Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498157

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4590 : 21 September 2007, 12:35:47
Zakaj samo lilit? :'(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4591 : 21 September 2007, 12:38:02
Ja, jaz bi tudi slikce od Hektorja ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4592 : 21 September 2007, 12:40:29
Ja, jaz bi tudi slikce od Hektorja ;)

Je to Hektor iz Šiške?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4593 : 21 September 2007, 12:41:51
Hektor je blue merle brez repka, živijo pa v Kosezah/Šiški :)
http://jonfi.agility-slo.net/7mesecev-months/hector_7e

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4594 : 21 September 2007, 12:45:08
Hektor je prvi avstralček, ki sem ga spoznala v živo :o . Ko je bila Buffy še majhna, ji je nekajkrat celo ponagajal in ukradel žogo.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4595 : 21 September 2007, 14:24:57
ker  ne morem resajzat al pa kam na net naložit...so pa velke 2Mb+
that's why  :)



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4596 : 21 September 2007, 14:28:35
ker  ne morem resajzat al pa kam na net naložit...so pa velke 2Mb+
that's why  :)

Enemu pošlji, pa naj naredi delo namesto tebe ter objavi na forumu ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4597 : 21 September 2007, 15:59:05
Sej lahko to tudi jaz, ampak zaenkrat nimam se nic na mailu ;)

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4598 : 21 September 2007, 19:16:36
Uff mene pa sedaj 5 dni ni bilo in je Nerotu poslušnost (do mene) padla na nič  >:(  :-\  :( Tako, da bova spet delala na poslušnosti te dni.. Imava še kar precej dela ampak nama bo že uspelo  :)
Upam, da je tole- tale njegova poslušnosti, ki mi jo je pokazal danes, samo začasna.. In bo jutri spet vse v redu, ker se mi zdi čudno, da bi me po 5 dnevni odstotnosti tako skoraj povsem ignoriral..

Lp


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4599 : 21 September 2007, 21:23:03
Ah to je čisto normalno, aussieji pokažejo svoj pravi obraz že po kakem dnevu dveh zapostavljanja, kaj šele skoraj cel teden  :D
Ok pri nas poleg tega pridobita še kako kilco dve tri, mamina kuhinja pač  ::)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4600 : 21 September 2007, 22:25:00
Po treh tednih najinih počitnic, in pasjih počitnic pri mamah in babicah je tudi pri nas enako... Pesjanerja sta rabila kar nekaj dni, da sta se spet uvedla v red in disciplino. Aussiji postanejo pravi kavbojci, če jih ne guliš kot si navajen. Potem, pa ko jim spet pokažeš, da si ti šef, in da se s tabo ne morejo tako hecat, kot se lahko z drugimi, jim postane jasno, da ni pardona pri pravih lastnikih. ;)
S kilami je pa isto... ampak tudi to se da hitro zrihtat. Kolo, hribi, pa veliko laufanja naokol ful pomaga.  :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4601 : 21 September 2007, 23:56:47
Aja, zanimivo... no, edinikrat, ko sem bila ves teden odsotna od psa, je bil ob moji vrnitvi pravi angelcek (no, za nekaj casa) >:D

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4602 : 22 September 2007, 00:03:59
Evo, Hec... tako na hitro zgleda krizanec med Bloojem in Nerotom ;)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4603 : 22 September 2007, 17:11:50
O Lilit tenks :D Zgleda ful lušten poba.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4604 : 23 September 2007, 13:53:19
Nekaj naših slikic teh dni, po obveznem vsakodnevnem kopanju, sedaj ko je reka kristalno čista.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4605 : 23 September 2007, 16:32:24
Danes smo stehtali Nerota in ima nekje med 25 in 27 kg... Ga moram malo shujšati..  :-[ tako, da bo Nero po tanovem tekel  ;D Samo, da gre kakšna kilca dol..

