Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498393

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3720 : 18 Maj 2007, 20:06:04
Po ASCA standardu morajo biti tudi ušesa obarvana, se pravi ne smejo biti bela.

Meni je pa najbolj všeč 4. punčka :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3721 : 18 Maj 2007, 20:55:39
No, da zopet popestrim temo s slikicami ::) Tika ima nov album: http://supersonictika.moj-album.com/
Wow, Urmas ima ze kar 21 kg :o Tika jih ima pa 16 pri desetih mesecih ::)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3722 : 18 Maj 2007, 21:08:36
Arty je bil pa danes stehtan in ima 17,3 kg :) Suhec en.  :o

Tika...fuul dobre fotke! :-*


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3723 : 18 Maj 2007, 22:10:21
Tika lepe slikce :) Res lepo pozornost ima :o

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3724 : 19 Maj 2007, 10:25:56
Cowgirl a vi slučajno hodite v KD Šmarna gora  :o



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3725 : 19 Maj 2007, 10:37:10
Joj, sem ravnokar gledala stan http://members.aon.at/aussies/, pa gledam spiso Galateo oz. Heidi, pa sem samo sliko pogledala in si mislila, da to je pa en izmed tistih aussiejev, ki izgledajo kot berniji... pol pa vidim, da dejansko je berni  :-[

Tina meni se je isto zgodilo :o :D :D :D

battito animale


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3726 : 19 Maj 2007, 16:23:56
Danes smo imeli pa skoraj da zbor nasega legla :P Ginny in Tika sta na sprehodu srecali se Tarasa in zabava je bila se vecja. Slikice so seveda tukaj: http://supersonictika.moj-album.com/
uzivajte


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3727 : 19 Maj 2007, 20:05:45
Lepe fotke, ste pa uživali vidim.  ;D :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3728 : 19 Maj 2007, 23:23:13
Evo, tudi mi imamo (končno) nekaj novih fotk na netu ;)

Taras je pa ful lep :-*

http://www.flickr.com/photos/evarty/


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3729 : 19 Maj 2007, 23:27:05
Arty je pa pravi frajer   8)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3730 : 19 Maj 2007, 23:34:29
Arty je zlo zahteven topmodel :P, je bila potrebna ena ornk strategija, da je imel očala in kapo 2 sekundi na sebi.
 Smo posneli enih 20 fotk pomoje, da smo dobili neki spodobnega :o

Avstralčk pač ::)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3731 : 20 Maj 2007, 00:00:25
Lepe slikce!
Kje pa je tist na eni peščeni plaži slikan? Paa kje ste un tunelčk kupl? :-[  :)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3732 : 20 Maj 2007, 14:09:09
kanchy: ja.. Mi smo v Šmarni gori...
Mak ima pa tam okol 16 kg. Minaki pa ima tudi čez 20kg... ampak je malce predebel.... (op.a. : lastnik ima gostilno)  8)
Včeraj je šel Urmas prvič z nami na krajši vzpon v hribe!!! Se je kar lepo obnašal z izjemo tega, da je do vsakogar tekel in ga bučno pozdravil, mahal z ritjo (repom), in bil skratka FUL vesel, da je nekoga srečal. Pa malo mora še izpiliti holo po neugodnem terenu. Upam, da jo bo kdaj s tolikimi kilami.  ;)



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #3733 : 20 Maj 2007, 14:21:53
Mucika, tunelček smo kupli v otroški trgovini, ne vem pa točno kateri. Ma pomoje ga dobiš povsod ;)

Aja, tista plaža pa je v Malfalconu v Italiji, približno 20/30 minut iz Ng.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3734 : 20 Maj 2007, 14:51:22
kanchy: ja.. Mi smo v Šmarni gori...

Potem sem pa videla tvoje kužone... Urmas je krasen  :-* Meni je ful lep. Super dlaka  :D  8)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3735 : 20 Maj 2007, 16:21:21
Js se pa že cel dan trudim Ginny pripravit do tega, da bi zavijala ::) Sem najprej sama zavijala, potem sem ji zavrtela posnetke tulečih volkov. Ginny mi pa samo daje lupčke z unim "a si ti čist normalna" pogledom ;D

Lilit, ti si imela enkrat en fajn filmček, ko sta z Grinom zavijala, a je še kje na netu?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #3736 : 20 Maj 2007, 16:41:12
Vprasanje ce jo bos vzpodbudila s posnetki volkov, da bo tulila. Jaz sem npr. zadnjic gledala dokumentarec o volkovih in so tulili in ona ni tulila (se lajala ne), ko so lajali, je pa tudi ona. Mi je to ful zanimivo - lajanje poveze s psmi, tuljenje pa ne. Tike torej volkovi ne vzpodbudijo k temu obnasanju. Ona tuli skupaj s clovekom :P, ce ta zacne zavijat ali pa ce igramo na flavto. Jo imamo posneto, samo moramo dati na net... Zoe, mogoce probaj s flavto - veliko psov zacne tuliti ob tem zvoku (nekateri pa pac nikoli) ;)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3737 : 20 Maj 2007, 17:30:02
kanchy: devetega junija je tekma na KD Šmarna gora... državna v delu in izpitki za male šolarje... :o  in vse kar spada zraven. Bomo tam. Pridi in me pocukaj!  ;)
Bom tudi s Tano nastopala!  8)
 
Glede dlake pri Urmasu... je treba kar veliko nege... Tano počešem enkrat na sto let in bi bila lepa, tudi če jo ne bi nikol... Urmasa je pa treba vsak dan, če hočeš, da fajn izgleda. Pa tudi malo se mi dlaka kravžla. Upam, da ko bo imel daljšo, da bo bolj ravna.


