Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498265

Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4620 : 24 September 2007, 08:51:29
cowgirl - to z razredom "izven konkurence" me preseneča, ali pa tudi ne. Mislim pa, da je to edina razstava v SLO, kjer se ti bo zgodil razred "izven konkurence".

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4621 : 24 September 2007, 09:31:35
Tina, niti nisva zbudili toliko pozornosti, bi pomoje morali tja na sredo v kakšen ring ;D So pa prikazali trikce, obrambo, poslušnost in agility člani KD Ljutomer, če se ne motim.

Evo mojga cirkuškega psa ;D


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4622 : 24 September 2007, 09:32:44
Pa še Ginny, zmagovalka

;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4623 : 24 September 2007, 09:41:24
cowgirl - kaj pa si dobila v potrditvi prijave???
To se ne dogaja niti v Nemčiji, niti v Avstriji - in tu je pa res treba razčisiti, kako je s SPR???
Kako je PRM in CAC???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4624 : 24 September 2007, 09:56:39
Martina: Uradno je dobil PRM in ne CAC... ampak sodnik je pač odkljukal prvo mesto mladi in tudi CAC... da je bolj ziher. ;-) Kartomček je pa samo CAC... da smo si na jasnem... samo hotela sem povedat, da sodniki ne vedo točno kako in kaj, kar bi morali razčistiti in se naučiti ali se izobraževati.
Na potrditvi prijave sem dobila samo številko prijave (po pošti) in nič v kateri razred gre pes...  Baje pa je v pravilniku FCI, da pes s SPR ne more konkurirat v razredih, kot lahko konkurirajo psi z navadnimi Slovenskimi rodovniki.
Kolibri: heh, pa sem res nabasala na pravo razstavo... ;) Kar je je...



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4625 : 24 September 2007, 09:59:29
Oh... popravek... kartonček je Urmas dobil PRM!  :-[ ne CAC... seveda... mene glava ne drži več... ali pa je to zaradi ponedeljka.  :-X



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4626 : 24 September 2007, 10:09:19
Martina ne buni se. Tko je v pravilniku- pes, ki ima pogojni rodovnik, na mednarodni razstavi lahko sodeluje le v razredu izven konkurence. Od posamezne zveze je odvisno kako ima to urejeno na državnih razstavah, za mednarodne pa ni dvoma. Da pa to pravilo izvaja le ena slovenska mednarodna razstava, pa veliko pove o tem koliko naši vrli kinološki strokovnjaki z zvezo vred, poznajo mednarodne pravilnike  ;)




ps: seveda vsi dobro veste, da ni problema prijaviti psa z ASCA številko na slovensko mednarodno razstavo in sodelovati v redni konkurenci...zakaj? Ker se organizatorjem NE SANJA da je to registrska številka zveze, ki nima s FCI nič skupnega...enako lahko SPR psa prijavite na mednarodno razstavo v tujini - ker se organizatorjem ponovno ne sanja, da je to slovenski pogojni rodovnik  :P




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4627 : 24 September 2007, 10:23:07
Jaz se ne bunim, Sirtaki..ohladi !!! ( se še nisem navadila tvojih bombastičnih izrazov)  Tale forum je namenjen (neuradni ) izmenjavi mnenj

 Nekatere stvari so ali pa niso - ne more biti " nešto između". Jaz nisem gledala v pravilnik, ampak rečeno je bilo, da SPR = SLR. ( baje samo CACIB ne morejo dobiti - se je razumelo, da CAC pa lahko tudi na mednarodni razstavi). In če temu ni tako, potem SPR pes nikoli ne more biti CH SLO (to je menda jasno, ne).

