Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3499243

Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3270 : 25 Februar 2007, 21:00:33
cowgirl - jaz sem vidla obe psički  8).
Psica iz mladičev: black tri - izjemno lepa psička! Po domače povedana - "pošlihtana v nulo" - super glava, telo, okotenost, močne konstitucije, in pa - fenomenalno, ampak zares fenomelano gibanje. Mislim, da v Sloveniji še ni bil razstavljen aussie s tako dobrim gibanjem. Če bo tako ostala, bo super živalca. Ocena: zelo perspektivno, 2. najlepši mladič razstave (čeprav bi morala biti, po mnenju žiršega sodniškega zbora, prva).
Psica mladi - blue/merl - tista psica, ki je bila pri meni že v Portorožu (z "zalepljenimi" uhlji). No, takrat so bili pokončni, sedaj so pa taki, ko pri dobrem show borderju. Pa še par drugih malenkosti. Ocenjena s prav dobro.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3271 : 25 Februar 2007, 21:09:07
Kako pa je ima psičkama? Mislim rodovniško ime  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3272 : 25 Februar 2007, 21:14:39
Jaz sem ju tudi videla, sicer nisem strokovnjak za ocenevanje zunanjosti ampak... uhlji blue merle psičke so bili res bolj borderski oz. se na momente sploh niso videli, ker jih je nosila obrnjene nazaj. Trikolor psička je bila pa zelo močne konstitucije. Ne vem a je to tisto, ko v standardu piše moderate sized ???
Sem že razmišljala o tem, da bi mogoče Chico prijavila na 1 razstavo, sam toliko da vidim kako bi jo ocenili, pa mi je vse dol padlo,... Bi ji morala debelino kosti ter število dlak pomnožit z 2 (dlake mogoče še kakšno večjo številko...)  ::)

Imena so mi pa ušla iz glave... Naj kdo pove, ki ima katalog.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3273 : 25 Februar 2007, 21:41:13
Mladička:Best for Great Lady Bohemia Acro, mladi: Anani Taino Acro Shallow River's.

Tamala je močne konstitucije, pa še "nafrizirana" :-) je bila. Je pa težko oceniti, kako bo to izgledalo, ko bo odrasla. Za Veni od 5rca je nekdo izjavil: "a to bo pa kavkaški ovčar"? No, pa je čist normalen kuža :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3274 : 25 Februar 2007, 21:45:14
Za Veni od 5rca je nekdo izjavil: "a to bo pa kavkaški ovčar"? No, pa je čist normalen kuža :)

Če je bila pa jedec prvi teden pri meni.  :P 8) ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3275 : 26 Februar 2007, 07:28:07
Tudi v Italiji so začeli potencirati aussije z močno konstitucijo. Pri njih zapali predvsem lepa barva (čisto po italijansko), velik bel ovratnik, močnejši in krajši gobček, močne kosti. Naš Magus ima malo ožji gobček, pa sem ga vseeno raje izbrala kot drugega, ki je imel krajšega in močnejšega. Ampak tudi liska na gobčku optično naredi bolj dolgega in ožjega, drugi je ni imel tako široke. Drugi je bil tudi malo bolj samotar in plašen, zato ga nisem izbrala.  Ima pa Magus zato zelo debele prednje noge in tazadnjo od rotvajlerja. Pa tudi v prsih je bolj širok. Ampak je full zmešan. Doma se še malo organiziramo, saj smo nazadnje imeli pasjega mladička pred skoraj 20. leti (sedanja psa sta posvojena odrasla), pa se lovimo z lulanjem, kakanjem, prehranjevanjem, pa rože že dajemo na teraso, kable skrivamo,...Uboga pa 100 na uro. Prvo noč sem mu dala igračke na njegovo blazino, od takrat je tam njegovo gnezdo. Uleže se zraven blazine na ploščice, zato smo mu tam dali brisačko, da se ne bi slučajno prehladil  :D.Ko se naveliča igre, začne nosti igračke samojedki. Ta ga nekaj časa mirno prenaša, ko ga ima dovolj pa samo dvigne ustnico in že ga ni več. Labradorec pa raje miži in se dela, da spi, Magus mu tlači tačke v oči, potem pa odneha. Spi pa od devetih zvečed do petih zjutraj. Res priden!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3276 : 26 Februar 2007, 08:29:45
Tina, imaš seveda prav.vse je moderate in medium..po standardu.. in Chica je taka, boš že dobila opis na pravem mestu

Ampak stokrat povedano kaj pravi standard. Če ga kdo še ne pozna , ponovno,  vsi standardi so na moji spletni strani pod "standard" ( ASCA, AKC in FCI_??)

