Avstralski terier

Terrierka · 6639

Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
: 12 Junij 2008, 20:02:27
AVSTRALSKI TERIER
Dežela izvora; Avstralija
Čas izvora; 19. stoletje
Prvotna uporaba; podganar na kmetijah, čuvaj
Današnja uporaba; družabnik
Življenska doba; cca.14 let
Drugo ime; Australian Terrier
Teža; 5-6 kg
Plečna višina; 24,5-25,5 kg

Zgodovina pasme;
Ta močna avstralska pasma izhaja iz nekaterih britanskih terierjev, vključno iz carinskega, yorkshirskega, skye in morda tudi norwiškega terierja. Pasmo so pripeljali s seboj priseljenci, da bi ustvarili na farmah in rančih učinkovitega podganarja.

Avstralski terier je bil zelo primeren za domačije, saj se je spoprijateljil z vsemi. Bil je sposoben uničevalec majhnih škodljivcev, tudi kač; kot buden čuvaj je varoval osamljene domove pred vsiljivci. Vse te lastnosti ima še danes-ne izogne se srečanju z drugimi psi, ne pusti v miru mačk, razen če ni rasel skupaj z njimi. Zabaven je kot dručabnik in lahko ga izšolamo za poslušnost.Pasma je še vedno priljubljena v Avstraliji in Novi Zelandiji, najbolj pa je razširjena v angleško govorečih deželah.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1 : 30 Junij 2008, 16:07:18
Kakšna slikica mogoče? Meni nič ne najde...  :-\




Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #3 : 09 Maj 2009, 11:47:13
Klk so luškani... :)

My best friend is a westie


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 Julij 2009, 09:59:44
Luskani kuzki, izredno zivahni in kot pravijo vzreditelji eni najbolj ucljivih terrierjev. Gibljejo se s svetlobno hitrostjo in so znani tudi po tem, da so v preteklosti nemarokrat resili gospodarjem zivljenje s tem, da so ob pravem trenutku opazili in pokoncali kaco.
Dandanes jih najdemo predvsem kot hisne ljubljence in kot sem opazila v Angliji so zelo uspesni agilitasi.
Videla sem jih parkrat na Cruftsu in pa spoznala par prav prijetnih vzrediteljev. Ena izmed njih je tale  :):

http://www.millvalleyaustralianterriers.com/index.html


***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 November 2009, 21:19:02
Se ene par slikic z danasnjega obiska Discover Dogs London  :). Sreco sem imela, da sem spoznala in poklepetala z zelo prijazno vzrediteljico s psarne Chrisan z juga Anglije. Ravno ima leglo 2 tedenskih mladickov  :-*.








Ostale slikice pa tukaj:
http://www.mojalbum.com/christina/discover-dogs-2009

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 Oktober 2012, 18:37:44
Že tako zamudim veliko forumov bom pa še tega. :o Avstralski terier so full cute. Njihov sorodnik je tudi avstralski svilnati terier, razlikujeta se pa po dlaki. Že ime avstralskega svilnatega terierja pove, da je njegova dlaka svilnata in dolga, dlaka avstralskega terierja pa je kratka in ni  tako svilnata.