Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498251

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4860 : 14 Oktober 2007, 18:49:32
Parkurji (vsaj za dvojko) so bili izredno zahtevni. Ni bilo nobenega cistega teka v agilityju, ogromno diskov--15! (od 22 tekmovalcev). Pri jumpingu skoraj toliko diskov--12. Tisti, ki je 2x vsaj prezivel progo, je prisel do uvrstitve. 
Ja res je bil jumping pri dvojki kar zakompliciran :-\ Res srečneži tisti, ki so prišli uspešno čez :o


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4861 : 14 Oktober 2007, 18:55:30
Meni se pa jumping sploh ni zdel težek  ???. Je pa res, da nisem prišla do tega, da bi ga dejansko odtekla, saj sem na polovici ugotovila, da pojma nimam, kam naj bi šla, pa sem se potem šla kar impro-ligo, glavno, da sva se zabavala  :-[ :D . Ampak še vseeno, razen vhoda v slalom (laufanje v prazno) se mi ni zdelo težko  :P .



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4862 : 14 Oktober 2007, 18:55:58
Waaaw, malčki so pa za stopit.  :-|~  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4863 : 14 Oktober 2007, 19:00:58
Aska - to je Chip, a ne??on ni bil zelo slab včeraj, ampak res je skrajni čas, da greva iz A1, brez veze sva bila še tam..jean, to je res, nobenega čistega teka v A2

Na fotki pa Lilit med merli!!
Ja na tej fotki, ki sem jo dala sem je Chip ;) Chip je bil včeraj prav super :o Od Grina pa mi žal niso uspele fotke :-[ :-\


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #4864 : 14 Oktober 2007, 19:01:54
A nima Chip rep?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4865 : 14 Oktober 2007, 19:04:11
Meni se pa jumping sploh ni zdel težek  ???. Je pa res, da nisem prišla do tega, da bi ga dejansko odtekla, saj sem na polovici ugotovila, da pojma nimam, kam naj bi šla...

Saj ravno v tem je bila tezavnost (poleg vhoda v slalom). Kamor gledas, en kup ovir za preskocit. Lahko samo uganis, katera je prava, posebej pri drugi polovici proge...ce se prav spomnim, jih je bilo 10 skokov v zaprodeju, brez kaksnega tunela ali gume ali slaloma vmes, da se laze orientiras.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4866 : 14 Oktober 2007, 19:04:23
A nima Chip rep?
Potem pa ni na tej fotki Chip :-[ :-[ :-[ :-[ Sami prepoznajte kateri je ;)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4867 : 14 Oktober 2007, 19:09:01
A je Bloo?? Saj zato sem vprašala, ker se mi je zdelo, da ni Chip?'

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #4868 : 14 Oktober 2007, 19:12:30
A nima Chip bele sprednje tace? Ta na sliki ima precej rjave  ;) bi tudi jaz rekla, da je Bloo

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4869 : 14 Oktober 2007, 19:15:38
Ja, Bloo je ;)

A ne da mi pase toliko merlov :o :D :D :D

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4870 : 14 Oktober 2007, 19:17:29
Potem je pa na fotki Bloo ;) Hvala za popravke :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4871 : 14 Oktober 2007, 20:29:53
Pa ne vem, kako ne ločite med Chipom in Bloojem (imata čisto različen tip dlake pa še barva je druga). Ta dva se pa ja loči brez težav.  8) 8) Kakšne probleme bi imeli šele z borderji.  :P ;) 8)

PS: Meni proga v Naklem v dvojki sploh ni bila težka (ne jumping in ne agi). Če Venka ne bi rušila pa če ne bi imela takoooooooo groznih problemov s takimi vhodi v slalom, bi nama bila pa proga sploh super.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4872 : 14 Oktober 2007, 22:20:20
Lilit, Tika, zoe...kdaj pridete na frizbi seminar? Avstralci so zelo pridni frizbitasi.

