Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498277

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3360 : 15 Marec 2007, 13:27:00
Mi je Hodkova še en mejl poslal zdajle, pa sem kar vprašala in sporočim , kaj pravi.

Jaz mislim, da je to res ugodna priložnost za oceno, ker je to "breeder judge" in če kdo, potem oni vejo za kaj gre..
Zato začnite trenirat ring tisti, ki še ne znate..

Lilit a ti si že v obedience tako dobra?
Zakaj te pa v soboto ne bo? Jaz pridem, nisem na listi, ker sem nekaj zamočila, a imam dovoljenje.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3361 : 15 Marec 2007, 13:37:51
Delam v soboto :'( sirtaki: daj Italijane z avstralci prepricaj, da pridejo tudi v Ajdovscino, saj jim je enako dalec kot Prestranek 8)

Ne, nisva se tako dobra, ampak do junija je se daaalec + je itak "modificiran" obedience, imas na prijavnici napisane vse vaje - mislim, da bi skoraj katerikoli od nasih avstralcev komot to opravil :)

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3362 : 15 Marec 2007, 13:47:59
Tukaj je odgovor kakšna so pravila za agility - če še kdo kaj ne ve, naj vpraša...
Torej je še čas za tiste, ki nimajo rezultata, da ga naredijo

It is open competition so anybody can enter even with another breed.
But the Club Championat is only for Australian and Belgian Shepherds
which have passed A1 with any result. Which means any result except
elimination.
Everybody will have same Open and Jumping courses and there will be normal
ranking for all and then those Aussies and Belgians who pass this criterium
will have own ranking. So if there will be Aussie for which it is the
first trial in life then can compete but will not be ranked in Championat
because no A1.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3363 : 15 Marec 2007, 13:52:20
Se strinjam z Lilit. Vaje res niso nic posebnega. Razen najvisje stopnje je skoraj vse na vrvici.

Fino bi pa bilo, ce bi dobili tisti, ki bodo sli malo bolj podrobne opise vaj.

Moram priznati, da je tole pa se mene pritegnilo. Tole z ameriskim sodnikom in zraven obedience.

Ampak imamo resevalci za takrat napovedano dvodnevno vajo SIP.

Moram preverit kako in kaj.

Blumina








Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3364 : 15 Marec 2007, 21:08:51
Jaz sem danes videla dve avstralki  :o Najprej Tiko, ki je ratala super lepa punca, potem se staro znanko Berry.

Morda bi bila tudi jaz zainterisirana za Cesko, ce bi lahko laufala agility z Lyro. Moram razmisljati. Nisem pa prevec za rastavo, tudi pojma nimam, kako to gre in kako je treba pripraviti.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3365 : 16 Marec 2007, 08:42:24
Še eno sporočilo za weekend na Češkem
število tekmovalcev v agilityju ( mislim, da tudi obedience) je omejeno. Prijav je že zelo veliko in svetujejo takojšnjoprijavo.
Nisem gledala, če je treba tudi plačat, ampak predlagam, da se prijavimo ali hitro odločimo kdo ima namen iti.
Iwona in moj Blue tudi prideta ( in Urzsula C.. s Poljske ).
Kaj mislite?
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3366 : 16 Marec 2007, 09:04:15
No, za agility ni treba  plačati vnaprej, rezultat agilityja se vpiše v delovno knjižico. Torej  lahko dosežeš pogoj,ne?
Omejitev je 100 tekmovalcev.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3367 : 16 Marec 2007, 10:50:06
Obedience je samo za belgijske ovčarje in avstralce in je neuraden. Vaje se lahko vsak nauči do takrat.. se pa spomnim iz Nemčije nega zelo dolgega odlaganja, to je treba tudi znat.. v skupini..
Vaje so napisane in niso težke..
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3368 : 18 Marec 2007, 12:46:30
Ok včeri smo v Prestranku lahko videli emmm 5 aussiejev: A1L = Bloo in Chip, A2L = Ruby, A3L= Tax in Alice.
Navijala pa sta s tribune tudi Olivia in Arty :)

Sicer pa Tipično avstralski "selfminded" dan, posebno v drugem teku, tako da niso padle nobene stopničke....razen seveda enočetrstinske Lyre, ki je celo dobila Mercatorjeve konzerve, če dobro vidim po slikicah ;)

