Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498654

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3210 : 20 Februar 2007, 20:20:45
Mucika, Grin se zahvaljuje za kompliment, ljubcka pa dobis ob priliki v zivo ;)

Ne vem, ali imajo borderji tako slab nos :D ali je Oli zacela disat kar naenkrat, ampak danes se je Grinu precej trgalo ::)

Se že veselim, ker ga bom končno mela čast pobožat takrat. ;D



fiti

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #3211 : 21 Februar 2007, 07:05:06
Mi pa imamo...klope (ticks)  >:(  :'(  Jutri dobita Advantix.

Na vrtu pa mi pridno rastejo (zraven plevela in pasjega dreka) narcise, krokusi itn.

Tudi pri nas so že klopi........Sun je že pokasiral enega  :(.....letos se je zgodaj začelo...glede na temp. pa nič čudnega  ;)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3212 : 21 Februar 2007, 15:23:14
tale westminister show sem si z zanimanjem pogledala in še malo posrfala za tabolšimi psi po internetu. Psica (best of breed opposite sex) Ch Acura's Blue Sage je iz psarne ACURA kjer parijo tudi merle x merle... se mi zdi grozno...



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3213 : 21 Februar 2007, 15:23:41



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3214 : 21 Februar 2007, 15:44:51
Kaj je pa tu tako groznega? Če vzreditelj VE kaj počne, potem zadeva pol toliko ni nevarna kot zgleda. Excessive white mladiči, slepi, gluhi itd se lahko skotijo tudi v popolnoma črnXčrn kombinaciji...
Pri merle X merle paritvi se gre pač za določeno povečanje tveganje skotitve takih mladičev ni pa zdaj strah in groza vse skupaj, priporočljivo ne pariti tega je predvsem zaradi splošne množice neizobraženih wannabe vzrediteljev, saj producirajo že tako ali tako prizadete na drugih področjih mladiče, ne samo double merle gene... Zato tudi vzrejne komisije sprejmejo taka pravila...da se izognejo splošnemu početju neumnosti.

Sama recimo TAKOJ brez problema vzamem mladiča iz merle X merle kombinacije, seveda ne pri vsakemu vzreditelju ampak tistih, ki vedo kaj počnejo...hkrati pa nikoli ne bi sama parila take kombinacije se razume.

V bistvu je vse skupaj pravzaprav popolnoma enako s parjenjem NBT x NBT...







Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3215 : 21 Februar 2007, 15:53:04
Double merle psi se ne morejo skotit iz kombinacije dveh solidov, o tem smo ze razpravljali ;)

Zakaj pa bi nekje vzela mladica, sama pa ne bi parila dveh merlov? :)

Tika... poglej na stran od Acure... so ti kaj znane spodnje slikice? :D

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3216 : 21 Februar 2007, 16:06:16
Ampak saj pri genetiki te vedno lahko kaj zafrkne... in ti u bistvu ne veš kaj delaš tudi če misliš, da veš kaj delaš. Lahko te narava sama okol prnese.
Tax: kako bi se odločla kdo zna in kdo ne zna? Sej sm vidla, da imajo zdrave mladiče in vmes tudi black-tri... ampak še vedno sm zeloooo skeptična okoli takega parjenja.
Še mal za popestritev ... ena slikca z aktivnega vikenda.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3217 : 21 Februar 2007, 16:07:24
Še ena hitra...   :o



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3218 : 21 Februar 2007, 16:13:00
Hihihi Lilit, pa se kako :D


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3219 : 21 Februar 2007, 16:22:13
Lilit napisala sem, da lahko iz črn X črn kombinacije lahko pridejo:
- excessive white
- slepi
- gluhi mladiči

Nikjer ne vidim omembe mladičev z double merle genom  ???

Zakaj ne bi take kombinacije delala sama? Ker je že vsako "normalno" parjenje samo po sebi tempirana bomba za tak ali drugačen kiks pri končnem produktu. Torej zakaj dodatno izzivati  :-\
In ker pač mislim da nisem sposobna iz legla odstraniti (Američani temu pravijo "culling" in to redno počnejo) tiste mladiče, ki so "side effect" takega izzivanja.




cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3220 : 21 Februar 2007, 19:54:12
Eno vprašanje: koliko  je bilo vas (Buminih) v Silvijini v mali šoli? Koliko je bilo psov/vodnikov na poligonu? Mak je šel danes prvič in mi je oče povedal, da je bilo nevzdržno. Pri tako majhnem prostoru 20 mladih psov ne more delati normalno... nisem bila zraven, zato vas sprašujem po izkušnjah.
Kje ste delali malo šolo oz. prvi tečaj? Koliko je bilo prijavljenih psov in ali ste delali nujno s klikerjem ali je bil kliker vaša izbira?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3221 : 21 Februar 2007, 20:05:31
Kliker - moja izbira, maksimalno nas je bilo na poligonu 6, povprečno 4. V drugi skupini jih je bilo 9, se mi zdi... Na pol so nas dali, ker nas je bilo preveč. Točno število na začetku prijavljenih pa ne vem, ker sem je jim pridružla kasneje.
V KD Obala

