Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498012

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4320 : 31 Avgust 2007, 23:08:54
Sunshine, čestitke za novega člana. Upam, da se boste hitro navadili drug na drugega  :)


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4321 : 31 Avgust 2007, 23:18:19
Hvala vsem  :)

Nam je pa že nekaj ušpičil  ::)  ;D Celo vodo je ravnokar polil po boxu (očitno ne pomaga to, da sem mu dala skledo z robom, da je ja ne bi polil) in je bila guma v boxu povsem premočena, tudi njegovo dlako bi lahko kar ožela...  ::)  ;D
Potem sem ga pa brisala z brisačo, box sem tudi mogla, ker sploh ni mogel ležat v vodi, tla so bila mokra... Že vidim kakšno je in bo življenje z avstralcem  :o  ;D (in mi je všeč  ;D )

Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4322 : 01 September 2007, 06:46:59
Z Nerotom sva ravno iz prvega današnjega sprehoda. Je zelo ubogljiv (če se preveč oddalji rečem samo 'Nero' in takoj pride nazaj ali pa me vsaj pogleda, ko rečem 'fuj' je fuj in ko 'ne' ne). Samo še vlečenje na povodcu nama dela nekaj težav- sklepam, da zato, ker me še ni čisto navajen. Aja pa markiranje na vsakem vogalu in v vsakem grmovju  ::) (ker z glavo rad leze v grmovja ima sedaj celo dlako tistih ježkov  >:(  ::) ) markiranje povsod, kamur se mu zdi, pa že odpravljava (tam kjer želi ga narahlo potegnem in rečem glasno 'ne'). Opažam pa, da tudi vleče vedno manj- verjetno se me je že malo navadil in ve, da me mora ubogati.

Med vožnjo domov je cvilil na vsake toliko časa, doma cvili, kadar sliši nekoga, zalaja pa samo takrat, kadar sliši ostale pse lajati ali pa če gre kdo mimo vrat.

Moji in vsi, ki so ga že videli so totalno navdušeni nad njim in pravijo, da 'tako lepega psa pa še ne'  ;D

Danes naju čaka še precej dela, še 2 daljša in 2 krajša sprehoda, pa poslušnost bova začela počasi utrjevati pa se kakšen trikec tudi naučiti. (čeprav z učenjem novih trikcev ne bom hitela, ker je šele prišel, bom počakala še vsaj 2, 3 dni, da se me bolj navadi).

Lp


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4323 : 01 September 2007, 08:29:28
Aho!

Sunshine čestitke za novega člana, uživajta skupaj in se imejta lepo, poljubček za Nerota od mojih treh  :-*

Lp
Ana


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4324 : 01 September 2007, 08:33:04
Sunshine, čestitke tudi od mene!


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4325 : 01 September 2007, 10:40:45
Hvala  :)

Nekaj slikic iz 2. sprehoda danes...
 8)





Ostale pa v albumu

Lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4326 : 01 September 2007, 14:10:43
Čim več užitkov z Nerotom ti želim tut js!  ;)   :-*

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4327 : 01 September 2007, 15:27:57
Hvala Jana*  :)

Sem pa danes med česanjem našla klopa  :-\
Je pa zjutraj dobil tudi kito, da si je malce zobe sčistil (čeprav niso bili umazani). Ukaze 'poleg' in 'počasi' pa že zelo uboga  8) Moram še enkrat poudariti, da je Nero krasen pes  :-*  8) Tudi v boxu skoraj nič več ne cvili, razen če sliši, da je kdo na hodniku. Takrat začne cviliti, ampak ko rečeš 'mir' ali pa 'tiho bodi' je takoj tišina. Se že privaja, da gre na sprehod, kadar jaz določim tako in da ga spustim, kadar se jaz odločim tako in ne takrat ko bo on hotel (predvidevam, da s cviljenjem hoče, da bi ga ven spustili). Na vsakem sprehodu delava na poslušnosti in moram še enkrt poudariti da je krasen, čudovit in zelo učljiv, inteligenten pes  :)