Se bomo potrudili, ko bomo našli prost vikend :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4873 : 15 Oktober 2007, 08:55:36
Včeraj je Urmas spet sameval med avstralčki na CAC Maribor.
Izkupiček: še en PRM in BOB !!! JEEEEEEE!!!!  :o  :o  :o  :o  :o
V defileju je pa sodil Kavčič, ki se mi zdi ni ravno pisan na kožo telim avstralcem.... in ni bilo nič. Je izbiral lepe kosmate bunkice. Kako lahko sploh izbereš med vsemi pasmami najlepšega mladega psa... halo? Veste koliko je velik ring za defile. No vse okrog so bili psi - kača psov se sploh nikjer ni končala... Od mini mini čivavice, ki se je skoraj ni videlo, pa do nemškega ovčarja (in naprej). Pa tudi ni si vzel veliko časa za ocenjevanje.  :(



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #4874 : 15 Oktober 2007, 10:42:48
Pa tudi ni si vzel veliko časa za ocenjevanje.  :(

BIS je show time. Tam, če nisi poznana faca sodniku nimaš šans. Simpl ko pasulj. Večkrat ko te vidi v BIS ringu, več šans imaš, da boš enkrat celo prišel v ožji izbor. Ali pa, če te "priporoči kdo", potem si sodniki zapomnijo "namig" in potegnejo ven tiste.
Velikokrat je izbor narejen že v predringu, torej sodnik se sprehodi med psi v pripravljalnem ringu, in tisto v glavnem ringu je samo še show za gledalce.
Torej Špelca, za BIS ring, ali profi hendlar ali pa ti v globokem dekolteju in čim krajšem miniču  ;D
Drugače ne bo nič (ostalih podtalnih metod ti ne bom razlagala, ker bi me še kdo kam sunu verjetn  :-\



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4875 : 15 Oktober 2007, 11:11:05
Ja, žal je res tako, tudi kataloga sodnik ne bi smel imeti v rokah, zaradi rodovniških podatkov, saj zelo vplivajo na njegovo odločitev. 
Magija sem nameravala peljati na kakšen CACIB, nato pa glede na rezultate narediti vzrejno, naprej pa me ne zanima. Magi najbolj uživa z našimi kozami in ostalimi živalmi, zato drugega ne potrebuje. Raje bi naredila pašni izpit. Razstave (razen na prostem-spomladi) mi ne ležijo, letošnja Ljubljana je bila zame osebno prostorska katastrofa, še jaz sem se notri počutila slabo! Poleg tega sem prejšnjega psa skoraj z vsake razstave pripeljala domov s kakšno virozo, ne glede na to, da je bil cepljen proti vsemu živemu. 



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4876 : 15 Oktober 2007, 11:12:20
Špela, pozabila se ti čestitati! kar tako naprej!  :o



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #4877 : 15 Oktober 2007, 23:07:07
 :-X Se mi zdi, tudi, da če imaš priporočilo ne bi delovalo pri avstralcih. Misliš, da poznajo avstralce?! Nekateri sodniki  poznajo labradorce, nemške ovčarje, ameriške staforde, ko pa pride do bolj malokrat omenjenih pasem, pa zmrznejo...  :-X All around-erji bi morali poznati vsako pasmo do pike - če jo že ocenjujejo. V BIS ga je peljala Lana... pa ni nič nucalo, pa še psica za njim se je gonila in pri tako pubertetniškem fantu kot je sedaj Urmas mu taka bejba ne uide, sploh pa če laufa ZA njim. ;) V prve ringe ga je pa peljal Grega in sta bila ful uigran par. Se ful štekata. Zdej pa na kavču skupaj spita.  :-*



