Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498325

Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #4230 : 26 Avgust 2007, 23:07:48
Jana* hehe nismo bili privezani, to je le zajla za prijeti (na mestih kjer je potem prepad... za varnost) :P ;D ;)

Malo za popestritev. Takole sta pa nasi punci uzivali ko smo bili na morju :o ;D Zvocniki so obvezni, hihihi :D :o :P
http://blumina.net/movies.htm


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4231 : 26 Avgust 2007, 23:32:05
IIIIIIIiiiii,čofotavčki  :o



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #4232 : 27 Avgust 2007, 15:09:15
Redno spremljam tole temo, prej sem jo tudi na drugem forumu in ne morem verjet, da se vsi spravljate na Sandro v smislu, kako ste ji že prej odsvetovali drugega psa. Velika večina ji je po smrti Mačota govorila, naj si čimprej nabavi novega avstralca, da bo hitreje prebolela. Kaj pomeni kardelo, pa je vedela že prej, ker je imela dva psa. Brard je bil totalno premočan karakter za Sandro, pa ste takrat vsi namigovali naj ga odda. Je bil mogoče manj vreden, ko avstralec ali kako? Ker če Nero ne bi bil avstralec, bi bilo potem vse v redu?
Glede na to, da Nerota dobro poznam, vem da je bil problematičen. Zaganjal se je v pse, lajal na ljudi, mojega psa je nekajkrat napadel brez razloga, pa še bi se kaj našlo. Poleg tega pa je bil zelo učljiv in super delal trikce, tudi na agilitiju je bil dober. Po eni strani super, po drugi pa obupen.
Mislim pa, da je karakterno premočen pes za Sandro in se je odločila prav. Prav tako pa pri sedmih mesecih (ali koliko je bil takrat star, ko je prišel k Sandri), ni bil prav nič super pes in lepo vzgojen. Sandra je dobesedno surfala za njim, tako kot prej vzrediteljica, ker je tako vlekel. Navajen je bil skakanja v naročje in je ves čas skakal v zrak, tudi to neprijetno lastnost je prinesel od vzrediteljice. Meni je enkrat prebil ustnico zaradi tega. Veliko truda in časa je Sandra vložila, da ga je prevzgojila. Tako kot je napisala je dobesedno živela le zanj. Potem pa je kljub vsemu kar je poskušala postajal iz dneva v dan bolj nemogoč. Razmišljala je tudi o kastraciji, pa tega ni mogla izpeljati, ker je pes v solastništvu.
Pa ne mislim zdaj žalit kogar koli in se vmešavat v vzgojo. Povem samo razmere, kot sem jih sama videla.
Drugače pa je Nero čudovit pes in se mi zdi res škoda, da Sandra ne zmore več. Res si nebi nikoli mislila, da bo prišlo tako daleč in bo moral iskati nov dom. Upam, da bo lastnik dosleden in mu bo jasno pokazal  meje.

Lp, Lea



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4233 : 27 Avgust 2007, 15:21:53
Mislim pa, da je karakterno premočen pes za Sandro in se je odločila prav. Prav tako pa pri sedmih mesecih (ali koliko je bil takrat star, ko je prišel k Sandri), ni bil prav nič super pes in lepo vzgojen. Sandra je dobesedno surfala za njim, tako kot prej vzrediteljica, ker je tako vlekel. Navajen je bil skakanja v naročje in je ves čas skakal v zrak, tudi to neprijetno lastnost je prinesel od vzrediteljice.


Draga moja Lea,

kako si upaš tule javno klevetat ljudi, ki jih ne poznaš niti ne poznaš njihove pse,ali v bistvu kako si sploh upaš vmešavati v to problematiko, če ne razumeš osnovnega problema? Ki se ne reče, da je vsega kriva Sandra, ampak se mu reče, da je potrebno za Cmero najti čimprej primernega lastnika. In da je največja žalost pri vsemu to, da se je Sandra odločila za kaj takega šele zdaj pri 4 letih, ko je imela probleme kolikor vem že vsaj 2 leti prej. In tudi vedela je in sama priznavala zakaj so ti problemi sploh nastali.
Glede nasvetov okoli psa sem ji bila VEDNO na voljo, kolikor vem jih niti ni upoštevala, kar je pač pripeljalo do tega, da je pes vsekakor ni upošteval kot gospodarja ampak sebi podrejeno. Kaka pasma so avstralci pa vsi, ki jih imamo zelo dobro vemo. In zato nikakor ne dovolim, da komentira to temo nekdo, ki ali nima avstralca ali pa si ni pebral na kupe literature, se pogovarjal z ogromno lastniki itd. Oziroma zate niti ne vemo kdo si ali imaš sploh psa, kakega in ali ti je sploh znano kaj o pasji psihologiji  ???

