Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497970

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3450 : 03 April 2007, 13:31:03
Hvala Sana!

In pa cestitke tvojima dvema za uspesno iskanje.  :o

Ce se prav spomnim je tudi, ze kar nekaj casa nazaj, tudi Chica nasla Tinin telefon.

Heckoti so tile nasi avstralcki ;D :-*

Drugace sva pa v Zagorju ta vikend imeli nekam cudno neusklajenost na poslusnosti. Iskanje v redu, ovire v redu, pri poslusnosti pa  :-\

No ja, drugic bolje!

Blumina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3451 : 03 April 2007, 13:45:08
Ce se prav spomnim je tudi, ze kar nekaj casa nazaj, tudi Chica nasla Tinin telefon.
Heckoti so tile nasi avstralcki ;D :-*

Drugace sva pa v Zagorju ta vikend imeli nekam cudno neusklajenost na poslusnosti. Iskanje v redu, ovire v redu, pri poslusnosti pa  :-\

No ja, drugic bolje!

Sana super psa imaš - oba!

Ja, Chca tudi izvrstno išče izgubljene telefone ;D - no, vsaj mojega že 2x ::) Zadnje čase čisto preveč zgubljam stvari...

Blumina, ne sekiraj se za soboto. Saj sama veš kako ti Blum dela in prepričana sem, da bosta vajino znanje in usklajenost pokazali naslednjič.

Lp,
Tina


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3452 : 03 April 2007, 14:21:23
Ma ja, saj gremo dalje.

Vceraj sem ze trening poslusnosti prilagodila kakor vem in znam, da bi bil prehod iz treninga  na tekmo za Blum lazji. Pri vajah poslusnosti seveda. Seveda sem pograbila priloznost in ze ujela nekaj ljudi, za katere vem, da imajo veliko izkusenj okoli tega.

Bomo videli, ce mi bo uspelo.

LP in uzivajte

Blumina





sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3453 : 03 April 2007, 15:06:08
Hm zdej pa nevem a sta sam moja2 tolk "zabita" al kaj...ampak ona2 še palce ne najdeta, če lih ne vidita kam je letela...kaj šele, da bi kej mojga verjetn poiskala in prinesla  ::)
Ok se tolažim s tem, da so vsaj od Tax otroci veliko bolj kooperativni z lastniki (razn unga k je doma jasn  :P



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #3454 : 03 April 2007, 20:11:31
Saj smo mi tudi drugače boljši v zgubljanju stvari :) Mike je postal mojster v tem kako izgubiti igračko v ograjenem vrtu, Nerotu pa celo uspe izgubiti žogo v moji sobi. Tako da.... :) Pa poleti nam tudi razne igrače odplavajo po kakšni reki, ali ostanejo na sredini jezera, morja,... Kdor zna pač zna ;)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3455 : 04 April 2007, 09:19:31
Does anyone have any experience doing the pot spominov in tovaristva walk with dogs? I'm thinking of taking part in the May 12 walk, but only if I can take Lyra along. Would she have to be leashed the whole time? Would the whole route (ca. 33 km) be too long for a dog? I'm familiar with the part near Roznik, where there's grass for her to walk on (if she can be off leash) and water for her to cool off in, but I'm concerned about the stretches that go through more urban areas. Would it be hard on her feet?

Hvala vnaprej za nasvet.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3456 : 04 April 2007, 09:26:27
No, Jean. The whole route would not be too long for Lyra.. what about you??LOL

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3457 : 04 April 2007, 09:34:08
No, Jean. The whole route would not be too long for Lyra.. what about you??LOL


Oh, don't worry about me--I'll be in a wheelchair, as befits an old lady. Maybe Lyra can pull it?



