Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498168

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4260 : 28 Avgust 2007, 22:40:06
Ko smo že ravno pri tem kako koristni gospodinjski pripomočki so avstralci. Ne samo, da pomivajo posodo, so tudi navdušeni pomagači pri pakiranju stvari za kampiranje ;D




Preprosto, a učinkovito. Od zdaj naprej vam ležalne podloge ne bodo zavzele celega nahrbtnika, ampak samo majhno vrečko, ki jo lahko pospravite v najmanjši žep ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4261 : 28 Avgust 2007, 22:42:56
Oh šele zdaj opazila, da se poudarjajo Cmerotovi problemi z otroki.
Uglavnem jaz lahko le rečem, da dokler je bil pri meni, tega nisem opazila.
Še več, ko je bil star 6,5 meseca, se pravi tik pred odhodom v novi dom, smo šli skupaj s skupino reševalcev na obisk k otrokom (iz enega ljubljanskih vrtcev), ki so letovali na planini Jezero. Tam je bil zvezda zase, saj se je vsem, ki so hoteli, pustil čohati, objemati itd bez kakršnihkoli problemov.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4262 : 28 Avgust 2007, 22:43:34
 :D :D Oooo Zoe kako prijeten bo tvoj spanec na trdih naravnih tleh :D

Lp nina




Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4263 : 28 Avgust 2007, 22:56:42
hehehe pa kolkr sm js na tistem filmčku od martine vidla tut pospravljajo aussiji  a ne?  :P    lahk rečete da skor nčkej več ne rabite, mate doma večnamensko napravo na lasten pogon  ;D  pospravljajo, pomivajo, sesajo verjetno tudi, pakirajo (in pri tem se ful potrudijo da prihranijo kar največ prostora)..    8)     pa po moje so tudi dober hišni zvonec  ???    :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4264 : 29 Avgust 2007, 10:04:18
Sirtaki

jaz sem imela Berry do 7 meseca.. seveda je pokazala določene značajske lastnosti, ki jih ima še vedna, seveda..
Ampak če hočem res vedeti, kakšna je v odnosu do tega  ali onega bom vprašala Andrejo..ona zdaj živi z njo. In bom tudi vprašala, če ima  ali nima psička izkušnje s tem ali onim, da vem zakaj je tako kot je ali ni tako kot bi želela..
In: avstralci pozno dozorijo - moji bodo okoli 2,5 leta - in po mojem opažanju se pokažejo določene stvari šele pri enem letu, tam nekje..
Mladiček 6 mesecev je mladiček..




I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4265 : 29 Avgust 2007, 10:21:43
Puppies!

http://www.our-aussies.de/D/welpen.html

Martina, lep filmcek. Zoe, tvoja pa res pridno pospravlja. Nasa je priblizno isto naredila za Moniko, ampak ne z lezalno podlago, temvec z Nokio 6234.



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4266 : 29 Avgust 2007, 10:35:13

 Zoe, tvoja pa res pridno pospravlja. Nasa je priblizno isto naredila za Moniko, ampak ne z lezalno podlago, temvec z Nokio 6234.


Chica je isto naredila z okrasno blazino v dnevni sobi (2x) - očitno ji zeleni nista bili všeč, modre je pustila pri miru  ::) No, na srečo sta bili blazini edini razstavljeni na prafaktorje, ostalih stvari se ni nikoli lotila.

Martina super filmček! Sem ga že poslala vsem, ki jih vsaj malo zanimajo psi  :) Sploh tista z pospravljanjem in razmetavanjem igrač je super!
Pri nas je pa tako, da maček kakšno stvar vzame iz mize ali police (post-it listki, svinčniki, paket žvečilk, tv-pilot,...), potem pa Pa Chica vse pridno znosi na svoje ležišče in me potem tam vse počaka, ko pridem domov. Se vidi, da jo je tudi Chip vzgajal  ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4267 : 29 Avgust 2007, 10:41:39
Chica je isto naredila z okrasno blazino v dnevni sobi (2x) - očitno ji zeleni nista bili všeč, modre je pustila pri miru  ::) No, na srečo sta bili blazini edini razstavljeni na prafaktorje, ostalih stvari se ni nikoli lotila.