Kaj je kje "moderno" seveda ni niti malo  pomembno..
 Samo upam, da ne bomo imeli berncev.. sem jih že nekaj videla ( pa nič proti berncem, se razume ).


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3277 : 26 Februar 2007, 09:11:31
A ni Best for Great Lady samcek ???

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3278 : 26 Februar 2007, 09:39:15
Karmen, čestitke!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3279 : 26 Februar 2007, 09:40:58
Lilit - čisto možno - kataloga nisem (še) gledala, v glavi mi je pa ostalo, da sta bili dve avstralski psički  :o . Priznam, da se vseh spolov vseh psov, ko jih sodiš, ne zapomniš.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3280 : 26 Februar 2007, 09:41:49
A ni Best for Great Lady samcek ???

ja, imaš prav :-[... se mi je zdelo, da je sta bila prijavljena samček in samička, ampak je potem kolibri pisala o dveh psičkah, pa sem mislila da sem se jaz zmotila...


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3281 : 26 Februar 2007, 09:58:12
Občasno se pa tudi jaz lahko, a ne :P Pride z leti  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #3282 : 26 Februar 2007, 10:15:00
Citiraj
Jaz bi zelo rada prišla na tekmo, pa ne morem trenirat..zanimivo.. in bedasto hkrati

Meni se zdi bolj žalostno kot zanimivo. Se mi pa zdi, da je to simptomatično za majhne klube v katerih posamezniki svojo pomembnost izražajo z nagajanji drugim namesto, da bi se postavili z lastnimi dejanji. Martina boš morala v zakup vzet, da je to prednost življenja na vasi  ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3283 : 26 Februar 2007, 10:19:01
s5iztok

imaš zelo, zelo prav . Človek se sprašuje, komu je vsa stvar namenjena??
Armirani beton..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3284 : 26 Februar 2007, 13:47:10
To pri vas je res čudno. Pri nas lahko prideš kadarkoli trenirat. Vsi mamo ključ in vse kar je treba je malček pogledat, kdaj je kaka šola, da nebi delali preveč gužve ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3285 : 27 Februar 2007, 09:46:32
Meni se pa ob debati o zadnji razstavi postavlja naslednje vprasanje.
Koliko bi dobila oceno tista psicka z zalepljenimi useski v primeru, da nihce tega ne bi vedel?
Kako vedeti ali so imeli psi zalepljena useska kot mladicki in kateri ne?
Dva psa iz psarn, kateri dve stalno sodelujeta - psicko ste pred meseci videli z zalepljenimi useski... drugi kuza drzi useska v cudovitem polozaju... ali verjeti, da drugim mladickom, ki odrascajo pri njih tega ne delajo? Mogoce le nismo bili prica te fazi lepljenja?

Po standardu so useska lahko zelo dvignjena, ce so le vsaj malo prepognjena. Nosnja dveh razlicnih nacnov usesk (naprej ali vstran) je opisana in predpisana v obeh standardih. Tako v FCI kot ASCA.
Zakaj potem toliko nepotrebnih leplenj?
Zopet le zaradi sodnikov? Le ti pa po videnem in slisanem za to vseeno ne smejo izvedeti, ker ce... ocena dol.

Ali ne bi bilo veliko bolj smiselno videti in obdrzat pri psih raje njihovo naravno drzo usesk, saj bi potem res vedeli kaksna useska lahko pri njihovih mladickih pricakujemo?

Ne vem no, pomagajte mi razmisljat :)

LP
Blumina



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3286 : 27 Februar 2007, 10:51:47
Blumina, psička z zalepljenimi uhlji je pač - iz nekega čudnega razloga - še enkrat prišla k meni na oceno. Uhlja sta bila iz faze "pokončna" v Portorožu, prišla na "pricked". Če bi prišla s pokončnimi, bi dobila oceno negativno, s "pricked" pa je dobila kar je dobila (tudi zaradi drugih napak). Lahko bi dobila tudi manj, pa verjetno ne bi veliko "falila".
Lansko leto v Lausanni je v ring prišla gospa s fantastično aussijko - manjšo, zelo tipičnem trupom (kljub repu), black tri in s pokončnima uhljema. Razstavljena je bila tudi mama te psičke, imela pa je polpokončna uhlja.
Osebno mislim, da psi, ki imajo genetsko pokončna uhlja (po večinoma pomeni trd hrustanec v nastavku ali v celoti in pa krajša uhlja), uhljev ne morejo spraviti v pravilen položaj. Z nikakršnim lepljenjem - mogoče z operacijo. Lepljeni uhlji se večinoma opazijo (predvsem pri škotih in šeltijih, težje rečem pri aussijih, ker so mi do sedaj v ring vozili pse z uhlji, ki so stali, kot so stali - z izjemo te psičke).
Dejstvo je, da so uhlji predpisani v standardu (standard pa se oblikuje na podlagi videnih psov). Verjetno je bil nek razlog, zakaj sta uhlja tako predpisana - ne poznam zgodovine tako v detajle, osebno bi rekla, da je razlog v tem, da taki uhlji varujejo pred mrčesom in nesnago).
S strani vzreje je to brez veze - ker bo to samo pomenilo, da se bodo ljudje nasankali. Za sodnika pa - lepo prosim, koga "okoli prineseš" z popravljenimi uhlji (zobmi, repi)? Sodnika? Nikoli - sodnik mora oceniti tisto, kar vidi v danem trenutku in za kar ima, če ima čas - maksimalno čas 4 minute. Z vsemi operacijami, lepljenji, posegi se okrog prinese - samo sebe...
Jaz sem se vedno spraševala, kako ljudje, ki "popravljajo" pse zato, da jih lahko razstavijo - spijo. In koliko jim tak naslov zares pomeni. Mogoče jim pomeni samo - eure  :-\

