štrajk s hrano

teja con panto · 2855

teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
: 07 Junij 2008, 00:43:56
Ne vem če bi tole morda paša v kakšno drugo temo, potem lahko mirno premaknete. Stvar je sledeča, moj pesjanko je bo star mislim da približno 17 mesecev, v glavnem nekaj podobnega. Ko je bil še mladiček je dobival več manjših obrokov. Že od samega začetka je bil velik problem s hrano. Tam kjer sem ga kupila je dobival doma pripravljeno hrano, torej to kar jemo mi, vsaj tako mi je takrat gospoa rekla, njenih besed ne bom nikoli pozabila. Hoteli smo, da bi jedel brikete, ker je tudi manj problemov, glede kuhanja v poletnih mesecih pa tudi manj težav s tem da se hrana pokvari. Ker je brikete vztrajno odvračal (konzerve je mali razvajenček še spravil vase) smo prešli na doma pripravljeno hrano. Sprva smo se še trudili z mešanjem briket in konzerv ali pa briket in kakšne doma pripravljene hrane (razne omakice in podobno). Sprobali smo več različnih vrst briket a pri nobenih ni bilo kakšnega velikega uspeha, le prošnje da je pojedel par briketkov. Odločili smo se, da mu bomo kar kuhali sami. Iz klavnice smo na vsake toliko časa dobili goveje meso (razni požiralniki in ostali deli, ki ne pridejo v poštev za prodajo za ljudi), ga zmleli in zraven skuhali še kaj polenje, riža, makarončke, odvisno, vsak dan malo drugače. A zdaj je nastal zopet problem. Sprva ni otel jesti dopoldan, tako smo ugotovili, da najraje je zvečer, smo mu ustregli in svoj obrok je dobival zvečer, kar je tudi veterinarka rekla da je bolje, zlasti zato, da potem pes počiva, gre spat, le sprehod še, da opravi potrebo. A mrcinca tudi tega noče več. Uživa kadar pride v stanovanje, da dobi malo hrenavke, salamice,... Oči pravi da je razvajen in da ne rabi toliko kuhane hrane, da je kriva vročina (četudi so problemi s prepričevanjem da poje tudi kadar ni vroče). Kadar mu dam hrano, se raje uleže ob vrata in opazuje kaj se okoli dogaja, le res zvečer, ponoči okoli 23ih se spravi in poje, pa še to čaka, da dobi družbo, torej mora biti še nekdo pri njem v pesjaku. Mi zna kdo pomagati, kaj bi bilo dobro narediti, zakaj ne je? Je morda kaj zbolel? Morda je kaj povezano, še vedno mu močno odpada dlaka, ali se še vedno menjava? Puhasto dlako sva sčesala ven, zdaj mu odpada tista povrhnja, daljša, trša dlaka? Je to še vedno menjavanje dlake ali mislite da bi morala do veta?

***
rest in peace my precious friend


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1 : 07 Junij 2008, 09:41:12
Moje mislenje: imas nesramno razvajenega psa!  ;D Eni bodo sedaj rekli, glej kdo se oglasa  :-[, ampak, verjemi mi, s tvojim psom ni nic narobe. Moj nasvet, kako ga pripravis, da bo jedel: priskrbi mu vedno prisotno lacno konkurenco. Ko pes pogrunta, da lahko ostane popolnoma brez zalog hrane, ker je pri ali okrog hise se en lakotnik, bo hitro zacel misliti "s svojim zelodckom".

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 07 Junij 2008, 10:40:45
Smo imeli isto situacijo. Bi jedel..nebi jedel.. nebi tega..nebi onega. Danes bila ena hrana dobra, naslednji dan totalen fuj. Se je mu je streglo od spredaj in zadaj, kuhalo razne dodatke zraven itd.  Zaradi cepljenja smo bili pri veterinarju, se mu je naredil se rutinski pregled, iz preventive pregledala kri itd - pes popolnoma zdrav, samo razvajen pol prevec. Ko sem enkrat slucajno bila zjutraj doma in vidim mamo, ki ga je hranila iz roke, mu zraven prigovarjala...ker le tako je kaj pojedel. ::)

To je sodu izbilo dno in sem udarila po mizi. Dobil je hrano, ce jo ni pojedel, se mu jo je v roku pol ure umaknilo in do naslednjega obroka ni bilo nic - niti priboljskov, neglede na to, kako se je slinil ko je videl kaksno hrano ter kako zalostne so bile oci. Pes je protestiral 2 dni, ni pojedel niti grizljajcka, ceprav je imel serviran vsak obrok (pil normalno). Jasno, da se mi je smilil, ko sem ga cohljala in mu je krulilo po zelodcu ampak se nisem dala. Enostavno sem imela dovolj, 5 razlicnih briketov doma, kuhanih po par dodatkov na dan.. kaj si bo gospod pes izmislil tokrat - pa saj nismo v hotelu. 2 dni je bil lacen potem je zacel jesti normalno. In tako je se danes - vcasih kak dan se vedno protestira, da danes pa briketi niso dobri pa se ne sekiram. Bos sel pa lacen spat. Dobiva dodatke in priboljske se danes, ker vem da mu gre tako lazje do zelodcka...ampak zajebavat da perutnina danes ni dobra, ker danes bi raje goveje meso se pa ne pustim. Pri polni skledi hrane se nihce ni umrl, ce je pa tako trmast da bo pa naj :)