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3458 : 04 April 2007, 09:42:28
Danes je bil en članek prilogi Delo in dom, tam kjer je ponavadi kaj o psih. Ampak danes je bila namesto psov kozica...  :o
Tika, super članek!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3459 : 04 April 2007, 11:26:55
Jean, jaz poznam samo ta naš konec okoli Rožnika in koseškega bajerja. Tu imam Ginny vedno spuščeno in če Lyra ne dreza v ljudi je pomojem lahko spuščena. Pa če ne bo ful veliko psov, ker potem se začnejo igrati in norijo naokoli in lahko koga zbijejo ;D :-[

Karmen, Magus zgleda ful luškan  :-* pa tapravi vragec je zgleda hihi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3460 : 04 April 2007, 15:03:27
Hihi Tina, hvala :-[ :) Je zenska preiskala celo Slo, da bi naju nasla, pa ji potem nisem mogla reci ne ::) :D Sicer pa clanka se nisem videla, upam, da niso kaj neumnega notri napisali ;D :-[


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #3461 : 04 April 2007, 16:15:10
Sem hotela reči da sem en zanimiv članek prebrala danes pa me je Tina prehitela :) Tisto je dobro, ko piše da hodi z vami v hribe pa ljudje najprej mislijo da je pes ;D Pa luštne slikce so zraven...

lp


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3462 : 04 April 2007, 18:22:14
Karmen, Magus zgleda ful luškan  :-* pa tapravi vragec je zgleda hihi.
Ja, vzrediteljica je rekla, da je sicer malo bolj živahen in družaben, vendar tudi bolj poslušen. Mi ga poskušamo utruditi, vendar vsak dan pridobiva na kondiciji, tako da se vrtimo v začaranem krogu. Več utrujanja, več kondicije, manj spanja in več divjanja. Še dobro, da lahko cel dan maltretira oba psa, saj sta vedno pripravljena na igro, kaj jima pa drugega preostane. Drugače pa je zelo učljiv, zna že sedi, prostor, tačko in sem, sedaj počasi poskušamo na povodcu, vendar je to bolj trd oreh, bomo morali bolj počasi. Ali so tudi vaši avstralčki tako čustveni? Kar naprej bi se rad crkljal, vsaka pohvala in lepa beseda ga osreči, če pa pomotoma dvignem glas, pa ne zaradi njega, je ves nesrečen in gleda belo  :'(!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3463 : 04 April 2007, 18:52:37
Oh, ful so custveni, skoraj kot ljudje ::) plus trmasti zraven, kar je fajn kombinacija ::) ce se jezis nanj, je na smrt uzaljen, ampak da bi naredil nekaj, kar ti hoces in on noce, niti pod razno... ;)


battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3464 : 04 April 2007, 18:53:29

Karmen, kot vidim te Magus že dresira po svoje  ;D
To je ena super lastnost teh aussiejev...si sveto prepričan, da ti njih dresiraš, v bistvu pa oni tebe  ::)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3465 : 04 April 2007, 21:20:00
Joj, še dobro, da ste mi povedale. Sedaj pa bomo ubrali na druge strune (si kar mislim).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3466 : 05 April 2007, 08:06:12
Aaaaah aussiji presenečajo, ne glede na prejšnje izkušnje, ki jih človek ima..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3467 : 05 April 2007, 17:50:29
Chica je imela danes pestro popoldne. Najprej se je preizkusila v reševalskih ovirah.



Nato je poskušala skočit še čez oviro, ki jo uporablja naš član, ki trenira obrambo



Sledil je še daljinski skok



In pa slalomiranje - danes začudo brez lajanja med palicami (razen na začetku) ;)

