Žejni psi v veterinarski ambulanti !!!

nani · 4384

nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 18 Junij 2008, 21:48:09
Nisem točno vedela kje naj pišem o tej temi, zato sem se zatekla kar med 'Pasje debate'. Če mislite, da moja zgodba ne spada sem, jo prosim prestavite.

Zadeva je sledeča.
Ko sva z mojo psičko pred mesecem dni obiskali veterinarsko postajo, je bil zelo, zelo vroč dan. Opazila sem, da nikjer niso imeli postavljene posode z vodo, da bi se lahko naši štirinožci odžejali. To sem omenila veterin. tehniku, ki se je strinjal, da bi morali postaviti posodo z vodo. Mimogrede, tudi potem, ko sem mu to omenila, se ni niti ponudil, da bi poiskal kakšno posodo.

Danes sem se tja odpravila po brikete. V 'sprejemni pisarni' je čakala nemška doga, zunaj pa manjša psička (ne vem katere pasme), nikjer pa ni bilo videti posode z vodo. Ni mi bilo vseeno, a rekla jim nisem ničesar.
Se vprašaš, kakšna ordinacija je to, kako ti ljudje delajo, oprostite, pomagajo živalim. Samo za zaslužek  jim gre. Poleg veterinarskih uslug, ki jih nudijo, bi ti  še itak marsikaj prodali. Res da živimo v svetu potrošništva, ampak halooooooooooooooo?! Kdo naj bo za vzgled, kako ravnati z živalmi, če ne ti, h katerim se zatečemo, kadar so naši ljubljenčki potrebni nege.

Sem morda preveč kritična?


P.S. Naslednjič, ko grem k njim, jim prinesem čisto novo posodo za vodo. Kaj vem, morda si jo ne morejo privoščiti. 











Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 18 Junij 2008, 22:32:13
Dobr jaz tud če bi posodica pri mojmu vetu bla Timu nebi mdala pit (psi vndar prihajajo k vetu zrad bolezni ne?)  pa tud sej kmal grejo stran, domov... :) tko da jaz nebi paničarla zrad tega res pa bi lohk napisal kje je wc al pa kej tacga ne ???!!!! tko da res nevem čist točen kaj nej rečm. :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2 : 18 Junij 2008, 22:57:23
Dobr jaz tud če bi posodica pri mojmu vetu bla Timu nebi mdala pit (psi vndar prihajajo k vetu zrad bolezni ne?)  pa tud sej kmal grejo stran, domov... :)

Se strinjam! Jaz nikoli ne dopuščam, da moj pes pije iz iste posode kot 34 psov pred njim. Sicer pa je bil danes vroč dan in psi so globoko dihali (tudi moj pri veterinarju globoko diha, a ne zaradi žeje, temveč zaradi strahu). In moji psi dobijo vodo doma. Tisto urico bodo pa že zdržali brez  ::)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 18 Junij 2008, 23:04:35
Verjetno ce bi zaprosila za kaksno posodo in malo vode bi jo dobila, ce je bila res kriza ;)

Tudi ce bi bila v klinikah stalna praksa da stoji na hodniku skleda z vodo, v katero vsak pes, ki pride k veterinarju pomaka gobcek, se slini v vodo itd, jaz svojemu nebi pustila piti. Zakaj? Gre za veterinarja, vsi psi tudi ne pridejo tja na cepljenje in so tudi bolani, kdo ima lahko kaksno prenosljivo bolezen itd. in se mi ze iz higienskih razlogov ne zdi ok, da pijejo en za drugim in prenasajo bacile en na drugega. Isto mu ne pustim piti v raznih "welcome dogs" gostilnah, kjer imajo v posodi vodo za vse, pohvalno, ampak ponavadi zaprosim za novo, mu dam svojo ce jo imam.. v skrajni sili pa kupimo tiste pol litra zale :)

Ce imas psa za katerega ves, da ga vrocina zdeluje, da pogosto pije in je rad zejen in ves, da obstaja moznost, da se bos pri veterinarju (ali kje drugje) zadrzal dalj casa pac vzames kaksno plastenko vode za prvo silo s sabo.Vsaj tako jaz delam. Drugace pa nobenega psa ne bo pobralo, ce bo eno uro brez. 


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 18 Junij 2008, 23:10:42
Jaz imam vedno pol litra vode zraven z psa-s tistim "modernim" nastavkom, da kaplja voda ven-zna pit, tak da ni problema-za odžejat je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5 : 19 Junij 2008, 00:47:22
Verjetno ce bi zaprosila za kaksno posodo in malo vode bi jo dobila, ce je bila res kriza ;)


Ja, se strinjam. Meni je veterinarka celo rekla, ko je bil Lum še majhen in še ni dobil vseh cepiv, naj ga imam v čakalnici v naročju, ker še ni dovolj zaščiten in je to pač ambulanta, kjer niso le zdravi kužki, mali kuža pa tako in tako hoče lizat po tleh in v vse vtaknit smrček. Se mi je zdelo lepo, da je na to opozorila.