Seveda govorim o psu, ki je popolnoma zdrav in mu tudi hrana drugace odgovarja - samo tecen je. Ce bi se slo za bolezen, takrat bi ugodili vsaki njegovi "muhi", zajebavati v glavo se pa ne pustim.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #3 : 07 Junij 2008, 14:29:56
Smo mel isto  ::) :-\ :-[ in to je razvajenost (pa tud navada našga so tud uni hranl s hrenavkami) mi našmu zjutri damo brikete in zvečer jih ni več glede dlake ti pa ne znam svetovat (moj ne pušča dlake :P) naš rekord stradanja je  5 dni  se mi je fulllllllllll smilu ampak zdej pa normalno je vse ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Junij 2008, 14:40:53
potem pravite da najbrž ni nič narobe z njim ;D super ;D se kar strinjam da je razvajenček ja ;D do konca, samo če je pa takšen srček :P danes bom poskusila po 15 minutah ali pa 1/2 ure umakniti posodo pa bomo videli, vam sporočim ;) čudno mi je to, ker ima vsa cepljenja opravljena: kuga, paraviroza in tudi obnašanje, še vedno je živahen, tako da najbrž res ni nič bolan :P ;D

***
rest in peace my precious friend


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #5 : 21 Avgust 2008, 10:49:14
Moja Aisha tudi to dela zadnja dva tedna - poje malo več kot polovico, ostalo pa pusti; pa jest tako noče prej kot zvečer. Zdaj jeva Eukanubo in ne vem ali se je je naveličala ali kaj jo je piknilo. Kar ji ostane ji zdaj vzamem, vendar naslednji dan se zgodi spet isto in tako poje vsak dan manj, kot je priporočano;

Danes sem kupila neko kremo za večanje teka, pa še svetovali so mi, da je pes v obdobju, ko je kao nehal rast in vročina da vpliva to vse na neješčost (sploh če pije veliko); ampak pozna se pa na obliki psa, saj je bolj suh, kar pa ni glih najboljš, če je presuh... moje mnenje :-\


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 21 Avgust 2008, 13:35:45
Smo imeli isti problem... pa te hrane ne, pa ta dobra 1 mesec, pa spet ne.. pa ta okus, pa ta firma.. pa ta konzervica, pa oni dodatek.. pa k veterinarju pa.. ::)

Nakoncu ugotovili, da je pes zdrav samo pol preveč zoprn. In mi je dvignilo pokrov, glede na to, da sem imela par različnih hran doma pa nobena ni bila dobra ali pa samo za kratek čas, nakoncu mu kuhala 2 obroka dnevno pa še to kmalu ni bilo več ok. Dobil je obrok, ga ni pojedel - prav. Naslednjič isto. Trmast je bil 3 dni. Jaz pa še bolj, čeprav se mi je srce paralo ko mu je krulilo po želodcu ampak ... tako me je razp!"%il, da sem si mislila če boš pa pri polni skledi umru pa kar daj. No, trma ga je minila.. o, kok je potem tista ovčka pasala, z dodatki ali brez.

Jasno, govorim o psu, ki mu je hrana drugače zdravstveno povsem odgovarjala, samo zoprn je bil in je malo izsiljeval. Da me ne bo kdo prijavil, da psa stradam ;D


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #7 : 22 Avgust 2008, 09:44:22
Se popolnoma strinjam s tabo in bom tudi sama probala tako, se bo že naveličala trmarit, ko bo res zakrulilo v želodcu; verjetno vsi enkrat probajo izsiljevat in ker jim drugače ne pustimo uveljavljat njihove volje, so se pa spravili na hrano, he, he, he  :P, pa jim tud ne bo ratalo;

tudi v pasji šoli smo skoz poslušali, da so naši psi kao predebeli oz, imajo preveč hrane na razpolago...no, ne vsi.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 22 Avgust 2008, 16:18:04
Mojadva poleti recimo pojesta nekje četrt manj kot v mrzlih dnevih in tudi občutno shujšata. Plus tega še imata vmesne poste za dan ali dva. Je pa dosti odvisno od tega, koliko predirkata tisti dan. Če je dan s sprehodi in šolanjem povprečen, hrana ni zanimiva, če pa se španamo, pa se v skledo kar vržeta. In tudi nočeta jest prej kot ob osmih ali devetih zvečer. moja filozofija je, dokler sta živahna in brez problemov in z veliko navdušenja pojesta košček poli klobase, sta samo špurava in se ne obremenjujem z neješčostjo. Sem zelo vesela, ker očitno znata sama zelo lepo linijo držat, za razliko od lastnice... :-[


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #9 : 04 Oktober 2008, 19:40:52
No, štrajka niveč, ker smo zamenjali hrano in sedaj veselo papamo Eagle Pack.