Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498630

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4350 : 03 September 2007, 15:26:34
Ja na Hrušici na sbo kar nekaj... ( upam, da tudi midva s Chipom!!).
Sunshine_1 verjetno veš, da imamo bazo avstralcev s podatki, bi lahko prosim javila spremembe. Hvala.

Sana - danes je Chip malo obiskal Mike-a, malo mu je dolgčas, ampak mislim, da se bo hitro navadil. Je že prav tako...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4351 : 04 September 2007, 06:35:39
Torej. Nerotu smo včeraj kupili novo skledo, krtačo, za dolgodlake pse ter meni eno piščalko (takšno za pse, da pridejo), ker so moji žvižgi malo pretihi zanj  :-[
No pa še ena malo meglena slika , ker sem ga ujela ravno med skokom... Oz. se je postavil na zadnje tace in ni skočil v zrak..


Nekaj ostalih slik od včeraj pa v albumu :)

Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4352 : 04 September 2007, 06:49:02
 :o sem ravno opazila..

vse najboljše Ruby   :-*

sicer z enodnevno zamudo...  :-[

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4353 : 04 September 2007, 10:21:09
Sunshine_1, čestitke za Nerota :o :D :D Držim pesti, da vama bo šlo super skupaj ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4354 : 04 September 2007, 10:34:11
Zoe - si spraševala  na aussieglobe o sodnikih.. nekaj ti lahko pomagam, če te še zanima

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4355 : 04 September 2007, 10:35:36
Martina, prosim ja, lahko tudi na e-mail.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4356 : 04 September 2007, 12:12:56
Erwin Deutscher pogosto sodi  avstralce v Avstriji , sodil je tudi v Nemčiji avgusta - CACIB Ludwigshafen.
Kaj te zanima pri sodniku? Sporoči.- na zs
Ostala dva sporočim kasneje na e-mail.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4357 : 04 September 2007, 18:29:12
Erwin Deutscher: vzreditelj jazbečarjev, od letos all-round.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4358 : 04 September 2007, 20:22:48
A mi lahko kdo svetuje, kako naj odvadim Nera skakanja ljudi v glavo  ??? Vem, da je to ena značilnost aussijev, samo je res nadležno, še posebej, če sedim, ko se mi usede v naročje nato pa naenkrt z glavo skoraj v mojo glavo 'pribije'  :-\

Lp


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4359 : 04 September 2007, 20:30:24
Ha, ha, to počne tudi Magi, vandar na srečo samo meni! Zna skočiti tako visoko, da mi je že priletel v oko. Njegova posebnost pa je ta, da mi prileti tudi v hrbet  >:(. To ponavadi počne, kadar se res nekaj posebnega dogaja in je zelo razburjen. Skakanje name, ko pridem domov, smo lepo počasi odpravili, sedaj bomo morali še to. Tudi mene zanimajo vaše izkušnje!



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4360 : 04 September 2007, 20:45:03
Nero pa dela vsem, ki ga čohajo, še posebaj domačim- največ pa meni.. Mu govorim 'ne', ko to stori, pa ne zaleže..

Lp


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4361 : 04 September 2007, 21:05:07
Ja, z ne gre bolj slabo, jaz ponavadi nagradim tako vedenje s kakim prostorom za nekaj časa, pa še to, če se odloči, da mi s smrčkom zamaže očala potem stori. Ravno skače pa ne, tuje ljudi pa Bloo ignorira.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4362 : 04 September 2007, 22:08:34
Nero je zacel kazat avstralske rozicke >:D pokazat mu moras, da ce je ne, je ne in konec...
Lahko probas tako, da je na povodcu, ko ga kdo coha, in mora lezat ali sedet. Cim skoci, konec cohanja, dokler se ne umiri. Ko se umiri, se cohanje nadaljuje, ce skoci, spet konec itd.

