Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498290

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4290 : 30 Avgust 2007, 16:54:04
Najbolje bi bilo, da ga vzamem kar v sedlo in gas na teren  :o!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4291 : 30 Avgust 2007, 17:04:39
Največ izkušenj KOT spremljevalci za jahanje ( aussiji ) imajo Nemci IN švicarji z apaloosas in quater horses so aussiji prišli v Nemčijo.
Vzreditelji ali lastniki obojega : Trulyawesome ( Chipova psarna, veliko njegovih pol- bratov je v Švici za ta namen), Magic Firreball, United colors, Mighty Crown.. itd.
S temi imam stike. Tudy Rubyna vzrediteljica ima islandce.
Skartka, aussie zelo primeren za spremljevalca pri jahanju.
En Špelin mladič je tudi pri konjih ( jaz imam tudi eno povpraševanje).
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4292 : 30 Avgust 2007, 19:00:16
quater horses so aussiji prišli v Nemčijo.

Zato sem si pa tudi jaz omislila enega  QH-ja ;)
Treba ostat v trendu  :P


Ja sej to vem, da imajo aussieji "neko takojšnjo povezavo s konji", kot da jim je v krvi ali podobno. 
Edino tako kot pravi Karmen, če psa ne uspeš navaditi pravilnega spremljanja na terenu, potem  bolje, da ga puščaš doma. Ampak jaz sem pozitivka in vem, da bo vsaj en od mojih lahko hodil z mano. Ker pričakujem vsaj na začetku rahle probleme (tj poskusi doseči me na konju, hoja pred/za/pod nogami itd), mislim da bo bolje da začnem s Tax, ki "prej odneha" z neumnostmi, kot je tveganje svojega življenja (razen ponijem)  ::)
Na srečo so konji tam absolutno navajeni psov, saj jih imajo že 3, en pa redno hodi zraven na terene že.










Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4293 : 30 Avgust 2007, 20:43:38
Sirtaki, kar ostani pozitivka, mogoče te pa presenetita. Jaz sem bila popolnoma šokirana, ko sem prvič šla na teren s Sambotom, saj sem pričakovala iste probleme kot ti - lajanje, zaganjanje v konja, da bi prišel do mene... Na koncu je bilo videti, kot da je bil Črna Smrt rojen za to. Usedla sem se na konja in sva šla  8) ;D. Nobenega zaganjanja, nič. No, naslednjič je malo lajal, ko smo se odpravljali, in tako v navdušenju malo polaja še zdaj, ampak nikoli pa ni bilo nobenega problema. V bistvu je bil problem samo ta, da mu je tako 'naravno' se motat okrog konjev, da se je na ozki gozdni potki dejansko šel zrinit mimo kobile, ki je to 3x tolerirala, četrtič ga je pa hotela malo čez hrbet zagrabit, pa sem ji dala vedet, da se tega pač ne sme.

V glavnem, probaj res najprej z enim, vzemi kakega stabilnega konja in prvih nekajkrat bodi ekstra pozorna, drugače pa držim pesti, da težav ne bo. In poročaj, seveda  :). Sem ti fouš  :P (hm, čeprav sem napovedala, da se ti enkrat prišlepam zraven, kenedele?  ;D ).



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #4294 : 30 Avgust 2007, 21:09:15
Tudi jaz imam pozitivne izkušnje v povezavi pes-konj ;). Nubo sem že od malega vozila k konjem (med tem ko smo šli na teren je pač spala v avtu), da se je privadila nanje. Ko je dopolnila kakih 9 mesecev sem jo začela jemati na krajše sprehode-sprva samo v hodu, kasneje sem vse skupaj stopnjevala ::). Nikoli nisem imela nobenih problemov... Naučila sem jo ukaz "zraven", kar pomeni da se pomakne ob bok konja na tisto stran kamor ji pokažem in tam ostane do razveljavitve ukaza 8). Uporabljam ga, kadar srečamo kake druge pse ali ljudi in pa če se približujeva kakšni cesti. Neverjetno kako pes uboga s konja... :o. Nuba je totalno navdušena, ko gremo na teren (no seveda že doma kar skače in cvili, ko vidi da se oblečem v jahalne hlače, vsakič znova 8)), ko se vsedem na konja skače v luft z vsemi štirimi... No včasih pride konja tudi malo nalajat-kot bi hotela rečt "gremo že" :). Ampak konj je tega itak že vajen :D. Mislim, da je ježa s psom nekaj enkratnega. Uživava tako Nuba kot jaz :D (pa upam da konjiček tudi :P). Tak da ti želim, da ti tale mala dogodivščina uspe 8)!

