Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498300

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4650 : 24 September 2007, 19:25:07
It's time to take some breath ;)

Amapk zadeva me pač zanima .. si bom našla pravilnik.
Za vsak slučaj ker obsatjajo tudi "nice looking working aussies".

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4651 : 24 September 2007, 20:17:32
Waaaaw bravo Jean & Olivia & Lyra !!!!!   :o

http://dogfrisbee.org/e_index.html

Hudoooooo!!!!



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4652 : 24 September 2007, 21:53:16
Da se čisto na malo vmešam.
Martina, PSD se je včasih dal kupiti na KZS. Če je to še mogoče ne vem,velja pa vprašati.
Isti pravilnik velja že nekaj let.
Mislim pa, da je bilo sprejeto stališče, da tudi psi, vpisani v SPR, lahko kandidirajo za naslov Ch. SLO (ne za Int. ch). Če so na eni razstavi organizatorji upoštevali striktno samo določila PSD - imajo vso pravico.
Za agility je bilo že pred leti sprejeto, da so psi, vpisani v SPR, enakovredni psom, vpisanim v SLR.

Sirtaki: KZS in FCI so jabolka, ASCA je pa rukola. Oboje je zdravo, ne pa nujno kompatibilno (tako, kot če hočeš garancijo za VW uveljavljati na servisu od renaulta).


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4653 : 24 September 2007, 23:30:08
V bistvu je vseeno a se ene vrste jabolka odločijo, da lahko rukola dobi titulo SLO CH, če po drugi strani recimo vsi organizatorji mednarodnih razstav sklenejo, da bodo upoštevali jabolčno biblijo aka PSD. Ker je Martina lepo izpostavila ta problem - med pogoji za osvojitev SLO Ch naslova je tudi pridobitev kakega CAC-a na mednarodni razstavi... Jp pol pa nastane čežana, se strinjam  ::)



Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4654 : 25 September 2007, 06:44:29
No zdaj pa konec heca. V  tem trenutku smo dobili najugodnejšega ponudnika priprave in tiska za cca 1600EUR za 100 koledarjev. Torej, 100 koledarjev? Kje/kako bomo zbrali denar?

Post nubila phoebus


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4655 : 25 September 2007, 09:02:19
Oj, Faith, cakam se eno telefonsko glede tiskanja. Ti sporocim, upam, da se danes. Ni odvisno od mene :-[

Blumina



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #4656 : 25 September 2007, 20:46:52
Zelo so mi všeč avstralci in redno spremljam vašo temo in me zanima če lahko tudi jaz naročim en koledar ker mi je zelo vseč? :)

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #4657 : 25 September 2007, 20:50:32
Torej jaz imam podobno prošnjo kot piki_ca... :) Bi tudi en koladar  :D
Se mi aussie-ji ful dopadejo, tako karakterno( >:D ) kot po zunanjosti... Tako da vas jaz kar redno spremljam...
Mimogrede koliko avstalcev pa je v sloveniji( priblijžna številka  :-[ )

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4658 : 25 September 2007, 21:04:55
jaz sem tudi še vedno zainteresirana za koledar  ;)  bi tudi naročila enega prosim  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4659 : 25 September 2007, 22:05:17
Mimogrede koliko avstalcev pa je v sloveniji( priblijžna številka  :-[ )

Nekje 35-40 (ce stejem Martinine mladicke).

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4660 : 25 September 2007, 22:06:48
Tule so v glavnem kar vsi: http://www.alpineriver.si/AlpineRiver/aussieslo.htm Manjkata prvi dve slovenski avstralki pa tamali Rubyni mladički.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4661 : 25 September 2007, 22:07:52
Pa Magus pa tisti skrivnostni blumerle, sosed od petrce... pa mogoce se kaksen, za katerega ne vemo ???