A oni nebi delali s klikerjem?
Če ne, zakaj so šli k Silviji?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3222 : 21 Februar 2007, 20:12:10
Cowgirl...Bluminih je bilo 5 smz(Arty,Tika, Ginny, Tai, Taras). Je pa bilo tudi pri nas podobno na poligonu, vbistvu smoi hodili eden čez druzga, ampak meni je to zakon, ker se pes navadi, da dela tudi če je zraven še 15 mladih hiperaktivnih kužkov, ki bi se radi z njim igrali. Včasih je blo prov smešno, kako smo se eden v druzga zaletavali, ker smo bili vsi osredotočeni na poleg in smo gledali pse, namesto kam hodimo. Zraven tega pa so še nekaj metrov proč vadli psi agility, tko da je bilo precej kaotično- ampak meni zakon. Nevem pa natančno koliko nas je bilo v eni skupini.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3223 : 21 Februar 2007, 21:00:49
To je ful dobr da je na poligonu več psov in ljudi, saj se le tako nauči pes pozornost namenjati vodniku in ne vsemu drugemu kar leti in skače naokoli. Seveda je pogoj za tak tening dober instruktor ki vodnika pravilno nauči ravnanja s psom in pa seveda tudi tečajniki morajo vedeti, da se v pasji šoli NE uči psa ampak ljudi kako se ravna s psi!

Meni gredo najbolj na jetra taki in drugačni treningi/tečaji, kjer morajo vsi ostali dvonožci in štirinoižci tečajniki sedeti pri miru po možnsti nekje skriti  za kako hišco ali avtoim, medtem ko dela en pes. Z vsemi butastimi razlgami ja da to pa moti kužata pri delu... Takega psa mora biti katastrofa imeti kjerkoli v javnosti ali obljudenem kraju  :-\



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3224 : 21 Februar 2007, 21:39:03
cowgirl, kako ne morejo delati normalno? Mi smo čisto normalno delali.  :-\ Mislim, da se bo oče že počasi navadil. Verjetno je prvič Maka zanimalo vse drugo kot pa on (posebno, če ni delal točno po Silviinih navodilih). Naj ne obupa.  ;)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3225 : 21 Februar 2007, 22:10:29
Cowgirl, meni je prav ta guzva in nenormalno stevilo motecih elementov zakon. Ce v tisti guzvi dobis mladicka nase in dobis pozornost, si zmagal.
Saj doma pa itak vadis potem v miru.
Je vcasih velik problem kasneje, ko je kuza navajen delat v miru in v sterilni okolici brez hudih motenj, potem pa prides npr. na izpit in je tam kar na enkrat toliko motecih elementov, da ...
Zato kar pogumno naprej, poslusajo naj Silvijo in sledijo njenim navodilom.

Glede solanja s klikerjem pa itak ni bilo vprasanje. Saj so nasi mladicki delali s klikerjem ze v starosti 6 tednov in naprej. Seveda je posledicno sledilo solanje s klikerjem.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3226 : 21 Februar 2007, 22:17:28
Se strinjam s tem kar so predhodnice napisale. Meni se ni nikoli zdelo, da je ful gužva, smo se lepo navadili, da poleg tega da gledaš psa in imaš polne roke gledaš še naokoli, da koga ne podreš ali padeš sam. Se je pa seveda zgodilo kdaj, da smo se zaleteli, pohodili psa ali padli  :P

Če mogoče očeta skrbi, da mu s klikerjem ne bo šlo naj si prebere kakšne članke in posluša Silvijo :) Je bolj preprosto kot bi si človek mislil.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3227 : 21 Februar 2007, 22:58:25
Zanimajo me kaki dobri linki s članki za delo s klikerjem? Jaz o tem nimam pojma žal.. Tano ne bi navadil ČISTO NIČ na priboljšek in klik... ona ne dela na priboljške. samo na žogo, frizbi... se mi zdi da je tak način šolanja, da hodiš drug po drugem da moraš pazit na miljon stvari zraven bolj za mlajšo generacijo vodnikov... moj oče je bolj za frizbi.  :P
Ali so kje omejitve koliko psov na koliko kvadratnih metrov v pasjih šolah? Silvija ima kar naval... :-\
Če bo hodila tja moja sestra bo Mak v Silvijini šoli... če ne, se bomo šole lotili kar doma. Tana ni bila nikoli v mali šoli ali na tečaju, pa sem jo naučila veliko stvari in še več kot se nekateri psi naučijo v šolah. Socializirana je tudi, brez problemov dela sredi gneče, doma pa sploh.  ;)  Ne rečem, da je šolanje v KDju slabo... ampak kot komu paše. Zagovarjam pa nujno šolanje vseh mladih psov.