 In Sirtaki: menj kot pred enim mesecem sva se pogovarjali o ASCA psu, ki bi bil pripeljan v SLO iz USA  in dobil SPR - in naj bi imel enake možnosti kot SLR - si sama rekla.
In problem je tudi v tem: jaz sem hotela pariliti z ASCA psom, zavestno bi šla v SPR rodovnike v prepričanju, da so izenačeni....
Seveda je tako kot je, samo treba je vedeti in če SPR ne more konkurirati, potem ne more na nobreni razstavi. Temu se nihče ne upira.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4628 : 24 September 2007, 10:35:29
A če prijavimo Maka na CAC razstavo (domačo, ne mednarodno), potem lahko dobi še kaj več, kot oceno?
Sodnik je sedaj Maka obravnaval kot da je tretjerazredni mešanček. Itak ni vedel za kaj gre. Napisal je, da ima šibko zobovje  ??? (pa ma prav dobre zobe) in premalo odlakano glavo... in da je ženstven... Ni pa najbrž pogledal, koliko je star - ker ni bil pod razred mladi!!!  :(

Martina: Tudi jaz sem šla v SPR, v prepričanju, da je vse OK in da se SPR obravnava enako... In to so mi "zagotovili tudi na KZS, ko sem vpisovala... Nasvet: Vse preveri dvakrat, tudi če si 100%    ::)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4629 : 24 September 2007, 11:03:59
Prav zaradi takih stvari je treba biti zelo premišljen, v katero kategorijo se psa prijavlja, predvsem kadar je v neki vmesni starosti, kjer gre lahko v različne razrede  :-\. Glede PRM pa mislim, da pes iz te kategorije ne more pridobiti naziva CAC ali več, ker se ti nazivi podeljujejo iz razreda zrelih(ne vem, kako se sedaj temu reče) in dalje. Vsaj tako je bilo pred 100 leti, ko sem še razstavljala. Vsekakor so pravila vsake razstave vedno napisana v katalogu in jih velja prebrati. 



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4630 : 24 September 2007, 11:05:43
P.S.: Cowgirl, čestitke za Urmasa, obvezno se oglasi, ko prideš na Obalo. Bomo šli na sprehod po dolini Dragonje.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4631 : 24 September 2007, 11:06:50
Še enkrat, preberite si moj del o razlagi kako pogojni rodovnik interpretira FCI kot krovna kinološka organizacija in kako KZS oziroma kako je urejeno sodelovanje psov s takim rodovnikom na prireditvah.
Potem pa vzamite v roke PSD KZS in si še sami preberite kaj piše črno na belem.
In nato še enkrat premislite kdo je tokrat ravnal pravilno, organizatorji v Lendavi ali KZS na ostalih mednarodnih razstavah.

Ok mimogrede, zakaj pa noben ne skače v luft ker je njegov pes prejel CACIB, ko vsi supertruper dobro vemo, da je bilo to vsaj do letošnjega mensezdi aprila popolno nepoznavanje pasme s strani sodnikov  ;)
Aja že vem, ker je super rečt da je tvoj pes dobil CACIB, čeprav neveljaven, a množice itak tega ne vedo  ::)


ps: SPR lahko v SLO konkurira izenačeno...razen na mednarodnih razstavah zavednih organizatorjev...SPR lahko zaradi nepoznavanja reg.številk organizatorjev mirne duše konkurira tudi v tujini...je pa res, da če se greste zbiranje lepotnih prvaštev kupujte pse s polnim FCI rodovnikom in tudi parite v tej smeri. Da bodo vse 3 generacije polne torej. Ne pozabite kupite tudi pse, ki so aussieji samo še po rodovniku   :)


ps2: Martina ne štekam kam leti tvoja pripomba o psu z ASCA rodovnikom uvoženim v SLO in registriranim v SPR? Če se tako dobro spomneš pogovora potem tudi veš da ta pes razstav ne bi vidu niti na 1km daleč  8)




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4632 : 24 September 2007, 11:10:12
Nekaj novega: ali je res, da so v Italiji že razveljavili zakon o kupiranju, ki je stopil v veljavo januarja letos?



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4633 : 24 September 2007, 11:10:22
Karmen: ja, to je že ok... ampak Mak ima slovenski pogojni rodovnik...
Med mladimi pa se ne podeljuje CACa... prav zato sem to omenila. Urmas je bil med mladimi. ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4634 : 24 September 2007, 11:11:52
A to pomeni, da če maš FCI rodovnik, nimaš avstralca?

