Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498815

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3090 : 31 Januar 2007, 07:18:05
Če boste naročali All About Aussies dobro poglejte ceno, ker je preko Nemčije veliko cenejša.

Kako to, na Amazon.com je 44,46 USD, kar je 33,67 EUR, na Amazon.at ali Amazon.de pa je 62,36 EUR?



fiti

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #3091 : 31 Januar 2007, 07:23:04
Martina se je zmotila....naročil sem iz ZDA, ker je bila cenejša.....Amazon pa jo je poslal iz Nemčije....lp



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3092 : 31 Januar 2007, 08:05:39
Domen, hvala, sem zamešala.( btw - kje ste? )
No, pa saj se vidi, ne..


Tina - a Chica kar mirno gleda,da ti delaš z Gomijem, ona pa čaka.. Super sta.
Andreja - prekrasne fotke v albumu,

V bazi mi še vedno manjka en Blumina mladič???!!!
Če želi kdo zamenjati fotke ali kaj dodati, naj me kontaktira.
N. pr. Jean - Oli ima prav stare fotke..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3093 : 31 Januar 2007, 08:29:15
Martina, Chikica je tako mirna in potrpežljiva zato, ker ve, da po končanem delu z Gomijem, sledi tudi delo/igra/iskanje z njo  ;)
Je pa kar trajalo nekaj časa, da se je naučila biti mirna, medtem ko Gomi dela...
Aja, če kdo misli, da nezaposlen aussie, ko je sam doma naredi veliko škode, naj si omisli mačka ;) Včeraj me je skoraj kap, ko sva s Chico prišle domov iz doma starejših  >:(

Slike za bazo bom pa tudi jaz kmalu kakšne novejše poslala...

Andreja, slike so res fantastične!


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3094 : 31 Januar 2007, 08:40:14
Še huje od "aussie home alone" oziroma "cat home alone" je scenarij "aussies & kitten(s) home alone"   :-[
Tega ne priporočam nobenemu, ki nima res dobrih živcev in pa absolutno nobene vredne stvari na dosegu tačk...




Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3095 : 31 Januar 2007, 09:01:09
sirtaki, verjetno je to res...
Čeprav pri nas se Chica igra nadzorornika in sta skupaj samo 1x uničila enega pliškota (Gomi ga je spravil iz police, Chica ga je pa pokončala). Če bi bila doma, bi mi ga prinesla pokazat, da bi s tem zatožila Gomija. Mačka bolj Chica vzgaja kot pa midva  8)
Včeraj je maček skoraj vse cunje, ki sem imela obešene v dnevni sobi, raznosil po stanovanju (tudi za kavč), odprl je torbico v kateri imam priboljške za Chico (za na sprehode) - ne vem kako mu je uspelo - in vse pojedel. Za kazen je bil brez večerje (itak je pojedel že preveč) in je moral gledati Chico, ki je jedla brikete s tuno. Je treba bit žleht  >:D


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3096 : 31 Januar 2007, 09:22:42
Moji so stari toliko kot so: sicer niso veliko sami sedaj, ampak, če kam grem in ne grejo z mano in če imamo pred tem aktivni daljši sprehod, ni nobenega problema, da so sami...
Pri tem, da je bila Ruby velik uničevalec
..
Tina - inteligenca aussijev se prenaša na druge živali, ali kaj LOL

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3097 : 31 Januar 2007, 13:47:52
Martina, nove podatke in slikce od Ginny si dobila na mail? Saj se nič ne mudi z objavo, samo da vem da so prispele.

Ginny pa zaenkrat puščam samo izven boksa samo včasih kadar je utrujena in itak spi. Ampak takrat sem jaz vseeno doma, le da v zgornjem nadstropju. Ko je dalj časa sama jo pa vseeno raje dam v boks.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3098 : 31 Januar 2007, 14:02:12
Zoe - dobila sem.
Sem zelo zaposlena, še ta teden bo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3099 : 01 Februar 2007, 08:43:24
Martina sem te prestavila...  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3172.0 ;)

Lp nina




babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #3100 : 01 Februar 2007, 11:17:56
tile avstralski ovčarji so pa res lepi kužki, pa tud karakterno se mi ful dopadejo...
mogoče se pa tud jaz kdaj odločim za kakšnega...  ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3101 : 01 Februar 2007, 16:16:41
Hvala za pohvale. Zdaj bo pa res treba že kako slikico poslat Faith. Ampak kakih hudih flekov dlake pa še nisem slikala ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3102 : 01 Februar 2007, 16:20:27
Dan4es je zanimiva tema na Trenjih POP TV. Ob 8h zvečer.
Poesbno za reševalce.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3103 : 03 Februar 2007, 16:24:22
Kdo mi lahko pojasni, zakaj nekateri vzreditelji, če ni psiček vnaprej naročen z dolgim repom, nekaj dni po rojstvu repek kupirajo, kljub temu, da bi ga lahko imel dolgega? Kje se to pogosteje dogaja, v Evropi ali v Ameriki, je kakšno pravilo?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3104 : 03 Februar 2007, 16:35:58
Kupirajo dosledno povsod, kjer ni to prepovedano. V Evropi je vec repatih psov, ker je kupiranje prepovedano v mnogih drzavah. V Ameriki pa jih prakticno ni.
Standard pac predpisuje odsotnost repa. Pasma je ameriska, v Ameriki je kupiranje dovoljeno...
(Po pravici povedano so meni brezrepci vedno lepsi :-*)

To sem te v bistvu hotela vprasat, ja: so tvojemu Magusu pustili rep, vse ostale pa kupirali?