Ja, zgleda imajo vaši avstralčki okus.  :D :D  ;) Vsaj za barve.  ;D ;D


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4268 : 29 Avgust 2007, 10:52:13
Joj, sem se spomnila na Sunnyja - mogoče se Fiti ( Domen ) spet oglasi.. Sunny je namreč isto naredil z rjuho, samo, da jo je potem tudi pojedel.. zelo veliko količino.. imam fotke.. Domen ene tri dni ni spal.. Sunny je imel ene 6 mesecev takrat

A Jean - Sandra ima že mladičke, sem ravno nekaj dni nazaj preverjala... Pa rdečkoti so tudi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4269 : 29 Avgust 2007, 10:56:38
Joj, sem se spomnila na Sunnyja - mogoče se Fiti ( Domen ) spet oglasi.. Sunny je namreč isto naredil z rjuho, samo, da jo je potem tudi pojedel.. zelo veliko količino.. imam fotke.. Domen ene tri dni ni spal.. Sunny je imel ene 6 mesecev takrat

Tudi jaz kakšne 2 dni po demoliranju ene blazine nisem spala, ampak na srečo se je zadrga izločila po naravni poti.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4270 : 29 Avgust 2007, 11:02:06
Joj, Tina, saj res, zadrgo je pojedla..
Zdaj pa ureja mačka, tipično, po mami.. vse mora biti prav ( edino ona lahko dela neumnosti ), Bell je tudi taka..
Sploh ne rabiš več TV

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4271 : 29 Avgust 2007, 15:46:05
BOB na CAC Trbovlje, Money in the envelop iz razreda mladih.






5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4272 : 29 Avgust 2007, 15:47:34
Samo je pa suhec tale peso, a ni? Ali pa brez dlake...  :-\ No, meni je luštn (čeprav mi ima malo čudno glavo  :-\ :-\).


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4273 : 29 Avgust 2007, 16:10:20
Prijetno suhcan je  :), predvsem pa trenutno totalno brez dlake (spodnje franže na trebuhu ima kot seter, 5 dlak na vsaki strani  :P ). Glavo ima pa za vseh 16 si obliznit...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4274 : 29 Avgust 2007, 16:46:55
Da se vrnem na temo težav in težavic z avstralci, ker prej nisem imela časa. Naš Magec je tudi kar skakal na vse nas, vendar je to do sedaj skoraj odpravil, razen zjutraj, ko se mu strže, ko vstanemo. Rad se podi za mačkami (tudi našimi), vendar tudi to odpravljamo, oz. je odvisno od situacije in razpoloženja. Škode je do sedaj naredil prav toliko kot vsak mladič ali morda celo manj. Na povodcu je včeraj prvič vlekel in to na sprehodu v Portorožu, ko smo prvič imeli skupaj vse tri pse. Ko je bil sam, ni vlekel. Ker sem imela v eni roki dva, on pa je galopiral na mestu, sem ga spustila, tako da je tekel okoli nas, dokler se ni malo utrudil. Spotoma je spoznaval nove pse, ljudi, otroke,... Ker je nasploh zelo prijazen kuža in je bilo včeraj zvečer bolj malo ljudi, nisem imela težav. Je zelo dober čuvaj, vendar samo doma, zunaj nas ne čuva. Je (zaenkrat) zelo prijazen do vseh ljudi in živali. Ampak je res zelo živahen. Včeraj smo bili zjutraj 1 uro na sprehodu, popoldne pol ure, zvečer še eno uro po Portorožu, ponoči pa se je tako glasno igral na vrtu, da smo ga morali pregnati spat >:(! No, napišite še kaj o napakah in kako jih odpraviti! Mislim pa, da ima naš Magec prav vse napake ali celo manj, kot naš bivši zlatko, ko je bil še mlad, potem pa je postal čudovit in zelo lepo vzgojen pes. Vse se lahko odpravi, samo vztrajen in dosleden moraš biti, in prijeti za vajeti pravočasno, vendar ne prezgodaj!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4275 : 29 Avgust 2007, 16:48:57
Še nekaj: zelo zanimivo je to, da tudi jaz vem za eno avstralko, ki ne prenese nobenega moškega (razen enega znanca) in vsakega takoj ugrizne v nogo!



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4276 : 29 Avgust 2007, 17:55:51
Ja sej je splošno znano, da so avstralke pravzaprav zelo gajstne dečve  ;D
Po drugi strani pa avstralci bolj copate  ::)

Da so avstralke klasa zase pravi tudi Elicia, pol pa od tebe odvisno a se bolje konektaš s psicami ali psi (midve sva ugotovili, da vsekakor psice "rulajo").



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4277 : 29 Avgust 2007, 17:58:12
Bambola, lahko prosim napišeš še starše tega simpatičnega suhca?  :)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4278 : 29 Avgust 2007, 18:13:24
Money je potomec Ch. Chupachups del whymper delle g. jorasses in Ch. Wahe huli tepa acro shallow rivers, pripeljala ga je pa tista Čehinja, ki pri nas razturava v JH, torej bo gotovo še prišel.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4279 : 30 Avgust 2007, 07:09:12
Martina, bomo Arija videli spet tekmovati?  :o :o


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4280 : 30 Avgust 2007, 08:04:30
Ja, ampak on paše v drugo temo..upam,da bo zmogel, ima 10 let.
A je že štartna lista?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4281 : 30 Avgust 2007, 08:07:59
Ja, ampak on paše v drugo temo..upam,da bo zmogel, ima 10 let.
A je že štartna lista?