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4363 : 04 September 2007, 22:22:30
Ruby vse najboljše tudi od naju z Asko z malce zamude :-[


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4364 : 04 September 2007, 22:23:48
Sunshine_1 - kaj pa tista metoda z ignoriranjem, se pravi, ko skoči vate, se obrneš stran od njega, stojiš pokončno in prekrižaš roke na sprednji strani trupa (kot, da si užaljena)... bi to šlo...
... in potem, če se bo umiril, mogoče tudi zato, ker mu bo čudna tvoja reakcija, ga pa zelooooo pohvališ s priboljški, lepimi besedami, objemom in čohanjem. :)

To mi je zaenkrat padlo na pamet. ;)



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4365 : 04 September 2007, 23:05:33
Pri aussieju je NE pač NE. In ko pes dojame, da je to beseda, ki prepoveduje neko obnašanje, je dovolj da se ga pohvali le besedno, morda potreplja. Bohnedaj še kake priboljške in izdatna pohvala.
Ker to zelo hitro obrnejo sebi v prid in nato nalašč počnejo točno to kar je prepovedano, saj predobro vedo kaj sledi: pohvala in nato tisto mnjami najboljše - priboljški  ::)





Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4366 : 04 September 2007, 23:26:43
A tako... ja jaz sem gledala bolj splošno, ker na avstralčke se pa ne spoznam prav dosti!  :-[ :)
Ja potem pa bolje kakšno drugo varianto izbrat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4367 : 05 September 2007, 08:00:15
Če samo stojiš in kao ignoriraš jih dobiš še kakih 5x ;)

Nič kot malo zaropotat, prekinit božanje ali bilo kaj kar je sprožlo to zadevo in če še ne zaleže (manj verjetno) pa v drugo sobo.

Čimprej odrezat. Sem imela že črno oko in presekan nos, pa v zobe mi je že priletela večkrat. Zdaj vsaj mimo skače če že mora ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4368 : 05 September 2007, 08:16:03
Še dobro, da sem še kar visoka, ampak Magi pridno vadi  ???! Pri nas NE bolj slabo zaleže, saj oram ponoviti vsaj 5x. Ampak bomo tudi to odpravili, kot smo vse do sedaj. Še nekaj: pri Magiju z resno strogostjo ne dosežem prav veliko, moram biti dosledna, ampak ne opasna!
Da vas spomnim: gremo na ovce v Italijo naslednjo nedeljo?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4369 : 05 September 2007, 08:23:24
Ne je NE, meni je Ruby skočila v oko in sem izgubila lečo...Zdaj vame več ne skače ( po petih letih ), skače samo v tiste, ki so ji všeč.. torej je to nagrada za človeka .. hihihi, ne se hecam.
Tudi metoda od Lilit je v redu in od Andreje. to čohanje.
Vse pa izhaja iz splošne avtoritete..
Jaz nagrajujem delo.. slabo obnašanje in potem dobro obnašanje ne. To mora biti..
Chip ne skače v glavo ampak se meče pred noge ( lahko tudi padeš) in laja.

PS Imam strašno avtoriteto.. ( še pri otrocih sem bolje uspela..)

