Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498028

Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4680 : 26 September 2007, 14:51:08
Torej naročila:
Cowgirl 20 kom?
Blumina 15 kom?
Pridruženi ljubitelji 5 kom
Martina?
Ginny?
Bratci?
Andreja?
Sirtaki?
Drugi?

Post nubila phoebus


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4681 : 26 September 2007, 15:00:47
Faith, poglej svoj mail. Se nekaj razmisljanj imas tam glede financiranja koledarja.
Mogoce je najboljse, ce nekdo pobira narocila osebno, ker takole preko neta ni glih fajn. Ce ni drugega lahko tudi jaz. Seveda bi bilo bolje, da nekdo, ki je vec doma kot jaz  :P  In potem tudi poberemo denar, ko bo potrebno placat.

Blumina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4682 : 26 September 2007, 15:20:53
Andreja bo 3  :)


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4683 : 26 September 2007, 15:23:19
miss october bo 3 ;)

Post nubila phoebus


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4684 : 26 September 2007, 15:24:45
hmmm, kako sem pa zvezdico dobila in kaj zvezdice pomenijo? :o

Post nubila phoebus


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4685 : 26 September 2007, 15:27:59
Zvezdice se dobi glede na število sporočil ;D

Jaz bi 10 koledarjev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4686 : 26 September 2007, 16:02:27
A mi lahko vsi, ki imate fotografije svojih psov na koledarju in niste sami fotografirali slike, na mail pošljete avtorja. Mail: [email protected]

Hvala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4687 : 26 September 2007, 16:37:13
Spet jaz... Na povezavi je link do seznama psov, lastnikov in avtorjev fotografij. Prosim, da si tole pogledate in mi na mail sporočite morebitne napake in manjkajoče podatke: http://www.ginny.pasji.net/koledar.html

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4688 : 26 September 2007, 17:27:43
Wow ginny super si to izvedla :o

Post nubila phoebus


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4689 : 26 September 2007, 18:41:25
Torej naročila:
Cowgirl 20 kom?
Blumina 15 kom?
Pridruženi ljubitelji 5 kom
Martina?
Ginny?
Bratci?
Andreja?
Sirtaki?
Drugi?

Po pogovoru doma, se bom odločila raje za 10. Če bo pa še kak ostal, bom pa že povedala.




Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #4690 : 26 September 2007, 21:17:11
Arty jih naroča 5! :o :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4691 : 26 September 2007, 21:48:42
Ok, a lahko pošljete naročila na moj mail? Tudi tisti, ki ste že sem napisali.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4692 : 26 September 2007, 22:00:50
Ok, a lahko pošljete naročila na moj mail? Tudi tisti, ki ste že sem napisali.

kaj pa tisti ki smo že faith na mail napisali?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4693 : 26 September 2007, 22:02:37
Dej prosim še meni, da bo vse na enem kupu :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4694 : 26 September 2007, 22:06:02
poslano  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4695 : 27 September 2007, 12:48:35
Australian shepherds on view:

http://www.disckillers.com/mywebalbum/index.html

Also shelties, Weimeraners, German shepherds, Belgian shepherds (Tervueren, Groenendael, Malinois), a Bohemian shepherd (Chodsky pes: http://en.wikipedia.org/wiki/Bohemian_Shepherd),  various terriers, dobermans, mixed breeds...ni vse crno belo!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4696 : 27 September 2007, 15:06:05
Evo, objavljeni so dopolnjeni podatki o lastnikih in fotografih, upam, da zdaj vse štima: http://www.ginny.pasji.net/koledar.html
Prosim preverite, ker več glav več ve :D

Drugače je pa zaenkrat 46 naročil. Tisti, ki ste že napisali sem ali pa na Faithin mail, dajte prosim še na mojega, da bo lepo vse na kupu :)

Hvalala

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4697 : 27 September 2007, 17:07:06
Wow, kako je lep koledar  :-* :-* Res je super  8)



