Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498433

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4500 : 17 September 2007, 12:06:19
Tjas, vidim, da si iz Ljubljane, če želiš gremo lahko skupaj na sprehod, da si olajšaš čakanje in spoznaš aussie divjačka ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4501 : 17 September 2007, 13:11:42
Ja, trenutno sva tudi midva Ljubljancana, tako da lahko tudi naju izkoristis 8)

battito animale


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #4502 : 17 September 2007, 15:25:38
Zoe in Lilit seveda sem za! :o
Iz katerega konca Lj. pa sta? Jaz sem iz Rudnika in mi ni problem priti nikamor. ;D Samo povejta mi kje se velikokrat nahajata pa uro in se bomo zmenile. Komaj čakam da vaju in vajine pesote spoznam. ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4503 : 17 September 2007, 18:14:08
Glede aussie koledarja in pasji.net bom vprašala ninci, če bi bilo izvedljivo. Bo imel pa Pesjanar letos tudi svoj koledar, tako da se bo že ta prodajal v trgovinici.
Tule so slike, ki se izbirajo za koledar, tako da lahko oddate 2 glasova. Med 33 slikami so kar 4 z avstralčki :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4504 : 18 September 2007, 10:09:11
Kaj je to cooper?

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4506 : 18 September 2007, 10:58:12
Copper je zlato rjava , včasih malo na rumenkasto ( sme biti na obrazu, nogah ). Se imenuje tudi tan ( redkeje).

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4507 : 18 September 2007, 14:55:51
Copper je zlato rjava , včasih malo na rumenkasto ( sme biti na obrazu, nogah ). Se imenuje tudi tan ( redkeje).

Ooooo, to mora biti pa zelo lepa barva.  :)  Kaj bi se dalo dobiti kako fotko, da vidim, kako zgleda na psu?  ;D


petrca, hvala za popravek.

Kristinca & Florinca


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4508 : 18 September 2007, 15:34:32
Florinca
fotk na moji spletni strani kar jih hočeš. Chip ima zelo lep copper in vsi mladički iz prvega legla ( glej mladički 2005) Aja ta copper je ltudi v ušesih
Pri merlih je bolj kontrasten, zato zgleda lepši.
Meni so bolj všeč merli s copprom, solid so pa lepi tudi bi ( včasih še lepsi) Stvar okusa
Ena je od Chipa, se vidi tudi na nogah, druga je pa Alpine River Bluebell ima tudi na nogah lep copper.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4509 : 18 September 2007, 15:37:37
Zoe
bi mogoče dala tole raje pod splošno o avstralcih to o coppru mislim.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4510 : 18 September 2007, 15:50:06
Copper ni nič posebnega, je pa tudi meni ful lep, sploh če ga je veliko.

Florinca, Ginny recimo ima copper na tacah, ličkih, pod repom, obrveh, v ušesih

obrvi :-*

Od slovenskih je, če se ne motim, samo Olivia brez copperja
http://www.agility-slo.net/album/displayimage.php?album=136&pos=16

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4511 : 18 September 2007, 15:50:06
Hvala Martina. Sem videla fotke, samo če stvari ne poznaš, ne veš kaj gledaš.  ;)

Kristinca & Florinca


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4512 : 18 September 2007, 17:04:30
Takole gre zadeva s copperjem in dedovanjem


klik za večjo sliko

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4513 : 18 September 2007, 21:05:01
Zoe in Lilit seveda sem za! :o
Iz katerega konca Lj. pa sta? Jaz sem iz Rudnika in mi ni problem priti nikamor. ;D Samo povejta mi kje se velikokrat nahajata pa uro in se bomo zmenile. Komaj čakam da vaju in vajine pesote spoznam. ;D

Jaz sem v Rozni in sem naceloma nekje do 16h v sluzbi. zoe pa je na Brdu in ima studijske pocitnice ;) se bomo zmenili kaj magari na privat.

battito animale


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #4514 : 19 September 2007, 09:39:00
Bejbs na veliko dela reklamo med konjarji. Vsi so absolutno navdušeni nad pasmo.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4515 : 19 September 2007, 10:59:06


A se še komu dogaja, da njihov ausssie raje je človeško hrano kot pa pasjo? Ko sem prišla včeraj domov, sem ugotovila, da sta pojedla absolutno ves kruh, do katerega sta se morala res potrudit s stegovanjem po pultu in hkrati dokončala še 2 banani (ostala sta samo olupka). A šmentana reč, vreče s pasjo hrano, ki jima je bila dobesedno pred gobcem niti ne zares zaprta, pa se nista dotaknila  ???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4516 : 19 September 2007, 11:10:11
Ja kruh! Ko ga dobim posušenega za koze in konje, me moji požrejo živo, če ne dobijo vsak svoj kos. Da o sadju ne govorim. Hvala bogu, da se je končala trgatev, na vsakem sprehodu sem jih podila od trt! Pa slive, češnje, marelice, fige, skratka čisto vse. Zaradi tega imamo velike težave, ker smo komaj zasadili mlado sadno drevje, pa nam sadje vse oni oberejo, poleg tega, da še veje polomijo  >:(!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4517 : 19 September 2007, 11:17:52
sirtaki, pa kaj po vsem tem casu z ausiji te se nista naucila, da je treba hrano pospravljat :D

Drugace pa smo pri nas lepo vzgojeni, ne vlamljamo v vrece s hrano in celo macjo hrano v posodicah, ki je mackam ves dan na voljo, pustimo na miru - ampak samo, ko mene ni doma ??? takoj ko pridem iz sluzbe jo zacne krast >:( >:D

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4518 : 19 September 2007, 11:39:23
Berry vse požre. Nisem pa posikusla, da bi ji pustila na izbiro. Požre pa (če ji rata) tudi več kot kilo briketov na enkrat... grrr...
Zdaj ji že nekaj časa ni ratalo odpret hrane. Mam drugo posodo he he

Sem pa malček nazaj delala poslušnost s svežimi vampi in ugotovila, da bi jih po hitrem postopku zamenjala z briketi. Sicer bi požrla ene in druge, samo briketi bi bili malček bolj zaželjeni verjetno.

