slikala (pa se skos premika pa je slika meglena >:( )drugače pa nisem vedela da se da kupit sprej za dlako. kje pa si ga kupila?



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1657 : 09 Junij 2011, 20:57:34
saj to so samo 3 slike od 100 ki sem jih slikala in so edine ki so koliko toliko uspele, drugače pa so tudi vse zameglene, je malo prehiter za mojo fotoaparat ;D Drugače pa probaj nareti na fotoaparatu opcijo šport, mogoče bo kaj bolje, jaz jo imam nareto in tu pa tam uspe  ;D Šampon pa sem kupila v Zooticu, reče se mu Quick and clean, instant shampoo (znamka super pet), je pa v spreju, mislim da stane nekje okrog 7€. Diši pa res prijetno :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1658 : 09 Junij 2011, 21:29:08
saj jas tudi zdej malo razmišlam o tem spreju ker neli izredno rada taca po svojih iztrebkih >:(



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1659 : 09 Junij 2011, 22:35:50
ta sprej je res dober ja. No vsaj meni se dopade. Samo posprejaš, počakaš da se posuši, potem pa kunca počešeš. In je kot nov :P pa še diši prijetno :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1660 : 10 Junij 2011, 06:37:45
no ko bom šla v lj grem sigurno ponj ;D
škoda da je pri nas tako slabo vreme in neli ne more it na vrt :-\
še prilepim kako slikco ;)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1661 : 10 Junij 2011, 11:50:56
Ti si veterinarka oz. specializirana za kunce da vse veš?

Ne, nisem veterinarka, sem studentka veterine. Ker me zanimajo predvsem t.i. "eksoticne zivali" (kamor pri nas sodi vse od ptic, kuncev, glodavcev, dihurjev, plazilcev in vse ostalo), ze vec let prostovoljno pomagam oz. delam kot vet. tehnik v specializirani Ambulanti za ptice, male sesalce in plazilce na Veterinarski fakulteti. Vsekakor ne vem vsega (in ne poznam nikogar, ki bi vedel vse), sem pa prepricana, da o kuncih vem vec kot vecina slovenskih veterinarjev.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1662 : 10 Junij 2011, 13:40:36
maja01 no take pa res rabimo tukaj na forumu :) upam da me nisi narobe razumela ko sem te vprašala če si veterinarka, nisem s tem mislila nič slabega, samo zanimalo me je. Upam da se lahko obrnem na tebe če bom kdaj imela kakšne probleme z mojima kuncoma.

Imam pa eno vprašanje in ti ga bom raje na zasebno pisala, upam da lahko..



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1663 : 11 Junij 2011, 21:33:54
kaj zdaj, kje so kakšne slike?  ;D



neli*

  • Gost
Odgovori #1664 : 12 Junij 2011, 17:03:10
men slikce nočejo gor >:(  >:(  >:(
!!!



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1665 : 12 Junij 2011, 22:44:42
men slikce nočejo gor >:(  >:(  >:(
!!!
mogoče pa imaš prevelike slike (največ 256 KB lahko imaš), probaj jih zmanjšati :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1666 : 13 Junij 2011, 17:28:51
mogoče pa imaš prevelike slike (največ 256 KB lahko imaš), probaj jih zmanjšati :)
sem jih pomanjšala pa mi spoloh noče  >:( napiše mi da moram preimenovati sliko pa sem jo ampak je nisem mogla več uporabljati :-X



neli*

  • Gost
Odgovori #1667 : 13 Junij 2011, 17:37:32
no kakorkoli... ali vi uporabljate za kunce napajalnike za vodo ali pije iz psodice? ;) neli pije iz napajalnika



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1668 : 13 Junij 2011, 20:51:35
sem jih pomanjšala pa mi spoloh noče  >:( napiše mi da moram preimenovati sliko pa sem jo ampak je nisem mogla več uporabljati :-X
to se je meni tudi zadnjič napisalo, samo sem spremenila ime slike (tam ki mam shranjeno) pa je potem šlo.

Čoko uporablja napajalnik (za enkrat še malega za hrčke, ker ni mogel iz velikega piti), Mini pa ima posodico, napajalnik ima v kletki ampak noče piti iz njega :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1669 : 14 Junij 2011, 09:38:47
Pa še ena novejša od Mimi  :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1670 : 14 Junij 2011, 09:40:47
mi imamo od začetka napajalnik, najprej smo imeli 250ml, zdaj pa 500ml in je super.



neli*

  • Gost
Odgovori #1671 : 14 Junij 2011, 13:43:13
mi pa imamo za neli 450ml. vso vodo pa spije v 2 dneh(zelo rada pije  :) ) bom preimenovala sliko pa upam da bo delovalo ;)



neli*

  • Gost
Odgovori #1672 : 14 Junij 2011, 13:47:05
ena novejša slikca ;D zgleda da lahko prilepim le eno po eno slikco



neli*

  • Gost
Odgovori #1673 : 15 Junij 2011, 14:59:34
kje ste kupili kletko za zajčka? (koliko je velika ali ste kupili hiško posebaj ali je bila že priložena....) :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1674 : 16 Junij 2011, 08:40:55
našo je kletke že čakala, ko smo jo prinesli domov, le da je bila sprva namenjena veveričkam mošnjičarkam, pa smo se pol premislili, ker je nekam trajalo, da nam lastnica javi če jih bo oddala ali ne - še do danes nisem dočakala  ::)... Kletko je naredil moj dragi, ampak ko smo prinesli domov Mimi jo je moral preuredit. Tudi hiško je naredil sam, takšno, da ima streho kot eno poličko,ker je zelo rada tam gori  :P. Je pa kar velika kletka, tiste v trgovinah se meni zdijo ful male  :-\. ob priliki prilepim fotko.



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1675 : 16 Junij 2011, 11:48:16
evo, naša kletka zgleda tako. delo mojega dragega  8) tako pa Mimika uživa na svoji polički  :P ;D



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1676 : 16 Junij 2011, 12:05:43
mi pa imamo za neli 450ml. vso vodo pa spije v 2 dneh(zelo rada pije  :) ) bom preimenovala sliko pa upam da bo delovalo ;)

tudi naša, in posledično veliko lula  :o

Kak pogosto pa kaj čistite kletko? Jaz ji wc vsak dan, včasih celo 2x dnevno. komplet seno ji menjam oz očistim in dodam novega vsak 2. dan. Mi je fajn, da je na svežem in verjamem, da je tudi njej bolj fino   :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1677 : 16 Junij 2011, 14:22:01
uaauuu :o  :o super kletka za mimija! naša neli pa je morala na kletko malo počakati ker sem jo morala še setaviti dolga pa je 100cm in ima čisto dovolj prostora ;D hiško v kateri večino spi sem jo kupila v zooticu in je iz lesa v obliki tunela.  wc pa zamenjam 1x dnevno. še dobro da zajci nimajo močnega vonja kot npr psi :P kaj pa razvejanje jih kaj sladkate z zajčjimi posladki? neli ima posladke (majhne korenčke zelene alioranžne barve :))



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1678 : 16 Junij 2011, 18:27:15
Ja, res je, naš hrčolino bolj smrdi kot Mimi  ::).  oz kletka od hrčolinota  ;D.

Ajoj, priboljške ima najraje. ji dam vsake tolko kako tisto tablico z zrnji, ali pa kake kunčje biskvitke, pa neke mufinčke je že tudi imela, ma svašta, ampak ne vsak dan. jih pa obožuje, seveda  ;D



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1679 : 16 Junij 2011, 18:32:44
kletka meri 84cm  x 81cm  x 41cm (v)