Zajčki, Kunci

flatka · 824596

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1710 : 23 Avgust 2011, 12:36:58
Seno pa zmanjka oz. ga je manj? Kunci so večerne živali, če le imajo možnost in takrat tudi največ pojedo.

Glede raznih umetnih posladkov-biskvit, mafini, dropsiji, palčke-čim manj. Manj ko se tega daje, boljše je. Čim več naravnih dobrot-dobro seno, trava, zelenjava, sadje, zelišča.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1711 : 23 Avgust 2011, 12:49:24
Ja zmanjkuje :)

Čeprav učasih jo zalotim, da sedi v svojem wcju in grizlja seno iz tam, čeprav ima tudi posebi seno O.o

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


neli*

  • Gost
Odgovori #1712 : 24 Avgust 2011, 06:36:45
koliko so pa vaši kunčki stari? kje ste jih dobili? so se hitro navadili na nov dom?  ;D



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1713 : 24 Avgust 2011, 12:17:29
Moja je imela zdaj spomladi 2 leti  :)

V bistvu se je kar navadila, na začetku je bila nekaj mesecev ful plaha in ni se pustila božat, zdaj pa se, če jo malo čohaš po glavi kar uleže :)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1714 : 25 Avgust 2011, 09:39:24
Taka prehrana kot jo ima kunec od BCL, je super. Cim manj briketirane hrane/semenske mesanice in posladkov in cim vec zelenjave in trave, oz. sena. Pri svezi travi in zelenjavi je treba samo paziti, da ni psarjena ali mokra.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1715 : 25 Avgust 2011, 11:07:32
 :)  Sej po tisti travi vedno plane, kot, da ni jedla že 14 dni ::) res ji je najljubša sveža trava..

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 25 Avgust 2011, 13:12:01
Jaz ji tudi zadnje čase dajam samo veliko sena in svežo vodo! obvezno vsak dan, v tej vročini je sposobna spiti tudi pol litra na dan. Drugače pa dobi vsak drugi dan tudi malo mešanice za kunce in brikete. s posladki smo pa tak, na mesec kak bonbonček dva (dropsi za kunce). Je pa postala kar  >:D naša Mimi  :-\, ful je začela brcat z zadnjimi šapicami pa tudi vgriznit zna, prej je bila pa carta in pol. No sej ni nekak ful hudo, ampak vseeno, malo jo napačno primeš in si popraskan do krvi :(



neli*

  • Gost
Odgovori #1717 : 25 Avgust 2011, 21:36:34
neli pa je že od začetka taka da če ji nekaj ne paše začne tarnati z zadnjimi nogami  >:D . imate pa prav zdaj tudi jaz neli devam že nekaj časa samo  storž s semeni za posladek ki ga ima mesec in pol tistih dropso pa sploh noče več jest in ji devam še več slame  :) zelo mi je pa čudno da ko neli spustim ven da se sprehaja ne je trave nikdar  ??? ko je bila še manjša je imela zelo rada svež travo :-\



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #1718 : 26 Avgust 2011, 23:16:58
pozdravljeni!
Tudi jaz sem postala lastnica kunčice Zlatke ;D Pasma: Čistokrvni vaški mešanec :P primeren za golaže :P
 :PPa smo jo rešli usode :P

Ni mi jasno glede prehrane... Kupujem JR Farm neke bio briketke in glede na to, da imamo doma žito me zanima kaj ji še lahko dam! Ječmen, koruzo?
Koliko briketov naj ji sploh dam?
Zjutraj in zvečer dobi briketke, seno čez celi dan (tudi jaz opažam, da ga ne je kaj pogosto). Slišala sem 2 varianti za seno. Da naj bi blo za prebavo, druga verzija pa, da je za obrabo zob.
Kaj je prav? :-[

Ko je zunaj se tak pase drugače pa dobi šop regrada...  Dobi palčke, ima mineralni kamen, vodo, jabolčne vejice. Še kaj rabiva?    ;D




Lep pozdrav Barbara in Zlatka :P

You can have no better friend than a dog.


Rozi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1719 : 27 Avgust 2011, 10:51:18
Lep pozdrav.
Sem lastnica kunčice Bony ki je stara že 7 let. Je že prava kunčja gospa v zelih letih:) Hranim jo izključno 1x na dan- zvečer ( seno pa ima na razpolago non-stop ). Za svoja leta je zelo živahna in fit. Kadar smo doma ima kletko vedno odprto, da če želi lahko skaklja po stanovanju. Najrajši pa nagaja svoji sostanovalki- angleški buldoginji :)
Naši Boniki očitno paše naša družba in se z nami dobro počuti, saj nam je poklonila že 7 let svojega kunčjega življenja. Upamo, da nam jih bo še vsaj 3 :))
Lp :)



Rozi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1720 : 27 Avgust 2011, 10:57:18
Moja Bony :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1721 : 27 Avgust 2011, 11:50:55
Seno je za obrabo zob in prebavo. Čim ima kunec težave s prebavo je takoj dieta samo seno in voda, pri zaprtju pa kak navadni plešec, peteršilj, nekaj s C vitaminom, ki deluje kot odvajalo. Če ni ravno veterinarja pri roki dovolj hitro.