Tako da gotovo tudi sama ne bi pustila, da moja mrcina pije iz skupne posode, sploh ne pri veterinarju, pa čeprav sem mu na poligonu že dala "tujo" posodico, ker sem svojo pač pozabila in res ni mogel biti brez. Pa sem jo prej dobro splaknila. Ampak to je res izjemoma in pri veterinarju se mi zdi to mogoče še bolj kritično.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 Junij 2008, 04:02:27
Jaz svojima nikoli ne dovolim piti iz "nastavljenih" posod z vodo. Najmanj, kar lahko stakneta je kakšen kužni kašelj. Vsak skrbnik psa naj bi itak imel s sabo tudi vodo, v kolikor gre za razmere, v katerih bi pes lahko bil žejen. Sem proti tem "nastavljenim posodam z vodo".


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7 : 19 Junij 2008, 08:21:18
se pridružujem mnenju,da psi nej ne bi pili iz skupnih posod, tujih posod, še nejmanj pa skupne vode in še najmanj pri veterinarju.
Odgovoren skrbnik ima svojo  posodico s seboj in natoči vodo v WC ju , ki g aimajo povsod, ali pa ima sabo tudi malo vode, če je v krajih kjer vodovodna ni pitna.
V skrajnem primeru lahko zaprosi za čisto posodico v ambulanti- ampak naj upa, da je bila razkužena.

Npr: Ponekod v obediencu tekmovanjih so začeli tudi  prakticirati, da mora vsak pes imeti za prinašanje novo oz sterilizirano prinosilo, ne da vsi na tekmi žvečijo istega in si podajajo obolenja. Pa teoretično se tekmovanj udeležujejo samo zdravi psi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #8 : 19 Junij 2008, 13:25:23
Če pes nebo pil eno uro vode mu nebo nič,če je kdo mnejna da bi moral pes piti vodo ves čas si naj prinese posodo s sabo vodo mu bodo pa sigurno dali,pri naši veterinarki je sicer ena manjša posoda zunaj ampak jaz ne dovolim da naši psi pijejo iz nje ker k veterinarju vsak pripelje bolanega psa ,razen kadar ga pripelješ samo na cepljenje in tako se lahko kaj hitro naleze še kakšnje svinjarije.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 19 Junij 2008, 13:52:54
meni bi šlo celo na živce, če bi pri veterinarju bila nastavljena voda, ker bi psice na vsak način hotele piti točno iz te in ne slučajno iz lastne sklede. Sosedovo je vedno boljše, ane. Pa drugače niti nisem tečna in dovoljim psom piti iz luž in iz skupnih skled na treningih. Vsak lastnik je dolžan sam poskrbeti za svojega psa in prinesti s seboj vsaj skledo, če že ne tudi vodo.


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 19 Junij 2008, 14:40:15
podpišem lanabelin post !

pri mojem vetu nikoli nisem videla sklede za vodo, je pa za svežo vodo poskrbljeno s pipo na dvorišču ... skleda za psa je pa itak pri nas doma obvezen del avtomobilske opreme  ....  :D

Black is beautiful ... and it goes with everything!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 19 Junij 2008, 15:33:13
Se strinjam.

Midve imava v avtu kar uno prenosljivo zlozljivo posodo za vodo, tako da jo imava povsod s seboj :)



nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 Junij 2008, 16:57:37
Potem, ko razmišljam, imate prav. Še premalo pomislimo (nekateri), da bi lahko tudi na tak način naš kuža staknil kakšno bolezen. Eno je, če kuža pije vodo iz luž, drugo pa je takole, kjer se srečujejo bolne živali. 
Ko grem  npr. v planine, imamo na razpolago pasje posode za vodo. Ne vem, če ne bom nabavila plastično stekleničko z nastavkom za vodo ali pa zložljivo posodo.
Res pa je, da bi me lahko o tem opozoril tudi veter. tehnik, če že jaz nisem tako 'pametna'.




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 Junij 2008, 18:07:29
Nihče ni hotel reči, da nisi "pametna"  :-[ Včasih pač ne pomislimo na določene zadeve, pa se jih zavemo šele po premisleku, anede. Je pa res, ja, da bi ti na to lahko odgovoril veterinarski tehnik, saj verjetno ravno zaradi tega ne nastavljajo vode.


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 19 Junij 2008, 19:12:17
Sem 'reskirala' cca. 5 € in kupila prenosno plastenko s posodico. Zadeva je zelo praktična in učinkuje   :o.



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #15 : 05 Julij 2008, 16:04:16
Nani,jaz sem bila  ta teden na veterinarski postaji in so imeli skledo z vodo na razpolago,mogoče,ker si jim ti to omenila.
Jaz svoji tudi ne pustim piti iz skupne sklede ampak s seboj nosim prenosno plastenko za vodo.


lp



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 05 Julij 2008, 16:24:54
Mi pa vedno ko gremo k vetu tam stoji ena posoda z vodo ali pa brez-ponavadi kar brez. Zadnjič pa je bila napolnjena in smo hotli vidt če bi Abby pila pa še do sklede ni hotla stopt. Takrat smo bili tam od 17ih-20.30. Pa ni nič pila in potem še doma ni hotela raes pa da je bilo pozimi ampak useeno. Drugače imamo pa vodo kamorkoli gremo vedno sabo.