Zajčki, Kunci

flatka · 824483

neli*

  • Gost
Odgovori #1680 : 17 Junij 2011, 06:56:33
kunčica kje kupite te biskvitke in mufinčke? mogoče jih bi imela tudi neli rada ::) drugače pa imajo tudi naši hrčki močnejši vonj kot naša razmršanka
evo sem šla mirit velikosti moje kletke: 100x50x50(v) :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1681 : 17 Junij 2011, 08:55:14
Priboljše ji navadno kar v Tukanu kupimo, sem pa odkrila eno fantastično zadevo v Premium pet, in sicer tunel iz prave kruhove skorje s petreršiljem, celega ga je zmazala - ker imamo leseno kletko, da je ni glodala tolk  :D. ampak ga je pa imela skoraj dva tedna  :). Sedaj imam spet naročenega, ker imamo zdaj eno mini njihovo trgovino čist blizu nas.

drugače pa obožuje tudi Jogurt dropse al pa dropse (bonbončke) z gozdnimi sadeži, te pa kupim v Mullerju  ;D



neli*

  • Gost
Odgovori #1682 : 17 Junij 2011, 13:58:12
Priboljše ji navadno kar v Tukanu kupimo, sem pa odkrila eno fantastično zadevo v Premium pet, in sicer tunel iz prave kruhove skorje s petreršiljem, celega ga je zmazala - ker imamo leseno kletko, da je ni glodala tolk  :D. ampak ga je pa imela skoraj dva tedna  :). Sedaj imam spet naročenega, ker imamo zdaj eno mini njihovo trgovino čist blizu nas.

drugače pa obožuje tudi Jogurt dropse al pa dropse (bonbončke) z gozdnimi sadeži, te pa kupim v Mullerju  ;D
hvala za informacije kunčica ;)



Čoko**

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
  • Mini & Čoko <3*
Odgovori #1683 : 19 Junij 2011, 13:43:26
tako pa Čoko počiva ;D :-*



neli*

  • Gost
Odgovori #1684 : 20 Junij 2011, 20:49:55
oo kaki cuker je čoko :-[



dejja

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1685 : 27 Junij 2011, 16:25:27
Zivjo!

Tako, sem novopecena lastnica malega kunca (naj bi bil pritlikavi ovnac:) ) in seveda se še malo lovim:) (imam ga ze cel tretji dan:):)
Nabavila sem mu kletko in hrano, steljo.... me pa zanima naslednje:)
- hodim v sluzbo in sem doma priblizno okrog 3, takoj ko pridem mu kletko odprem in je cel dan odprta, tako da je vceraj prvic sam prisel ven in se odpravil raziskovat... se je pa cez nekaj casa zavlekel v kot pod kavcem...zanima me ali zato, ker ga je strah ali pa mu je tam hladno in pac počiva? koliko časa na dan kunci spijo? moj je star priblizno 1 mesec in kar veliko pociva..je to ok?
- ali je kaj narobe, ce dopoldan ni nikogar doma?
-ali se kunec navadi, kdo je njegov lastnik? glede na to da ga bodo vsi crkljali in to ali bo spoznal katera sem jaz?
- koliko casa potrebujes da ga navadis na stranisce? sama sem zacela s to metodo, da dam kakece v stranisce in njega zraven ter mu dam povohati kakec? je to ok? samo mislim da nima nobenega efekta, ker veckrat gre v to stranisce in tam pancka:( hehe
- koliko kunec pije? se mi zdi, da moj nic kaj veliko.... imam napajalnik pa ne vidim neke razlike v popiti tekocini? ali ga je treba kako posebej nauciti kako se pije iz napajalnika?
- kako dougo kunci rastejo? priblizno koliko casa?
- v avgustu planiram na morje za 1 teden... kako je z varstvom ali ga lahko recimo pustim pri bratu ta teden da bo skrbel za njega... poznal ga bo, saj je brat vsak dan pri nas in ga crklja?
- ker se moj Bunny se ni navadil na stranisce so kakeci povsdo in jaz pridno vsak kakec odstranjujem in kletko pobrisem in dam sveze seno in steljo... je kaj s tem narobe?
joj sej vemda sem napisala ogromno vprasanj, bi pa bila super hvalezna za mickeno pomoc ker bi rada da bo moj mali prijateljcek srecen pri meni:)
hvala! ;)