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3228 : 21 Februar 2007, 23:03:03
Nekaj dobrih člankov je na strani od Ilirije: http://ilirija.agility-slo.net/

Ne vem, lahko se zmenijo, da hodi sestra v šolo, oče pa doma meče frizbije :D Boste morali sami pogruntati, vsekakor pa sem mnenja, da boste od male šole odnesli veliko veliko več kot od učenja doma.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #3229 : 22 Februar 2007, 00:57:12
Citiraj
Ali so kje omejitve koliko psov na koliko kvadratnih metrov v pasjih šolah? Silvija ima kar naval... 

Citiraj
Eno vprašanje: koliko  je bilo vas (Buminih) v Silvijini v mali šoli? Koliko je bilo psov/vodnikov na poligonu? Mak je šel danes prvič in mi je oče povedal, da je bilo nevzdržno. Pri tako majhnem prostoru 20 mladih psov ne more delati normalno... nisem bila zraven, zato vas sprašujem po izkušnjah.
Kje ste delali malo šolo oz. prvi tečaj? Koliko je bilo prijavljenih psov in ali ste delali nujno s klikerjem ali je bil kliker vaša izbira?

V komentar tem navedkom pa tale zgodbica:

Si zaželi lisica grozdja. Pa gre v vinograd, ki je znan po slastnem in odličnem grozdju. Ko pride tja, vidi, da je grozdje obešeno visoko. Lisica skače, skače, ker pa ni najbolj pridna in je vse navajena dobiti zlahka kmalu odneha in si misl: "grozdje je prav gotovo kislo".

Nauk te zgodbe naj si pa vsak sam najde... ;)





5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3230 : 22 Februar 2007, 20:50:04
Danes sem pa prav nalašč počakala, da sem Olivio lahko malo gledala, kako jima gre. In moram reči, da jima gre odlično.  :o Olivia je čisto navdušena nad ovirami in nad delom (in nad žogo). :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3231 : 22 Februar 2007, 20:57:51
Z Ginny imava jutri po dolgem času (ene 5 tednov  :o) spet trening  :D :D Upam, da bo delala na žogico, da prišparam na hrenovkah  :P

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3232 : 22 Februar 2007, 23:21:41
Olivia je čisto navdušena nad ovirami in nad delom (in nad žogo). :)

In nad Petro! (in nad Cenetom)

In vsi samci so cedalje bolj navduseni had njo  :P

Lyro smo zapustili na cesti v Ljubljani, Oli in jaz sta koncno doma (imela sem sestanek/predavanje v Monikini soli).

No, ravno na cesti je nismo pustili. Stanuje kot ponavadi ko je v Ljubljani v petzvezdnem hotelu v centru. V sobi s pogledom. In sobno postrezbo.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3233 : 24 Februar 2007, 12:22:17
Ginny ima pa končno svoje čisto pravo ležišče :D Danes smo šli iskat Comforta in zdaj ponosno čepi na njemu in se ji zdi prav fino, da ima rito na mehkem  :D

Pa v petek sva imeli agility, kjer je ful norela za žogico  :o Pa delali smo še most in gugalnico :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3234 : 24 Februar 2007, 17:40:30
Pridni!!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3235 : 24 Februar 2007, 18:21:11
Tika je utrujena po danasnjem gledanju agility tekme zaspala v prav tako novi postelji (po njeno). Zagotovo je cenejsa kot tvoja Zoe :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3236 : 24 Februar 2007, 18:23:09
Hihi buča.

Sigurno pa ni tako udobno  :P



Na sliki je še malo mokra, ker je zunaj divjala s Tarsom in sem jo morala stuširati.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3237 : 24 Februar 2007, 18:25:05
Arty pa sploh noče spat. Kr neki se motovili po sobi in  izsiljuje  ::)
Se je pa danes nalajal za par let vnaprej....čudno da si ni uničil glasilk ;D

Waa Ginny je pa prov fancy :-*


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3238 : 24 Februar 2007, 18:35:31

Dora kaže, kako se pleza po lestvi.


Malo smo že utrujeni...


Tika & Arty


Arty


Družinska ljubezen >:D

Slik je bilo več, samo so na večini samo zmazki ali pa samo aussie riti. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3239 : 24 Februar 2007, 18:35:46
Ta trenutek je oddaja o živalih Hund Katze Maus na programu VOX. Je tudi prispevek o aussie-jih oz. o tem kako gre en mladiček iz legla... So ravno reklame, po reklamah se bo prispevek še nadaljeval.