Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498085

Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #3480 : 06 April 2007, 05:41:43
Ali ve kdo od vas poznavalcev za kakšno leglo bernardincev? :-\

Ste pozabili na koledar? Zaenkrat imamo ustreznega materijala samo za kakšne 4 mesece. :P

Post nubila phoebus


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3481 : 06 April 2007, 06:17:02
Kar se pa agilityja tiče... Chica je super, zelo hitra in lepo sledi. Žal pa največkrat trenirava sami oz. še z enim borderjem. Če bi šla na kakšno tekmo, bi jo skoraj sigurno ostali psi dekoncentrirali in vprašanje, če bi jo tek po pakrurju sploh zanimal... Preveč gleda vse okoli sebe... vem, sem sama kriva. Glavno, da se imava medve fino, ko trenirava ;) Tekme bodo pa še počakale...

Tina, midve tudi trenirava samo še z enim borderjem pa na tekmah ni problemov.  ;) Mislim, da ima Silvia napisano na svoji strani, da hodi na tekme zato, ker so samo treningi prelahki.  ;D  Če ne boš poskusila, ne boš vedela. Pa po mojem bi Chica čisto v redu delala tudi v tisti množici.  ;)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3482 : 06 April 2007, 07:50:30
faith: www.tyronica.si
Lastnica Jana ti bo sigurno vedela povedati, mislim, da ima ona predvideno drugo leto.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3483 : 06 April 2007, 07:57:37
5rca, pri tebi je verjetno drugače... je Veni bolj nate skoncentrirana kot pa Chica name... sploh jo pa še 100 stvari okoli zanima. Pa brez igrače ali hrane ne vem, če bi šla tečt z mano, sploh če bi bilo polno psov okoli.
Poleg tega sem samouk na tem področju, saj nimam nobene pomoči, niti inštruktorja, ki bi me učil, povedal kako naj kaj delam... Je sicer nekaj kazalo na to, da bomo imeli vodene treninge, ampak sem bolj kot ne prepuščena sama sebi. Pa tudi premalo sem se poglobila v to. S Chico to delava, ker imamo ravno ovire v društvu  :). Mogoče bo kdaj drugače...

Ste pozabili na koledar? Zaenkrat imamo ustreznega materijala samo za kakšne 4 mesece. :P

Sem že zbrala slike za koledar, ampak tiste, ki so slikane z mojo 'trotlkamero' ne bojo dovolj kvalitetne za tisk (2 mega pixla + spreminjanje formata oz. rezanje...). Poleg tega sem pa malo tečna, ko se gre za moje fotografije in bi si želela, da sama obdelam fotko, če je to potrebno in sama obrežem... To je pa za ta koledar skoraj nemogoče, ker je več fotografij na eni strani, tako da bi moral to naredit oblikovalec...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3484 : 06 April 2007, 08:19:32
Tina, tudi jaz sem se vse naučila sama in spraševala, pa so nekateri radi pomagali, kar na tekmah..
Ampak ti imaš vsaj ovire, pri nas so pa zaklenjene.. namenjene ne vem komu, nekaterim samo
No dve leti je bilo drugače.. zdaj pa žalostno..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3485 : 06 April 2007, 09:49:49
No, potem pa nimam več izgovorov... bom šla pa najprej samo gledat tekme.
Drugače mi pa ni jasno kako to, da imate vse zaklenjeno. Pri nas so sicer spravljene pod streho, niso pa zaklenjene (kadar jih pospravimo ;)), reševalske ovire so bolj ob robu poligona, da ne motijo ostalih, ki jih ne potrebujejo. Pomoje bi bilo smiselno dati ključ od ovir tistim, ki so aktivni. Sicer je pa pri nas društvo članom zelo prijazno. Veliko jih ima ključ do poligona, nekaj nas ima tudi ključ do prostorov društva,... Je pa veliko odvisno od predsednika - ta pa je enkraten - vsaj pri nas. Je odprt za nove stvari in tako... Ima rad, da se v društvu čimveč dogaja.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3486 : 06 April 2007, 11:41:16
Tina, ti kar pridi na tekmo.. nekaj ljudi je zelo prijaznih in so vedno pripravljeni pomagati z nasveti tudi kako trenirati.
V klubih je pa pač "vsesorte".pa saj se časi spreminjajo..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #3487 : 06 April 2007, 15:50:04
Hvala martina.

