Zajčki, Kunci

flatka · 824749

bomba

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1890 : 28 Marec 2012, 22:30:32
Mi lahko prosim kdo pove če je imel že sledeči problem... Kunca samca imam že eno leto. že nekaj mesecev je od brade navzdol po trebuhu in nekoliko po sprednjih nogah čisto brez dlake... samo tanko belo puhasto dlako ima... drgač pa zgleda zdrav ker normalno je, skače in tako... kaj bi lahko blo? že kdo imel take probleme? hvala!



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #1891 : 29 Marec 2012, 09:06:54
Če kuncu malo izpada dlaka ni nič narobe, če pa ima tudi brezdlačna mesta pokličite veterinarja.



bomba

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1892 : 29 Marec 2012, 16:03:48
ja nevem ker se ne goli tako kot  se ponavad ko menja dlako... povsod ma lepo gosto dlako in mu nič ne izpada, samo spodaj je pa prav smešen ker zgleda kot kakšen pudelj... je čist bel... z milimetrom puha. nima pa nič lis pa kakšne druge čudne stvari...



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #1893 : 29 Marec 2012, 16:38:28
Po mojem ni nič narobe. Če bo prišlo do kakšnega čudnega obnašanja ali pretriranega izpadanja pa pojdite k veterinarju.



Rozi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1894 : 05 April 2012, 12:30:25
Svojo kunčico imam že 8. leto,....edino takrat je bila brez dlake, kadar je bila mamica, takrat si jo je sama izpulila. Ali je samček kastriran, mogoče so kakšne hormonske motnje????
Lp



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #1895 : 05 April 2012, 13:47:53
Zgornjega posta ravno ne razumem...edino kar je, če samički izpada dlaka je najverjetneje zaradi starosti ker kunci živijo nekje 7-8 let.



Rozi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1896 : 05 April 2012, 17:50:47
Se opravičujem,...Moja kunčica je bila pri enem letu starosti brez dlake( takrat si jih je sama izpulila, ker je bila mamica), drugač pa pri zdajšnjih osmih letih  se počuti super :)  in seveda , normalno poraščena, za svoja leta izredno živahna in fit ;D Upam le da bo tudi tako ostalo, vsaj še nekaj časa :)



bomba

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1897 : 05 April 2012, 21:17:35
Svojo kunčico imam že 8. leto,....edino takrat je bila brez dlake, kadar je bila mamica, takrat si jo je sama izpulila. Ali je samček kastriran, mogoče so kakšne hormonske motnje????
Lp

ni kastriran... drgač je pa pol leta bil povsod normalno dlakast pol pa kr naenkrat spodi zgubu dlako. je pa kr smešn za pogledt  ker je temno rjave barve, spodaj pa ma čist bel puh in je kot pudelj. pa zdej je tako že već mesecev in nič ne kaže da mu bi kaj dlaka začela rast pa tudi izgublja jo ne... skoz enako



erik542

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1898 : 16 April 2012, 19:49:27
Mene pa zanima glede koliko časa nosi zajkla kok časa traja brejost zajkle.

Hvala in Lep pozdrav



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1899 : 23 April 2012, 21:46:41
Mene pa zanima glede koliko časa nosi zajkla kok časa traja brejost zajkle.

Hvala in Lep pozdrav

Če so mišljeni to domači kunci potem približno en mesec.

***
rest in peace my precious friend


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1900 : 25 April 2012, 19:48:11
Spet imamo mladičke, tokrat so bili le trije. :)
Če bi mogoče kdo imel....  ;D



zajček

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1901 : 03 Junij 2012, 10:11:50



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 19 Junij 2012, 21:25:04
Men so taki srčki ampak se mi smilijo - po mojem jih veliko konča kje neprimerno, zato pa jaz nočem mladičev, ker ne zaupam ljudem. Nikomur.

Ful lepi zajčki, vsi na zadnjih slikah. Eh... kunci :) Mi kdaj uide.



pa3cija

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1903 : 01 Avgust 2012, 09:51:32
Prvo en lep pozdrav vsem skupaj. V nedeljo zvečer sva s fantom pripeljala domov dva pritlikava levjegriva zajčka iz istega legla, ki bosta jutri stara 2 meseca In ker sem na tem področju nova imam polno vprašanj. Pa kar začnimo.

Sedaj ju imam v kletki dimenzije 100x50 cm, kasneje ko bosta odrasla bom kupila še eno kletko. Kdaj naj ju ločim zaenkrat še nimata hudobnih namenov en z drugim problem pa je tudi ker ne vem katerega spola sta.