Še dokaz v priponki...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4295 : 30 Avgust 2007, 21:19:19
Nika, važno, da pade dol. ;)

Začneš pa učit tako kot ostalo in nagrajuješ takrat ko je pes v želenem stanju, najbolje čim hitreje (takoj ko se uleže). Razdaljo, kjer daješ povelje, postopoma povečuješ... Pol je pa važno samo da pohvališ ko pes leži, po nagrado pa lahko pride tudi sam. Lahko klikaš ali pa tudi ne. Na koncu nima veze.

Sej ni nič težjega in pes raje, vsaj moj, naredi prostor, ker še vedno lahko opazuje tisto kar hoče, plus da iz gibanja psa spraviš v mirujoče stanje in pes se prej umiri, kot pa če mora še teč nazaj k tebi, kar mu niti najmanj ne diši.
To velja za Berry, za kakšnega drugega mogoče tudi ne.

S temi konji mi pa delate take gušte!!!  :o
Se moram tudi jaz kam odpravit na ježo. To je tak užitek!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4296 : 30 Avgust 2007, 21:20:10
emm.. jaz pa nimam pozitivne izkušnje s svojim psom in konji na terenu  :(    vse je ok dokler je na vrvici in ga vsake toliko opomniš da se pod noge ne sme (pa ne zato ker bi konj brcnil, so stabilni konji, vajeni psov, ampak ker bi ga lahko po nesreči pohodil)..   ker sploh ga ne upam spustit pa zraven na teren, ker bi prvo pod noge šel  ::)   sploh ker je majhen in se še tolko bolj mota okrog da ga komaj vidiš kje je..  tako da sem opustla tole s psom na terenu (svojim)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4297 : 30 Avgust 2007, 21:35:08
Prostor na daljavo ze tudi znava, sam me je tak šokiral, da nič nisem mogla.V mislih sem se tolkla, ko sem rekla "sej ne bo nč naredu". So pa dobro prenesli, sploh glede na to da je pridivjal direkt iz jezera pa še stresit se je mogu >:(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4298 : 30 Avgust 2007, 21:38:41
A še zalil jih je?  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4299 : 30 Avgust 2007, 22:40:58
Dvakrat :-[



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4300 : 31 Avgust 2007, 10:41:38
Avstralci imajo tako srečo, da se znajo čudovito izogniti nevarnosti, saj so gibčni kot jegulje. Zato niso vsi psi primerni za ježo. Res pa je tudi, da so QH veliko bolj primerni, kot napr. arabci, ker so veliko bolj mirni in tolerantni. Moj labradorec je tako neroden, ker ni nikoli dovolj pozoren na okolico. On tam nekaj vohlja, za okolico se sploh ne zanima, konj ga lahko stokrat potepta, preden  sploh razume, kaj se dogaja. Magi pa ima oči vedno spredaj, zadaj in še kje vmes. Njega res ne moreš presenetiti  :P



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4301 : 31 Avgust 2007, 11:32:23
Ne morem, da ne bi

Suuuuupeeer za Nerota!!!!!!

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4302 : 31 Avgust 2007, 11:33:42
Ne morem, da ne bi

Suuuuupeeer za Nerota!!!!!!

Je dobil nov dom?  :o :o :o


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4303 : 31 Avgust 2007, 11:49:08
Ja, krasnega ( za njegovo vzgojo).

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4304 : 31 Avgust 2007, 11:49:35
Ja, krasnega ( za njegovo vzgojo).

Super.  :D :D


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4305 : 31 Avgust 2007, 11:53:17
Napišite še kaj več!



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4306 : 31 Avgust 2007, 12:06:55
Še dobro da jaz NE VEM NIČ o temu  ???



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4307 : 31 Avgust 2007, 15:48:12
Jaz sem nova lastnica Nerota  ;D

Ati se je slišal danes z Martino O. glede tetoviranja njenih bodočih mladičkov in je omenil da dobimo po vsej verjetnosti  Nerota med pogovorom  ;D Nero je krasen (Sandra hvaaaaaaaaalaaaa za njega, je dve 3 ure pri nas in je res krasen  :-* ) se še navaja (kar je logično, je malo zmeden) ampak sem 100% da bo pri nas ostal (smo zmenjeni, da če ne bo šlo, ga lahko nazaj pripeljemo ampak sem skoraj 100% da to ne bo potrebno  ;D  ;) )

Bila sva že dvakrat na sprehodu, v vsako lužo, ki jo je videl je moral seveda notri skočit  ::) sedaj pa počiva v spodnjem nadstropju hiše (malo cvili sicer, samo ga lepo pri miru pustimo, da se ne bo navadil, da ko bo zacvilil, bo pa nekdo k njemu pritekel...)