Zato še enkrat, popolnoma vseeno je kdo je kriv če je kriv in zakaj, potrebno je čimprej najti lastnika kakršnega si pes zasluži.



ps: pri 7 mesecih, ko je Cmera šel od mene, je bil pripravljen za start v A1 (s tekočimi conami vred :), poslušnost pa je imel do nivoja BBH. In bil obvladljiv do te mere, da sem ga lahko mirne duše sprehajala po naselju s še 3 drugimi psi, torej krdelo 4 psov na sprehodu (on, njegov brat Flash, ki je bil pri meni cel mesec, njuna mama in goldenca, ki je zdaj na žalost ni več). Za zamislt se ane?








sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4234 : 27 Avgust 2007, 15:39:21
Pa še nekaj Lea, tvoj mail je poln laži o meni, le kaj sem ti naredila (še preverjam po zgodovini mojega Inboxa ampak mislim, da vem kdo si in zakaj se spravljaš name.
Menda sem preprečevala kastracijo? Le od kje tebi to  (posebi ker imam doma kastriranega brata od Cmerota, prav tako je kastriran tudi Flash ::)


Sandra pa naj se, če misli da je to potrebno, zagovarja sama ok?

Lp


Mihela



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #4235 : 27 Avgust 2007, 16:50:05
Citiraj
ps: pri 7 mesecih, ko je Cmera šel od mene, je bil pripravljen za start v A1 (s tekočimi conami vred , poslušnost pa je imel do nivoja BBH. In bil obvladljiv do te mere, da sem ga lahko mirne duše sprehajala po naselju s še 3 drugimi ps

Wow!

Wonder dog!     :o


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4236 : 27 Avgust 2007, 17:13:53
Wonder dog ja ;)

Sem mislila, da bomo lahko zaključili tole debato, ker me tole zagovarjanje same sebe že kar utruja.

V bistvu mi je vseeno kaj si mislite o meni... Izpadla pa sem kot popolnoma nesposobna smotka, ki je pokvarila čudovitega psa. Pa to še zdaleč ni tako. Zdaj pa naj si vsak razlaga po svoje meni se ne da več. Tisti, ki so mi blizu in katerih mnenje spoštujem in jih cenim točno vedo in kakšna je situacija. Za ostale pa kot pravim mi je precej vseeno. Hotela sem razložiti pa če ne razumete oziroma nočete razumeti, tudi prav.

Pa še nekaj: Med tiste ljudi, ki so mi blizu zagotovo sodi Lea. Ona ve veliko in še več o psih in njihovi psihologiji. Je pa pač tako, da se nekateri na veliko hvalijo o svojih dosežkih, medtem ko so drugi tiho in to zadržijo zase. In tudi imajo pse izkjućno zase, ne za postavljanje v ringih in zato da se potem lahko hvalijo po raznih forumih. Tako je to. Vsak po svoje pač. Lejo poznam zdaj že trinajst let ali celo več in ona je dobro poznala in še zdaj zelo dobro pozna vse moje pse. Tako, da je poleg mojih domačih res ona tista, ki pozna situacijo in precej pove o tem kakšen je bil Nero včasih.

   

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4237 : 27 Avgust 2007, 17:15:13
Jp je bil ja  :-\ no se je še vedno, samo pravega lastnika mora najti...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4238 : 27 Avgust 2007, 18:18:44
 Glede na to, da imam doma osemmesečnika, vas lepo prosim, da mi opišete vse težave, s katerimi se bom morda morala spopadati, zaradi napačne vzgoje avstralca  :-[! V tej debati me ne zanima, kdo je kriv ali ne, res pa ne bi rada tudi jaz zaradi svoje nevednosti in naivnosti oddajala štiriletnika. Svojemu psu želim najboljše, vendar nočem biti njegov suženj!