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4698 : 27 September 2007, 17:32:27
Imam eno vprašanje, ker ravno berem o raznih testiranjih za avstralce. MDR testiranje? Ali to delajo pri nas (Blum vem, da je testirana...)?
Kako je Inbreeding testom in ali je to enako kot DNA testing? Kaj vse ti pove DNA test?
Kako to poteka? Ali je potrebno epruvetke kam pošiljat? Koliko stanejo testi?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4699 : 27 September 2007, 17:38:30
Waaw res mate lep koledar :o
Edino mal velik blumerlov se mi zdi... ampak je vseeno zelo lep koledar! ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4700 : 27 September 2007, 17:55:20
cacy - tudi meni

Cowgirl
Testi mojih psov so na moji spletni strani.
COI - pomeni coefficient of inbreeding, kar seveda ni test ampak izračun.
Ostali testi so nekateri na osnovi DNA, vsi pa seveda ne..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4701 : 27 September 2007, 18:19:14
Kako se pa COI izračuna?  Do katerega kolena se gre?
Kako izgleda test za MDR1?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4702 : 27 September 2007, 18:33:46
MDR test delajo na Veterinarski fakulteti... kaj vec ti bo znala blumina povedat - ne vem tocno, kako zgleda, ampak ti moras v glavnem dostavit epruvetko krvi in to je to :P

COI se racuna po neki formuli, ce pogledas v bazo ausi rodovnikov http://www.hrdndog.com/pedigrees
je Urmas notri (najbrz ga je vpisala vzrediteljica) in ima COI 21,83% - verjetno je zracunan za toliko kolen nazaj, kolikor psov prednikov je v bazi...

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4703 : 27 September 2007, 18:53:59
Kolikor psov je v bazi, da ampakče jih je pa več kot 10 generacij se pa vzame ali 10 generacij ali pa 5.

http://www.vetmed.uni-giessen.de/pharmtox/mdr1_defekt.html   Vse o MDR1  na tem linku.. Cowgirl.. si malo zgrešila to temo pred ene 2 letoma.. : ???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4704 : 27 September 2007, 21:35:04
Spela najprej o COI :
Najbolje, da si preberes na ASGHI strani, Ceprav tudi mene cudi kako, da se o tem nisi informirala pred paritvijo.
No, tule je povezava:
http://www.ashgi.org/articles/breeding_coi.htm
C.A. Sharp lahko prosis lahko osebno za izracun tveganja tvojih psov, kjer ti ona ne poslje le izracuna le COI ampak stopnjo tveganja za pojav kaksne od bolezni, ki se pojavijo v generacijah psov v rodovniku tvojega psa. Za taksen izracun se moras postavit v vrsto kar vsaj kaksne pol leta prej, ce ne vec.

O MDR 1
pa si lahko preberes :
http://www.vetmed.uni-giessen.de/pharmtox/mdr1_defekt.html
Test se da narest tudi na veterinarski fakulteti. Potrebujes le 2 ml krvi in to je to. Je pa pri nas na veterini dalec najcenejse v Eu in se res splaca. Ce bos zelela poklici in ti bomo dali navodila.
Glede MDR-ja pa lahko povem le to, da le ni tako zanemarljiva tezava. Dokler je to le problem ivermektina, je to se najmanj. Ce pa ti pes cez noc zboli tako hudo, kot je meni Blum, je pa kar hudic, saj je ogromno zdravil, ki jih MDR -/- psi ne smejo prejeti. Ze pri zdravljenju Blum pred meseci bi bili omejeni. Tako, da sem bila zelo vesela, da sem test imela narejen in smo vedeli , da ji lahko damo tudi zdravila, ki jih MDR -/- pes ne sme . Zato bi bilo v prihodnosti dobro za pasmo, da se bi izogibali parjenjem, ki bi dajala MDR -/- pse. Za vsak slucaj, ce bi kaksen od psov hudo zbolel in bi potreboval razlicen spekter zdravil.
No, to je to.