Ja, vem, da ne paše sem.  :-[ :-[ Saj glavno, da se bo imel fino.  ;)

Je že objavljeno ja.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4282 : 30 Avgust 2007, 10:48:24
Potem na samotnih območjih, ki jih ima že malo za svoja, se z vso hitrostjo in grozečim lajanjem zapodi do neznane osebe, ki jo zagleda, se ustavi pol metra pred njo, potem pa začne veselo mahat z repom in se hoče cartat  ::)

Kako ste se pa s temle spopadli? Zadnjic se je Buda po enem letu 100% odpoklica zagnal v eno skupinico, dretje ga ni ganilo, ob žvižgu se je zdrznil, sam še vseen naprej letel. Ker mi ni drugega preostalo, sem uporabila dobro znani rek "sej ne bo nč naredu"  :-[, in pa naredila sem grozno napako, da ga nisem razbila kot vola. Tak, da bo to verjetno postal naš manjši problemček, ki ga je treba nujno zatreti  :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4283 : 30 Avgust 2007, 10:50:35
Jaz sem rešla z vajo prostor na daljavo. Je bolj učinkovita, kot pa odpoklic.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4284 : 30 Avgust 2007, 11:30:38
magi pa je zaenkrat  :) na odpoklic 100% poslušen.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4285 : 30 Avgust 2007, 11:38:27
Se iz prostora potem psa odpokliče ali se gre po njega?



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4286 : 30 Avgust 2007, 15:06:09
No danes je Tax izkusila kako žleht znajo biti mala bitja aka poniji  ;D
Oba z Urchem se uspešno družita s konji zadnji mesec, nekako ni bilo večjih incidentov razen mogoče idej s konjske in pasje strani, da bi blo dobro scufat kaj dlake/žime. Ampak danes pa jih je fasala od samega gospoda ponija, ki s seveda ni strinjal z njeno idejo o preganjanju po maneži.
Jp jp strup je v malih stekleničkah  :P


ps: vse vredu z njo zaenkrat, čeprav je najprej ene pol ure šantala naokol in se smilila sama sebi  ::)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4287 : 30 Avgust 2007, 15:43:05
Jja, konjički znajo biti zoprni, če imajo slab dan! Problem je v tem, da  nekajstokilska mrcinica lahko psa poškoduje tudi pomotoma. Prijateljičin konj pa je z brco ubil rotvajlerja, ki se je pod pastirjem zapodil za njim po izpustu.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4288 : 30 Avgust 2007, 16:44:18
No ja, mojima dvema sem izjavila, da ima moj konjiček celo pravico ju brcnt, če se mu zahoče. So far so good, se mu izogibata za vsak slučaj  ;D
Ampak se mi zdi, da kr razumeta zakon močnejšega in niti ne hodita izzivat. Večji, ko je konj, bolj ga le opazujeta.
Je pa res, da ju še nism začela navajat na terenske izlete.
Ne vem kako to počnejo drugi, ampak jaz sem najprej mislila recimo navadit Tax da bo zanesljiva spremljevalka, nato pa še Urcha. In šele kasneje oba skupaj, ko bosta 100%, da jima ne bodo šle po glavi kake neumnosti.
Samo ne vem čist točno še kako se lotiti tega  ???
Najprej kratki terenčki le v hodu al kako?




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4289 : 30 Avgust 2007, 16:52:43
Jaz bom z Magijem začela šele, ko bo star eno leto, zaradi mišic, kosti in kondicije. Začela pa bom s kobilo, ki je bolj mirna in se res zelo težko pusti sprovocirati (Magi misli, da je konjski rep zato, da se ga puli, noge pa zato, da se jih grize, valjda). Tudi, ko zagalopira, nima navade ritati in brcati, kot njen sin. Poleg tega bolj spoštuje manjše od sebe. Skratka, bolj ji zaupam. Začela pa bom v hodu. Že sedaj vem, da bom imela težave, ker bo Magi skakal po njej, da me doseže  :-[! Morala ga bom navaditi, da bo držal razdaljo. Potem pa počasi v kas in na koncu tudi galop. Najprej kratke razdalje, nato pa počasi malo več. Če pa bom imela težave, bom odnehala in Magija ne bom več jemala s sabo. Že večkrat sem doživela pasje spremljevalce na terenu, ampak če moram paziti nase, na konja in še na psa, potem je ježa muka in se ji raje odrečem!