Ga moram pohvalit- danes je zelooo lepo hodil poleg, bil zelo pozoren name na sprehodu in kar napredujeva  8)

Lp


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4606 : 23 September 2007, 16:35:54
Ponovno se oglašam.

Stvar je takale. Kot kaže se bo dalo stvar tiskat in strinjamo se z Martininim predlogom o zadnji strani , kjer bi bili  našteti vsi lastniki/fotografi in psi. Vendar potem prosim kar Ginny, če si lahko vzameš čas in narediš to po mesecih, ker dobro poznaš vse pse.

Kot kaže po cenikih, bo en koledar stal maksimalno 20EUR :-\ , seveda če bo naročil veliko (100+), bo cena manjša. V vsakem primeru si najbrž predstavljate, da nimamo 2000EUR na zalogi, tako da bo treba nekaj narediti na tem področju, če hočemo it sploh v tisk. Možnosti? ???

Lep pozdrav,
Faith

Post nubila phoebus


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #4607 : 23 September 2007, 17:20:48
Faith, Blumina sporoca da bo v ponedeljek poklicala resevalskega kolega, ki dela v tiskarni. Ti sporoci... ;)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4608 : 23 September 2007, 20:05:14
Jaz predlagam, predno gre koledar v tiskanje, da se pobere denar in se da toliko tiskat, kolikor je plačanih...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4609 : 23 September 2007, 20:30:19
cowgirl, kako je bilo v Lendavi? Kako sta se odrezala 'tvoja'? Je mogoče prišel oče Alpine Riverčkov (B-jevčkov)? Se mi zdi, da sem ga videla v katalogu...
Pa kakšnih fotk iz razstave bi bili tudi veseli  :)
No, sej včeraj smo se na hitro videli. Chica se je zelo lepo obnašala. Ko smo sedeli pri ringu je lepo ležala zraven stola, ali pa v mojem naročju  ;D Še ena fotka od včeraj.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4610 : 23 September 2007, 20:38:03
Tina zelo dober profil Chice :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4611 : 23 September 2007, 20:43:30
Luštna fotka  :-*

Midve z Ginny sva se danes odpravile v Lendavo, a samo kot gledalki. Urmas je dobil PRM in BIS 3 mladi 1 grupe (upam, da je taprav naziv) ;D Mak je dobila pa samo opis, ker je bil izven konkurence, ker imajo mladiči od Tane pogojni rodovnik (ker ima Tana samo ASCA rodovnik).
Wapika ni bilo, so pa bili še Čehi in ena Madžarka, ki je bila BOB - red merle psička, hčerka od Ticket to ride psa - si lahko predstavljate, da je ful puhek. Zanimivo mi je bilo to, da so bile psice v večini manjše kot Ginny :o Seveda pa imajo močnejše kosti in ful več dlake.

Najbolj simpatičen mi je bil Mak, je precej podoben Ginny, samo malo manjši in malo krajši. Luškan pesjanček zgleda :D

Na razstavi je bilo drugače super! Ginny je bila ful pridna! Vadili sva tudi trikce in je bila klub gneči in veliko psov popolnoma skoncentrirana name :o Lana mi je tudi pokazala kako naj bi se avstralca razstavljalo, tako da se bova verjetno prijavili na razstavo v Ljubljano.

No toliko zaenkrat od mene, mislim, da bo cowgirl pripopala tudi kakšno fotko.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4612 : 23 September 2007, 20:54:51
Tina zelo dober profil Chice :D

Hvala, zoe in aska! Na dober oz. dobro osvetljen dan tudi moj stari trotlaparat naredi dobro fotko ;)