ZADEVA:
SREČANJE SLO AUSSIES - summer 2007

Nismo še nič pogovarjali o kakšnem srečanju... Sedaj nas je že kar veliko, tko da bi bilo fino, če bi se srečali v kakšnem kinološkem klubu, ker kot smo zadnjič ugotovili, se je kar težko kam skrit z dvajsetimi pesjani... Da ne bo kakih sprehajalcev kap ali da ne bi imeli problemov se lahko za eno popoldne spravimo na kak kinološki prostor. Kaj pravite?

Datum : Dobimo se 1.julija! Jaz bom pa vprašala na našem klubu ali je tako srečanje možno pri njih na prostoru. Lahko pa še vi malo pofirbcate, kje bi se dalo to narest. Vsak prinese kako solatko, piškote, pivo, fruc itd...




Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3738 : 20 Maj 2007, 17:39:28
V KD Zagorje bi bilo možno srečanje - če se ne bo nič drugega našlo... So imele tudi dogice že srečanje.
Bi bilo pa mogoče fino it kam, da bi se najprej malo sprehodili...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3739 : 20 Maj 2007, 17:45:50
zoe: ti ga posljem po mailu :)

battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3740 : 20 Maj 2007, 17:51:00
V kaki tekmi bo Tana nastopala  ???



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3741 : 20 Maj 2007, 17:53:15
tax: sprostitveni tekmi...  :P mal trikcev. nič posebnega.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #3742 : 20 Maj 2007, 17:59:13
Cowgirl, ima kateri od Taninih mladičkov kakšno spletno stran, album..? Ker bi ful rada videla v kakšne kužkone so zrastli  :)

Lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3743 : 20 Maj 2007, 18:02:22
Ej, sirtakitax, kako je pa vasi familji slo vceraj na tekmi? Je Bloo uspesno startal dvojko?

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3744 : 20 Maj 2007, 18:09:28
Sunshine_1: Na netu imam jaz nekaj fotkic... ne veliko. http://cowgirl.moj-album.com/album/6714821/
Mongwau ima tudi stran: http://www.mongwau.q27.at/
Se moramo še dobit s tamalimi in njihovimi lastniki... sploh pa, ker mi bolj malo digitalnih slikc pošiljajo... so še za časom.  ::)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3745 : 21 Maj 2007, 10:06:43
Bom pa jaz napisala, da smo čast avstralcev rešili Chip in jaz pa polovično Ruby in jaz
Z Ruby sva bili 4 v agility2, žal sicer čisti tek, ampak pribitek na času ( se vidi na filmčku na agility portalu zakaj - hvala petrca), pa disq v J
S Chipom sva bila 4 v agility1 in skupno 5.
J epa bilo v A1 kar rekordnih 31 tekmovalcev..
Sicer pa odlična tekma z odličnimi parkurji belgijskega sodnika
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3746 : 21 Maj 2007, 10:08:04
Tisto zgoraj ni hvala..
Andreja, kako je bilo v Bratislavi.. čestitke obema z Berry za udeležbo..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3747 : 21 Maj 2007, 11:54:53
Čestitke!

Za srečanje sva pa midve za! Je pa tako, da če bomo nekje pri miru, bo treba precej bolj pazit na pse, ker ob taki množici psov hitro pride do ravsanja oziroma pretepa. Vsaj na dosedanjih srečanjih je bilo tako, da so se sklofali kadar smo bili pri miru. Pa ne ciljam na nobenega posameznega psa, ker se to lahko zgodi vsakemu, sploh če je vmes hrana ali pa igračke.

Cowgirl, Mongwau ima super stran in zgleda ful simpatičen kužon :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3748 : 21 Maj 2007, 12:39:33
Čestitam!

Ob morju je treba pazit tudi na senco! Danes recimo je na soncu nevzdržno razen, če se pražite na plaži  ;)
Sploh psi, ki živijo s klimo so hitro bogi na takem.
In spočiti psi na kupu v taki masi... Hm... Hitro lahko pride do spora, utrudjanje z metanjem igračk pa ni zaželjeno zaradi morebitnega povečevanja konflikta, čuvanje igračke ali še česa, pretirano teženje... Tega je malo morje ;)
Kaj ko bi šli kam v hribe? Nekam, kjer ni obljudeno in kjer ni potrebno prinest s sabo plezalnih pripomočkov.  :P

Na Slovaškem je bilo pa super! Berry je iskala ves čas, edino v nedeljo na zadnjem iskanju se ji je malo vidlu padec koncentracije. Zelo mi je všeč, ker opažam, da je dolga pot ne vrže iz tira in da se nič ne sekira kje spi in da nima problemov se vključit v novo družbo. Je pač tečna tako kot ponavadi  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3749 : 21 Maj 2007, 12:49:11
Mi smo zmeraj za srecanje, samo 1.7 se zna zgoditi, da bomo odsotni. V tujini, na aktivnih pasjih pocitnicah in izobrazevanju  :o. Ni se cisto potrjeno.

Lyra je bila 4 na tekmi. Eno je podrla v agility teku, kar je zelo redek dogodek. Mislim, da ni bila kriva avstralska noga. V jumpingu je bila (oz. sem bila jaz) malce zgubljena, laufala je sicer cisto ampak je precej tavala okrog v iskanju prave ovire, in se je poznalo na casu.

Smo bili zelo zadovoljni s tekmo. Lepo je delala, se bolj lepo se je igrala med pavzami. Mariborcani imajo krasne prostore. Mogoce to, da smo tako uzivali z metanjem in lovljenjem frizbija, je vplival na njen cas v jumping teku--bila je posteno zmatrana! Ocitno rabimo malo vec kondicijskega treninga. Pa kaksen kilogram shujsati.