Je pa še en način: ko skoči ga hitro počohaš, ker potem se vrže na hrbet in ne skače več.. Ampak tole je res za hec, da ne bo kdo resno vzel.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4370 : 05 September 2007, 09:23:20
Hihihi, skakanje... ja, to je pa res hec pri nas.
Ko pride kdo na obisk se nasi ta mladi noricici cisto utrga in prvih nekaj sekund je v luftu, na ljudeh, ob ljudeh, leti mimo ali pa na njih. Hudo, res hudo, a mine v nekaj sekundah. Po taksnem "napadu" se umiri in potem koncno lahko obiske sprejmemo tudi mi. Pa prav nic ne zaleze, ce v tistem navalu srece beri histerije >:D kaj prepovedujes. Ne slisi nic. Tako, da je preventiva mnogo boljsa ideja.
Ce je Blum zraven, potem nam jo ona pomaga umirit. Ce Tika skace po obiskih, potem Blum nadere Tiko in jo sekira in nadira toliko casa, da se mala noricica pricne spodobno vest. Potem ji da mir. Mi smo se tega ze navadili, obiski, ki pa pridejo k nam prvic, pa mislijo, da bo Blum ta malo pozrla 8) Jaz pa v bistvu se nisem dojela ali jo nadira zato, ker zaradi Tikinega skakanja ona ne more do obiskov, ali je stvar v tem, da pac ve, da njej to prepovedujemo in potem tudi Tika tega naj ne bi pocela. Taksno urejanje sveta okoli sebe je za Blum nekaj obicajnega...
Ubogi obiski... no, tolazim se, da bo enkrat boljse. In malo za hec in malo zares upam, da bo ze Blum s svojo doslednostjo vzgojila svojo malcico  Trudimo se vsi, malo se ze umirja, a potreben je cas in umirjeno odpravljenje le tega. S silo ne bi dosegli zeljenega in kakor nasi dve punci poznam bi se sigurno pojavilo kaj, kar nam bi bilo se manj vsec od skakanja.

Pozdravcek vsem

Blumina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4371 : 05 September 2007, 09:41:41
Fotke Open Mind mladickov, en teden stari:

http://www.our-aussies.de/E/welpen-aktuelle.html

Ja, nasi tudi skakata v pozdravljenju. Lyra je manj moteca ker skoci vertikalno gor in dol kaksen 10 cm proc od cloveka in se ga ponavadi ne dotika. Oli pa daje prednje (po navadi umazane) tacke gor. Pocasi jo navadimo na to, da ima vse stiri na zemlji, potem sledi cohotanje.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4372 : 05 September 2007, 09:43:53
Aja, je mozno da nas najdete danes v Ljubljani v parku Tivoli, na enem travniku blizu vhoda iz parkirisca ob Celovski cesti, okoli 16. S frizbiji seveda. Vabljeni!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4373 : 05 September 2007, 09:54:35
Nero je zacel kazat avstralske rozicke >:D pokazat mu moras, da ce je ne, je ne in konec...
Lahko probas tako, da je na povodcu, ko ga kdo coha, in mora lezat ali sedet. Cim skoci, konec cohanja, dokler se ne umiri. Ko se umiri, se cohanje nadaljuje, ce skoci, spet konec itd.
Lilit, tale sistem je super in pri vecini psov uspesen. A pri Blum, ko je bila majhna sploh ni uspel. Bolj, ko smo to izvajali slabse je bilo. Se bolj razkurjena je bila, nikakor nismo uspeli.
Potem smo jo pac priceli cohati, ko je bila se na tleh. Smo morali biti hitrejsi od njenega skoka 8)
In potem ni vec skakala, ker se je cohala na hrbet obrnjena. In kar naenkrat se je pricelo umirjat.
Pri Tiki poskusamo enako. Pri njej je se tezje, ker je se hujsa skokica, hitra kot blisk in se bolj zivcek. Tako, da ze tezko odreagiras tako hitro, da ne pride do skakanja. A tudi pri njej pomaga to, da jo cimprej pozdravis, jo pocohas in potem da mir.