Kar se koledarja tiče pa ga pač naredite sami, če ne zaupate nama, da bova znala slike prav rezati.
Hotela sem samo dobro.
čau bau.

Post nubila phoebus


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3488 : 06 April 2007, 16:46:54
Sem pa res pozablamalo na slikce. Jih dala vse na kup, pol pa pozabla poslat...  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3489 : 06 April 2007, 21:46:28
Faith... tele vremenske razmere, ki so bile do sedaj so pustile umazane pse in čisto neugledne za lep koledar. ;)
Ta vikend se gremo kopat in bom na morju kakšno dobro naredila! Pridna, da si nas spomnila!  :-[

Jaz in Grega pa pridno hodiva v malo šolo z Urmasom... je najbolši učenec v skupini :P ... avstralček pač. ;) Super dela, ampak ima pa 100x bolj počasne klikerje v glavi kot Tana... razlika je očitna. S Tano bom pa poskusila tudi obedience,,, upam, da "tastara" ni že prestara za take fore...  ??? bomo videli.
Danes smo imeli igralne urice z borderko od kolegice, ki je le en dan starejša od Urmasa, potem še malo šolo, pa še en dolg sprehod. Oba ležita okol po stanovanju kot crknjena. Itak je pa pri nas doma večinoma tako... ne dovolim norenja v stanovanju, ker potem se hitro razvadijo, da lahko kjerkoli norijo... Doma je mir in crkljanje, zunaj pa odklop do konca.  8)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3490 : 07 April 2007, 20:22:44
Cestitke Martini za dva cista teka in tretjo mesto v dvojki z Ruby. Chip je danes naredil se en pogoj s cistim agility tekom, v jumpingu pa je sel malo po svoje. Nasa Lyra je bila druga, vmes med borderko in avstralko, povsem primerno mesto glede na njeno mesanico pasemskih genov  ;)



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3491 : 07 April 2007, 20:39:11
Martina, Jean čestitke!
Kako je šlo pa ostalim?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3492 : 07 April 2007, 20:41:16
Se enkrat cestitke tudi od nas! :)

Grin je imel v agiju 10 kt, v jumpingu pa sva bila disk zaradi moje zmedenosti. Bloo je bil v agiju disk (zaradi vodnika :P), jumping pa je kolikor vem imel brez napak. Tax je v agiju delala neumnosti, jumping pa je tudi imela cist.
Aja pa italijanska avstralka je bila v jumpingu disk, za agi pa ne vem, ampak mislim, da ni sla najboljse.

Tina, kdaj prideta s Chico pogledat na kaksno tekmo?

O, midva sva pa tokrat tudi na slikah na agility-slo.net :) No, druga je, ko Grin zaradi moje zmede preskakuje napacno oviro ::)




battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3493 : 07 April 2007, 21:06:05
BRAVO! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3494 : 07 April 2007, 21:11:38
Jaz sem  utrujena, ampak zadovoljna, od štirih tekov so bili trije čisti in en disk s Chipom v J, moja napaka, imava pa zdaj s Chipom dva pogoja za dvojko..
Z Ruby sva se tudi končno ujeli in imava medaljo..lepo stekleno..
Hvala za čestitke..
Je bila pa dvojka L zanimiva: prva borderka Joy, druga 3/4 borderka in 1/4avstralka -Lyra in tretja avstralka Ruby
Mam filmček, pa ga moram najprej pogledat.. hvala Urška

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3495 : 07 April 2007, 21:23:58
Je bila pa dvojka L zanimiva: prva borderka Joy, druga 3/4 borderka in 1/4avstralka -Lyra in tretja avstralka Ruby

A s tem Martina hoces potrditi, da je Lyrina avstralska noga ta pocasna?  :P ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3496 : 07 April 2007, 21:28:54
Ne, Jean mogoče so se tudi avstralke vpisale v konkurenco za stopničke..
A če bi Lyra tekla samo z borderskimi nogami misliš, da bi zmagala???LOL

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3497 : 07 April 2007, 21:42:47
Faith, mi zavrača maile.