Najraje ma pa tisto kar jemo mi in to tudi uporabljam za nagrado.

Nauk zgodbe: požremo vse kar lahko, tisto kar je prepovedano je pa najslajše... ::)

Da ne bo Bejba zahtevala honorarja!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4519 : 19 September 2007, 13:10:04
Ah Lilit, dokler puščata pri miru SVOJO hrano, res ne mislim zaklepat zadeve na višini 2m in z absolutno nobeno šanso dostopa  :P
Sicer sem se jima prilagodila že do te mere, da je kanta za smeti zaprta v predsobi, kuhinja pa kadar se le da tudi zaprta - ampak ponavadi se tik pred mojim odhodom v službo nariše domov Neo, kar pomeni da kuhinja ostane odprta (mačja hrana na hladilniku pa te zadeve  ::)
In vrata v predsobo ter kuhinjo so tudi edina v hiši, ki jih Tax (še) ne zna odpirat...ker se pač odpirajo v nasprotno smer  :o

No sej povratni ukrep je bil tudi...no dinner for them - doggies - yesterday  ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4520 : 19 September 2007, 13:41:42
Mi pa na srečo šele sedaj uspešno odvajamo Magija, da žre mačje brikete, zaradi njega smo jih do sedaj morali imeti na pultu. Zanimivo, moja dva azilaša, oba posvojena odrasla, jih nikoli nista taknila, dovolj je bil 1 x NE. Pri Magiju to ni uspelo, pred nekaj dnevi pa smo poskušali dati posodico na tla, enkrat NE in zaenkrat jih samo na daljavo hipnotizira, da bi sami prišli k njemu :P. Ko pa gremo od doma, jih vseeno dvignemo. Upam, da bomo uspeli.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4521 : 19 September 2007, 13:43:45
Pri nas doma se dogaja nekaj čudnega: Magi postaja vedno bolj resen, to je pribl.2 tedna(pa ni bolan). Star je 8 mesecev in pol. Ali je to normalno?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4522 : 19 September 2007, 15:04:33
Kar se tiče hrane pa mislim, da bi bil tale trenutek Chip pripravljen tudi kotiti, ker Ruby dobiva posebno odlično hrano 4x na dan.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4523 : 19 September 2007, 15:39:43
Karmen: naš je tud bolj resen ratal... pa nogo dviguje. ful ponosno. Sicer se mora ful skoncentrirat, ko jo dvigne, ampak vaja dela mojstra.
Moja dva lahko kradeta mačjo hrano skoz... tudi če sta še tako sita. To pomojem ni požrešnost ampak foušarija. Tako, da naš maček ne more imeti hrane stalno na voljo, ker bi jo prej zmanjkalo.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4524 : 19 September 2007, 18:18:58
Magi dviguje nogo že kar nekaj časa, prvič se je skoraj prevrnil. Jaz sem imela do sedaj mačjo hrano kar na pultu, ker nisem imela druge izbire (imam 5 mačk). Obiski so kar začudeno gledali, kako se naše mačke lahko sprehajajo po pultu, ampak nismo imeli druge izbire, sem pač večkrat na dan obrisala. Naenkrat se je zelo zresnil, vse bolj razume, zelo je poslušen, pozoren, do vseh je zelo prijazen, obnaša se kot kakšen gospodič. Včasih se mu še malo strga, ampak vedno manj. Tvoj Urmas je bil pa že od vedno bolj resen psiček, medtem ko je bil Magi pravi hudič >:D.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4525 : 19 September 2007, 18:20:14
Hočem nazaj mojega hudiča  >:D!



Casmir

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4526 : 19 September 2007, 20:14:35
Ciao, imam vprašanje za poznavalce avstralčkov! Že nekaj časa spremljam različne forume in "raziskujem" spletne strani o avstralcih in več krajih sem naletela tudi na miniatrue australian shepherd. Mi zna kdo povedati kaj več o tem?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4527 : 19 September 2007, 20:17:55
Mini ali toy australian shepherds ni priznana pasma niti v okviru ASCA niti AKC ( še manj FCI).

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Casmir

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4528 : 19 September 2007, 21:21:13
Ja, to sem že ugotovila, nisem našla te "pasme" pri nobeni od teh organizacij. Je pa v ameriki kar veliko teh psov in tudi v Evropi- Nemčija?! V Nemčiji sem tudi našla veliko vzrediteljev, ki vzreja prave aussije in mini aussije. Teh se je potem verjetno bolje izogibat?!? Pa tudi po relativno visokih cenah se tile mini aussiji prodajajo! Zanimalo me je mnenje vas- lastnikov aussijev o tem!



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4529 : 19 September 2007, 21:52:28
Se jih je bolje izogibat, ja. Saj vidiš, da zdaj že skoraj iz vsake pasme naredijo mini različico (vedo da se bodo bolje prodajale zaradi tega, ker v današnjih časih vse več ljudi živi v bloku in imanjo potem rajši majhne pse ::)).