Lep pozdrav
Blumina





Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #4705 : 28 September 2007, 05:06:52
Hvala vsem za komplimente v zvezi s koledarjem.  ;D Naš Ata Faith (Štefan) je nadzoroval postavitev, sine Faith (Tristan za barvne kombinacije ozadij in teksta/številk), jaz pa za izvedbo in izbor slik, ki so ustrezale kriterijem (postavitev, ki se jo je dalo ustrezno zrezati, zadostna kvaliteta, pestrost ozadja ipd.) Če še nisem omenila, smo za to namenili vsaj 100 delovnih ur, ki so darovane vam, lastnikom in ljubiteljem naših psov. Vsi, ki ste s koledarjem nezadovoljni, ga enostavno -  ignorirajte.
Nekaterim se pač ne da nikoli ustrežti. Karkoli narediš, najdejo NEKAJ da NI v redu. Kaj hočemo.   >:(

Post nubila phoebus


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4706 : 28 September 2007, 08:53:49
Faith, neeeeeeeeeee  :-\ koledar je super!!! Čestitke za izdelavo! Vaša cela družina je lahko zeloooo ponosna na izdelek!
Čestitke še 1x!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4707 : 28 September 2007, 09:02:55
Nekaterim se pač ne da nikoli ustrežti. Karkoli narediš, najdejo NEKAJ da NI v redu. Kaj hočemo.   >:(
Ja pismo, kaj je pa zdaj to? Sploh nocem vedeti kdo in zakaj je spet nezadovoljen >:(
Feith, vedi, da nas je veliko, ki nas je zeloooooooooooo zadovoljnih, da je koledar narejen in, da imamo med sabo ljudi, ki so bili in so sposobni ugriznit v taksen zalogaj kot je izdelava koledarja.
Ne se pustit motit v veselju, da je stvar cisto pri koncu izdelave. Veselimo se s tabo in prav z velikim veseljem bodo koledarji potovali tudi izven Slovenije in to z velikim ponosom jih jim bom poslala.

Hvaaaalaaaaa v imenu vseh, ki bomo z ponosom razkazovali naokoli koledar s cisto nasimi, slovenskimi kuzki.

Lep dan zelim vsej vasi druzinici

Blumina



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4708 : 28 September 2007, 09:55:11
Cowgirl - nikoli ni prepozno za izobraževanje.. če kaj rabiš, sem ti vedno na voljo.. kar vprašaj.
V zvezi z analizo CA Sharp je pa po novem precej sprememb.

Kar se tiče  paritvenih kombinacij,  je pa potrebno upoštevati relativno majhen genetski pool v Evropi, zato mejni primeri ( tudi izbruhi neznanih bolezni) niso ravno  zgled. In če eliminiramo še relativno majhne dejavnike tveganja, kaj potem sploh ostane?? Prepuščeno tudi znanju in odgovornosti posameznega vzreditelja..
Ampak debata o tem presega  tale  splošni forum..in kogar zanima, lahko dobi dovolj informacij na netu in forumih za vzreditelje.

V zvezi z zdravili pa tole: mene najbolj moti, da morajo biti psi vsako leto cepljeni proti steklini, ko vemo, da je ( baje) na Gorenjskem sploh ni več ( naj mi strokovnjaki oprostijo, če se motim, ampak nekje sem prebrala ) in da cepivo učinkuje tri leta ( kakor se cepi v večini evropskih držav ).

Se pa zelo veselim, če bo uspelo, da dobimo vet izobraženo bodočo strokovnjakinjo za pasmo.. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4709 : 28 September 2007, 10:08:08

V zvezi z zdravili pa tole: mene najbolj moti, da morajo biti psi vsako leto cepljeni proti steklini, ko vemo, da je ( baje) na Gorenjskem sploh ni več ( naj mi strokovnjaki oprostijo, če se motim, ampak nekje sem prebrala ) in da cepivo učinkuje tri leta ( kakor se cepi v večini evropskih držav ).


Tudi meni se vsakoletno cepljenje ne zdi potrebo. In najbrž nisem edina.

Kristinca & Florinca