neli*

  • Gost
Odgovori #1686 : 27 Junij 2011, 17:02:39
no, na nekatera uprašanja ti lahko odgovorim :) iz mojih izkušenj se je neli na lastnika (mene) zelo hitro navadila.imam jo približno 4 mesece pa se je navadila kot da bi tukaj živela že od rojstva ;) glede na stranišče pa kar nadaljuj s to metodo ker bo začel razumeti kej je njegov wc (tako se je navadila tudi neli) kunec popije 1 stekleničko v približno 2-eh dneh le da moja kunčica popije vodo v 1dnevu ;D mislim pa da bunny sam izvedel kako piti iz napajalnika
vem da sem napisala zelo malo info. vendat ti bojo še drugi povedali kaj več :D
Zivjo!

Tako, sem novopecena lastnica malega kunca (naj bi bil pritlikavi ovnac:) ) in seveda se še malo lovim:) (imam ga ze cel tretji dan:):)
Nabavila sem mu kletko in hrano, steljo.... me pa zanima naslednje:)
- hodim v sluzbo in sem doma priblizno okrog 3, takoj ko pridem mu kletko odprem in je cel dan odprta, tako da je vceraj prvic sam prisel ven in se odpravil raziskovat... se je pa cez nekaj casa zavlekel v kot pod kavcem...zanima me ali zato, ker ga je strah ali pa mu je tam hladno in pac počiva? koliko časa na dan kunci spijo? moj je star priblizno 1 mesec in kar veliko pociva..je to ok?
- ali je kaj narobe, ce dopoldan ni nikogar doma?
-ali se kunec navadi, kdo je njegov lastnik? glede na to da ga bodo vsi crkljali in to ali bo spoznal katera sem jaz?
- koliko casa potrebujes da ga navadis na stranisce? sama sem zacela s to metodo, da dam kakece v stranisce in njega zraven ter mu dam povohati kakec? je to ok? samo mislim da nima nobenega efekta, ker veckrat gre v to stranisce in tam pancka:( hehe
- koliko kunec pije? se mi zdi, da moj nic kaj veliko.... imam napajalnik pa ne vidim neke razlike v popiti tekocini? ali ga je treba kako posebej nauciti kako se pije iz napajalnika?
- kako dougo kunci rastejo? priblizno koliko casa?
- v avgustu planiram na morje za 1 teden... kako je z varstvom ali ga lahko recimo pustim pri bratu ta teden da bo skrbel za njega... poznal ga bo, saj je brat vsak dan pri nas in ga crklja?
- ker se moj Bunny se ni navadil na stranisce so kakeci povsdo in jaz pridno vsak kakec odstranjujem in kletko pobrisem in dam sveze seno in steljo... je kaj s tem narobe?
joj sej vemda sem napisala ogromno vprasanj, bi pa bila super hvalezna za mickeno pomoc ker bi rada da bo moj mali prijateljcek srecen pri meni:)
hvala! ;)




dejja

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1687 : 27 Junij 2011, 19:13:36
joj super, najlepsa hvala za pomoc... sem pa zloo vesela, ker sm ga glih vidla da pije iz napajalnika, tako da ocitno je zvohal vodo:):) je bilo pa zdaj zelo zanimivo, sem jedla kruh in pohanje in je to ocitno zavohal ter me celo prevohal in me tam kjer sem drzala kruh hotel ugrizniti:):) kar lezel je po meni in me celo vohal.... potem sem si pa roke umila in je bil bogi revez cist zgubljen, verjetn se je vonj zgubil:):)  a mislite, da bo zmeraj tako grizel?  ???