Lp





Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4328 : 01 September 2007, 16:59:57
Nero in hektor sta bila ravno na 1. skupnem sprehodu. Drug drugega sta ignorirala in ni nobenega problema. Bova pa z nerom ločeno hodila an sprehode, da se bo bolj navadil name kot na kakšnega izmed naših psov. Bosta pa seveda tudi kdaj šla skupaj an sprehod ali pa še z Dono in Felino (samo se Feli ravno goni..)

Sem pa opazila, da vse pse, ki so v barvah nemških ovčarjev Nero nalaja..

Upam, da vas ne moti, ker skos pišem odkar imam Nera nove poste samo je tako super 'odkrivati' svojega psa   :-[

Lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4329 : 01 September 2007, 17:02:31
ne vem kako je z ostalimi, ampak jaz prav uživam ob branju vaših novih dogodivščin  :) 


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #4330 : 01 September 2007, 17:12:13
Sunshine_1 : men je tudi zanimivo brat vaše dogodivščine in kako se privaja na nov dom  ;) tako da kra naprej  :)
pa čestitke za novega člana  8)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4331 : 01 September 2007, 19:53:57
Sunshine_1 - a rabiš še kakšnega mladiča???!!!
LOL

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4332 : 01 September 2007, 20:37:22
Super, ti kar poročaj! Vsi smo veseli, da je Nero tako hitro dobil primeren dom :o! Jaz pa pošiljam Magija v svojeme elementu: ovčar Marko čuva svojo čredo  :P!



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4333 : 01 September 2007, 21:01:44
Sunshine_1 - a rabiš še kakšnega mladiča???!!!
LOL

Haha hvala ne rabim  :P Imam raje Nera kot pa 10 mladičev...  :P  ;D  :-* so pa doma rekli, da bi potrebovali še 2, za mami in sestro, ker sta tako navdušeni nad Nerotom
 ;D
A sem že omenila, koliko trikcev obvlada?  :o Malo sem probala če na kakšne ukaze reagira in res obvlada  8)

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4334 : 01 September 2007, 21:57:14
Sunshine_1 - Čestitke za novega člana! :o 8) Te je prav lepo brati, kako navdušeno razlagaš, kaj si odkrila in kje sta napredovala! :D

Nero je pa res lep... :-* pa lepo je poštrihan! :P  8)

Pa kar naprej nas zasipaj s slikicami in novostmi! Želim vama vse najbolje, pa da se hitro privadite en na drugega! No, pa saj po tvojem pisanju sodeč, ste že čist navajeni en na drugega in prav lepo funkcijonirate! :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4335 : 01 September 2007, 22:09:57
martina.o super filmček :o Pomivalnega stroja ob takih dobrih pasjih pomivalcev pa res ne rabiš več ;)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4336 : 02 September 2007, 07:38:41
Poročilo o današnjem jutru  ;D

Nero je priden. Ponoči ne cvili (no, cvilil itak ni nikoli ponoči)  in ne poliva več posode  ;D Počaka do 20 čez 6 zjutraj, greva na 15, 20min. sprehod, danes sva potem šla še na enega s Hektorjem, Hektor že kaže malo interesa za igro s Nerom, sploh ni nobenih problemov s tem. Po vsakem sprehodu ga skrtačimo, tako, da mu 'ježke' poberemo z dlake in med česanjem prav uživa  ;D

Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4337 : 02 September 2007, 09:28:53
Nekaj slikic s sprehoda:





Ostale pa v albumu  :)

lp


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4338 : 02 September 2007, 09:40:58
sunshine, čestitke tudi od mene za novega člana  ;D Upam da se boste dobro imeli vsi skupaj  ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4339 : 02 September 2007, 13:57:48
Nero in Hektor:  8)



Ostale pa v albumu  :)