pa še ena pozerska: Chica in Oto


Lp,
Tina


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3468 : 05 April 2007, 17:53:20
Mene najbolj preseneča to, kje tako majhen kužek dobi toliko energije  :o. Res, da prespi celo noč, vendar odkar se zbudi, pa do večera ne odneha. Najprej do onemoglosti gnjavi enega psa, nato drugega, potem gnjavi nas, če nas slučajno ni doma, razturi celo hišo in vrt v zelo kratkem času. Vse, kar naj bi bilo v hiši, se znajde na vrtu in obratno. Enourni hitri sprehod z divjanjem je že premalo, ko pridemo domov, lovi mačke. Potem eno uro mečemo igračke na vrtu. Sedaj, ko to pišem, sem morala dirkati v spodnje nadstropje, ker sem slišala čudne zvoke, in glej hudiča, moje kavbojke letijo na vrt  >:D. In kako je srečen, ko me zagleda, kot da je dosegel svoj namen, vzbuditi mojo pozornost, vrag mali! Ima tri mesece, sedaj čez dan sploh ne spi več. Moram vprašati veterinarja, če ima zdravilo za takšne primerke  :-[!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3469 : 05 April 2007, 17:56:09
Joj Tina, a ne bi vidve malo borderjem konkurenco delale v agilitiju :o

No, ko toliko vasih psov zna odpirat vrata, Grin pa jih zna zapirat 8) vrata iz verande v kuhinjo so namrec samo za potisnit, in to se je naucil itak sam, ampak ko je tako prisel v hiso, so ostala odprta in poleti so bile problem muhe, pozimi pa mraz... zdaj pa jih zna sam potisnit nazaj do podbojev in zapret (in ne vem, kaj ga tako strasno vznemirja to, da mora cvilit zraven).

KARMEN, ni zdravila 8) bo pa definitivno boljse, ko odraste (se pravi, okoli 3-4 leta :P).

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3470 : 05 April 2007, 18:01:58
Grin samo cvili ali tudi gruli oziroma brunda, ko mu je kaj všeč?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3471 : 05 April 2007, 18:18:51
Ma, ima cel spekter glasov. Brunda ponavadi, ko mu kaj ni vsec (recimo, ko mu recem prostor, se uleze in zagodrnja zraven). Aja, pa ko hoce, da ga bozas, takrat te dreza in brunda. Cvili, ko je ful vznemirjen, z razlicnimi frekvencami - bolj kot je vesel, bolj tuli, bolj na "u" (ce bos kdaj videla, kako pozdravlja andrejo, to je bolj ali manj visek veselja), ce ni zadovoljen, piska, bolj na "i" (recimo, ce bi sel povohat psa, pa mu ne pustim).
Ful se pogovarja. Laja pa bolj malo, v bistvu samo, ko cuva, ko pa hoce kaj povedat, pa spusca razlicne zvoke.

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3472 : 05 April 2007, 18:24:37
Tina, daj Chico natreniraj za agility..ta je res talent
Sicer pa aussija utrudiš, zlasti mladiča, ne fižično ampak s tem, da mora misliti..intelektualni trening..naloge, naloge...

mi smo šli danes na trening in je Ari tudi treniral.. je šel skozi slalom in je Ruby skoraj gobec pozabila zapret od presenečanja..kaj si dovoli, zdaj bo pa še ta čas kradel..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3473 : 05 April 2007, 19:04:33
Tina, super slikce in fimček  :o

Zgleda imam jaz z Ginny ful srečo, ker je notri zelo mirna. Ko je zunaj divja na polno in dela z vso energijo, notri pa ponavadi spi. Na začetku je res tudi po stanovanju norela, ampak se je zdaj umirila. Ko se dela se dela, ko se pa počiva pa nabira energijo za delo  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3474 : 05 April 2007, 19:54:23
Berry se je "umirla" tam nekje po enem letu. Prej pa je bilo nonstop treba nekaj počet. Najljubša igrica je bila iskanje igračke in učenje trikcev.