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #4374 : 05 September 2007, 10:21:02
Tai je pa zelo podoben Tiki, Blumina   ::) na nas vec ne skace, ce mu ne dovolimo, ampak čaka na sedi, res pa da mu rit med sedenjem kar v luft meče kolk ga razganja in kar poskakuje v sedenju. Dovolimo sicer pretegovanje na nas - da sprednje tace na mojo ramo in se pretegne - ampak tut to zgolj s povabilom... Pri obiskih je pa kakor je... ce je obisk dosleden in rece sedi takoj ko vstopi in ga ne boža prej, potem je večinoma ok... seveda ga čisto razganja in poskakuje ampak bolj bočno (z ritjo   :D ) in ne direkt. Se pa kmalu vrže na hrbet. Upam, da se bo počasi in z vztrajnostjo umiril... Ima pa dve osebi, katerima mora (kadar prideta na obisk) nujno čimprej zlesti v naročje, ko se usedeta  :D ::)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4375 : 05 September 2007, 10:47:19
Chica pa ne skače več v višino, ampak se raje zvija med mojimi nogami, da jo malo prečoham. Tudi pri obiskih ne skače... Je tudi bolj med nogami. Edin skok, ki se mu ne more upreti pri obiskih, je skok na kavč. Vedno enkrat skoči na kavč zraven tistega, ki pride, potem gre dol in je mir. Če ima slučajno žogo na dosegu gobčka, potem obisku teži z žogo, drugače gre pa mačka komandirat (ker mora pokazat, da je ona glavna). No, tisti, ki večkrat pridejo, jih pa samo lepo pozdravi in cvili zraven, potem se pa umiri in gre ležat. To, da ne skače vame, sem dosegla pa z razločnim NE. Pa je dolovalo. Ampak sem jo potem komaj načila, da mi skoči v naročje, ker je bilo to prej prepovedano...


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4376 : 05 September 2007, 16:14:25
Nero sicer tuje ljudi ignorira, če ga pa kdo poboža mu pa včasih skače proti glavi. Ko rečem ne, to zaleže za en čas, če skoči name ga pa včasih še na rahlo odrinem in zraven rečem ne. Pa tudi zaleže za en čas. Sicer pa ko ga čoham sedi (ponavadi pri meni v naročju, če tudi sama sedim), nato pa naenkrat naredi sunkovit gib z glavo proti moji- to me precej bolj moti, kot skakanje s tal vame, glede na to, da sva takrat z glavo drug drugemu precej bližja.... Bom pa poslušala vaše nasvete, pa bom potem poročala, kaj bo najbolj zaleglo.

Sicer pa je res priden in ga moram še  sto prvič pohvaliti, super uboga in je res krasen  8)

Lp


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4377 : 05 September 2007, 16:49:27
Arty se obiskov in ljudi, ki jih ne pozna boji in jih ignorira. Če dobimo obisk(ki ga ne pozna in najbolj če so moški), se skrije ali za mizo, ali se prištuli k meni in gleda v vse možne smeri, samo da ne pogleda človeka. Včasih se celo dela da spi. ::) Je pa že boljše, ker intenzivno delamo trike, ko pridejo taki "grozni" ljudje, pa hranco mu dajejo...Je pa dolgoročen proces in nočemo nič silit. Do ljudi ki jih pozna, je pa norc. :o Skače, rita, cvili, samo da bi prišel do obraza in dal poljubček. Pa isto ne sliši dosti okoli sebe. Delamo ponavadi tudi tako, da ga pobožajo ko je še pri tleh.
Če smo na kaki prireditvi, v družbi več ljudi, ki jih ne pozna tudi ignorira. Ko pa ugotovi, da mu nč nočejo in mu dajo kakšen priboljšek je že vse ql. Če je v družbi več ljudi, ki jih pozna je isto kot pri obiskih, totalno navdušenje. Sploh so mu všeč reševalci iz NG, je dobesedno zaljubljen vanje. Drugače so mu psi ful všeč, ampak ko pridemo na poligon jih niti ne opazi, ker mora najprej pozdravit ljudi. ;D :)

Edit: Jean, a hodi mogoče Monika na gimnazijo v Ng? Se mi zdi, da sem jo videla danes, ampak nisem 100% :)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4378 : 05 September 2007, 20:47:22
Jean, a hodi mogoče Monika na gimnazijo v Ng? Se mi zdi, da sem jo videla danes, ampak nisem 100% :)

Ja! V dramsko gledalisko hodi. Kaj pa ti? Drugic, ko jo vidis, pozdravi jo! (Ce bi imela Oli s sabo v soli, jo bi ziher prepoznala!  ;) )



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4379 : 05 September 2007, 21:19:51
A taka srednja tut obstaja? Vau, ful dobro, more bit zanmiva šola, jaz bi šla takoj, če bi bilo v Lj.
"mal" sem OT. :-[