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4239 : 27 Avgust 2007, 18:38:49
Citiraj
Glede na to, da imam doma osemmesečnika, vas lepo prosim, da mi opišete vse težave, s katerimi se bom morda morala spopadati, zaradi napačne vzgoje avstralca

Se mi zdi, da je reka prestopila bregove, kar spremljam to temo tukaj, se samo ena oseba tukaj ubada s to težavo.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4240 : 27 Avgust 2007, 20:03:04
Joj joj kolikokrat naj še povem zakaj ga sploh oddajam. No pa še enkrat, upam da res zadnjič :)

Ni razlog to, da je težaven ali da sem se ga naveličala ali da se mi trenutno to fino zdi. Razlog je v tem, kot sem res že povedala, da je in prav zares je zahteven pes, ki potrebuje ob sebi človeka še ponoči, ne samo podnevi. Če temu ni tako res postane naporen, drugače pa je lahko čisto prijeten družabnik. Tudi to sem že povedala. Pa še nekaj je... nikoli ne bi bil primeren kot spremljevalec družini, ki ima majhne otroke. To je tudi problem. Zato mora nekam kjer ni majhnih otrok in jih še dolgo ne bo.

Kot je povedal Iztok se samo jaz spopadam s to težavo. To pa zato, ker kot sem tudi že omenila, tudi dva psa nista enaka in verjetno je samo par procentov psov na svetu takih kot je Nero, da so pač nekaj posebnega in potrebujejo več pozornosti kot večina drugih. In zato skrbniki ostalih psov tako težko sprejmete dejstvo, da dejansko res lahko obstaja tak kuža, ki potrebuje ogromno pozornosti. Če jo dobi in če živi z ljudmi, ki mu jo lahko nudijo je v redu. Zato bi rada, da ga vzame nekdo, ki ima dovolj časa in volje se ukvarjati z njim. Jaz voljo imam, časa pa mi primanjkuje, preveč mi ga vzamejo druge stvari.

       

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #4241 : 27 Avgust 2007, 20:07:42
Draga moja Lea,
kako si upaš tule javno klevetat ljudi, ki jih ne poznaš niti ne poznaš njihove pse,ali v bistvu kako si sploh upaš vmešavati v to problematiko, če ne razumeš osnovnega problema? Ki se ne reče, da je vsega kriva Sandra, ampak se mu reče, da je potrebno za Cmero najti čimprej primernega lastnika. In da je največja žalost pri vsemu to, da se je Sandra odločila za kaj takega šele zdaj pri 4 letih, ko je imela probleme kolikor vem že vsaj 2 leti prej. In tudi vedela je in sama priznavala zakaj so ti problemi sploh nastali.
Glede nasvetov okoli psa sem ji bila VEDNO na voljo, kolikor vem jih niti ni upoštevala, kar je pač pripeljalo do tega, da je pes vsekakor ni upošteval kot gospodarja ampak sebi podrejeno. Kaka pasma so avstralci pa vsi, ki jih imamo zelo dobro vemo. In zato nikakor ne dovolim, da komentira to temo nekdo, ki ali nima avstralca ali pa si ni pebral na kupe literature, se pogovarjal z ogromno lastniki itd. Oziroma zate niti ne vemo kdo si ali imaš sploh psa, kakega in ali ti je sploh znano kaj o pasji psihologiji  ???
Zato še enkrat, popolnoma vseeno je kdo je kriv če je kriv in zakaj, potrebno je čimprej najti lastnika kakršnega si pes zasluži.
ps: pri 7 mesecih, ko je Cmera šel od mene, je bil pripravljen za start v A1 (s tekočimi conami vred :), poslušnost pa je imel do nivoja BBH. In bil obvladljiv do te mere, da sem ga lahko mirne duše sprehajala po naselju s še 3 drugimi psi, torej krdelo 4 psov na sprehodu (on, njegov brat Flash, ki je bil pri meni cel mesec, njuna mama in goldenca, ki je zdaj na žalost ni več). Za zamislt se ane?
Hm...res ne vem koga sem užalila in res nimam popolnoma NIČ proti tebi. Če bi dobro prebrala, bi videla, da sem napisala kakšen je Nero, da se ne oddaja iz razloga, ker se ga je Sandra naveličala. In resnično upam, da bo moje sporočilo prebral bodoči lastnik, ker če hočemo Nerotu dobro, mora lastnik vedeti s kakšnim psom ima opravka. To je bil namen tega mojega pisanja.
Drugače pa sem od avstralcev veliko prebrala, redno berem forum in preko vašega pisanja poznam vaše avstralce, večino sem jih pa videla tudi v živo.  Poznam jih pa ne, zato se tudi ne vmešavam v temo.
Sandra se zna sama branit...itak. Ampak jaz jo dobro poznam, in vem, da je v zelo težki situaciji in se težko spravi pred forum in se brani, ker ima srce, ki se ji trga. Vseenoi pa noče biti sebična in želi najboljše za Nerota.
V prejšnjem postu sem opisala situacijo iz mojih oči, saj veliko časa preživim s Sandro in dobro poznam njena psa.
Zakaj si bila proti kastraciji, ne vem. Verjamem pa Sandri, da si bila.

