Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498088

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3390 : 24 Marec 2007, 07:44:36
Meni se zdi kot moška verzija Tax!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3391 : 24 Marec 2007, 09:09:39
Jaz tudi ne stekam, kaj je tako presenetljivega ;)

battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3392 : 24 Marec 2007, 17:08:54


Priznam, da pri tako ofarbanih aussiejih (torej ne baš nek klasičen vzorc lis itd) še nisem zasledila toliko linijske podobnosti v tipu in farbi...posebi ne v 3 zaporednih generacijah in ti različnih spolov ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3393 : 26 Marec 2007, 11:08:34
So si res podobni  :o Morate spet enkrat narediti skupno fotko treh generacij  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3394 : 26 Marec 2007, 12:14:47
Eno mogoce malo smesno vprasanje 8)

Tisti refleks, ki ga imajo psi, da zacnejo trzat z zadnjo nogo, ko jih praskas po trebuhu... to imajo vasi?
Jaz sem komaj pred kratkim pogruntala, da ga Grin namrec nima, in mi je ful cudno ;)

battito animale


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3395 : 26 Marec 2007, 14:44:21
No, da malo pohvalim Blumino in Blum. :o ;)
Vceraj sta naredili se zadnji izpit -  IPO II (Ostale so le se lavine).
Seveda imate tu se slikovno gradivo ;)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3396 : 26 Marec 2007, 14:50:58
Ob prihodu iz iskanja je Tika Blum seveda cestitala. Obe sta bili veseli in sta se se malo poigrali in poslikali. ;)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3397 : 26 Marec 2007, 17:07:08
Ooo čestitke Blum in Blumini! :o

Slikice so pa tudi super! :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3398 : 26 Marec 2007, 17:19:20
Čestitke obema!!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3399 : 26 Marec 2007, 17:54:59
Čestitke obema tudi z moje strani. :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3400 : 26 Marec 2007, 21:50:08
No, da malo pohvalim Blumino in Blum. :o ;)
Vceraj sta naredili se zadnji izpit -  IPO II (Ostale so le se lavine).
Seveda imate tu se slikovno gradivo ;)

Kako pa je s temi izpiti IRP-SL/1 in IRP-SL/2? A to se ne opravlaja al kako..mi ni čist jasno še vse pri tem reševanju. :-[



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3401 : 26 Marec 2007, 21:51:37
Bravo Blum in Blumina.  :o


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3402 : 27 Marec 2007, 17:41:20
BRAVO!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3403 : 27 Marec 2007, 20:52:27
Hvala. Blum si res zasluzi (196 pik od 200 na iskanju). Izguba tock gre itak meni.
Sem pa obcasno ze dobro potlacila svojo tremo, a v dolocenih trenutkih je zopet poskocila na plano in na fotkah se prav vidi kako zelo grdo gledam v svet. Ubogi moj kuza :P
A kot pravijo vaja dela mojstra in sedaj me caka vaja pricaranja filmskega nasmeha na moj obraz tudi v primeru moje treme, ko bova delali poslusnost ali ovire.

Mucika Sled za resevalnega psa je posebna panoga. Na zalost se v Sloveniji skoraj nihce ne ukvarja s tem. Vsi nekaj malega ucimo svoje pse, a cisto zaresno nihce ne ugrizne v to. Upam, da bo kmalu med nami tudi kdo, ki ga bo to pritegnilo tako mocno, da bo resnicno z vso zagrizenostjo ugriznil v treninge taksne sledi.

Tako je pri nas mogoce opravljat izpite za resevalne pse za iskanje izpod rusevin, iskanje pogresanih oseb na terenu, iskanje iz plazov in kot si ti vprasala iskanje izgubljene osebe po sledi.
 Upam, da sem ti z odgovorom kako pomagala.

LP
Blumina

+1



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3404 : 27 Marec 2007, 21:06:07
Hvala za odgovor!
To sem drugače prebrala na mojpes.net kjer je bilo takole napisano
Izpiti so razdeljeni v stopnje. dve stopnji iskanja v ruševini (IRP-R/1 in IRP-R/2) in iskanja pogrešanih oseb (IRP-PO/1 in IRP-PO/2), tri stopnje iskanja zasutih v snežni plazovini (IRP-L/1, IRP-L/2 in IRP-L/3) ter dve stopnji iskanja po sledi (IRP-SL/1 in IRP-SL/2). Poleg tega je še predizpit za reševalnega psa (IRP-P) in dve posebni preizkušnji reševalnega psa (PRE-RUŠ in PRE-ISK).
Torej se da vse izpite opravljat samo za iskanje po sledi še nihče ni naredil pri nas, če sem prav razumela?
Kaj pa sta predizpit za reševalnega psa in dve posebni preizkušnji za reševalnega psa?