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4662 : 25 September 2007, 23:09:10
aussie-jev koledar je res super zasnovan in zato sem ga naročila :o Res mora krasiti steno, ker je res mega :o :o Vsa čast vam.

lp


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4663 : 25 September 2007, 23:18:23
No, pa smo pri naročilih. Faith: kako se domenimo? Kam se pošiljajo naročila?
Predlagam, da prej, preden greš v tisk pobereš naročila IN evre (€)! Tako boš najlažje vedela koliko koledarjev za koliko denarja. 20€ je sprejemljiva cena, se mi zdi.
Iztok (?) bi nam lahko povedal in nam svetoval o plačilu in številu koledarjev... imel je agi koledar za prejšnje leto (2006).



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4664 : 25 September 2007, 23:29:21
Urmas ima številko 27, potem so še Tana in njeni trije (SPRjevci), pa Magus, pa "Šiškar", in Martinini tanovi. A, ja pa še Missy iz Šentvida. In baje 2 iz Borovnice ??? (starejši, če sploh še...)
Ja, okol 41, če ne še več.
Sem izračunala, da se vsako leto število poveča vsaj za 10...  ;)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4665 : 25 September 2007, 23:37:27
20€ je sprejemljiva cena, se mi zdi.

spet pomota :-[ :-[ :-[ :-[ polna luna...


...do 20 evrov...  8)



Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4666 : 26 September 2007, 04:59:23
Blumina in Cowgirl hvala za informacije s tiskarji.  ;D En predračun še čakam, ko tega dobim, gremo v tisk. Ampak kot kaze bi znal koledar stati nekaj EUR manj kot 20. 8)
Iztok, lahko deliš kakšno informacijo? :-[

Manj kot 100 koledarjev bo še dražje stiskati, tako da bi bilo edino smiselno, da jih stiskamo 100.
Blumina, bi se dalo morda organizirati "srečanje" avstralčkov in vseh ljubiteljev pasme in zainteresiranih za koledar na poligonu KD Krim, kjer bi se lahko prislo do koledarja brez da bi bilo potrebno placevati se postnino? Ali pa ce ima kdo "veze" na kaksnem drugem kraju, ker se lahko zbere vecje stevilo psov?
Jana* in drugi interesenti lahko posljete mail na moj naslov, [email protected], pa vas bom nekako shranila  in obvestila, ko bo zadeva realizirana :)

Post nubila phoebus


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4667 : 26 September 2007, 05:29:48
Blumina, bi se dalo morda organizirati "srečanje" avstralčkov in vseh ljubiteljev pasme in zainteresiranih za koledar na poligonu KD Krim, kjer bi se lahko prislo do koledarja brez da bi bilo potrebno placevati se postnino? Ali pa ce ima kdo "veze" na kaksnem drugem kraju, ker se lahko zbere vecje stevilo psov?
Tudi to ni slaba ideja :D


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4668 : 26 September 2007, 08:13:29
V bazi so vsi avstralci, ki živijo v SLO ali so bili tu poleženi in prodani v tujino... Razen mojega zadnjega legla.
Seveda tisti, ki imajo rodovnik ( no, upam, da ni nobenega brez rodovnika v SLO).  >:(

V bazi pa ni avstralcev, katerih lastniki niso poslali podatkov ali ne želijo objave : Magus, psička, ki je bila pripeljana pred leti iz USA ( ta je registrirana pri KZS)  in njena sestrica ( ki je ni več - tukaj ??? ta tudi ni bila registrirana na KZS) in tisti neznani iz Šiške, če sploh je.. ampak mislim, da jih ni več..

Moji bodo v bazi, ko dobijo imena, bom potem dopolnila podatke..