Pa še nekaj Lea, tvoj mail je poln laži o meni, le kaj sem ti naredila (še preverjam po zgodovini mojega Inboxa ampak mislim, da vem kdo si in zakaj se spravljaš name.
Menda sem preprečevala kastracijo? Le od kje tebi to  (posebi ker imam doma kastriranega brata od Cmerota, prav tako je kastriran tudi Flash ::)


Sandra pa naj se, če misli da je to potrebno, zagovarja sama ok?

Lp
Mihela
Seveda se poznava, ene parkrat smo se srečali v živo, ko sem bila s Sandro na razstavi, in na agilitiyu. Drugače sem se pa jaz pred nekaj leti zanimala za Urcha.
Verjemi, da ti bom celo življenje hvaležna, da si ugotovila, da nisem dovolj pripravljena za tega psa. Kljub temu, da sem takrat prebrala celotno temo, vse strani, ki si mi jih ti dala, pa še s Sandro sva vse predelale, sem mislila, da bi šlo. Sedaj vem, da nikoli ne bi bilo isto, kot če bi dobila mladiča, ker sem vzela 3 letnega mešanca in sem mu posvetila ves svoj čas. V vseh  teh letih sem dosegla, da je odličen pes na povodcu, ali pa spuščen na 10m vrvici. Pa ga imam še vseeno rada in ga ne dam nikomur. Konec koncev sem se od njega ogromno naučila in bom to znanje uporabila pri naslednjem psu.
Spet sem ogromno napisala, vendar sem morala razložiti določene okoliščine, ker sem bila narobe razumljena.
Sedaj pa upam, da bo Nero dobil PRAVEGA lastnika, predvsem nekoga z izkušnjami, nekoga, ki ve kaj je problematičen pes (govorim iz lastnih izkušenj).
Se spet selim v vlogo bralca, ker mi je vaša tema resnično zanimiva in se veselim uspehov vaših psov.

Lp, Lea


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4242 : 27 Avgust 2007, 20:08:24
Zato mora nekam kjer ni majhnih otrok in jih še dolgo ne bo.

No, spet odpadem...  :'(  ;)

Nazaj na resne teme... Zakaj v družino brez otrok? Ima kakšne probleme z otroci? Ker kakor imam jaz v spominu, se je Nero vedno rad igral z otroci na vrtu pri vas doma. Se je kaj spremenilo? Ali gre zgolj za strah, da ob otroku ne bi ostalo dovolj časa za psa? Ker v tem primeru povem, da tisti, ki ve kaj dela, zna tudi to dvoje uskladiti.

Ne vem zakaj potem lejca_  razlaga, kako je problematičen, če sana pravi, da temu ni tako.  :-\ :-\ 


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #4243 : 27 Avgust 2007, 20:11:14
Napačno sem napisala, namesto zahteven sem napisala problematičen  :-[ :-[.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4244 : 28 Avgust 2007, 09:25:32
Jaz bi tej temi dodala le to, da bi si bilo dobro se enkrat prebrati tole:

http://www.asca.org/Finding+an+Aussie/Is+an+Aussie+for+You

http://www.lizpalika.com/rightdog.html

In to resnicno prebrati vse besede, tudi tiste o psih z mocnim nagonom po cuvanju!!!