Kdaj naj ju peljem k veterinarju za pregled spola ter kastracijo oz sterilizacijo? Katerega veterinja v Ljubljani priporočate? Bojim se da bi bil obisk veterinarja prevelik stres za oba za zdaj.

Me pa skrbi ker nočeta ven iz kletke zjutraj imata odprto kletko kakšno uro pa pol in potem zvečer od 17ih do 22ih. Samo stegujeta se ven nočeta pa zlesti ven. Imata narejeno stopničko in po sobi položen tepih. Ali je še prezgodaj da zlezeta ven?

Moram pa ju pohvalit kajti sta se kar privadila ne bojita se več toliko reagirata na razne vrečke ter na šumenje sena in takoj ko jima vzameš posodo iz kletka sta zunaj in firbcata. Ležita tudi izven hišice en je celo zaspal ob odprti kletki.

Danes zjutraj sta pa že jedla iz roke. En se že malo pusti počohati po glavi ampak samo za 2 sekunde. ;D drugi pa je malo bolj plašen.

Hvala za odgovore.
Lp





Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1904 : 06 Avgust 2012, 12:03:39
Jaz bi ti rekla da ju loči samo, če sta parček. Spol lahko pogledaš tudi sama-primeš ga pod sprednjimi tačkami in dvigneš(da stoji na zadnjih). Če ne vidiš mod, magari potipaj... pri samčkih so tiste zadeve kar očitne bi jaz rekla. Sicer je moj star že eno leto ampak tudi ko sem ga dobila se mu je že vse videlo. Bom pol ko se neha skrivat probala pofotkat pa ti prilimam slikice, ker jih ne najdem na netu. Pač fantek ima dve taki vrečki pri lulčku, punca jih nima... ne vem kako naj ti drugače razložim :) če sta pa obadva samčka ali obe samičke, načeloma ne bi smelo bit problemov ker jih imaš skupaj že od začetka.

Za kastracijo oz sterilizacijo ti ne bi znala svetovat, ker je mene strah dajat kunca pod narkozo in zato svojega ne bom dala, samo mislim da boš videla po obnašanju (v primeru obeh samčkov) če je treba dat kastrirat. S tem nimam nobenih izkušenj... Prav tako ne z veterinarji, sem bila pa enkrat na VF v Mestnem Logu pa se mi zdijo fejst.

Glede tega da nočeta it ven, je čisto normalno. Bosta začela kmalu raziskovat :) Moj se je 14 dni skrival v leseni hiški, potem je pa prišel ven in ni niti enkrat šel nazaj v njo. Zdaj ga imam spuščenega ves čas pa se tudi velik del dneva skriva pod posteljo, vsake toliko časa pa pride mal kletko pogledat, pa kdo je v sobi. Še vedno ima pa najrajše svojo kletko, pač v njej se počuti najbolj varno. To, da ti jesta iz roke se mi zdi ful ok :) upam pa tudi, da jima kupuješ kvalitetno hrano.

Vso srečo :)



Linna88

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1905 : 06 Avgust 2012, 22:37:25
Pozdravljeni,

moje ime je Bobi. 31.8 bom star 9 mesecev. ;) Sem družaben, priden, tudi nagajiv kunček. Predvsem rad jem. Ko nekaj zašumi, sem prvi!!!! Ne grizem kablov in podobnih reči... ufff ja, sem enkrat že poskusil, pa ni bilo to to, zato tega več ne počnem....
te dni mi je kunčje vroče in zadnja dva tedna najraje poležavam.... dobsedno se vržem na hrbet in potem na bok. Moja Janja se včasih kar prestraši kaj je z menoj. ampak mislim da nič. Preprosto mi paše tako :D

Velikokrat se rad žulim, vedno pa se ne pustim... bojim se muc.... in mislim, da mi je ena mala mucka prinesla kakšno bolho in skrbi moji Janji...

Spodaj je tudi moja slika. Oh kako sem že velik... bil sem majhna, majhna kepa.... ;)

In ja, spet se mečem iz enega kota v drugega. najlepše je med nogami mojih ljudi :)



Linna88

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1906 : 06 Avgust 2012, 22:53:18
Zgoraj kratek opis mojega Bobija...