dejja

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1688 : 27 Junij 2011, 19:21:07
Aja pa se to... joj sej sem ze tecna... kolikokrat na dan pa zajcki kakajo? Moj kaka mislim da ene 10x na dan... je to normalno?? ??? :)



neli*

  • Gost
Odgovori #1689 : 28 Junij 2011, 09:22:51
moja tako velikrat kaka da ne štejem več  :D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1690 : 29 Junij 2011, 22:05:34
Ena vesela novička z naše strani, predvčerajšnjem se nam je skotilo 6 malih kepic... :-*



neli*

  • Gost
Odgovori #1691 : 30 Junij 2011, 11:31:00
Ena vesela novička z naše strani, predvčerajšnjem se nam je skotilo 6 malih kepic... :-*
[/quote
čestitke! :o
kakšnih barv so zajčki?ali jih mama hrani? (ker je zajčica moje prijateljice skotila 3 pa jih ni hotela hraniti :() naša mala pa ne bo imela mladih



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1692 : 30 Junij 2011, 12:43:17
Vsi so taki zelooo temno sivi, saj mam eno fotko jo bom dala gor...
Ja mamica jih hrani, sicer je pa to že njeno tretje leglo...
Aja pa hvala drugače. ;D



neli*

  • Gost
Odgovori #1693 : 30 Junij 2011, 21:54:23
ja slikic bi bli veseli ;)



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1694 : 01 Julij 2011, 18:08:23
Pri nas so tudi mladički.  :-*


Winnie je pa za nekaj dni dobil v družbo kokoško...  ;D


In po dolgem času je bil zunaj.  :)

My best friend is a westie


neli*

  • Gost
Odgovori #1695 : 01 Julij 2011, 18:31:09
kakšne vrste pa je Winnie?mladicki pa so zelo lušni :-[



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1696 : 01 Julij 2011, 19:00:09
Pri nas so tudi mladički.  :-*


Winnie je pa za nekaj dni dobil v družbo kokoško...  ;D


In po dolgem času je bil zunaj.  :)


toplo odsvetujem kakšno druženje s kokoškami, zaradi garij, ki naj bi se zelo pogosto zadrževale v perju kokošk in se tako prenesle na kunce...

***
rest in peace my precious friend


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1697 : 01 Julij 2011, 23:22:53
neli*: Winnie je mešanec.  :)
teja con panto: sta že nekaj časa ločena, upam, da se nebodo pojavile garije.  :-\

My best friend is a westie


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1698 : 14 Avgust 2011, 18:22:52
Zanima me, če se je kdaj vašim kunčkom zgodilo, da so bili kakci kot sprejeti v eno tako verigico? Ker sem našla eno dolgo kakih 40 cm  ??? ???

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1699 : 17 Avgust 2011, 23:21:39
Pozdravljeni!
Imam domačega zajčka. Zanima me katera hrana je kvalitetna (v trgovini mi prodajalka ni znala veliko povedati in na inetrnetu nisem ravno zasledila) za zajce? Kakšna količina se mu je da ter kolikokrat na dan? Ko sem ji dala tisti kreker (hrana okrog palčke al kako ;$) ga je v cca. 5 urah celga oglodala. Ji lahko dam to vsak dan al samo npr. 1x na teden?
In pa nega. Kaj sploh je v zvezi z nego pri zajcu (ima kratko dlako)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


neli*

  • Gost
Odgovori #1700 : 18 Avgust 2011, 11:53:30
BORDER COLLIE:pri neli so se takšne stvari že zgodile samo da je imela samo ene 5 sprijetih. po nekaj časa so se derkci če bolj sprijemali in na koncu je končala z 2-dnevno drisko :-\ .upam da se tvojemu zajčku tole nebo zgodilo :) sem pa kupila zdravilo proti driski in je pomagalo  :)
Urša Doggy: neli je ene in iste brikete že celi čas ki jih je priporočal prodajalec v zooticu (bunny kaninchien traum) te briketi so kar kvalitetni. do dobih 5-ih mesecev je jedla isto znamko za mljše zajčke.glede higiene pa za kratkodlake ne vem točno ker ima neli dougo dlako in ji kupujem sprej za dlako ki mi ga je priporočala čoko in je super!  ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1701 : 18 Avgust 2011, 12:36:06