Kaj nas ze moti pri nasih psih? Prevec lajajo na ljudi, ki prihajajo proti nam? Prevec cuvajo? Zelijo biti stalno s svojimi ljudmi? So dominantni, hocejo vse urejati in hocejo, da je po njihovo?

Kaksen je ze avstralski ovcar?...  Preberi se enkrat!

Pozdrav

Blumina









martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4245 : 28 Avgust 2007, 12:44:39
Stokrat napisano in povedano, da aussie ni za vsakogar, opozorjeno, da izbiramo mladiče po karakterju in ne po barvi ali barvi oči...
Stokrat povedano, da aussiji rabijo socializacijo  v najzgodnejšem obdobju ( že v leglu, ne)  kar pomeni srečevati se z vsemi mogočimi subjekti in objekti v vseh možnih situacijah..zlasti v urbanem okolju, ker naši psi ne živijo na rančih " in the middle of nowhere".
In moram priznati, da pes pri 7 mesecih ne rabi biti pripravljen za A1 ali B-Bh,  ( v to tudi malo dvomim) ampak rabi socializacijo in igro in navezanost na lastnika in osnovno vzgojo.Mogoče spoznavanje z delom, ki ga bo opravljalpsi
Psi, seveda tudi avstralci,Imajo določene pasemske značilnosti in znotraj tega tudi  karakterne značilnosti posameznega psa.. Zato zgoraj omenjena izbira..
Samo v tem aussiji  niso prav nič drugačni od drugih pasem, kajti vedno povdarjam, da je bila vsaka pasma selekcionirana  za določeno delo ( imam namreč tudi lovskega psa z vsemi značilnostmi lovskih psov,.. z lovskih nagonom namreč, pa še prej sem imela goniča...)
In , da se vrnem k Nerotu - ima pač značilnosti pasme v smislu zaščite krdela. Če ne mara otrok, je to njegova karakterna značilnost ( ali je imel z njimi premalo stika ) - mu bodo pač našli dom, kjer ne bo otrok. In ga je treba pač naučiti, kdo je vodja.. tule  morda Sandra ni uspela. Amapk zato ni treba, da jo zdaj obsoja pol Slovenije..
Če hočeš imeti doma psa, s katerim ne delaš tistega, za kar je bil narejen, moraš določene stvari pač odpraviti oz. omiliti oz. narediti znosne za urbano okolje ( sicer obstajajo tudi povšter psi  več različnih pasem- ne mislim nič slabega, s katerimi je tovrstnih težav manj, ali jih ni) In ne mi reči, da se to ne da.. ker, avstralci so inteligentni psi in hitro razumejo. Ob primernem lastniku . povedano stotič.
Nero kot rečeno ni ne prvi ne zadnji pes, ki išče nov dom - dajte vendar že poskrbeti zanj in najbrž ni prav nič važno, kdo je kriv če vzgoja ni uspela.. Važno je le, da novi lastnik ve, kakšne karakterne značilnosti ima.

Rada bi povdarila še, da je vzreja in lastnišvo psa velika odgovornost. Vzreditelj mora pač vedeti, zakaj določena paritvena kombinacija in kdo bo lahko lastnik določenih mladičev. In bodoči lastnik mora seveda tudi vedeti vse o pasmi in o skupnih letih bivanja.
Bom povedala še en primer, ko sem se odločala za prihajajoče leglo. Vsaj tri na tem forumu vedo, kako me je mikal samec, ki ima v rodovniku nekaj čudovitih prednikov glede na delovne lastnosti, temperament in videz. ( Pa  ne nazadnje, živi trikrat bliže kot ta, s katerim sem zdaj parila ). Ampak sem k sreči naletela na lastnico, ki mi je poleg vseh odličnih lastnosti povedala tudi nekaj stvari, ki jih pač ne želim oz.ne bom našla ljudi, ki bi obvladali tak temperament.
Prejšnje leglo sem zaradi vsega tega doma do 4 meseca, ni bilo pravih ljudi.. upam , da so vsi v primernih rokah ( dobre roke niso problem ).. ampak nikoli ne veš..
Zato imamo tudi pogodbe, da se pes vrne.. tudi Nero, ne??
Mogoče se tudi komu od ljudi, ki sprašujejo za moje mladiče zdi čudno, da želim izpolnitev vprašalnika, pa obisk pri nas preden se skotijo mladiči, pa obiske mladičev.. ampak ko pridejo, jim je jasno zakaj..jim imam veliko povedati..
In vedno me malo skrbi, če sem prav izbrala...tudi tokrat.
Bom končala.. ker sem itak predolga.. upam, da bo vsaj kdo od bralcev poslušal.
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4246 : 28 Avgust 2007, 14:46:14
Ok pri vseh debatah sem čisto pozabila povedati, da sem prejšnji vikend (torej 19.8.) na Poljskem, kjer sem sodila na razstavi v Torunu, končno uspela videti eno od vnukinj Tax. In sicer hčerko od Sassy, redtrikolorko Have a Nice Day v. Hexenhaus aka Holly  8)
Psička je velika ene 48cm, bolj lahke konstitucije ampak overall res proporcionalna iz vseh vidikov. Ima zelo zelo nežen in prijazen značaj. V bistvu edina stvar, ki me je motila je bila glava, ki jo je pobrala po svojem očetu (še vedno absolutno standardna glava sam pač ne moj tip :)