Ta debata je pa že precej otročja. Dejte nehat in pojdite ven na zrak.  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4635 : 24 September 2007, 11:14:30
 Andreja :D :D


Na razstavah na žalost psi, ki so aussieji tudi po videzu ne samo po rodovniku skorajda nimajo več šans dandanes. Tu pa tam se komu še userje, večinoma pa zapustijo prizorišče s prav dobrimi ocenami ali pa sočutno odlično brez plasmaja. Izjeme sicer potrjujejo pravilo, a redkokdaj imate tako srečo, da vam bo na FCI razstavi sodil človek, ki ve da aussie ni bernie.  ;)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4636 : 24 September 2007, 12:15:20
Malo za salo malo zares >:D :P
Vzrejajte in razstavljajte pod ASCA organizacijo, pa bo! Je krovna organizacija za naso pasmo, ukvarja se le z avstralcki in...
V bistvu nisem dobro razumela, Spela, zakaj nisi tvoje ta malcke vclanila tudi v ASCA. Skoda...

Blumina



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4637 : 24 September 2007, 12:38:39
Ker samec ni bil vpisan v ASCA :(
Grem na zrak, pa čeprav sem v službi.  :P



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4638 : 24 September 2007, 12:54:42
zato smo šli pa mi na razstavo, kjer je sodila ameriška sodnica..
In Karmen, kar se tiče razredov, ki jih omenjaš - če prebereš, ne gre za to, ampak za SPR in SLR.

In sprašujem se, zakaj bi potem plačal drago štartnino, če ne moreš dobiti naziva - najbrž ne, da ti ga prvilno ocenijo  >:( Ali da podpiraš organizatorje razstave in plačaš štartnino za ??? kaj?
Ampak. velja prebrati pravilnik, pa bo vse jasno, očitno nihče točno ne ve, kako in kaj..

In zakaj greš na razstavo. ker nekateri grejo radi, ker delaš šampionat, ker.. ker si ti tudi noro hodila na razstave..Sirtaki.. ko je bilo aussijev manj.. in se tudi strinjam, da so nekateri izven standarda, da so pa  vendarle aussiji, pa če vam je všeč ali ne, in mislim, da bi z isto (ne ) pravico lahko nekdo kritiziral kakšno delovno linijo, ki tudi čisto ne ustreza standardu... In nesramno pisanje in gledanje "z viška" na določene pse se mi zdi milo rečeno neokusno..
In nekateri grejo na agility, drugi razstavljajo, tretji hodijo v hribe, trenirajo reševanje... in se imajo dobro s svojim psom..

A ne bi šlo  z malo tolerance in konec koncev, kdo ima pravico takole povprek "soditi"..kdo je avstralec in kdo ni.. Kot sem rekla - skrajno "nehigienično ".
Pa ni samo moje mnenje, ampak drugi tega ne napišejo..

ASCA - žal FCI ne priznava ASCA in ASCA reg. pes v Sloveniji pomeni samo ASCA reg pes - brez FCI ne gre. Laže je v Nemčiji, kjer imajo svojo organizacijo z razstavami in delovnimi tekmami.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4639 : 24 September 2007, 13:19:18

A ne bi šlo  z malo tolerance in konec koncev, kdo ima pravico takole povprek "soditi"..kdo je avstralec in kdo ni.. Kot sem rekla - skrajno "nehigienično ".
Pa ni samo moje mnenje, ampak drugi tega ne napišejo..


To pravico imajo točno tisti, ki sodijo na razstavah, kjer se plačujejo drage prijavnine.  ::)
In tisti, ki se odločijo ali se jim tvoj pes zdi avstralec ali ne (pustmo standarde pri miru). In tisti, ki se odločijo mu dati ali ne titulo (pa čeprav neveljavno).
Koliko aussiejev na razstavi pa dejansko ustreza standardom je pa debata zase. Ponavadi tisti ki ne, zmagajo  ;)
Na srečo mislim, da je takih v SLO tako malo, da zaenkrat še ni panike.






martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4640 : 24 September 2007, 13:25:57
Sirtaki - pozabila si na vzrejna dovolenja, torej vzrejne komisije, ki jih pod vzrejo FCI morajo vsi imeti. Tudi tam se odloča.