Zoe, super reportaža! Če ste delali trikce, sta bili potem glavna atrakcija  ;D No, vsaj okoli naju s Chico se jih je takoj nekaj nabralo s fotoaparati, ko sva začeli delat. So me pa takoj na vhodu opomnili, da sem prišla na napačen dan, da so avstralci v nedeljo  :)
A slikala pa nisi? Me prav zanima kakšni puhki so bili, pa kako Mak izgleda... V glavnem, čist premalo fotk objavljajo nekateri s katerimi se bolj poredko vidimo  :)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4613 : 23 September 2007, 22:08:46
Od kdaj pa rodovnik Taninih mladičev ne omogoča razstavljanja v konkurenci???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4614 : 23 September 2007, 22:19:37
Če ima pes pogojni rodovnik, se lahko razstavlja samo v razredu "izven konkurence". To pravilo je veljavno po pravilniku FCI in so ga v Lendavi spoštovali.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4615 : 23 September 2007, 22:24:34
Zoe hvala za opis! ;) Pa boks, ki si mi ga posodila je fuuuuul prav prišel! Nisem pa dobila nobenih platnenih... je bila izbita štantov bolj boga. Sem pa videla, da večina tujih razstavljelcev uporblja predvsem platnene bokse... le kje jih dobijo....
Lilit: Tudi Atlasi so dost dragi (okoli 150€), medtem, ko sem po netu videla platnene (od 70-100€). Mislim, da bo treba kar preko neta naročit zadevo.  :-\ Net mi ne diši za take zadeve kupovat. Tole je link: http://www.transgroom.com/search.asp?hg=17000&sg=17004  Če bi še kdo še kaj naročil, bi se lahko pozanimala, če bi bila poštnina kaj cenejša potem... Povejte na ZS!
Pripenjam pa še fotke seveda!
Urmas je bil ful priden in seveda ful lep in uspešen. :P Za naju z Gregatom kar presenetljivo. Itak je za naju najlepši... ampak da ima tudi tak potencial... no, za drugo razstavo kar uspešni in veseli. Za Maka smo bili pa ful razočarani, ker so ga dali v razred izven konkurence... Tano sem razstavljala v Vrtojbi (s pogojnim rodovnikom) in je vse potekalo, kot da je rodovnik normalen... in noben mi ni rekel, da bi se to počelo s pogojniki kaj drugače... tudi, ko sem Tano vpisovala v Slovensko rod. knjigo so mi rekli, da se rasztavlja normalno kot ostale...    ??? ??? ??? Mislim, da še na KZS ne vedo za kaj se gre. Oz. enkart vedo, in drugič ne. Če bi Tano ali Maka vpisala v Nemško rod. knjigo, kjer je ASCA priznana in potem "prišla" v Slo. bi bilo čisto drugače. Imel/a bi Slo. rodovnik. ???Halo?       Tudi sodnik ni vedel, kaj naj počne z Makom... Urmasu je napisal PRM in tudi CAC je odkljukal... Ne vem, kako pogosto imajo teli sodniki kaka izobraževanja in osveževanje znanja...
Uživajte ob slikcah. Kaj več jih pripnem v moj album jutri, ko bom imela več časa.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4616 : 23 September 2007, 22:29:00
Čestitke :o :o :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4617 : 24 September 2007, 05:15:44
Čestitke tudi z moje strani :)


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4618 : 24 September 2007, 06:54:13
Čestitke, Urmas in Špela! Sem včeraj čisto pozabila.. ne vem je se me glava drži.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4619 : 24 September 2007, 08:26:27
Špela, čestitke!!!
Do sedaj so vedno govorili, da imajo SPR ( pogojni) popolnma iste možnosti!!
Tisto z nemci ni čisto tako, kot praviš.. ampa nemški psi prepisani iz ASCA v VDH ( FCI rodovnik) - imnajo oznako R poleg številke imajo iste pravice do pridobitve nazivov, tako, da je tole Makovo malo vprašljivo.. pozanimaj se.

Platnenega box na kupuj za aussija, no če je Urmas malo bolj miren, ga pregrizejo..

Aja: a v razredu mladih se je Urmas razstavljal in dobil CAC :o

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.