Se opravičujem za OT.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3405 : 27 Marec 2007, 22:00:31
blumina - reševanje oseb na terenu - a za to moram naredit klasično reševanje ali je za to prav poseben izpit? Ker recimo z novofunlandcem na ruševine in plazove grem težko. Iskanje na terenu bi si pa že lahko privoščila...kako je s tem... ??? OK če gledam tisto kar je prilimala Mucika je za to čisto posebej izpit ampak kaj rabim pred tem?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3406 : 28 Marec 2007, 07:53:48
Neyka, za iskanje pogrešanih mora vodnik najprej narediti nekaj izpitov - prva pomoč ponesrečencu, prva pomoč psu, orientacija,... ne vem točno kateri so obvezni za iskanje pogrešanih in kateri za iskanje v ruševini (napisala sem tiste, za katere mislim, da so obvezni za pristop k izpitu s psom za iskanje pogrešanih oseb). Potem oz. med tem sledijo treningi s psom, ki se zaključijo z izpitom (IRP-PO/1 in IRP-PO/2).

Medve sva pa ambicije pri reševanju čisto izgubili. Na treningih uživava in Chica res blesti v iskanju, se ji pa poslušnost zdi rahlo dolgočasna...  ::)

Sva pa bolj dejavni v skupini za nastope s katero hodimo po domovih za ostatele - ravno včeraj smo bili na Izlakah. Na izlake hodimo enkrat mesečno, potem hodimo pa še v 3 druge domove in včasih še v kašen drug zavod...
Glede na to kakšna skokica je Chica, si malokdo misli, da je primerna za v dom, ampak pri starejših ljudeh se malo umiri in ne skače zato, da bi lahko delila lupčke. Se usede, da tačko, počaka na priboljšek in se pusti božat - to sledi po predstavi s trikci  ;) Smo bili pa včeraj prav luštna skupina: zlata prinašalka, basenji in aussie. Tudi basenji pokaže veliko trikcev, čeprav učljivost ni ravno sinonim za to pasmo  :P
Upam, da kmalu dobim kakšne slikce od včeraj, da jih prilepim.

Blum&Blumina, čestitke!

+1


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3407 : 28 Marec 2007, 11:44:12
Mucika, vse o tem kako potekajo izpiti pod okriljem IRO organizacije si lahko preberes tu:
http://www.iro-dogs.org/media/F/FCI_IRO_2006_E.pdf
Paziti moras le na znake izpitov, ki  so druge kot v slovenskem jeziku. Pre-rus (rusevina) in Pre-isk (iskanje na terenu) sta pa predizpita za vsako panogo loceno. Kaj je to predizpit pa ze sama beseda pove, da je to lazji izpit, ki je nekaksen uvod v opravljanje pravih izpitov.
Upam, da bo sedaj  jasno kako to gre.

Tina
, a ne, kako dober filing ima clovek, ko se vrne s taksnih obiskov domov, zavodov...
Takrat ves, da si nekomu polepsal dan, mu naredil vsaj en dan drugacen, poln dozivetij...
Lepo.
A obiskujes tudi tisto solanje za pet terapevte, ki poteka vsak mesec?
Zelim ti se veliko lepih trenutkov s Chico, ko bosta razveseljevali starostnike.
V soboto se pa itak vidimo na vasem poligonu. Saj bosta tam?

Blumina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3408 : 28 Marec 2007, 13:15:18
blumina, res je super, ko se vračaš iz takšnih obiskov domov... Sploh od socialnih delavk je lepo slišat, da se nekateri njihovi varovanci zelo spremenijo v bližini psov. En gospod zelo redko govori. Ko pridemo pa s psi, si pa ne bi nikoli mislila tega, saj je takrat najbolj zgovoren od vseh...

Danes smo imeli spet en 'nastop' za osnovnošolce, ki so dobili nagrade za svoje slike/risbe na temo zaščite in reševanja. Pokazali smo kako poteka iskanje pogrešanih (Bela in Chica), naša medicinska sestra je pokazala kaj vse imajo reševalci s sabo (od prve pomoči), AK pa je pokazal kakšno opremo imajo vodniki reševalnih psov. Na začetku je bil tudi uvod o psih, kako se psu približati, kaj storiti ob napadu psa, in še nekaj osnovnih stvari o psih... zelo poučno za osnovnošolce. Tudi učiteljicam je bila predstavljena možnost 'učne ure: brez strahu pred psom'. Na koncu je Chica pokazala še nekaj trikcev in navdušila otroke in nekatere učiteljice. Sem pa pričakovala, da me bojo mlajši (do 4. razreda) več spraševali, so me pa potem v glavnem samo sedmošolci in osmošolci... Nazadnje, ko smo imeli prikaz dela kinološkega društva za osnovnošolce, so bili pa višji razredi najmanj zainteresirani (kar je za pričakovati).
V glavnem, spet sem dobre volje in ponosna na Chikico, ker se je tako dobro odrezala. ;D Zdaj se pa predaja zasluženemu počitku - so jo otroci čisto izmučili  ;)