Zdaj poleti teh raznih semen (pšenica, ječmen, oves), briketov, peletov res niti ne rabi-ena pest zvečer je dovolj, če začne hujšat dodajaš več in obratno. Če je možnost dat kunca na pašo zgodaj zjutraj in pozno zvečer bo malo po malo jedel, si odtrgal bilke, in se razgibaval, kar je zelo pomembno.

Kot dodatek senu (ne slama-ta je za steljo, za jesti pa ni bogvekaj), kak peteršilj s korenom, par korenčkov, listi radiča, kak list zelene solate, sredica zelja, brokoli, cvetača, storž, vejica z vršički in listi od sadja. Še kak regrat ji lahko za "lahko noč" daš, ko jo pospraviš iz pašnika.  :)

Pa zdaj bo počasi že pravi čas za nabiranje kopriv, ki se posušijo in so potem super vir C vitamina, za pripravo na hladnejše dni-pride prav zunanjim kuncem. In jabolka v zimskem času, da ni res samo seno in peleti.

Če ima kak kunec težave s premajhno težo-so koščki banane izvrstni, polni B vitamina, ki tudi spodbujajo mišice.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1722 : 27 Avgust 2011, 17:20:54
Je normalno, da se kuncu čuti kosti, ampak se mu jih ne vidi? Ker jaz ji jih kar precej čutim, če pritisnem.. Vendar ima vseeno trebušček :D

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1723 : 27 Avgust 2011, 22:32:04
Nekje sem zasledila, da nekateri dajate zelje, marsikje sem prebrala, da zelje napenja, tako, da jaz ji ga ne dajam.



neli*

  • Gost
Odgovori #1724 : 28 Avgust 2011, 07:36:45
jas zelja tudi ne dajem. nekajkrat sem ji pa dala solato pa sem jo takoj nehala devati ker sem slišala da za kunca to ni u redu. prebavne motnje al kaj?  ???



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #1725 : 28 Avgust 2011, 14:28:51
Jaz pa ji vsake toliko dam zelje, ampak res redkokdaj... Pa ni imela težav.. Razen če so bili kakci v vrvici povezani s tem, ampak na srečo nima več teh težav :)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #1726 : 06 September 2011, 14:22:29
Pa smo ugotovili, da Zlatka le ni Zlatka... Ampak Zlatko ;D ;D

Kaj ga nesmem spustit n atravo dokler je rosa, ali lahko??

You can have no better friend than a dog.


cevcko

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1727 : 19 September 2011, 15:20:50
zdravo,


js bi pa mel pritlikavega kunca, po možnosti levjeglavega, pa me zanima, če poznate kakega rejca? iz zoo trgovine ne bi rad kupil živali.

lep pozdrav



neli*

  • Gost
Odgovori #1728 : 20 September 2011, 20:10:19
jas sem svojo kunčico kupla u zooticu pa je bilo z njo čist use u redu  :)



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #1729 : 06 Oktober 2011, 19:53:59
Mene pa zanima, če mu lahko dan sveže koprive (no, tako malo ovenjene)

You can have no better friend than a dog.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1730 : 06 Oktober 2011, 22:07:54
Če jih bo jedel, sicer ji pa posuši.  Posušene koprive so odlična za ta čas, bogate s C vitaminom, železom in če me spomin ne vara tudi folno kislino in B vitamini). Moj je jedel posušene, živina na pašniku pa se svežih in ovelih kopriv ne tikne, posušene pa pomlaskajo.

Jaz sem jih za bunča prav nabirala in sušila. Ravno tako za ta čas predno stisne orng mraz.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #1731 : 26 Oktober 2011, 10:10:26
Pozdravček,

odprta je nova spletna trgovina za male živali in konje. Dostava na dom ali prevzem v skladišču v Izoli.
Trenutno najdete nekaj osnovne ponudbe, če pa vas kaj zanima kar ni na spletu, nas kontaktirajte in bomo povprašali pri dobaviteljih.
Možno je naročiti tudi hrano in opremo za pse in muce.
Ponujamo artikle primerne za živali in za vsak žep. Imamo tudi hrano vrhunske kvalitete OXBOW in BUNNY.

www.luxorfriesians.com

Mail: [email protected]
Tel: 070 219 443

OTVORITVENA AKCIJA, BREZPLAČNA DOSTAVA NA DOM  DO 31.12.2011 !

Nekaj blagovnih znamk, ki jih ponujamo:

- Kerbl
- Pavo - kmalu
- Ferplast
- Fop
- Bunny
- Oxbow
- JR Farm
- Vitakraft
- Hill's
- Almo nature
- ...



neza1985

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1732 : 04 November 2011, 22:17:40
pozdravljeni!

zanima me, kje je bolje kupiti kunca - pri rejcu ali v trgovini? Poznate kakšne rejce?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1733 : 06 November 2011, 13:32:37
seveda da pri rejcu oz. nekomu, ki jih ima pač doma...



neli*

  • Gost
Odgovori #1734 : 21 November 2011, 17:53:46
No da malo osvezimo temo  :)
Kako kaj vasi kuncki?