Maš kak drug naslov mogoče ali sem narobe napisala... Sej maš coprnica.zofka, ne?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3498 : 07 April 2007, 21:44:17
Uglavnem ugotavljam, da bo Tax očitno prej zaključila svojo agility kariero preden bo doživela sploh kako domačo avstralsko konkurenco v A3L  :-\
Na srečo vsaj edini aussie v trojki ni več...ji občasno dela družbo italijanska Alice.
Torej KJE ste ostali, kaj vam je cilj dvojka...pridte v trojko madonca, tam se dogaja tisto zares  :o







zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3499 : 08 April 2007, 20:56:54
Čestitke za uspehe še enkrat :D :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3500 : 08 April 2007, 23:10:02
Ginny je zgleda vzor taboljšim avstralčkom povsod po Evropi  ;D ;D: tole malo bitje iz finskega Bywater legla izgleda, kot da bo imelo grebenček na šnoflji  :-*
http://www.aussiet.net/puppies2/Delaya&Deralia.jpg

Več sličic in informacij
http://www.aussiet.net/bywater/puppiesindx.html


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #3501 : 09 April 2007, 06:33:57
Faith, mi zavrača maile.

Maš kak drug naslov mogoče ali sem narobe napisala... Sej maš coprnica.zofka, ne?

Andreja coprnica_zofka bi moralo biti prav, drugace pa se [email protected][email protected] in [email protected], lahko bi tudi [email protected], samo ta je slab (zavraca razne attachmente).
Hvala :)

Post nubila phoebus


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3502 : 09 April 2007, 20:27:26
Nekaj novih fotk :D




happy dog ;D



Ostale pa na njeni spletni strani: http://ginny.pasji.net/gallery/thumbnails.php?album=11

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3503 : 09 April 2007, 21:10:58
zoe, super fotke - kot vedno! Sicer pa verjetno ni težko narediti dobrih fotk ob tako dobrem modelu  ;)

lilti, na kakšno tekmo bova že prišli pogledat in navijat za 'žlahto'  :D
Samo sem gledala, je kar nekaj naslednjih tekem tako daaaaleč...

pa še malo EPP-ja  ;)



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3504 : 09 April 2007, 21:18:09
Zoe, super slikice.
Tika je imela zelo aktiven vikend :)
Sobota:


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3505 : 09 April 2007, 21:21:23
In se ponedeljek (danes) ;) Po lavinskem treningu je se malo opazovala veliiike ptice - letala 8)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3506 : 09 April 2007, 21:24:27
Joj, upam da me ne boste lincal, ampak tukaj so samo se tri slikice: “Tika, the ranch dog” ::) :P


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3507 : 09 April 2007, 21:31:22
Tika, ste imeli pa pester vikend  ;D
Luštne slikce!
Tudi mi smo imeli pestro, ampak ne tako delovno. Sva s Chico prespali dva popoldanska treninga (reševanje in poslušnost) - s tem, da sva bili dopoldne aktivni za cel dan  8).
Mi je pa uspelo priti na agility, ampak sem bila spet sama...  :-\
Sva pa potem izkoristili prazen poligon še za frizbi, iskanje predmetov,... Btw - se kdo javi za fotografa, ko bo Chica lovila frizbi? Pri vseh ostalih aktivnostih mi še nekako ratuje fotografirat Chico med izvajanjem aktivnosti, le pri frizbiju imam težave  :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3508 : 09 April 2007, 21:34:40
Super slikce!

Tina, mi tudi obožujemo jogurt. Z egotom sicer še nismo probali, da ne bo mala preveč polna sama sebe, obožuje pa tistega belo-zelenega od ljubljanskih mlekarn.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3509 : 09 April 2007, 22:29:56
Tale podaljšan vikend je bil super!  :o :o :o
Mega vreme, dobro počutje in psi so uživali. Bili smo 3 dni v Piranu, malo tauhanja, malo kofetkanja, kopanja, plezanja, rolanja, skratka, samo da smo laufali in se premikali na sončku, po morju, na plaži itd!  8)
Slikovno gradivo je kar v galeriji na netu: http://cowgirl.moj-album.com/album/7319128/

Uživajte v pomladi!!!