blumina, v soboto se pa verjetno vidimo! Bom že kje v bližini...Prideta obe - Blum in Tika?
andreja, kaj pa ve dve z Berry prideta?


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3409 : 28 Marec 2007, 13:22:43
Fuuul dobro. Le tako naprej :o
Opazam pa, po mojih izkusnjah, da je glede obiskovanja domov in sol in to, veliko lazje v manjsih krajih, kot v mestu. Veliko vec dajo na boljse pocutje soljudi.

V Zagorje pridemo komplet. Eni s trem(no, upam, da cim manjso), drugi s firbcem :P :P :P

Se vidimo

Blumina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3410 : 28 Marec 2007, 13:51:00
Blumina, tremo pusti doma  ;)
Prej sem spregledala vprašanje o pet terapiji. S Chico ne hodiva tja. V bistvu tudi mi ne izvajamo terapije, je samo popestritev dneva za varovance... Bi bilo pa zanimivo. Mogoče čez nekaj let, ko se Chica malo umiri in ko bom imela kaj več časa...


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3411 : 28 Marec 2007, 14:08:31
Ja, ja, sej stekam. Samo sem mislila, da mogoce tut tja hodita.
Tako delamo tudi v drugih enotah, tako da malo popestrimo puste dneve ljudem.
Samo zgleda, da ste glede tega pa vi se fuul bolj pridni.
Kot sem ze rekla, zelooo pohvalno. Upam, da bo do takrat, ko bomo mi starostniki, to ze ustaljena navada po domovih. Jaz bi takrat, ko bom stara in betezna, tudi  imela kaksno pasjo in clovesko druzbo ob sebi  ::)
Na Danskem imajo starostniki v nekaterih domovih lahko pri sebi zivalce. In otroci iz okolnih sol prihajajo k njim, da poskrbijo za vse potrebno okoli zivalic. Jim scistijo posodice, lezisca, jih peljejo ven, ce je treba. Vcasih skupaj s starostniki.In imajo vsi nekaj od tega. Otroci in oni. Lepo ne?

Uzivajte

Blumina




beno

  • Gost
Odgovori #3412 : 28 Marec 2007, 14:17:18
Oj, Blumina, ravno ta teden (predvčerajšnjim) sem govorila s predsednikom vašega društva, ki vaju je pohvalil.  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3413 : 29 Marec 2007, 20:12:32
jaz mam izpit iz vrvne tehnike. Gremo skakat po nadstropjih ;)

To sem vedno želela počet: Se spuščat s štrikom iz višjih nadstropij!  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3414 : 30 Marec 2007, 07:34:48
andreja, vam bo pa luštno!
Ko smo mi imeli izpit iz vrvne tehnike, smo ga imeli v Matjaževi jami, v največjem nalivu, tako smo bili čisto mokri. Pri plezanju iz jame, sem potiskala prižemo navzgor po vrvi iz vrvi je pa špricala blatna voda  >:(, ampak je vseeno šlo. Bila sem vsa mokra in blatna, nato je sledila pa še orientacija... Ker sem vmes nekaj zaštrikala, se mi je malo mudilo in sem šla ob manjšem potoku, pa nobenega mostu ni bilo čez in sem ga morala preskočit... Mi je malo spodrsnilo, tako da sem padla v potok. Mokra nisem bila nič bolj, ker sem bila že od prej...

Cela avantura je bila, ampak naredila pa sem  ;D


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3415 : 30 Marec 2007, 09:59:36
Andreja, vso sreco na vodnikovih izpitih ta vikend.

Uzivajte.

Blumina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3416 : 30 Marec 2007, 10:39:07
Bomo držali pesti za vsi izpitnike!


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3418 : 30 Marec 2007, 15:21:28
Kaj h****a  >:(  je pa to?


http://www.bolha.com/oglas***


lp Zoran

izbrisan link do oglasa, ker gre najverjeneje za preprodajo nerodovniškega psa; zoe

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3419 : 30 Marec 2007, 15:25:22
Zanimivo: zlasti rodovnica ???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.