Težave imamo z zobki. Prehitro rastejo. Tako, da jih moramo redno striči. akr pa me zanima. Nekaj časa že pri Bobiju gledam en del zatilja, ki je brez dlake. Sem slikala, sliko prilepim. Sicer se ne vidi tako, kot sem prikazala na sliki, saj sem mu namensko to sedaj umaknila, da je bolje vidno. Sicer je tukaj večkrat imel krastico, se je skrampal. Veterinar nam je dal mazilo, kraste ni. ampak dlake pa goste tudi ne. Sicer nekih sprememb ni videt, razen tega, da ima tu in tam kakšno bolho, ki jo poberem iz kožuščka.

Kar me skrbi.... naš Bobi nekoliko čudno diha. Ko je tu in tam, kot da se mu zaleti. Ko pa spi, pa jaz pravim, da smrči. sicer oglaša se med spanjem že od kar ga imam. Tako piskajoče, ali močneje... čisto odvisno od naklona glave :) Ampak sedaj se pa večkrat sliši malo glasnejše smrčanje in dejansko vsakič ko spi. Občasno torej ko malica. Ni enak zvok kot takrat ko kihne.

Nima prehlajenih oči, ima pa vedno rahlo moker smrček. ampak tudi že od prvega dne. Tačk nima nikoli mokrih. Pravijo, da če je prehlajen so tudi tačke velikokrat mokre. Kunec je še vedno aktiven., te dni sicer več spi kot običajno. Bobka načeloma normalno. Ko že rečem, da so majhni in da jih je premalo, me preseneti.  8) Hrani se pa tudi kot običajno. Prosit zna in se dobrikat ;)

Ker smo zaradi zobkov bili v tistem času, ko je tud imel rahel izcedek iz nosu pri veterinarju, veterinar ni nič rekel, da bi bilo kaj narobe. Sedaj me samo to dihanje malo jezi.
Sem pa brala, da so kunci lahko tudi alergični. Namreč ta moker nosek in občasen izcedek iz oči, podobno kot mehni zaspančki, vendar na očesu, so prisotni že od januarja, ko sem ga prinesla. Pa še to ni pogosto.

Kunec je konstantno zunaj, v kletki le je in pije. Ima jo odprto, tako, da če želi je lahko noter, sicer je vedno zunaj, tudi ko nas ni doma.

A ima kdo kakšno idejo ali vsaj pomirjujočo besedo, da to pač tako je?

Slikica njegovega dela brez dlake je spodaj



Linna88

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1907 : 06 Avgust 2012, 22:55:53
Aja pozabila sem omeniti, da bobi je samo hrano Bunny, seno in zelenjavo ali kakšen košček sadja. Tako, da hrana po moje ni problem. Ok, tudi kakšen priboljšek dobi.  :)

razmišljala sem že, če bi mu nosek očistila kot se čisti dojenčku? Kako je kaj s tem? Bi smela?



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1908 : 07 Avgust 2012, 09:04:58
Za tole dlako ti ne bi znala odgovorit, moj je imel ko sem ga dobila ene krastice na vratu take posušene, ampak sem mu jih čez nekaj časa ko so se odlimale s kože počesala stran, pa jih od takrat naprej nima več...

Glede dihanja tudi nimam pojma, jaz imam 'probleme' (če so to sploh problemi) pri mojemu da ko ga primeš v naročje al pa daš na posteljo začne ful hitro dihat, kot da bi se za vsako stvar ful vznemiril... bi ti svetovala da tako kot si opisala tukaj opišeš tudi veterinarju, če ne greš še takoj tja ti pa svetujem da pokličeš po telefonu in jim poveš, pokliči pa na veterinarsko fakulteto (odd. za kunce ipd) pa v vet. ambulanto buba v grosuplju... bi rekla da so tej dvoji najboljši.

Smrček je moker tudi pri mojemu, enkrat bolj, enkrat manj... mi imamo v Lj precej vroče ker je ena glavna cesta zraven, pa je včeraj ko je bilo zunaj 33 stopinj bilo notri 30... sicer on skos leži na plastiki pa na parketu, tako da mu je hladno. Da bi mel pa prav moker smrček sem pa opazila samo ene parkrat na začetku vožnje, ko je bilo v avtu še malo bolj toplo... ga imaš mogoče kje na prepihu? ali pa okno odprto direkt tam kjer se on zadržuje? Mogoče je malo bolj občutljiv...

