Koliko trikcev...

Smrček · 3756

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
: 27 Junij 2008, 09:16:48
zanima me koliko trikcev naenkrat učite svoje cukre?? midva se istočasno učiva poleg in slalom  8) oboje nama gre ampak saj ga s tem ne zmedem ne  ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #1 : 08 Avgust 2008, 21:49:10
pomojem ne, midve se tudi včasih učiva po 2 ali več trikcev naenkrat, pa ni nič narobe  ;)

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 08 Avgust 2008, 21:59:13
Pri meni je odvisno kdaj. Včasih enega, več kot je na anketi...  ;)
Trenutno pa ga učim stoja, vlak, nazaj, priklon... Ampak ne delam preveč velikokrat tega, samo občasno. Pa se nič ne zmede.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 09 Avgust 2008, 13:45:36
Midva se trenutno do konca učiva šepanja in križanja tačk. Pa s plazenjem sva včeraj začela.

Drugače pa se ponavadi učiva samo enega ali dva trikca na enkrat, ker mi včasih zamenjuje priklon in prostor, ker sva se trikca učila naenkrat. Sicer pa si trikci, ki se jih zdaj učiva (oz. šepanje že skoraj obvladava) itak niso podobni in tudi povelja imava oz. bova imela različna, in se ne bojim da bi mi kaj zamenjal.

Verjetno ni nič narobe če psa učiš dva ali tri trike naenkrat, če pa jih učiš tam več kot pet naenkrat, sploh če so si podobni pa bi se pes znal zmesti in kaj zamenjati. Drugače pa je  to moje mnenje. :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #4 : 09 Avgust 2008, 15:51:29
Z Flo pa se učiva največ 2 naenkrat. -za vsak slučaj, da kaj ne pomeša... :)

Drugače, se mi pa ne zdi, nič narobe, če psa učiš trikcev po 3 naenkrat ali več, ampak morajo biti povsem različni, ker drugače se res lahko naredi, da kaj zameša. Čeprav je 5 trikcev malo preveč, da ga/jo učiš skupaj...

Lp



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 09 Avgust 2008, 16:00:20
Aja, drugače, jaz ne delam vsak dan trikcev. Ampak tak, 6x, 5x na teden. Redko vsak dan. Če pa že delam vsak dan, pa nikoli ne delam vsakega trika, ampak včasih enega, drugič spet enega... Odvisno koliko časa se trik uči. Jaz stoje nikoli nebi mogla v enem dnevu naučit, vsaj ne na tako tehniko kot jo imam jaz. Nazaj in priklon pa izkoristim pri vsaki priliki ko gre slučajno nazaj ali pa pač med igro. Pa ga pohvalim, bravo nazaj, oziroma bravo priklon. Morem pa priznat, da vlak že dolgo nisva ponavljala.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #6 : 09 Avgust 2008, 19:44:29
Jaz Piko zmeram učim po enega, ker če je preveč novega se nasa koklja hitro zmede potem dela pa vse po vrsti kar zna :D

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #7 : 09 Avgust 2008, 20:19:22
No naš se nikoli ni zmedel in bova nadeljevala s 2 trikcoma naenkrat ;D hvala da ste delili svoje izkušnje in mnenja  :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 Avgust 2008, 20:39:29
mi2 tudi delava več stvari naenkrat. res pa je, da ne delava naenkrat podobnih stvari (recimo prostor in priklon) ampak čim bolj različne.

pa jaz tudi gledam, da če mu kakšna stvar ne odgovarja, oziroma ne napredujeva, da jo pač pustim stati nekaj časa in se jo lotim potem kdaj drugič.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #9 : 09 Avgust 2008, 22:57:35
Jaz tudi učim po več trikov hkrati. Prilagajam pa vse in psici in mojemu času, tako da imava včasih tudi po več trikov v začetnih fazah, včasih manj, včasih imava veliko preprostih, včasih bolj komplicirane...variram kar veliko in opazujem kako nama gre.
Čisto po občutku. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 22 Julij 2009, 21:49:33
Oj!
Midva z Jonom se ponavadi učiva po 2-3 trikce na enkrat, ker mu zelo hitro postane dolgčas =) Po opazovanju mislim, da ga s tem ne zmedem, samo na začetku ugotavlja kateri trikec mislim... =)
LP, Tjaša



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #11 : 30 Januar 2010, 22:44:02
Midva tudi imava ogromno trikcev naenkrat v različnih fazah, od začetnih do že izoblikovanih; nikoli ne pomeša in točno ve kaj hočem od njega  ;)  celo všeč mi je včasih ko nimam idej in mu samo postavim npr. škatlo na tla, skoraj vedno me preseneti s kako čisto novo kombinacijo ki jo lahko izpopolnjujemn še naprej  ;D

Če se slučajno kje zaplete, umaknem "podobne" trikce in najprej izoblikujem enega. Npr. ena, dve ali tri tace na škatlo sem učila čisto posebej.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


delfinčika

  • Gost
Odgovori #12 : 03 April 2010, 22:32:22
Midve z Maco sva opravile tudi 3 trikce naenkrat.
Ampak za vsak trikec mora biti različno povelje, ampak tako različno, da ga pes ne zamenja takoj



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Februar 2011, 09:09:21
Približno 3 naenkrat, včasih manj, včasih več.