Aja pa videla sem tudi Alpine River Blue Icea, ki se sicer ni razstavljal (lastnica je imela prijavljeno samo tisto ameriško črnotrikolorko), ampak pismu je to "konkreten cucek"  ;D
Mimogrede BOB je dobil PIEKIELNY PIOTRUŚ Duch Wrzosowisk (http://www.aussies-in-poland.com/baza_piotrus.htm).





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4247 : 28 Avgust 2007, 15:01:51
Tale pes je pa že skoraj rumen :o

Jaz ramišljam, da bi šla na kakšno razstavo, da malo probam, bomo videli kako se bom odločila ;D

Aja, Karmen glede avstralcev. Ginny je v zadnjih mesecih postala dominantna do psov v okolici našega bloka. To pomeni, da na nekatere pse renči, laja in se zaganja vanje, ampak ne na vse. Drugače pa ni problemov, če odštejem, da nama odpoklic malce šepa, ampak to je stvar vaje ;D :P

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #4248 : 28 Avgust 2007, 15:09:23
Zaganjal se je v pse, lajal na ljudi, mojega psa je nekajkrat napadel brez razloga, pa še bi se kaj našlo. Mislim pa, da je karakterno premočen pes za Sandro in se je odločila prav. Prav tako pa pri sedmih mesecih (ali koliko je bil takrat star, ko je prišel k Sandri), ni bil prav nič super pes in lepo vzgojen. Sandra je dobesedno surfala za njim, tako kot prej vzrediteljica, ker je tako vlekel. Navajen je bil skakanja v naročje in je ves čas skakal v zrak, tudi to neprijetno lastnost je prinesel od vzrediteljice. Meni je enkrat prebil ustnico zaradi tega.




Nisem pasji psiholog ali ful poznavalec pasje psihe pa mi je vseeno jasno, da pes dela pri človeku/za človeka ko ga spoštuje v pasjem smislu. Torej lahko lepo vzgojeno pasjo bitje postane zelo zelo hitro v drugih rokah neobvladljiv. Glede na to, da sem spremljala Nerota ko je bil pri sirtaki vem, da je bil popolnoma povprečen pasji otrok in prav nič problematičen.

Sana piše:"Razlog je v tem, kot sem res že povedala, da je in prav zares je zahteven pes, ki potrebuje ob sebi človeka še ponoči, ne samo podnevi"

Zelo pomemben stavek Sana, pa vendar težko verjamem, da je to njegova karakterna lastnost temveč je to priučen problem, ki pa se ga da z nekaj truda odpraviti. Pes nikdar ne sme biti središče življenja, ker zelo kmalu lahko to postane 24-urna "nadloga".