Mu daješ za jest kaj svežega? Jaz sem ugotovila da moj skos normalno kaka, taki lepi, čisto malo smrdeči bobki. Ko pa v nedeljo zvečer prideva nazaj v LJ (doma mu mama daje in sveže sadje in zelenjavo), ima potem take manjše bobke, ki pa precej bolj smrdijo.

Za izcedek iz oči boš najboljše pogruntala tako, da mu jih večkrat na dan pogledaš... zaspančki so ponavadi bolj trdi (včasih so lahko tudi mehki), ampak če pa zaspančke zjutraj obrišeš in imaš popoldne spet nekaj na očeh, potem imaš vnete. Vnetje oči je treba čimprej poštimat s kloramfenikolom (antibiotik, ki ga dobiš pri veterinarju), ker lahko postane kronično - takrat bo imel kunec non stop dosti vnete oči, skos mokre fleke pod učkami, skos mu bo nekaj ven teklo... prejšnji kunec ki sem ga imela (dobila sem ga od enega kmeta) je imel to kronično vnetje (sicer so take faze pri vseh kroničnih stvareh da imaš obdobja izboljšanja in obdobja poslabšanja), in ko smo ga mi začeli redno mazat je bilo že itak prepozno, ker je imel že toliko časa pri prejšnjem lastniku vnete oči. Je pa tak kunček zelo bogi... tako da ga pazi :)

Če imaš še kakšno vprašanje kar napiši, nisem glih neki ekspert, imam pa zdaj tretjega kunca :) vso srečo! :*



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1909 : 07 Avgust 2012, 11:18:55
 



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1910 : 14 Avgust 2012, 22:42:39
Škoda, ko nisem prej prebrala, da bi ti mogoče lahko dala kak nasvet... Tvoj kunec ima namreč iste težave, kot jih je imel moj oziroma jih ima moj...

Smrkanje - lahko da je res alergičen, sploh če ni veterinar nič rekel... Drugače ti lahko zaradi "prehlada", ki je v resnici razširjena bakterija pasterela, pogine... Moj je to imel in smo ga pozdravili, na srečo. Ta kunec je imel tudi zaprtje, je kakal male kakce in ni hotel jesti - bil je pozdravljen. In pri veterinarju so mu zvili tačko...

Drugi je pa imel tako mesto brze dlake kot tvoj. In sem sklepala, an osnovi prebranega, da bi lahko bile garje... Veterinar mi je dal brez pregleda nekaj proti garjam. Pač - imela sem ju tam vsakih 14 dni, če ne celo vsak teden. In sem mislila, da tokrat ju pa ne bom mučila z vožnjo. Pa je postal plešast... V parih dneh, kar naenkrat. No in veterinarja je skor kap, men je blo pa ful nerodno, ker sem se počutila kot da ga zanemarjam. V resnici so bile glivice. Še zdaj se mu pojavijo in mu dajem gor kremo Lamisil - dlaka pa zraste v kakem mesecu, če je sreča...

Lahko mu probaš gor dat Lamisil - kupiš v lekarni. Brez skrbi - nič hudega ne bo, sam vseen ga potem k vetu pelji, ker ni nuno da je to. Men je to dal, preden je tst pokazal, da so glivice - se pravi v naprej. Test je sam potrdil, da so. Kremo si ližejo dol, če le lahko - sam sem vprašala in ni nevarno. Moj si vse dol poliže - zato po mojem nazaj dobi... Pa po mojem so se glivice navadile.

Kolegica veterinarka je rekla, da je pa to problem, če se okužijo otroci - ne ga pustit blizu otrok... Menda lahko dobi brazgotine. Tudi ljudje se lahko okužijo, sam ni nevarno in lahko tudi da ni vidnih znakov.

Bolhe in to - po mojem moraš odpravit... Kunci so občutljivi in bi lahko tud drugače zbolel... Jaz sem zaradi zdravstvenih težav mojih dveh prebrala v tem letu ogromno literature... pa cel internet, bolj tuje strani. Tako, da po mojem je tako...

Zarad tega ful kompliciram pri mojih dveh :) Sta tud mala razvajenca... No in nekaj je sigurno - če imaš možnost, ne kupovat še ene male kletke, ampak kupi ograjo za psa, ki je večja. In jo mal prirediš. Tudi ko ne bosta spuščena, jima bo OK. Moj sicer preureja pol to kletko in jo hoče pregrist, ker je jezan ko je zaprt.