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3287 : 27 Februar 2007, 11:17:44
Samo nekaj me zanima. Kaksna usesa so zate pokoncna (na primerih katere si napisala) ??? A cisto cisto gor, ali cisto malo prepognjena na vrhu, ali...? Ker, se mi zdi rahlo cudno, da bi prisli razstavljat pse s cisto pokoncnimi usesi (ala nemci) ::) Zgolj za informacijo...


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3288 : 27 Februar 2007, 11:31:09
In se nekaj ;) Kako so lahko prisla usesa iz “pokoncna” v “prick”. Vsaj zame je to eno in isto ???


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3289 : 27 Februar 2007, 11:38:17
Kolibri, v vecini se strinjam s tabo.
In tudi sama se sprasujem koga "farbajo".

Le nekaj me je zmotilo.
Kaksna je po tvoje razlika med: pokoncnimi in prick usesi?




Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3290 : 27 Februar 2007, 11:44:47
Blumina, kaj pa ti ponavljas za mano :P ::) >:D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #3291 : 27 Februar 2007, 11:51:54
Se pardoniram - vidiš, to je pa, ko na forumu pišeš v službi  in sprot pozabljaš, kaj hočeš reči, ker se mudi. "semi-erected" bi bilo bolj pravilno. Se globoko opravičujem  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3292 : 27 Februar 2007, 20:03:25
Ker berem tole temo z veseljem in sem že marsikaj izvedala pa mi je tole nerazumljivo bi lepo prosila če nekdo s slikami pospremi izraze pokončen, prick in semi-erected.

Če se komu da pa mogoče še ostale izraze za aussie ušesa s fotkami.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3293 : 28 Februar 2007, 08:40:47
Neyka, bo raje kdo drug kot jaz povedal ;)

No, da vidim. Kdo je ta lepotec na slikah 8) Lastniki nasih malckov prosim bodite tiho ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3294 : 28 Februar 2007, 09:13:39
Taras


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3295 : 28 Februar 2007, 09:29:35
Po mojih osebnih izkušnjah se uhljev ,ki so trdno odločeni, da bodo stali pokonci ne da spravit dol z lepljenjem. Moj border je kazal,da bo imel en uho gor en pa "semi erect", zato sem oba uhlja lepila v "semi erect" od 2 do 7 mesecev, ker s emi j ezdelo ,da bo več šans pokončnega spravit dol kot veisečega gor. Čist za moj okus, ker pri borderjih je dobvoljeno vse- gor ,dol , vsak po svoje, pa itak nisem nek razstavljalc, mi je pa neestetsko,če je vsak uhelj drugačen.
Ko sem pri več kot 7 mesecih uhlje odpakirala, je rabil ta pokončni 3-4 tedne,da se je čist zravnal, polpokončni pa en teden,da je postal nekaj med mlahavim in semi erect - uspeh enak 0.
Se mi pa danes zdi, da mu njegova uhlja še najbolj pašeta- najbrž bo kar res, da da narava psu taka ušesa,ki mu najbolj pašejo h glavi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3296 : 28 Februar 2007, 10:09:54
5rca, seveda ;)

Deteljica: Z zadnjim stavkom se pa cisto strinjam... 8)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3297 : 28 Februar 2007, 10:10:55
Tika! Prehitro si napisala!  >:(
Jaz sem se glih hotela podat na raziskovalno akcijo!  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3298 : 28 Februar 2007, 10:32:44
No, sem ti vsaj prihranila akcijo :P No, posebej zate - kdo je to? ;D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3299 : 28 Februar 2007, 11:49:26
Hrči

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P