Faith - jaz ne bi tiskala brez pobranega denarja, da ti ne bodo potem ostali. N.pr. za naročilo frizbijev je Petra krasno organizirala, nakazali smo na njen račun do določrenega datuma, potem je naročila in to je to. Lhako nakažemo komurkoli, da ti pomaga zbrati denar..Jaz bom obvestila tudi moje bodoče lastnike..
Tiska se pa tudi Pesjanar koledar in Ninci bi vedela kaj več..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4669 : 26 September 2007, 08:19:00
Citiraj
Predlagam, da prej, preden greš v tisk pobereš naročila IN evre (€)! Tako boš najlažje vedela koliko koledarjev za koliko denarja. 20€ je sprejemljiva cena, se mi zdi.
Iztok (?) bi nam lahko povedal in nam svetoval o plačilu in številu koledarjev... imel je agi koledar za prejšnje leto (2006).

Z Andražem sva šla v tveganje in samozaložbo, kaj takega ne svetujem več nikomur. Letos sva dala povpraševanje za agility koledar na agility portal, če se bo dovolj zanimanja, se bo koledar dal tiskat, drugače ne, sicer si pa lahko pogledate na portalu kjer je 600 članov koliko je zanimanja za koledar, tako, da je številka 100 za aussie koledar kar velika.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4670 : 26 September 2007, 08:24:39
Tudi meni se zdi 100 ogromno,
Ninci, a lahko poveš, koliko je bilo tiskanih lani Pesjanar koledarjev - pa so bili na njem psi različnih pasem ( kar seveda poveča naklado). dvomim, da 100.
Torej previdno  Faith- še enkrat, nič brez denarja..
Distrubucija je manjši problem..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4671 : 26 September 2007, 08:29:39
Pri nas pod 100 koledarjev ne gremo. 1 leto ko je bil ta forum še zelo majčken smo jih dali tiskat 100 in lani tudi 100 (pa bi šel kakšen več). Bomo pa videli kako bo letos, ko ste pripravili konkurenco ;D


Lp nina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4672 : 26 September 2007, 08:33:23
Ninci, hvala. Vidim, da imaš ceno 10 Evrov..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4673 : 26 September 2007, 08:48:26
V bazi so vsi avstralci, ki živijo v SLO ali so bili tu poleženi in prodani v tujino... Razen mojega zadnjega legla.
Magus, psička, ki je bila pripeljana pred leti iz USA ( ta je registrirana pri KZS)  in njena sestrica ( ki je ni več - tukaj ??? ta tudi ni bila registrirana na KZS) in tisti neznani iz Šiške, če sploh je.. ampak mislim, da jih ni več..
Ena od psičk je Šana, blue merlka in živi v Lj, stara je okrog 10 let (ali manj), za njeno sestrico pa ne vem. Magus še ni dobil italijanskega rodovnika, na ital.kinol.zvezi so mi povedali, da pri njih traja to tudi do 7 mesecev. Jih moram malo potipat  :-\.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4674 : 26 September 2007, 08:54:29
Kot sem rekla, sem s Šaninimi lastniki kontaktirala..

Magus je ravno tako lahko v bazi, bom dopolnila številko rodovnika.. ko dobi rodovnik.. ostalo lahko izpolniš na obrazcu.. če želiš

In če ima kdo kakšne spremembe, nove fotke.. naj javi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4675 : 26 September 2007, 08:57:59
prosim, pošlji mi obrazec.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4676 : 26 September 2007, 09:01:10
Karmen - obrazec je na moji spletni strani b bazi.. In dve slikci lahko daš gor ( zaradi prostora).
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4677 : 26 September 2007, 11:03:14
Ali ima kdo ( po možnosti v bližini) čas v nedeljo med 8h - 16h paziti na moje mladiče??.
Imam neodložljivo družinsko obveznost.
Lp
Martina

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4678 : 26 September 2007, 11:57:08
Šane potem ni več ali kako?

Pomojem je tudi najboljše, da se pobere naročila in denar. Lahko bi dali tiskati recimo 20 koledarjev več, za tiste, ki so npr. zamudili naročilo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4679 : 26 September 2007, 12:22:38
Šana JE in živi pri lastničini babici, za drugo pa ne vem.