Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498171

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3930 : 08 Junij 2007, 21:42:14
Ojla!
Sedaj imam tako lepo službo, da lahko vsak vikend (na srečo SKORAJ) gledam avstralčke.  :o :o :o  Take in drugačne... V Zagrebu je bilo toliko avstralcev, da se mi je kar mešalo...  :P Nimam kataloga, tako, da ne vem točnega števila. Vsi so bili lepo urejeni... nekateri pa preveč.
Urmas je tudi užival v družbi vseh prijaznih čohajočih ljudi in vso psi so mu sedaj že malo bolj na izi zanimivi, tako da socializacija na veliko količino kar uspeva.
(Hvala Tax: Sunnyrains Whitelighter)   
Zmagovalci so bili napihnjeni, nasprejani, zalepljeni (UŠESA!)... ne vem, kam to pelje. Natural look???!!! Aussie standard??? Zmagovalni avstralski ovčar Sunnyrains Whitelighter je imel rit takoooo veliko kot vogel od banke... noge taaaaake kot bernardinec. No malo pretiravam, ampak bil je res ful sfriziran in ves "lep" - in kvadraten.
Čudno se nam je zdelo tudi to, ko je sodnik dal prvo mesto v baby class psički z zalepljenimi ušesi. To bi lahko kak sodnik povedal, kako je s tem... oz. kako se na to gleda - s strani sodnikov. ???
Slikce bom pa še na net dala. Vam sporočim. 

Lep avstralski pozdrav



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3932 : 09 Junij 2007, 12:29:34
Čestitke Grinčku in Berry!

Špela, tenks za poročilo in slikce :) Bolj ko gledam tele čisto preveč zrihtane razstavne avstralce, manj so mi všeč :-\

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3933 : 09 Junij 2007, 12:52:01
Ma ja, meni je bila ta razstava po specialki od prejsnjega tedna pravi sok :-X spet en kup medvedov, postrizenih na njufa... najbrz bi morala bit vesela, da je Grin dobil odlicno, ceprav je bil samo skopan in pocesan ??? pa nisem cisto prepricana, glede na to, kaksen tip psov je bil sodniku vsec...

Sunnyrains je drugace res lep pes - se prevec - s popolnimi koti in proporci; zal pa ni prevec avstralcu podoben... no on je vsaj lep, medtem ko se to za CACIB psicko ne bi dalo rec... mah ::)

Razstavljal se je tudi edini hrvaski avstralec. Meni je bil kar simpaticen, sodniku pa seveda ne, ker ni bil medvedast... Je bilo na razstavi sicer tudi nekaj lusnih moderate avstralcev, ki pa seveda niso imeli sans ;)

V glavnem, mislim, da to ni za nas :) smo sli pogledat in probat, kako to zgleda, ampak nabiranje naslovov brez opisa samo zaradi prestiza se mi zdi rahlo brezveze... mogoce bomo sli se kdaj na kaksno specialko (zanimivo, da tam ni bilo nobenega medveda, hm ::)), drugace pa je itak Grin najlepsejsi, ameriska sodnica pravi, da standardu cisto ustreza, kaj si mislijo drugi pa tako ni prevec pomembno ;)

Aja, da ne govorim o tem, kaksna zalost so bile stojnice :'(

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3934 : 09 Junij 2007, 20:19:08
Jaoooo... Berry je na slikah v primerjavi z ostalimi kot polita miš.

Res zanimivo, da takih ni bilo pri ameriški sodnici. En sicer je bil pa ga je dokaj hitro ven poslala, če se prav spomnim.

Ko sem pa gledala tisto sliko "od "zadaj" sem se vprašala ali se razstavljajo avstralci ali chow chow-i :-\
Medvedki je premili izraz.
Boljše bi bilo verjetno, da bi pasma ostala izven FCI. Ta za enkrat samo kvari pasmo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #3935 : 09 Junij 2007, 20:25:48
Zakaj so pa potem kao najboljši razstavni psi iz Amerike, če pri ameriških sodnikih letijo ven? Al je bila tista sodnica izjema?

Los je car!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3936 : 09 Junij 2007, 21:49:21
Mi je uspelo uredit, pomanjšat in naložit slike iz Zagreba: http://chicsson.moj-album.com/album/8074238/

V petek zvečer, po prihodu domov iz razstave, je Chica prišla do nove postelje.


Gomez me je pa prav grdo gledal cel večer - izpod čela  ::)


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3937 : 10 Junij 2007, 00:19:37
Lilit kdo je pa to na drugi strani vrvice pri Grinu  ???



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3938 : 10 Junij 2007, 00:26:00
Aja, danes je Bloo osvojil prvi pogoj za A3  8)

Sicer pa je bil drugi v skupnem seštevku... ;D Mama Tax prav, da bo tok še vztrajala v trojki, dokler otrok ne pride v konkurenco ji  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3939 : 10 Junij 2007, 05:47:34
sirtaki čestitke :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3940 : 10 Junij 2007, 09:36:36
Super za Bloo-ja ;D

Na drugi strani vrvice od Grina je pa Neyka.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3941 : 11 Junij 2007, 12:09:15
Martina, vidim, da je na spletni strani objavljen frajer za Ruby :D Kdaj pa naj bi parili?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #3942 : 11 Junij 2007, 13:23:28
Uau, kok pisan frajer! Lepotec!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3943 : 11 Junij 2007, 17:34:18
CESTITKE andreji in Berry za IPO I! :o

zoe, ko se bo punca gonila ;)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3944 : 11 Junij 2007, 19:22:49
Sem mislila, da se že  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3945 : 12 Junij 2007, 12:11:33
Olivia's mother working cattle for the first (and second) time:

http://www.youtube.com/watch?v=lHUPDP7-NLg

http://www.youtube.com/watch?v=-wQa67sbnYk

Olivia and Lyra got to meet horses last weekend (and I got to ride, whoopie!). Next year at this time I plan to have livestock on our little Karst ranch (not so little, actually). Never mind central heating, furniture, and all those other unnecessary extras--I want horses and sheep.