Ampak! v Ajdovščini nas bo pa mrgolelo! Torej iz Italije bodo 3 aussieji (Alice, njen polbrat Rusty in Melody), iz SLO pa...ajde vsi, ki vam aussieji vsaj za silo delajo ovire, takoj se prijaviti  ;D
Sva se tudi zmenla z lastnikom od Alice, da bomo naredili eno skupinsko aussie fotko, mednarodni stiki pa to  8)

Tako da Lilit kot vidiš mission acomplished   ;)







5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3369 : 18 Marec 2007, 14:13:55
ki je celo dobila Mercatorjeve konzerve, če dobro vidim po slikicah ;)

A so ble res potem tiste konzerve za nagrado?


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3370 : 18 Marec 2007, 16:44:37
Danes smo preziveli eno lepo dopoldne v pasji in pesjanarski druzbi na repkovem teku.
Ful lepo je videti toliko kuzkov in pozitivno nastrojenih ljudi na kupu :o
Bilo je ful lustno.
Avstralckov pa kar stiri. Bell, Ginny, Tika in Blum so s svojimi sekami kar sekale ven iz druscine. Jih nisi mogel spregledat :P Ginny in Tike pa itak ne, saj sta se vedno taksne zmesanke, da ne moreta biti niti sekunde se na miru. >:D
Bell sem videla po zelo dolgem casu. Ful lustna punca je postala  :o

Ko se je druscina razsla, pa smo nekateri odsli se na sprehod po ZOO-ju.
Odlicna izkusnja za naso Tiko, ki se je na kuncu vsa skulirana sprehajala po njem. Blum je pa itak stara macka v sprehajanju po taksnih in drugacnih Zoo-jih in muzejih, saj je lani vso Dansko dala skozi. Tako, da je zanjo Ljubljanski Zoo sala mala. Umirjeno in zrelo je kazala kako naj se obnasa mladina. Super, bo potrebno se kdaj ponovit.

Pozdravcek vsem

Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3371 : 18 Marec 2007, 20:59:34
Ja, ful fino je bilo danes  :D Ginny in Tika sta se zopet nadirkali  ;D V albumu od nutelle je tudi ene par slikc: klik. Iz tele teme.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3372 : 18 Marec 2007, 21:21:36
Danes je Tika poskrbela za presenecenje :o
Smejala se je (ustnice je zavihala navzgor kot pri rencanju) :o :o :o :o :o :o In sicer od navdusenja nad obiski :o :o Hahahahaha, nikoli si ne bi mislila :D

lp od Katje in zaspane Tike


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3373 : 18 Marec 2007, 22:36:05
malo crkljanja z mojimi kosmatinci.   :-*
http://cowgirl.moj-album.com/album/104334/?os=7095743

danes je bil super dan za letat naokoli... imamo frizbije in Tana jih OBOŽUJE!!! jaws so fajn, competition pa super dobro letijo!
Urmas je čisto fertik, danes je bil prvič na Osolniku,,, vendar smo ga tudi nosili in se mu je ful fino zdelo- na ramenih je dol gledal ostale pesjanerčke, kako dihajo in "reveži morajo hodit". ;) navajam ga pa počasi na kolo, tako da naredimo en krog s kolesom. Tana gre poleg kolesa brez problema, Urmas pa gleda in se uči.  ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3374 : 18 Marec 2007, 22:52:09
O kok je Urmas že velik  :o :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3375 : 18 Marec 2007, 23:03:14
...sej tud velik papa.  :P
Ja, ful je ogromen... ma že skor tok kil kot Tana... še kak teden al pa dva, pa jo bo prehitel. po kilaži in po višini. v petek je izgubil prve zobke, sedaj mu rasteta zgoraj 2 veliiika bela zobka, spodaj se pa tudi že nekaj kaže.  ;D



Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #3376 : 20 Marec 2007, 05:06:53
Hojla!
Faithine slikice so za vse zainteresirane v polni velikosti na http://good-times.webshots.com/album/556999018kaWKnQ (nekaj ste jih ze videli, nekaj je novih). Sicer pa je trenutno rahlo poskodovana, za kar krivim vselitveno zurko big brother, ki gnoji na  nasem igriscu za blokom. YUK!