Btw: je pravilnik o SPR kje objavljen, prosim, če kdo ima link, naj ga objavi. Res rabim.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4641 : 24 September 2007, 14:32:29
PSD bo treba izprosit od kakega sodnika ali pripravnika, ker se mi zdi še vedno ni splošno dostopen dokument, ampak "samo za izbrance"  :-\

Ah vzrejna... :D





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4642 : 24 September 2007, 15:04:59
zato smo šli pa mi na razstavo, kjer je sodila ameriška sodnica..


In zakaj greš na razstavo. ker nekateri grejo radi, ker delaš šampionat, ker.. ker si ti tudi noro hodila na razstave..Sirtaki.. ko je bilo aussijev manj.. in se tudi strinjam, da so nekateri izven standarda, da so pa  vendarle aussiji, pa če vam je všeč ali ne, in mislim, da bi z isto (ne ) pravico lahko nekdo kritiziral kakšno delovno linijo, ki tudi čisto ne ustreza standardu... In nesramno pisanje in gledanje "z viška" na določene pse se mi zdi milo rečeno neokusno..
In nekateri grejo na agility, drugi razstavljajo, tretji hodijo v hribe, trenirajo reševanje... in se imajo dobro s svojim psom..

A ne bi šlo  z malo tolerance in konec koncev, kdo ima pravico takole povprek "soditi"..kdo je avstralec in kdo ni.. Kot sem rekla - skrajno "nehigienično ".
Pa ni samo moje mnenje, ampak drugi tega ne napišejo..


Se strinjam.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4643 : 24 September 2007, 15:57:35
Čestitke Urmasu!  :-*

Ko že poteka debata o razstavah...
Jaz vem, da bom Nerota vozila samo sem ter tja na kakšno razstavo- verjetno odprto, so mi bolj všeč.. Ampak ko bom šla bom šla zaradi sebe- ker mi je v bistvu v redu videti nove pse, spoznati kakšne lastnike tudi iz tujine pa da se kaj novega naučim, kako je na razstavah pa da se pes še bolj navadi na več 'gužve' ipd. (čeprav je Nero že navajen). Saj ne rečem- je fino videti, če sodnik pohvali psa ampak itak je za vsakega lastnika njegov pes najlepši..  ;D In pri temu ocena ne pomeni kaj dosti  :)

Lp


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4644 : 24 September 2007, 16:06:13
Da se še vrnem k Maku, kjer se je pravzaprav začelo:
meni se dozdeva ( se vnaprej opravičujem, če se motim ), da je bila storjena napaka. In jaz bi seveda prosila za uradno pojasnilo. V primeru, da se je organizator zmotil, sem prepričana, da bo poslal opravičilo in vrnil prijavnino.

Če je pa tako prav , potem pa SPR in SLR ni enako in ne vidim smisla v razstavljanju SPR, ker ne more zaključiti šampionata.
In lepega dne ne bo  mogel  nastopati na delovnih tekmah itd... In tako odpade potem vsa vzreja z ASCA psi pri vsem  "ubogem "genetskem poolu v Evropi.

Čestitke Urmasu še enkrat.

Zdej grem pa rajši k mladičem.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4645 : 24 September 2007, 16:38:10
ASCA+KZS+FCI tematika je bila več kot podrobno obdelana že na tistem forumu mojpes.net, ko je dvema slovenskima aussiejema, če se dobro spomnim, grozil vpis v SPR zaradi te relacije ASCA in mednarodna+državne zveze  ::)
Zanimivo, da takrat vpleteni kljub super naštudiranosti, tako hitro pozabijo kaj in kako.