Prostovoljci se lahko ze prijavljajo za delovne brigade  :P. Bo treba graditi stalo, postaviti ograje, maneza ... V zameno za delo lahko pridete z zverinci kadarkoli na terensko jahanje in paso ovac.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3946 : 12 Junij 2007, 12:21:08
Jeeej :o a na terensko jahanje krav :P ali bos imela tudi konje? :o

ps. vidim, da sem slabo prebrala ::) V glavnem, tudi mi pridemo pomagat, ko bo treba.


battito animale


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #3947 : 12 Junij 2007, 12:26:24
Upam, da imam št. 1 na čakalni listi  ;)  ::) . Pomagamo seveda tudi lahko.

Jeeeeej, na kmetiji bo lepo...  :o



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3948 : 12 Junij 2007, 12:28:34
Jeeeeej, na kmetiji bo lepo...  :o

Ija ija ooo :D :D :D

Se nisem mogla zadrzat ;)

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3949 : 12 Junij 2007, 12:45:12
Upam, da imam št. 1 na čakalni listi  ;)

Ti imas st. 2, Crna Smrt ima pa st. 1. Lahko ze rezerviramo boks za tvojega crnega konja, samega konja pa bos morala sam priskrbeti.

Lilit, kaksnega konja bi Grin rad imel? Jaz predlagam ta red roan na tej strani:
http://www.quarter-horse-fun.de/quarter-horse-forum/farben.html



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #3950 : 12 Junij 2007, 13:13:48
O, superca!  8) :o Črna Smrt je tako ali tako št. 1, zdaj pa sploh po temle vikendu  ;). Deal, ko bo akcija, prideva, za box bo pa treba še malo počakat... No, box je že lahko, sam kdaj bo poln, je pa drugo. Grem sanjat galopirajoče nigre...  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3951 : 12 Junij 2007, 13:18:25
Uuu count me in ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3952 : 12 Junij 2007, 15:21:31
Prostovoljci se lahko ze prijavljajo za delovne brigade  :P. Bo treba graditi stalo, postaviti ograje, maneza ... V zameno za delo lahko pridete z zverinci kadarkoli na terensko jahanje in paso ovac.

Uuuuuu... Delovni piknik.  :o :o Povej kdaj pa kaj moramo prinesti pa smo zraven.  :o :o


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3953 : 12 Junij 2007, 15:47:56
Bom sporocila, ceprav to je vse skupaj pol hec (in pol fantazija). Najbrz pred jesenjo nic, ker moram poleti ene nujne stvari najprej pri hisi. Itak prevroce za delo poleti, in trava previsoka.

Baje da ljudje tam, kjer je Monika trenutno na praksi (na eni kmetiji/jahalnem centru) ze organizirajo neko delovno akcijo pri meni...po mojem obisku in jahanju so ji rekli,  da moramo mi OBVEZNO imeti konje, in so pripravljeni priti pomagat z ograditvijo pasnika itn. V zameno za prsut in teran najbrz.

5rca, to (ko bo) bo kar brigada, in ne samo piknik--si kar vzemi vsaj en teden dopusta  ;). Pa sotor prinesi.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3954 : 12 Junij 2007, 17:25:31
Martina pa nic ne misli na nas :'(

VSE NAJBOLJSE FALOTOM IZ A.R. B LEGLA! Da bi bili se naprej tako "pridni" >:D :-* :-*

Madona, 2 leti, kako cas bezi :-X

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3955 : 12 Junij 2007, 17:49:27
Jean, šotor? Ojej...  :-\ :-\ Ne vem, če bo šlo.

Vse najboljše Bjčki.  :D


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #3956 : 12 Junij 2007, 18:08:59
Hvala za vzpodbudne besede za Nerota-spet malo z zamudo pa vseeno :)

Dve leti je že od tega, ko smo hodili k Martini gledat male kepice. Kar nemogoče... zdi se kot bi bilo včeraj! Sem se kar malo zamislila nad tem kako čas beži in leta hitro tečejo :) Vse naj naj vsem skupaj in vsakemu posebej :D

Imeti konja je pa tudi moja želja še od otroških dni naprej. Sem veliko jahala, zdaj pa kar ni časa pa tudi ni čisto isto če konj ni prav tvoj se mi zdi, no vsaj meni si je tako zdelo. Bi rada imela enkrat svojega ampak je to precej drag šport, tako da še nekaj časa ne bo nič s tem... Zato pa prav zavidam Jean :) In res upam da vam uspe ta velik projekt.

Lp 

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3957 : 12 Junij 2007, 18:47:24
Vse najboljše Alpinčkom :-* :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3958 : 12 Junij 2007, 19:45:47
Vse naj naj B Alpine River! Še veliko norih in delovnih dogodivščin s svojimi!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #3959 : 12 Junij 2007, 20:18:19
Hm Jean, ko nameravaš tole spelat, si tudi jaz vzamem 1 teden dopusta (brez zamene za pršut in teran, ne bom se ju pa branila  :P

Ful pogrešam že jahanje, ker ko enkrat treniraš zadevo 10 let, nato pa v naslednjih 10 letih jahaš samo 2x, resno skisa možgane in ti postane stavek "ko bom velka bom mela konja" skor vsakodnevna mantra ::)

Tko da ja, povej kdaj naj si nataknem delavske rokavice in čelado (neki koristne opreme smo pa vseeno dubl pri reševalcih  ;D pa pridem koj na tlako!!!   :o