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3105 : 03 Februar 2007, 16:38:44
Pasemski standard za avstralske ovčarje  določa kupiranje.
V Evropi se je nehalo kupirati zaradi siceršnje prepovedi kupiranjauihljev in repov v določenih državah.
Povsod ni enako ( v SLO je prepoved kupiranja uhljev  in dovoljeno kupiraje repov ).
Ponekod v Evropi puščajo dolge repe ( tudi tam, kjer je kupiranje dovoljeno ) in kupirajo nbt-je.
In še kaj..malo neuradno..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3106 : 03 Februar 2007, 17:10:47
Zanimivo pri nakupu je pa tole:
kjer je prepoved kupiranja je pač prepoved
kjer prepovedi ni in  kupirajo, se seveda lahko tudi drugače dogovoriš in ti pustijo rep in s tem izbereš mladiča starega tri dni. In ga moraš vzeti in v tem je problen, ne?
V Sloveniji se je kupiralo samo nbt-je v prvem leglu in pustilo dolge repe, ostala tri legla niso bila kupirana ne glede na dolžino repov.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3107 : 03 Februar 2007, 17:16:50
Lilit ma nemoj  :o
Bogi Grin  :P


Ja jst sm kupirala oba "vmesna" nbtjčka, pa mislim, da sta zdej ritki lepši kt bi bili, če bi jima neki štrlelo tm ven  ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3108 : 03 Februar 2007, 17:37:09
Lilit - tudi meni so nbt všeč.
Saj veš, kam gre lahko Grin..hihi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3109 : 03 Februar 2007, 18:32:47
Jaz sem ga rezervirala, ko je bil star 5 dni, takrat je imel repek že kupiran, vendar jaz tega nisem vedela, ker sem dobila slikico, ko je bil star 1 dan, tam ga je še imel.  Vzrediteljica me ni opozorila na to, da so že kupirani, očitno se ji ni zdelo pomembno, saj o repu nisem nikoli nič spraševala. Občasno sem dobivala sveže slike, vendar nisem polagala pozornosti na rep, vedno je bil v takih pozah, da bi ga lahko imel spodvitega. Meni se je pač zdelo, da rep je  ;D! Danes pa dobim nove slike (jutri bodo stari 1 mesec) in večina jih repkov nima, tudi Magusu se tokrat jasno vidi, da ima "golo" rit. Vendar moram priznati, da so res brez repka lepši. Prilagam slikico, nekam resen se mi zdi, morda, ker ima jutri rojstni dan :P!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3110 : 03 Februar 2007, 18:52:06
Karmen kako je luškan  :-* obožujem red merle  :P Repi so pa meni simpatični ali čisto kupirani ali čisto dolgi. Resen je pa zato ker se je že resno zamislil nad svojo starostjo :D

 Vmesni štrclji pa mi nekako niso  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3111 : 03 Februar 2007, 18:55:57
To je pa res brezveze, da moraš izbrati kupiranega psa pri 5 dneh.
Tako vsaj jaz mislim..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3112 : 03 Februar 2007, 19:08:49
Meni so pa najlepši psi taki kot so se skotili. Če ga imajo veselo z njim (ali njegovim delom) mahajo na tistoč in en način, če ga pa nimajo so pa malo prikrajšani ali pa migajo z ritjo  ;D

Danes sva z Ginny odšli na izlet na Gorenjsko (hvala satin za prevoz in družbo/čakanje  :-*) malce pogledali vlečne pse kako dirkajo, potem pa se z Chico, Chipom in Ruby ter njihovimi priveski podali na sprehod v Krnico. Tistih nekaj slik, ki sem jih posnela si lahko pogledate v albumu


up, up in the air  :D


Js tud znam!


irokezasta surla  :P


lepote  :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3113 : 03 Februar 2007, 19:09:42
Vmesni štrclji pa mi nekako niso  ;)

Meni so pa prav simpatični.  :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3114 : 03 Februar 2007, 19:10:45
Aja, Karmen, ful luštkan izgleda mali  :-* Imata v načrtu kakšno šolco, agility ali kaj podobnega?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #3115 : 03 Februar 2007, 19:31:57
Karmen, Ginny in ostali s slikcami, ne pozabite na koledar. :o
Na naši domači strani pa so Faithine današnje slikice. http://www2.arnes.si/~surelovs/tristan

Post nubila phoebus


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3116 : 03 Februar 2007, 19:43:53
zoe, super slikce! Mi 3je smo komaj domov prišli... Je bil pa res lep dan danes!


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3117 : 03 Februar 2007, 20:00:06
zoe in faith super slikce :o

Mi  letos skori nismo snega vidli. Verjetno prvič in zadnjič na srečanju v Bohinju :-\


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3118 : 03 Februar 2007, 20:00:22
Grini je cisto uredu tak, kot je in tudi nikamor ne bo sel...



Chica si bo pa vrat polomila :o

battito animale


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3119 : 03 Februar 2007, 20:25:08
Chica je res prava akrobatka ;) Se je pa tudi malo utrudila, čeprav prej ni kazala tega. Že v avtu je nekaj časa spala in zelo v živo sanjala, kako teče z Ginny, kako Chipu leze v gobec in kako je mama ne mara  :D Tudi zdaj spi...
Tukaj je še nekaj fotografij iz današnjega izleta.