Post nubila phoebus


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3377 : 20 Marec 2007, 09:56:07
sirtaki :o :o :o :o :o Jeeeeeeeeeeeeeeeej! :D si pa zasluzis kavo za to. Komaj cakam Ajdovscino :o
Lahko pridete recimo pogledat tudi tisti, ki vas ze dolgo nismo videli, recimo Domen, Faith... ;)

Tika: koooncno se en avstralcek, ki se smeje! :D :D :D Jaz bi Grina ful rada naucila, da se rezi na ukaz, ampak je tako nepredvidljiv pri tem, da seveda cisto nikoli nimam klikerja v roki ;)



battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3378 : 20 Marec 2007, 10:31:27
Ah pozabila ::) cestitke Jean (sicer ne vem, za katero mesto?) ;)

battito animale


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3379 : 20 Marec 2007, 10:36:41
Ojla!

Jaz sem sedaj malo brskala po internetu in sem našla tole stran, če slučajno
koga od vas zanima, saj so glavna tema avstralčki. ;)

Lp
Tina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3380 : 20 Marec 2007, 11:00:52
Ah pozabila ::) cestitke Jean (sicer ne vem, za katero mesto?) ;)

Drugo. Malo nezasluzeno, ampak dobro, se ne pritozujem (tudi ne nad Mercatorjevo konzervo  ;)). Sva imeli sreco, oz. so drugi tekmovalci v dvojki imeli smolo, in sva nekako koncali na drugem mestu. Agility tek je bil odlicen, brez napak, v jumpingu pa sem jaz naredila napako in izgubila naslednjo oviro izpred ocmi, Lyra pa je sla mimo ovire medtem ko sem jo iskala, in dobila kt za izogibanje plus nekaj malega zaradi casa. Ostalo pa super. Zanimivo, cetrtouversceni psica (Kali, ki mi je izredno vsec) je imela krajsi  skupen cas za oba teka (za eno malenkost) ampak sva midve koncali pred njo ker v jumpingu  je dobila poleg 5 kt za napako pri slalomu vec kt za prekoracenje standardnega cas kot Lyra.




Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3381 : 20 Marec 2007, 16:12:29
Ooo, a Grin se tudi smeje? Koliko je bil pa on star, ko se je prvic zasmejal?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3382 : 20 Marec 2007, 16:16:55
Ma ves, da se ne spomnem... 5 mesecev, se mi zdi. Kmalu po tem, ko je prisel k nam (takrat je imel 4).

battito animale


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3383 : 20 Marec 2007, 20:41:19
Arty se pa ne smeje :(

Bi pa ful rada enkrat vidla ta nasmeh v živo...mogoče bosta Grin in Tika demonstrirala v Ajdovščini :P :o


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3384 : 20 Marec 2007, 20:43:58
Tudi Ginny se ne smeje, dobi pa iskrice v očeh kadar je vesela. Kot recimo včeraj, ko sva gazili po sveže zapadlem snegu  ;D

Kolko vas bo v Ajdovščini  :o Se bova še midve potrudili pridit!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3385 : 21 Marec 2007, 16:00:54
Za tiste, ki ne veste tocno kako izgleda smejanje ;) http://www.myaussies.com/gwydiongrins.html Tika se smeji kot Joey.

No, pa se tri vcerajsne slikice Tike na snegu 8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3386 : 21 Marec 2007, 16:07:08
Grini pa kot Tucker... ampak ga je tako lepo videt, ko se nasmeje, ko prav vidis, kako mu potegne ustnice navzgor, ker je tako vesel ;D ful simpaticno ;D

Pa se ena resna slika.

battito animale


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3387 : 21 Marec 2007, 16:13:36
Za tiste, ki ne veste tocno kako izgleda smejanje ;) http://www.myaussies.com/gwydiongrins.html Tika se smeji kot Joey.

Tole je pa ze krohotanje.  :D



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3388 : 23 Marec 2007, 22:12:43
Ok tole je skor že srhljivo...vsaka podobnost je čisto naključna ;)

http://www.campovignone.it/australian_cani_urban.htm



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3389 : 23 Marec 2007, 23:01:58
Podobnost s kom? Urchem?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"