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1702 : 18 Avgust 2011, 15:03:23
Zanima me, če se je kdaj vašim kunčkom zgodilo, da so bili kakci kot sprejeti v eno tako verigico? Ker sem našla eno dolgo kakih 40 cm  ??? ???

Ja pri bunču je bilo tako -sprijeta kepa, po tem ko je dobil podkožno antiparazitik. Vendar to ni OK. Lahko gre za notranje parazite, nepravilno prehrano...nekaj ne štima vglavnem. Tak skupek dreka bi jaz dala na veterino pregledat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1703 : 22 Avgust 2011, 11:53:24
Kaj to ubistvu lahko samo nesem k veterinarju in bo poslal na testiranje?

Hranim jo tako (poleti): Zjutraj svežo travo, včasih malo listev trte, zadnje čase malo briketkov, da se ji navadi želodček na zimo, ko ne bo toliko zelenjave in potem zvečer spet veliko sveže trave, včasih zelje ali jabolko, kdaj pa kdaj kakšen vitaminček. Aja in seveda seno vedno na razpolago. In sveža voda.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


neli*

  • Gost
Odgovori #1704 : 22 Avgust 2011, 16:02:43
mogoče devaš preveč sveže trave. lahko pa tudi, če si travo svežo odtrgala kjer je sijalo sonce :-\ (to sploh ni dobro za zajčka)  :)



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1705 : 22 Avgust 2011, 17:29:31
Verjetno sije sonce tam.. Kako pa vi hranite svoje zajčke?

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


neli*

  • Gost
Odgovori #1706 : 23 Avgust 2011, 09:23:25
neli vsak dan nasujem brikete v šalčko.slamo ima na razpolago vedno vodo ji zamenjam vsak dan za posladek pa dobi neko palico po kateri so posuta semena (da celo obgloda rabi teden dni zato ji dam to paličico 2x na mesec) :) potem pa ima še ene posladke neke podougovate brikete 3x tedensko.svežo travo dobi takrat ko je na vrtu (sepravi 4x tedensko) pa tudi kak svež korenček ali solata nikdar ne škodita ;)



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1707 : 23 Avgust 2011, 11:24:21
A tako :D
Jaz sem slišala, da solate ne smejo, ker dobijo drisko in prebavne motnje  ???

Ugl. Smo ji do zdaj vedno dajali vsak dan travo.. Bom poiskušala drugače ji 3x na teden ne dat, da vidimo če se kaj izboljša...
Hvala!
lp

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


neli*

  • Gost
Odgovori #1708 : 23 Avgust 2011, 11:43:19
do zdaj neli še ni imela prebavnih motenj zaradi solate ji bom pa vsekakaor devala če manjšo količino :)
kako pa kaj s spučanjem vaših kuncev na vrt? našo neli je že lovila mačka po vrtu ko smo jo imeli zunaj.a je naša kunčica tako hitra da je mačko čisto zmatrala! :D vedno je bila 2 metra pred njo ;D



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1709 : 23 Avgust 2011, 12:20:46
Naša živi v ogradi na vrtu :D
Ima hiško, za takrat, ko je dež in strehico, pod katero ima wc..
Zdej, ko je vroče, pa si je skopala kar globok rov pod zemljo in tam preživlja dneve :D

Samo jaz moje ne vidim skoraj nikoli, da bi jedla seno  ???

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..