Bova delala skoraj 100% reševanje (verjetno v KD Bled Lesce ki je najbližji :) ) potem pa razni trikci, sprehodi itd.. 8)

Tako, da držite pesti, da se nas bo navadil, pošiljam pa še eno slikico z novega doma  ;)  :)


Pa Lep pozdrav  :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4308 : 31 Avgust 2007, 16:00:33
Kako se pa s Hektorjem razumeta?



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4309 : 31 Avgust 2007, 16:04:12
Hektor se ga že navaja  ;) Ko ga je zagledal je takoj začel lajati (pa smo mu takoj rekli, naj bo tiho), zvečer gredo skupaj na sprehod. Pa saj se Hektor takoj navadi, Feline se je v 5 minutah od kar sta prvič šla skupaj na sprehod  ;) Tako da sem prepričana, da tudi zvečer ne bo nikakeršnega problema na sprehodu  :)

Lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4310 : 31 Avgust 2007, 16:17:05
A nisi nekje pisala, da ne mara samcev? (zato sem vprašala)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4311 : 31 Avgust 2007, 16:22:50
Na splošno ne mara tujih psov. Ne samo samcev ampak tudi samice. Ampak se navadi na vse, če se je treba. Tudi, ko smo imeli še Hudija ni bilo nikakeršnega problem- seveda takoj, ko smo mu pokazali, da to ne sme (lajati na Hudija).

Nero pa trenutno počiva v svojem boxu  :)
Lp


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4312 : 31 Avgust 2007, 16:24:13
Cestitke! Sem zelo vesela za Nerota in njegovo novo lastnico.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4313 : 31 Avgust 2007, 17:01:18
Sunshine - kar sem slišala danes, me je tako razveselilo, da nisem mogla, da ne bi tole javila, da se še drugi , ki jim je bilo do Nerotovega novega dobrega  doma veselijo.
Upam, da se vidimo.. poročaj, kako bo Nero..sem prepričana, da ti bo uspelo.. saj znaš.. sicer ti pa lahko pomagamo, če boš rabila pomoč.
Pozdrav Felini..

Se mi zdi, da si že ves čas malo računala na to, da bi imela aussieja.. enkrat

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4314 : 31 Avgust 2007, 17:13:30
Hvala obema  :)

Ja, naslednje leto sem nameravala kupiti psičko, imela sem sicer že veliko vzrediteljev v izboru (poleg vsem vzrediteljev v Slo. še iz nemčije, Avstrije ter nekaj psarn tudi iz češke) ampak potem je pa Nero prišel..  ;D Tako, da bom tole psičko preložila za nekaj let  :) Imam občutek, da sem našla pasmo, ki mi je pisana na kožo..  ;D  8)

Vidimo pa se, ker grem itak vedno z atijem vse mladiče, ki jih gre tetovirat pogledat, aussije pa sploh ne smem zamuditi  ;D  ;)  :)

Pozdrav pa tudi Ariju, Chipu in Ruby.

Lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4315 : 31 Avgust 2007, 17:59:28
Sunshine_1, čestitke za novega družinskega člana.  ;D Sem prav vesela, da se je takole lepo uredilo.  :D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4316 : 31 Avgust 2007, 20:30:55
Cestitke Sunshine_1 :o in veliko srece in veselja z Nerotom :-*

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4317 : 31 Avgust 2007, 21:09:33
Waaw Sunshine tole pa je presenečenje :o Čestitke. Mislim, da ga boste znali poštimat ;)

Lp nina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4318 : 31 Avgust 2007, 21:14:11
Čestitke Sunshine_1! ;D
In želim da se Nero čimprej navadi na nov domek. ;) Ti pa veselo poročaj kako in kaj.
Pa seveda objavi kakšne fotke. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4319 : 31 Avgust 2007, 21:44:52
sedaj pa počiva v spodnjem nadstropju hiše (malo cvili sicer, samo ga lepo pri miru pustimo, da se ne bo navadil, da ko bo zacvilil, bo pa nekdo k njemu pritekel...)

Bova delala skoraj 100% reševanje (verjetno v KD Bled Lesce ki je najbližji :) ) potem pa razni trikci, sprehodi itd.. 8)



Edino prav, naj se kr navadi, da ne bo imel 24h pozornosti na dan  ;)


No super, da bosta reševalca, nekaj osnov kolikor vem že ima, ampak če je kolikortoliko kot njegova mama in brat, se bo učil poante reševanja z nadsvetlobno hitrostjo  8)

Btw imamo v naši ERP Krim pridruženega člana iz KD Bled Lesce, Gregorja z Nomi!