Zdaj je pa najljubši hobi čuvanje. Brez glasu, ker se ne sme lajat, ampak vseeno je treba skrbeti za mir in disciplino in gledati, če so vse mačke na kupu in sosedovi otroci pod kontrolo... ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3475 : 05 April 2007, 19:54:58
Hmm...mi smo aktivni noter, zuni, kjerkoli in kadarkoli. Danes sva bila na sprehodu približno 1h + norenje za žogo in frizbijem + doza trikcev. Pa pridem jst domov vsa premočena, zmatrana, sem vsa vesela že mislila, da bo itak Arty zaspal in bom malo na net skočla pred učenjem...hmm..takoj ko je popil malo vode je bil že pri fotelju in mi prinesel žogico, ker se nisem odzvala je prinesel kong, potem se je usedel pred fotelj in lajal, ker sem ga še vedno ignorirala je skočil na mizo in potegnil dol nahrbtnik, potem je iz nevemkje privlekel nogavico in mi jo silil v naročje....etc..dokler ni po 15 minutah ugotovil, da ne bo nič in je šel počivat :o

Božanja pa naš ne mara preveč. Ok, tisto za eno minutko je uredu, ampak da bi več časa ležal pri miru in bi ga ti božal niti ne...sploh če ima možnost delat kaj bolj zabavnega(beri: razturavat po hiši ;D). Obožuje pa ležanje v naročju med tem ko gloda kost. To je zakon :o



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3476 : 05 April 2007, 19:58:10
Aussiji so v hiši switch off.. celo moja ruby.. samo včasih začne prinašati stvari in jih meče pred mene..če je dolgo ne pogledam..in kruli, pravi jasmina, ker to počne tudi Bell, ki je njen (rubyn ) klon.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3477 : 05 April 2007, 19:58:52
tina - a maš nov fotoaparat?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3478 : 05 April 2007, 20:06:06
Ma, ima cel spekter glasov. Brunda ponavadi, ko mu kaj ni vsec (recimo, ko mu recem prostor, se uleze in zagodrnja zraven). Cvili, ko je ful vznemirjen...

Chica ima iste fore. Ko ji rečem prostor ali 'mrtva', mora najprej zacvilit, šele potem se uleže. Kadar sreča koga, ki ga ima rada, kar cvili in spušča zelo visoke glasove. Ko se peljemo proti kinološkemu društvu začne cvilit, ampak ne tako visoko, kot kadar vidi npr. mojo sestro. Če ne zavijem v pravo smer na križišču (kadar ne grem na KD) njeno cviljenje zamenja brundanje - isto kot cviljenje, le da je glas zelo globok... Ima širok razpon glasu 8)

Drugače je pa tudi Chica doma mirna, zunaj pa hiperaktivna. Sicer me vedno znova preseneti, ko mi po tri urnem treningu reševanja ali pa po norenju z drugimi psi, prinese na kavč žogo, ker bi se še vedno igrala. Ker ne reagiram se potem skupaj z žogo uleže zraven mene in se crkljamo. Včasih jo tudi maček sprovocira in ga gre urejat...

Kar se pa agilityja tiče... Chica je super, zelo hitra in lepo sledi. Žal pa največkrat trenirava sami oz. še z enim borderjem. Če bi šla na kakšno tekmo, bi jo skoraj sigurno ostali psi dekoncentrirali in vprašanje, če bi jo tek po pakrurju sploh zanimal... Preveč gleda vse okoli sebe... vem, sem sama kriva. Glavno, da se imava medve fino, ko trenirava ;) Tekme bodo pa še počakale...

tina - a maš nov fotoaparat?

Ne, nimam - ob dobrih svetlobnih pogojih je tudi moj fotoaparat z 2 mega pixli dober - če je dober fotograf  8) Se pa pripravljam na nakup, ampak zdaj čakam da pride ven nov sigmin objektiv.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3479 : 05 April 2007, 20:14:01
Tina, bi se navadila, Ruby je tudi vse dekoncentriralo.. ( Chipa pa sploh) pa še zelo veliko je treba postoriti in lahko bi ji kaj ušlo, če ne bi imela vsega pod kontrolo.. taka je ampak kot vedno pravim.. odraščanje je dolga zadeva.. rubyni mladiči bodo pozno dozoreli tako kot je ona.. razen Bee

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.