Brezveze to pogrevat, SPR je pač pogojni rodovnik in onemogoča doseganje mednarodnih prvaštev. Nevem pa zakaj pes s SPR ne bi nastopati na raznih tekmah itd  ???



ps: da ne bo kdo razumel narobe, ASCA psi niso zato nič manj vredni, sama bi takega aussieja brez problema kupila, če bi kdaj prišlo do tega



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4646 : 24 September 2007, 16:58:01
Nekaj novega: ali je res, da so v Italiji že razveljavili zakon o kupiranju, ki je stopil v veljavo januarja letos?

Ja... ze zdavnaj... aprila ali maja enkrat. A nisem jaz ze o tem enkrat pisala v tej temi ??? zacasno so razveljavili za pse z rodovnikom, do februarja 2008 ce se ne motim - kao ker je prehud sok za vzreditelje, ce se kar naenkrat neha kupirat ::)

blumina: ze ze, tvoj predlog je zelo mamljiv, ampak kaj, ko so vsi ASCA klubi daaaalec daaaalec ::) in ceprav kotirajo avstralci zelo visoko na moji lestvici prioritet, vseeno rada svoje finance usmerim tudi v se kaj drugega ;)

btw vceraj je bila na tekmi lustna mala avstralkica iz Trsta, blumerlka, ki naj bi delala tudi agility... mi pa niso znali povedat, kdo so starsi. V glavnem, italijanska vzreja, ni pa registrirana psarna. Po konstituciji sodec razstavnih linij ;)

In malo za salo malo za res - lastnik rumene Melody ima mladega borderja >:D


battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4647 : 24 September 2007, 16:59:47
Sirtaki, zdej bom pa razložila:

rečeno je bilo, da SPR = SLR kar se tiče razstavljanja, razen podelitve CACIB..OK ?!

Torej iz tega sledi, da je SPR lahko CH SLO OK?!
Kako bo CH SLO, če ne  more sodelovati na mednarodni razstavi kajti: za prvaštvo CH SLO se zahteva
štiri kandidature CAC SLO ( od prve do zadnje mora preteči 366 dni
vsaj dve kandidaturi moarta biti osvojeni na mednarodni razstavi
+ vse kandidature morajo biti osvojene pri različnih sodnikih.
A razumeš??  Zdej pa res ne vem...

Upam, da nam uspe dobiti pravilnik

PS situacija pred leti je bila seveda popolnoma drugačna in ti o tem nič ne veš, tudi slučajno ne podobna.. zato ne mešaj hrušk in jabolk

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4648 : 24 September 2007, 18:01:16
Nero se je naučil nekaj novega  ;D Razlikuje med 'modro žogico' ter 'tenis žogico'  :P  ;D To pa izgleda takole..

Pred tace mu postavim obe žogici. ko rečem 'Nero, modro žogico' pobere modro, ko pa 'Nero, tenis žogico' pobere tenis žogico. Na začetku so bili problemi, ker je skos pobiral modro- ker je njegova najljubša žoga. Takrat sem mu pobrala modro žogico in ga navadila samo na 'tenis ž.', tako, da je na koncu že razlikoval, tudi, ko je imel modro pred seboj  ;D To vajo bova utrdila, nato pa dodajala še več različnih žogic, različnih barv, druge igračke... na koncu pa še njegovo najljubšo igračko- piskajočo jagodo  ;D Ampak greva lepo počasi  :)
Moram ga spet pohvalit ; danes sva utrdila tudi vajo 'Glej me', in mu že kar gre in me nekaj časa gleda v oči.  :)

Lp


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4649 : 24 September 2007, 19:19:40
Hehe Martina točno ja, js nič ne vem o temu, s strinjam, samo aktivno sem sodelovala pri pridobivanju informacij kake opcije so na voljo pri vajinem primeru...sej veš, glede na to da imam tale PSD in vpogled v pravila... ::)


Sicer pa še enkrat, SPR NI SLR in nikoli ne bo in ne vem kdo je komu kadarkoli kaj takega uspel zatrditi! Vsaj kar se tiče razstav. Vse ostale variante so pa poljubne.
Torej, če govorim v tvojem jeziku:  SPR = jabolka in SLR = hruške  ter KZS = jabolka in FCI = hruške ;)