Pa še nekaj neuporabnih, sicer za kunce mišljenih stvari - npr. kotni WC. Zdaj je zanju ful premajhen. Najboljše je kupit kako mačjo posodo ali pa tiste plastike, ki so poceni, za npr. umivat po tleh - te navadne pravokotne banjice, ki imajo mal višji rob. Moja dva pri nizkih vse ven zmečeta.

In še ena neuporabna stvar - jasli... Moja dva jih vržeta dol. Tud WC vržeta dol. In posode obrneta okrog - one ta glinene težke. Eno je en po robu zgrizel. Ful fajn se obnese ena plastika z luknjami iz IKEje, ki sem jo s plastičnimi vezicami pritrdila na kletko in natlačim not seno - ima velike luknje da si jemljeta seno ven. Pa imam veliko manj umazano okrog.

Igrače jima pa jaz sama naredim - imata sicer nekaj kupljenih. A,pak njima je super fajn karton od mleka, da se lahk sprehajata čez tunel. Ali pa vrečka od peletov, papirnata. Čist se jima utrga. Imata pa en mačji tunel - čist sta navdušena. Šumi in to... In da se špremikat in skrivat v njem.

Če iam še kdo kako idejo, ki bi jo delil - bi bila pa ful vesela :) Npr. kako najlažje sčistit seno in kakce... Jaz to pometam trikrat na dan... Ker moj samček kaka čist povsod, samička je pa pridna. Lulata v posodo, na srčeo zdaj.

Pa en nasvet rabim - kako mnavadit kunca, da ne grize stvari, ki jih ne sme? Moja dva grizeta eno PVC podn, ki je pod kletko. To ej tam, ker mal lulata okrog . tu in tam kaka kapljica sicer... Po mojem samček. Grizeta tudi brisače - sem mislila, da bosta ležala gor ind a bo namesto stelje - ja ziher... Pa tu in tam še kaj najdeta, če pozabim.

Obstaja kak sprej? Na tujih straneh sem zasledila.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1911 : 15 Avgust 2012, 15:33:00
Jaz mojemu kupujem sisalove igrače (ropotulje itd.) iz ZDA. So mu zelo všeč.  ;D Tiste ki jih lahko kupiš v trgovini se ne morejo primerjati z njimi. Pa kartonaste škatle so pa itak obvezne ponavadi uporabim kar tiste velike, ki jih dobim ko kupim hrano za psa itd.

Kar se tiče čiščenja priporočam da kupiš mačji WC z robom in jima notri nasuješ seno tako da ti ga ne bosta raznašala po celi sobi. Jasli sem jaz mojemu privezala (z žico) na kletko tako da jih ne more prestaviti. Čiščenje bobkov - moj ima v kletki preprogo in preprosto stresem iztrebke v WC tisto pred kletko pa enkrat na dan pometem.

Če ti res to počne 3krat na dan bi mu mogoče lahko pogledala žleze - sčistila? Mogoče bo to malo pomagalo.

Spreji mislim da so isti kot za pse in mačke pač grenek okus ima in odvrača od grizenja.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1912 : 19 Avgust 2012, 23:07:54
Kako se pa pregleda žleze? Vem, da si enkrat pisala, da to delaš, ampak si ne znam predstavljat... V bistvu bi se rada nekako naučila, kako naredit nek tak pregled na njiju - preventivno. Nohti, zobje, ušesa... Zobe lahko pregledam enemu, drugega mi žal ne uspe ukrotit, pa preveč se prestraši - pol en dan čepi v kotu. Ko sem gledala sliek an internetu, mi ni bilo čisto jasno, mogoče da je kaj na youtube. Po slikah sodeč se mi je najprej zdelo, da ima moj predolge zgornje zobe - rastejo čez spodnje in se mi zdi, da so skor do dol. Sam ne vem, če prav gledam. Tako, da ga bom verjetno peljala na en rutinski pregled k veterinarju.

Moj sicer ima v kletki na tleh tisto talno oblogo iz PVCja, na tem je pa kletka. Kletka je manjše površine od tega, ker drugače grizeta robove - itak jih grizeta, ko le imata priložnost... Če bi bil notri manjši tepih, bi ga grizla... Ta je pa tako velik - kletka je po mojem ene 180 cm premera, da bi težko stresla - pa saj ni težko pomest. Bolj kot kakci, je packarije od briketov, menda, ko jih sesuje iz skledice... Če ne vrže dol celega podstavka, da pa posodo ven. Če je pa kar na tleh, pa obrne posodo. Tudi tisto plastiko, ki je kar velika. Mal imata veselje s preurejanjem svoje kletke ponavadi  :P