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4878 : 16 Oktober 2007, 07:46:48
Ja, saj veš, da se tipi med seboj zastopijo  ;)!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4879 : 16 Oktober 2007, 08:02:32
Ja Špela.. mi smo skoz' to že šli.. pa ti moram reči, ko smo začeli, je bilo še slabše.. še manj je bila pasma poznana.
Saj veš, kam se gre, če želiš oceno..
Kdo je sodlil v ringu?
Ampak omenjeni sodnik iz BIS pasmo pozna, si lahko brez skrbi.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4880 : 16 Oktober 2007, 08:25:27
Že sama beseda BIS vse pove. Mislim, da je kakršnokoli razočaranje odveč iz več razlogov:
1. zmagujejo trenutno moderne pasme,
2. pes mora izgledati atraktivno, ne pa popolno v skladu s standardom,
3. hendler mora biti maximalno eleganten, po možnosti mlada punca,
4. zmagujejo predvsem tujci (zaradi privabljanja tujih udeležencev na naše razstave),
5. pes mora imeti čudovito rodovniško ime (po možnosti dolgo vsaj pet besed  :P)
in še bi lahko naštevala.
Tudi jaz sem že nekoč dala skozi to razstavno kuhinjo, zato se vanjo ne bom več podajala. Moj Kaj je imel toliko nazivov in pokalov, da v rodovniku ni bilo več prostora za žige (takrat smo žigosali tudi na hrbtno stran rodovnika). Najvišji naziv je dobil kot 2.v BIS, pomembna je bila tudi ocena 4 na svetovni razstavi, kjer je bilo v razredu zrelih 90 samcev zlatih prinašalcev in so oceno
5 dobili samo prvi 3. Vzrejno dovoljenje je dobil pri enem letu, pa sem ga kljub vsemu parila samo dvakrat v življenju, ker je takrat (in mislim da še sedaj) pri tej pasmi imel glavno vlogo neki tip, ki je svoje samce in samice paril vsevprek, samo da je prodajal mladiče po kakršnikoli ceni. Da ne govorim, kakšen nered je povzročal na razstavah.
Jaz sem se raje umaknila, ker se mi je vse skupaj zdelo že bolano.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4881 : 16 Oktober 2007, 10:47:43
Karmen, z napisanim se pa ne bi čisto povsem strinjala.

Kako sodnik med množico psov in lastnikov na BIS ve, kdo je tujec in kdo ne? Imajo morda vsi razstavljalci kake posebne oznake?

Kako sodnik ve za vsakega psa, kako mu je ime? Saj nima in ne sme imeti kataloga, da bi preverjal imena?

A meniš, da že pred sojenjem preveri podatke in se že v naprej odloči?

Jaz močno dvomim v vse to. Verjamem, da je sodnik samo človek in če preferira kako pasmo (mu je bolj všeč), bo ta pasma imela več možnosti za uspeh. Se strinjam, da je določena mera kuhinje, ampak to moraš vzeti v zakup.

Kristinca & Florinca


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4882 : 16 Oktober 2007, 11:00:11
Kaj pa ti misliš, da sodniki ne spremljajo trenutnega dogajanja na sceni?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4883 : 16 Oktober 2007, 19:35:57
Jaz bom pa kar tukaj čestitala Jean in Lyri za prvo mesto na zadnji agility tekmi :o :D
Pa čestitke Urmasu za dosežke na razstavi :)

A kdo pozna kakšen mednarodni (angleški) forum o avstralčkih? Enega sem pred časom brala, ampak žal ne deluje več.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4884 : 16 Oktober 2007, 19:39:52

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4885 : 16 Oktober 2007, 19:45:50
Nope, hvala :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4886 : 16 Oktober 2007, 19:57:54
Kje ste kupili tanke povodce za mladičke?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4887 : 16 Oktober 2007, 20:12:06
Jaz bom pa kar tukaj čestitala Jean in Lyri za prvo mesto na zadnji agility tekmi :o :D


Hvala  :).  Lyra je tudi postala drzavna prvakinja v dvojki. Njen pokal je skoraj--ampak not quite--tako velik, kot tisti, kar je Oli dobila za frizbi.

Cestitke Urmasu. Oli komaj caka, da ga spet vidi in lovi.




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4888 : 16 Oktober 2007, 20:23:19
Hvala  :).  Lyra je tudi postala drzavna prvakinja v dvojki. Njen pokal je skoraj--ampak not quite--tako velik, kot tisti, kar je Oli dobila za frizbi.


Ooo a res! Potem pa še posebne čestitke! Pa hitro v trojko, da še tam razturata ;) ;D

Martina, jaz sem prvi Ginnyn povodec kupila v BTC-ju v Hali A, trgovina Aler.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #4889 : 16 Oktober 2007, 20:32:30
Pa hitro v trojko, da še tam razturata ;) ;D

V trojki ne bova imeli dobrih rezultatov, ker sva prepocasni. Ne spadava med najboljsimi. Skoda, ker ne obstaja kaksna dvojka in pol.  ::)

No, se en pogoj morava, potem bomo videli. Saj sva ze veckrat pretekli A2 z cistim tekom, ampak samo dvakrat med prvimi tremi (ker hitiva pocasi...)