LiiLii

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1735 : 23 November 2011, 16:07:27
zivjo!
tudi jaz imam pritlikavo kuncico Lili  :)
Imam eno  uprašanje
Ali moji liliki kaj  skodi da imam TV v sobi_



LiiLii

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1736 : 23 November 2011, 16:14:05
No da malo osvezimo temo  :)
Kako kaj vasi kuncki?
Heei moja lili je super,zdajle lezi v svoji hiski! ::)



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1737 : 23 November 2011, 16:44:33
No, da se vam še jaz malo považim  :P 3 tedne nazaj sem dobila kunčka Igorja.
Je bil že skrajni čas, da po 2 letih od pogina Joeya in 3 leta od pogina Mikija dobim novega :)
Sem si ful želela enega iz zootica, pa sem ga mislila rezervirat, dokler ne bodo pogoji v Lj (soba) pravi, pa je mama rekla, da če se bojim, da ga bo kdo vzel, ga naj grem iskat, pa ga bo ona imela doma, dokler ne zrihtamo sobe  :D in res, takoj sem letela v zootic, po tistega lepotca, ki sem ga že kake 2 mesca prej skoraj vsak vikend hodila gledat v trgovino :)

Plan je pa takšen; v Lj bi bil skos spuščen, rada bi ga samo navadila, da gre kakat v kletko. Tudi da, ko leži na postelji, gre opravljat potrebo v kotno stranišče.
Prvi vikend, ko sem ga dobila, mu je še malo ušlo okrog, ampak naslednjega sem pa videla, da res pridno hodi v Wc. Včasih, ampak res redko, najdem kak bobek kje drugje.
Zanima me, ali je kakšna metoda, kako zekota navadit, da bo sam (pa ni važno kje je) hodil v kletko lulat in kakat? Zaenkrat imam v kotnem stranišču žaganje, mislim pa ga slej kot prej zamenjat za brikete. Ali potem na brikete zajček kaj raje hodi?

Pa še fotka:
komentarji zaželjeni :)



LiiLii

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1738 : 23 November 2011, 19:55:09
No, da se vam še jaz malo považim  :P 3 tedne nazaj sem dobila kunčka Igorja.
Je bil že skrajni čas, da po 2 letih od pogina Joeya in 3 leta od pogina Mikija dobim novega :)
Sem si ful želela enega iz zootica, pa sem ga mislila rezervirat, dokler ne bodo pogoji v Lj (soba) pravi, pa je mama rekla, da če se bojim, da ga bo kdo vzel, ga naj grem iskat, pa ga bo ona imela doma, dokler ne zrihtamo sobe  :D in res, takoj sem letela v zootic, po tistega lepotca, ki sem ga že kake 2 mesca prej skoraj vsak vikend hodila gledat v trgovino :)

Plan je pa takšen; v Lj bi bil skos spuščen, rada bi ga samo navadila, da gre kakat v kletko. Tudi da, ko leži na postelji, gre opravljat potrebo v kotno stranišče.
Prvi vikend, ko sem ga dobila, mu je še malo ušlo okrog, ampak naslednjega sem pa videla, da res pridno hodi v Wc. Včasih, ampak res redko, najdem kak bobek kje drugje.
Zanima me, ali je kakšna metoda, kako zekota navadit, da bo sam (pa ni važno kje je) hodil v kletko lulat in kakat? Zaenkrat imam v kotnem stranišču žaganje, mislim pa ga slej kot prej zamenjat za brikete. Ali potem na brikete zajček kaj raje hodi?

Pa še fotka:
komentarji zaželjeni :)
                                                             

Simona_dina:
Tvoj zajček je zelo lušen jaz se ga tudi zdaj za rojstn dan dubila za presenečenje:)Jaz imam tudi stranisce in imam zdajle notri prau takšen pesek za glodavce ,drugace ko mi bo pa tega zmankalo bom dala pa notri kodle ! Moja Lili se je že malo navadila iti na potrebo v kotno stranisce ,čeprau kaka še po celi kletki :D Navadiš jo pa tako da ko bo kje drugje izpustila bobek primeš tiste bobke in jih das v kotno stranisce!Tako sem jo jaz navadila no vsaj lula v kotno stranisce ;D



binna

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1739 : 23 November 2011, 21:51:35
Pozdravljeni.
Sem nova na forumu in tudi glede zajčkov nimam izkušenj. Zagledala sem se pa v dolgodlakega kunca s povešenimi uhlji, takšnega kot je na spodnji sliki.

Zanima me kje je mogoče kupiti prav takšnega? Ali je takšen res redkost?

Za odgovore se vam lepo zahvaljujem.



Lp