Lahko daš kak link, kje naročiš igračke?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1913 : 20 Avgust 2012, 00:21:25
Spletna trgovina: http://www.pet-rabbit-toys.com/store/

Nohte postrižeš, ko vidiš da so predolgi, ušes jim pa ni lahko sčistiti - moj začne kar otresti z njimi - mogoče je kaj lažje pri kuncih, ki imajo ušesa pokonci ampak dvomim. Moj ima v notranjosti ušesa še tetovažo, mi kar slabo postane vsakič ko jo vidim.  :-X

Video ki ti pokaže kako sčistiš žleze: http://www.youtube.com/watch?v=-h5QSFDpVzI ta ženska uporablja toplo vodo, lahko pa uporabiš tudi čisto olje (brez  dišav itd.)

Se ti pustita obrnit na hrbet?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1914 : 24 Avgust 2012, 08:14:35
Samček se samo včasih upira, včasih pa ga je lažje prijet. Včasih, če mu ne paše, začne cvilit kto bi bil prestrašen, pa ga raje pustim pri miru, če ni res nujno. Ga pa potem, ko se slučajno pusti, lahko obrnem na hrbet.

Samička - joj, ta je res ful divja. Enkrat sem jo presenetila, ko ej grizla tepih in se je res tako zatopila v tistto, da sem jo prijela. Pa sem jo lahko obrnila na hrbet. Ampak me hoče včasih ugriznit. Ko jo pa sicer hočem običajno primt, jo pa vedno zaprem v kletko in vzamem od zgoraj ven, ampak me napada s tacami, krempi in grize - in res nobena brisača ne pomaga, na priboljške itak ne pali... Tud pol ko mi jo nekako uspe, jo sicer obrnem na hrbet in pol je mirna - to so vetjerno kunci potem vsi, ker je tak položaj... Ampak se moram pa res psihično prirpavit, da grem to delat :D

Hvala za linke.




Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1915 : 24 Avgust 2012, 10:36:09
Kako naj pa mojega obrnem na hrbet? Parkrat mi ga je ratalo ampak samo za par sekund pa še to sem ga mogla kar dost trdno držat, pol se pa začne zvijat in obračat, tako da ga moram spustit nazaj...



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1916 : 28 Avgust 2012, 12:02:44
Kako naj pa mojega obrnem na hrbet? Parkrat mi ga je ratalo ampak samo za par sekund pa še to sem ga mogla kar dost trdno držat, pol se pa začne zvijat in obračat, tako da ga moram spustit nazaj...

Še eno vprašanje, za katerega prosim odgovor:

moj je vedno pridno hodil na wc, potem je pa začel kakat v seno ki ga poje, potem še lulat, zdaj sem mu seno iz tal dala ven, ga ima samo še v seniku in še vedno lula in kaka povsod po kletki, poleg wcja... ene parkrat se je tud pod posteljo polulal, sicer se vsake tolk časa najde nekaj bobkov tud zraven... pač začel je spuščat te drekce pa lulat povsod kjer ni treba... kaj naj naredim? :(



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #1917 : 28 Avgust 2012, 14:24:02
A si ga dala kastrirat?

Moja dva tudi to delata, ker nista S/K Samička malo manj kot samec.

Jaz bom svojega dala zdaj - star je eno leto. Oba bom dala, ampak se kar malo bojim. Zdaj je moj prebolel glivice, vsaj zgleda tako... Dlakica je zrastla nazaj, pa saj tudi sicer je zdrav, sicer ga bo pa tako veterinar pregledal.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1918 : 28 Avgust 2012, 15:28:14
Ne, ni kastriran.
Tista  dva kunčka ki sem ju imela prej nista bila kastrirana pa ni bilo nobenih težav z njima.

A misliš da bi to ziher odpravilo težave?

Ker on tako ponavadi spusti ene 4 bobke na tla, pol pa pogrunta da mu nekaj gre iz riti pa se počasi prestavi v wc. Ne vem no, na živce mi gre, ker tega včasih ni delal. Zdej, moram potrkat, da že dolgo ni bilo polulano nikjer drugje kot v kletki...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1919 : 28 Avgust 2012, 18:51:02
Ne kastracija ne bo zagotovo odpravila te težave. Sploh zato ker je že starejši. Z bobki markira.

Tole z obračanjem na hrbet je težko pojasniti. Najlažje je če ti kdo pokaže.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.