Sandra, ne sekiraj se, da ti je spodletelo, za Nerota najdi dober dom, uživaj na študiju, posveti se drugemu avstralčku.





andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #4249 : 28 Avgust 2007, 15:14:52
Še za Karmen; edini problem, ki ga imam pri Bejbs je, da ne mara določenih moških in ni šans, da jih sprejme če ji niso všeč. Druga stvar je, da je malo čuvajsko nagnjena in sicer v avtu, stanovanju in na sedaj na ranču. Aha ja, spomnila sem se, da je bila kot mladič mahnjena na kolesarje in tekače vendar je to z vajo izvenelo.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4250 : 28 Avgust 2007, 15:47:23
Uau, tako mlad BOB :)

No, KARMEN, najvecji problem pri Grinu so drugi samci... ampak sem to pac sprejela in imam vedno oci na pecljih (mogoce se prevec :-\) in preprecim nerodne situacije, se preden se zgodijo.
Je sicer problem obvladljiv tudi brez vrvice, pac zdaj ze takoj vidim, kdaj se kaj kuha, malo dvignem glas in ga opozorim in se umakne - me je pa strah reakcij drugih psov, da bodo mogoce skocili vanj, tudi ce se bo on umaknil ???

Stepel se je samo enkrat, z majhnim vaskim scenetom, s katerim se ne moreta ze odkar je bil mladic - ampak je bila situacija taka, da je scene priletelo s svojega dvorisca na cesto in direktno v njega (Grin ni bil na vrvici - my bad :-[), mu pa Grin ni naredil niti praske, samo zgrabil ga je in mu onemogocil, da bi bilo kaj hujsega. Ceprav se je slisalo tako, kot da ga najmanj kolje, se je v koncni fazi izkazalo, da malemu ni bilo nic, medtem ko je imel Grin raztrgano ustnico in dlesen...

battito animale


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #4251 : 28 Avgust 2007, 16:47:47
Tukaj lah še jaz kaj dodam... ;) za Karmen... problemi, ki smo jih pri nas reševali ali jih še rešujemo pa so: preganjanje mačk, vlečenje in/ali zaganjanje na vrvici, skakanje po ljudeh, neutrudno lajanje na privezu (npr. na treningu iskanja pri reševalcih), izbijanje iz pasje glave prepričanje, da otroci niso ljudje. Potem na samotnih območjih, ki jih ima že malo za svoja, se z vso hitrostjo in grozečim lajanjem zapodi do neznane osebe, ki jo zagleda, se ustavi pol metra pred njo, potem pa začne veselo mahat z repom in se hoče cartat  ::) ...zdaj ima tudi neke izpade, da renči medtem ko ga ena soseda boža..  :-\ sej drugač je pa super  :D ampak ko že vprašaš...

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4252 : 28 Avgust 2007, 16:50:29
Soncek_1 si me spomnila na par zadev ::)

Ginny tudi na vrvici vleče, kadar smo v družbi drugih psov ali ko vidi nekaj kamor hoče na vsak način priti.

Tudi lajanje na privezu poznamo tudi pri nas, ampak ne vem, če obstaja pes, ki rad dela in mirno čaka, ko gleda kako mu drugi jemljejo veselje ;D


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4253 : 28 Avgust 2007, 17:11:59

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #4254 : 28 Avgust 2007, 19:13:15
Martina, ful dober filmček: we are awsome but not perfect ;)  V kontekstu zadnje debate.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4255 : 28 Avgust 2007, 19:53:02
Soncek_1 si me spomnila na par zadev ::)

Ginny tudi na vrvici vleče, kadar smo v družbi drugih psov ali ko vidi nekaj kamor hoče na vsak način priti.

Tudi lajanje na privezu poznamo tudi pri nas, ampak ne vem, če obstaja pes, ki rad dela in mirno čaka, ko gleda kako mu drugi jemljejo veselje ;D




za aussije ne vem, če pa so tule vse pasme vštete - potem pa poznam kar nekaj takih psov  :P






martina.o   wau res super predstavitev!  :D


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4256 : 28 Avgust 2007, 20:14:30
Martina, super filmček  :o. Sem vidla, da tvoji psi tud znajo "pomivat" posodo  :D.


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #4257 : 28 Avgust 2007, 20:58:52
Tud jaz sem navdusena nad novo generacijo pomivalnih strojev.
Mam tud jaz enga tazga doma. :P Upam, da ma garancijo vsaj 15 let.
Filmcek pa seka!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4258 : 28 Avgust 2007, 21:03:33
Oddam pomivalni stroj.. imam avstralce.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4259 : 28 Avgust 2007, 21:10:08
hehehehe  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/