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4340 : 02 September 2007, 13:59:21
Iiiiii, super fotka.  :o  :-* :-* za oba pesjana.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4341 : 02 September 2007, 14:00:52
Čestitke za novega člana! Slikca, ko sta skupaj s Hektorjem je super...kot bi bila že največja prijatelja!! :-* :-* ;D

Lp,
Polona

:)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4342 : 02 September 2007, 16:43:53
Jean, najlepša hvala za frisbee seminar, res smo veliko izvedeli... s to torbo polno frisbeejev si res že prava profesionalka...
Hvala tudi petrci in 5rci, ki sta , mislim, pomagali pri organizaciji.
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4343 : 02 September 2007, 19:10:46
Pozdravljeni po dolgem času. Obveščam vas, da je koledar skorajda končan, manjka mi še ena slika v dobri resoluciji za september za centralno sliko (po možnosti 2 mega +). Ko to dobim, bo zadeva končana v roku 14 dni. Takrat bom vseh 12 mesecev razobesila na vam že poznano internetno stran. Če imate vprašanja ipd prosim pišite na moj mail, ker imam za čvekanje po internetu zadnjih nekaj mesecev premalo časa. Brez skrbi, obljube se bom držala. Koledar bo! :)
LP
faith/Ester/Štefan

Post nubila phoebus


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4344 : 03 September 2007, 08:30:44
Bravo Sunshine_1!!!!!!!!!!!  :o
Ti kar poročaj! Super te je brat!

Faith super si, da si to speljala! Maš kakšen motiv v mislih za september?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4345 : 03 September 2007, 13:15:39
Sunshine 1, cestitke za novega clana! :o

Zelim vama, da bosta cimprej spoznala drug drugega in kmalu uspesno stopala po skupni poti.
Ce vaju bo pa korak pripeljal se med resevalce v Lescah, bo pa, kot je ze Sirtaki omenila, forumec Nomi prav vesel druzbe.
Je bolj osamljen na vasem koncu... 8) ::)
No, Cmeri, predvsem pa tebi posiljam en objemcek. Zasluzita ga.

Blumina



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4346 : 03 September 2007, 14:48:06
Sem zares vesela, da se je tako dobro izteklo in upam da bo tudi naprej vse dobro...

Mi je pa težko, ker ga ni več tukaj. V petek, ko sem spet po dolgem času pripravljala samo eno skledo briketov za večerjo, me je kar stisnilo pri srcu. Sem se za trenutek ustavila in rekla fantu pa kaj sem jaz naredila, je sploh prav tako? Pa vidim, da je prav, ker je našel krasen dom. Eva ima voljo in veselje, njen oče pa veliko izkušenj, da ji bo lahko pomagal in svetoval. Sem jim res hvaležna.



 

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4347 : 03 September 2007, 14:50:27
Hvala  :)

Danes sem mačko peljala k vetu, je pogledala mimogrede še Nerovo kartoteko, (sem vprašala glede agija če bi slučajno lahko še delal) pa je odsvetovala in rekla, naj ga pazimo, ker bi se lahko tole s hrbtom ponovilo in nam priporočila skledo na stojalu (tako, da bo dobil novo skledo za piti zunaj- iz nje bo pil takoj po sprehodu.. v boxu bo imel še kar navadno)  


Sana hvala tebi za tako krasnega psa :-*

Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4348 : 03 September 2007, 15:10:44
Aja še nekaj. Pride kdo na agi tekmo na hrušico? Jaz premišljujem, če bi prišla z Nerom gledati, če bo čas..

Lp


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4349 : 03 September 2007, 15:18:27
Sem se za trenutek ustavila in rekla fantu pa kaj sem jaz naredila, je sploh prav tako?  
Najbrž si najmanj 100 krat premislila, preden si se odločila, zato je res prav tako! Naj te ne peče vest, Nero ima svetlo prihodnost  :P!